Skocz do zawartości
WoofeR

Piorytety W Autostarcie - Czy Możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się Was zapytać, czy w systemie Windows XP istnieją piorytety uruchamianych programów znajdujących się w Autostarcie? Jeśli tak, to jak je ustawić?

 

Otóż, chciałbym by mój program antyvirusowy (Kaspersky) uruchamiał się pierwszy, a dopiero po nim wszystkie inne aplikacje takie jak Konnekt, Skype, DuMeter itp itd... myślę, że wiecie o co mi chodzi. Co zrobić by antyvirus uruchamiał się najszybciej z tych wszystkich aplikacji, bowiem w chwili obecnej na jego uruchomienie muszę czekać najdłużej.

 

Pozdrawiam

WoofeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak priorytet w autostarcie, ale można sobie go zrobić przy pomocy skryptu, który będzie uruchamiał po kolei programy z pewnym opóźnieniem:

 

Set Myshell= CreateObject("WScript.Shell")

Myshell.Run("program 1.exe")

WScript.Sleep 5000

Myshell.Run("program 2.exe")

WScript.Sleep 5000

Myshell.Run("program 3.exe")

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

nie ma czegoś takiego jak priorytet w autostarcie, ale można sobie go zrobić przy pomocy skryptu, który będzie uruchamiał po kolei programy z pewnym opóźnieniem:

 

Set Myshell= CreateObject("WScript.Shell")

Myshell.Run("program 1.exe")

WScript.Sleep 5000

Myshell.Run("program 2.exe")

WScript.Sleep 5000

Myshell.Run("program 3.exe")

Ale ja ten skrypt mam napisac w notatniku co nie ? i jak go zapisac ?? z jakim rozszerzeniem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

1. Tak w notatniku.

2. Plik>zapisz jako...

3. vbs

Czy moze on byc zapisany w dowolnym miejscu ?? Np. na pulpicie ? I czy musi byc podana pelna lokalizacja pliku (c:\documentest and settings\xxx) czy wstarczy jak napisze np. gadugadu.exe ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze on byc zapisany w dowolnym miejscu ?? Np. na pulpicie ?

plik .vbs może być zapisany w dowolny miejscu a np: skrót do niego musi być w Autostarcie

I czy musi byc podana pelna lokalizacja pliku (c:\documentest and settings\xxx) czy wstarczy jak napisze np. gadugadu.exe ??

tak, ścieżkę można pominąć dla programów znajdujących się w folderze systemowym Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Set Myshell= CreateObject("WScript.Shell")

Myshell.Run("program 1.exe")

WScript.Sleep 5000

Myshell.Run("program 2.exe")

WScript.Sleep 5000

Myshell.Run("program 3.exe")

Czy te polecenie WScript.Sleep przy kazdym programie ma miec wartosc 5000, czy im pozniej sie ma uruchamiac tym wieksza wartosc ma przyjać ?? np:

 

Set Myshell= CreateObject("WScript.Shell")

Myshell.Run("program 1.exe")

WScript.Sleep 5000

Myshell.Run("program 2.exe")

WScript.Sleep 6000

Myshell.Run("program 3.exe")

WScript.Sleep 7000

Edytowane przez wodnikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wodnikpl

Ok dzieki. Aha i jescze jedno pytanie... Czy jak w tym skrypcie mam wpisany np. program AUTOCONNECT i ten skrypt dodalem do autostartu to czy musze tez utworzyc skrot tego w autostarcie ???

Edytowane przez wodnikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...