Skocz do zawartości
VeganJustice

Konfig Za 5750

Rekomendowane odpowiedzi

Wentylator procesora	Zalman CNPS 7700-Cu 	172.00Pamięć RAM	PDPPatriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 667MHz	1 szt.	801.00ObudowaThermaltake Soprano Black z oknem	1 szt.	336.00Płyta główna	Gigabyte GA-8I945P Pro Intel 945P 1 szt.	478.00MyszyA4-TECH mysz optyczna NB-50 (bezprzewodowa bez baterii)	1 szt.	54.00Karta graficzna	Radeon X1900XTX Gigabyte 512MB VIVO / 2xDVI	1 szt.	2015.00Procesor	Intel Pentium D 930 (S775) 3.00 GHz (2x2MB cache) BOX	1 szt.	789.00Zasilacz	Zasilacz Topower 550 P3 U12 EZ	1 szt.	480.00Napędy optyczne	Lite-ON AllWrite DVD+/-RW SHM-165P6S BOX white / black	1 szt.	168.00Dysk twardy IDE/SATA	WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II	1 szt.	327.00Wentylator na GPU* ( nie zniose referencyjnego chłodzenia ati) Zalman VF900-cu 130złRazem brutto:	5750 zł

i jak dobrze się spisałem przy tym zakresie cenowym ?( od razu zaznaczam ze komputer ejst przeznaczony do najnowszych gier (dla brata maniaka gier )ech.. za to dla mnie do zabawy i podkrecania) jak oblivion czy gothic 3 na maxymalnych ustawieniach z hdr , aa i fsaa na maxa w rozdzialce 1024x768 do 1024x1068 wiem ze slabsza karta wystarczy ale chce płynnej gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się jeszcze trochę, aż będzie można kupić Conroe.

Do tego ceny chyba brałeś z komputronika.

Wszystko jest bardzo drogie. Np. ATI Radeona x1900XTX można kupić już za 1650 zł.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator procesora	Zalman CNPS 7700-Cu 	172.00Pamięć RAM	PDPPatriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 667MHz	1 szt.	801.00ObudowaThermaltake Soprano Black z oknem	1 szt.	336.00Płyta główna	Gigabyte GA-8I945P Pro Intel 945P 1 szt.	478.00MyszyA4-TECH mysz optyczna NB-50 (bezprzewodowa bez baterii)	1 szt.	54.00Karta graficzna	Radeon X1900XTX Gigabyte 512MB VIVO / 2xDVI	1 szt.	2015.00Procesor	Intel Pentium D 930 (S775) 3.00 GHz (2x2MB cache) BOX	1 szt.	789.00Zasilacz	Zasilacz Topower 550 P3 U12 EZ	1 szt.	480.00Napędy optyczne	Lite-ON AllWrite DVD+/-RW SHM-165P6S BOX white / black	1 szt.	168.00Dysk twardy IDE/SATA	WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II	1 szt.	327.00Wentylator na GPU* ( nie zniose referencyjnego chłodzenia ati) Zalman VF900-cu 130złRazem brutto:	5750 zł

i jak dobrze się spisałem przy tym zakresie cenowym ?( od razu zaznaczam ze komputer ejst przeznaczony do najnowszych gier (dla brata maniaka gier )ech.. za to dla mnie do zabawy i podkrecania) jak oblivion czy gothic 3 na maxymalnych ustawieniach z hdr , aa i fsaa na maxa w rozdzialce 1024x768 do 1024x1068 wiem ze slabsza karta wystarczy ale chce płynnej gry)

Pierwze pytanie - nie dasz rady poczekać do conroe :?: Z taką gotówką bym czekał na twoim miejscu. Pare rzeczy bym zmienił w w/w konfigu.

 

Dołączona grafika

 

 

(sirius najtańszy nie jest ale za to prawie wszystko w jednym miejscu)

 

Scyte Ninja Plus 139.00

 

Obudowa

Thermaltake Soprano Black z oknem 1 szt. 336.00

 

Wentylator na GPU Accelero 79zł

 

Razem brutto: ok 5400zł (chłodzenie z allegro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Paweł666 X1900XT podkrecisz do pozimu XTX'a, a 4 stowki w kieszeni :wink:

Ja osobiscie wzialbym 7900GT- kosztuje niecale 1200zl, a po O/C nieduzo ustepuje X1900XT/X.

Jesli jednak zalezy ci na bezkompromisowej wydajnosci zostaje X1900XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Mając taką gotóweczke poczekałbym na conroe, nie musze chyba mówić dlaczego no chyba że autorowi tematu bardzo sie śpieszy to coś by sie wybrało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za 6k rownie dobrego laptopa bym sobie kupil :D zamiast desktopa :P

 

A z tego zestawu Kawiora bym wyrzucil.... i wzial Szajsunga, oraz kupil 7900GT czy cos takiego ;) zamiast Radosława, imho bardziej sie oplaca :P

 

Szkoda ze dwa rdzenie od Advanced są takie drogie ;(

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakup 79GT, to tu nie jest tak rewelacyjnie. Karty kosztują ok. 1100 zł. Zgodzę się, że się dość dobrze podkręcają, ale ilość awarii tych kart jest wysoko ponad przeciętną. Zresztą nowe sztuki nie chcą się kręcić jak te pierwsze. Jeśli chodzi o ATI, to za ok. 1500 zł można mieć XT, a za ok. 1650 zł XTX. Myślę, że za taką grafę opłca się dopłacić te 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No i ta płyta Gigabyte pasuje do pentiuma jak świni siodło.

dlaczego tak sądzisz?? co wy chcecie od tych gigusiów?? piszesz tak dlatego że gdzieś to wyczytałeś czy poprostu miałeś tą płytke ( i tutaj ,,prawie,, robi wielką różnice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

wychodze z założenia

No własnie wychodzisz z założenia, szkoda tylko że osobiście nie testowałeś tej płytki, ja tam nic niemam do gigusiów, obecnie jest to mój trzeci Gigabyte i te płytki spisują sie naprawde super, jest mase testów mobo w necie i nie zarzuca sie im słabszej wydajności czy gorszego wykonania od asusów

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej wziac jakiegos dwurdzeniowca od amd, beda te 64 bity (vista juz za rogiem [; ) i niezla wydajnosc

A to niby Intel nie ma 64bitów :lol2: Żeś zapierniczył jak dzik w sosne. A do Visty to jeszcze hoho - dużo wody w Wiśle upłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wojny asus- gigabajt , nawet pod intela wole gigabjta za dual bios , stabilność i jakość wykonania , ale wiadomo ,ze jedna ma takie zalety a drugasinne jednak przy tej klasie plytach rożnice to tylko kwestia gustu ,

 

 

Co do czekania na concore to nie moge czekac ponad miesiac , niestety komputermusi byc kupiony w ciagu najblizszego tygodnia - dwoch pozatym concore z 4mb cache i dobra plyta znacznie podniesie cene i bede musial upuscic na grafice a p4d 4mb l2 cache wystarczy mi w supelnosci szczegolnie po podkreceniu na 4ghz , myślę ze przy tym 2gb szybkiego ramu nie wykorzystam itak calej mocy a w tych grach nie ludzmy sie ale liczy sie najbardziej wydajnosc karty jednak .

 

However dzieki za sugestie :) Co do cen to mam teraz dostep do cen hurotwych takze na pewn ozakupie ten zestaw taniej i pozwole sobie na nagrywarke plextora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakup 79GT, to tu nie jest tak rewelacyjnie. Karty kosztują ok. 1100 zł. Zgodzę się, że się dość dobrze podkręcają, ale ilość awarii tych kart jest wysoko ponad przeciętną. Zresztą nowe sztuki nie chcą się kręcić jak te pierwsze. Jeśli chodzi o ATI, to za ok. 1500 zł można mieć XT, a za ok. 1650 zł XTX. Myślę, że za taką grafę opłca się dopłacić te 400 zł.

@lukmek- nie demonizuj :-P . Awarie dotykaja zarowno produkty Ati jak i nV.

Kupujac 7900GT do o/c trzeba trzyamac sie maksymy- Przedewszystkim schladzac!

I bedzie dobrze :) , a 400zl droga nie chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukmek- nie demonizuj :-P . Awarie dotykaja zarowno produkty Ati jak i nV.

Kupujac 7900GT do o/c trzeba trzyamac sie maksymy- Przedewszystkim schladzac!

I bedzie dobrze :) , a 400zl droga nie chodzi :D

Nie demonizuje. Takie są fakty. Sami producenci kart graficznych zaczynają modyfikować te karty stosując lepsze układy zasilające. W temacie o 79GT był podany link do jakiegoś forum, gdzie było pokazane ile kart i jakich producentów padło tamtym użytkownikom. Była to ilość grubo ponad przeciętną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Zgadzam sie z lukmkiem, na jakims zagranicznym forum czytałem że sporo GF 7900GT pada, poprostu trzzeba trafic na dobry model i tyle, ale nvidia chyba to poprawi nobo bez jaj :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...