Skocz do zawartości
Jurgin

Stary Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

witam, skladam wlasnie dla rodzicow maszyne do pisania ze starych czesci,

mam plyte glowna Soltek SL-56H5, ze zlaczem AGP z tego co sie orientuje jest to AGPx2

przegladam allego i mam problem zeby znalezc jakas sensowna karte za niezbyt wygorowana cene, czy moglibyscie mi cos polecic?

a glowne pytanie, to czy na AGPx2 bedzie dzialala karta na AGPx4? bo maja inne zlacze (AGPx2 sklada sie z 2 "czesci" a AGPx4 z trzech) a na allegro czesto mozna spotkac karty ktore maja w opisie AGPx2/AGPx4?

 

i pytanie OT kiedy jest gielda komputerowa w Poznaniu?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Jurgin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie BXa:

Jeżeli karta ma trzyczęściowe AGP to wchodzi do mobo, tak samo jak ma dwuczęściowe (tylko to starsze), z nowszym dwuczęściowym już nie wejdzie

2213031[/snapback]

Czyli taka karta z 3częściowym agpx4 nie wejdzie na płytę główną z agpx2? Konkretnie chodzi mi o GF4MX :)

Powinna wejść, mi na Abita BE6-2 (jedna z lepszych płyt pod BXa, AGP 2x oczywiście) wszedł Radek 9200 i GeForce 3 Ti 500

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

jak to ma byc komp do pisania to moze kupic VooDoo3 2000? :] podobno swietna karta (do pisania :]) ;P na allegro ida za 15 zl :]

i czasem mozna sobie w queja popykac ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie dobrze ze taki topic jest ;] Mam rive 128ZX 8mb xD i jest na apg x2 i chce kupic mobo z agp x4 (na jakiegos athlonka) i czy ta graficzka bedzie chodzic na tym mobo? Bo wiem ze agp x2 ma napiecie 3.3v a x4/x8 ma 1.5v co o tym sadzicie ;>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Bo wiem ze agp x2 ma napiecie 3.3v a x4/x8 ma 1.5v co o tym sadzicie ;>?

Agp x1 i x2 ma 3.3, x4 ma 1.5 a x8 ma 0.8. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeżeli karta nie ma tych wcięć jak w linku podałem, ale płyta ma wersje agp 2.0 (x1, x2 i x4) to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...