Skocz do zawartości
Bernał

Dobry Zasilacz Dla Nowego Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie. Kompletnie nie znam się na zasilaczach. Chcę kupić zasilacz pod nowy sprzęt choć go jeszcze nie posiadam, ponieważ w obecnym mam codegena ;) i wszystko mi się przegrzewa ;/. Proszę doradźcie jaki zasilacz zakupić (najlepiej 'na wyrost', żeby dał sobie radę przy OC, uciągnął dwa dyski SATA i dwa napędy cd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak w temacie. Kompletnie nie znam się na zasilaczach. Chcę kupić zasilacz pod nowy sprzęt choć go jeszcze nie posiadam, ponieważ w obecnym mam codegena ;) i wszystko mi się przegrzewa ;/. Proszę doradźcie jaki zasilacz zakupić (najlepiej 'na wyrost', żeby dał sobie radę przy OC, uciągnął dwa dyski SATA i dwa napędy cd).

Podaj orientacyjnie karte, jaki proc i ile kasy chcesz przeznaczyć na zasiłke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, wiem. Tylko, że o poradę jaki proc, jaka karta też miałem zamiar Was poprosić :) - w poście za 2 miesiące przed zakupem całego zestawu. Do wydania mam 5000zł na: procesor, mobo, 2gb ram, kartę grafiki, zasilacz (dyski i napędy, obudowa, monitor zostają ze starego komputera). Komp ma służyć do gier i do pracy (PhotoshopCS2, Corel). Ale wiadomo jak gry będą działać dobrze to i programy też. Nie wiem dokładnie jaki procesor ponieważ w tym momencie jak sami wiecie nie powinno się nic wybierać. Zależnie od cen i wydajności będzie to pewnie jakiś Conroe lub X2 na AM2. Wiem, że ciężko wybrać zasilacz w ciemno, ale w tym momencie wszystko mi się tak przegrzewa, że nie jestem w stanie pracować, a tu jeszcze 2 miesiące czekania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radze Ci poczekać jeszcze te dwa miechy i nie kupować nawet zasilacza :), gdyż Seasonic wydaje nowe modele M12(odpinane przewody) i Energy+(nowa rew. zasilaczy S-12), które mogą trochę namieszać na rynku zasilaczy :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja radze Ci poczekać jeszcze te dwa miechy i nie kupować nawet zasilacza :), gdyż Seasonic wydaje nowe modele M12(odpinane przewody) i Energy+(nowa rew. zasilaczy S-12), które mogą trochę namieszać na rynku zasilaczy :)

ja mogę poczekać, ale mój dysk, który sie przegrzewa i zacina - nie bardzo. Obudowę mam otwartą, a mimo to jest ciężko. Tymczasowo mam postawiony obok kompa jakiś gruchoczący wentylator - ale tak sie nie da, zwariuje przez to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

a mi sie wydawalo, ze zasilacz jest od tego zeby trzymac napiecia i 'zasilac' kompa, a nie od tego zeby chlodzic dyski :lol:

 

kup sobie jakis wentyl. jakie masz miejsce na wentylatorek z tylu? 80 czy 120?

 

jesli 120 to moglbys zainwestowac w Fander'a bialego :)

jak 80 to AC TC 3 (chyba dobrze napisalem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę poczekać, ale mój dysk, który sie przegrzewa i zacina - nie bardzo. Obudowę mam otwartą, a mimo to jest ciężko. Tymczasowo mam postawiony obok kompa jakiś gruchoczący wentylator - ale tak sie nie da, zwariuje przez to...

To, ze masz doczytki z dysku (wydaje wtedy takie niemile odglosy:)) i przegrzane komponenty nie jest winą biednego Codegena. Kup sobie parę wiatraczków- przydadza sie do nowej maszynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze masz doczytki z dysku (wydaje wtedy takie niemile odglosy:)) i przegrzane komponenty nie jest winą biednego Codegena. Kup sobie parę wiatraczków- przydadza sie do nowej maszynki.

Hehehehe, dobra dzięki wielkie za pomoc. Też myślałem że zasilacz jest do zasilania, ale kiedyś mi w sklepie nagadali, że za słaby zasilacz powoduje przegrzewanie się komponentów komputera ;) Uwierzyłem fachowcom...

 

Ponieważ w mojej przedpotopowej obudowie nie ma nawet miejsca na wentylator z przodu, postanowiłem już teraz zakupić nową i będzie to Lian Li PC-7 SE Srebrna.

 

I teraz kolejne pytanie. Posiada ona 2 wentyle z tyłu i z przodu. I jest dodatkowe miejsce na jej górnej części (wylot pionowy) - 80mm. Jaki wentylator tam wstawić, co polecacie?

 

Edit:

kupiłem AC TC 3 tak jak pisaliście, zobaczymy jak się będzie sprawować...

Edytowane przez Bernał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...