Skocz do zawartości
Zippi

Części Do Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś chcialbym się skupić na problemie, jakiem jest złożenie dobrej konfiguracji do 2000zł.

Komp przede wszystkim ma być do gier.

W kompie chciałbym wymienić procek, graficzną, ram i płyte główną.

 

Procek - AMD Athlon 64 3200+ BOX Orleans [AM2]

MOBO - Asus M2N-E nForce 570 Ultra [AM2]

RAM - GeIL Dual 2x 512MB DDR2 [533 / 667 lub 800 - doradzcie mi ktora pamiec wybrac :) ofc tak zeby było wydajnie i tanio]

GFX - ASUS GeForce 7600 GT 256mb TV & DVI (PCI-E)

 

Liczę na Waszą pomoc :]

 

Aha jeszcze jedno pytanko - czy mój zasilacz Mercury 400W uciągnie nowy PC czy trzeba będzie kupić nowy ? :|

 

ps. jeszcze jak byście mogli to powiedzcie ile kasy bym dostał za swojego starego pc: Proc PIV 1.5GHZ, 256SDRAM (mozliwe ze bede jeszcze mial dodatkowe 128/256mb), MOBO: Mercury P4X266A, GFX: Palit GF FX 5600XT 128, sieciowka Realtek 9139, SND: Creative SB 128pci

Edytowane przez zippi48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

Procek - AMD Athlon 64 3200+ BOX Orleans [AM2] - 436 zl

MOBO - Asus M2N32-SLI Deluxe nForce 590 SLI - 779zl

RAM - GoodRam DDR2 2 x 512MB 667MHz - 314zl (najczesciej chodzi na cl4 na 750mhz :) )

Grafa - Galaxy GF 7600GS 256MB 128Bit PCI-E DDR3 - 545 zl

 

razem: 2074zl

 

(osobiscie poczekal bym z tydzien, zanim MILANS potestuje nowego AsRocka. ta plyta jest nowsza wersja plyty na s939, a tamta byla po prostu super. :D Dodam ze ten AsRcok AM2XLI-ESATA2 kosztuje 280zl :) )

 

edit//

za starego kompa mysle ze powinienes dostac okolo 400-440 zl (ale w wycenie nigdy nie bylem dobry ;P) popatrz na allegro po ile chodza takie czesci :)

 

aha, i chyba przydal by sie inny zasilacz, ale w tym to ja juz nie pomoge ;]

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

nie chodzi o sli, tylko o to ze na tej mobo extra sie kreci :)

 

'fsb' dochodzi do 405 :D

 

/ale pomysl nad tym AsRockiem. jeden uzytkownik na forum juz ma i chyba nie narzeka ;] krrci sie pewnie w okolicach 350, ale trzeba poczekac az MILANS zrobi dokladne testy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

NIBY nie bedzie dzialac. zaloze sie ze gdzies za miesiac i tak wyjda 'zchackowane' stery ;] (jak to zwykle bywa ;P )

 

a poza tym mowiles, ze nie bedziesz uzywal SLI ;]

w tym AsRocku tez nie chodzi o SLI tylko o to ze jest to dobra plyta. a jest tylko taka z dwoma portami pci-e x 16 i x8. wiec to tylko 'slodki' dodatek :)

 

/

@miguel707

te ramy sa do d.u.p.y za przeproszeniem ;p zaloze sie ze nie pojda na cl4 i 667mhz ;]

 

a te goodramy beda pracowaly na cl4 prawie synchronicznie z prockiem :lol:

 

do tego nie oplaca sie ladowac w 3500+ . lepiej kupic cos tanszego i wykrecic o te '200 mhz' , a reszte dodac do grafy lub do mobo :)

 

a poza tym to gdzie ty masz 3500+ za 435zl? o_O

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś zdecydowany na AM2. W takim razie zaproponuję:

AMD Athlon64 3000+ AM2 - ok. 370 zł

Asus M2N-E - ok. 395 zł

GoodRAM Pro 2x512MB DDR2 800MHz - ok. 400 zł

ATi Radeon x1800GTO - ok. 760 zł (jak byś miał jeszcze ok. 70 zł, to proponuję zmienić od rzau chłodzenie na AC Accelero X2)

Topower P5 U12 400W OEM - ok. 200 zł

 

Cena lekko przekroczona, ale zestaw pownien być wydajny i dość dobrze dać się podkręcić.

 

Edit: dziwi mnie fakt, że nikt z Was nie zaproponował nowego zasilacza, bo przecież ten posiadany przez autora tematu jest o kant [gluteus maximus] rozbić

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

jak nikt nie zaproponowal? zobacz moj pierwszy post ;]

 

btw na jakich timmingach potrafia te ramki pracowac? moze po podniesieniu napiecia styknely by na cl4 :)

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp chyba nie potrzebuje aż 400W na zasilanie, przynajmniej że 7600GT nie potrzebuje dodatkowego zasilania...

 

co powiecie na - http://zenfist.pl/pID/208.htm lub http://zenfist.pl/pID/266.htm

 

 

//edit - na allegro znalazłem jeszcze taki zasilacz http://www.allegro.pl/item112611702_fortro...zy_wroclaw.html

i test tego zasilacza na Tom's Hardware Guide http://www.tomshardware.pl/howto/20030609/...upplies-12.html

Edytowane przez zippi48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten komp chyba nie potrzebuje aż 400W na zasilanie, przynajmniej że 7600GT nie potrzebuje dodatkowego zasilania...

 

co powiecie na - http://zenfist.pl/pID/208.htm lub http://zenfist.pl/pID/266.htm

ALe już do x1800GTO się przyda.

 

Ogólnie trzeba powiedzieć, że zakup 76GT jest dziś nie opłacalny, gdyż za ok. 150 zł mniej mamy Galaxy 7600GS 256MB DDR3 1.2ns, które się kręcą powyżej poziomu 76GT i są od nich wydajniejsze. Za posiadane przez Ciebie piniądze według mnie najsensowniejszym wyborem jest x1800GTO. Na def zegarach wydajność zbliżona lub wyższa, a po oc ta krta dostja strasznego kopa.

 

@ten fortron nie będzie dobry, bo ma słabą linię 12V

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

te zasilacze chyba odpadaja, bo ten zestaw bedzie potrzebowal dosc mocnaj lini 12v. chyba ze sie myle o_O

a moze ten Enermax? :) http://allegro.pl/item110710843_enermax_eg...n_promocja.html

 

 

tez radze kupic 76gs od Galaxy (zreszta znowu odsylam do mojego pierwszego postu w tym temacie ;] )

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jak odpale ten sprzęt na moim szitnym zasilaczu ? :]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

///EDIT: znalazłem swój szitny zasilacz - https://ssl.allegro.pl/item112191208_zasila...b_ap4400xa.html jeszcze postaram sie załatwić jakiś obrazek z tymi parametrami/napięciami itp.

Edytowane przez zippi48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne bo na stronie producenta nie ma tej karty graficznej z chłodzeniem zalmana :D

 

Na jednym forum znalazłem wiele ciekawych opinii dot. GALAXY z chłodzeniem zalmana: "...Przy tej karcie z pewnością nie warto dokładać do GT, bo wydajność nie będzie gorsza. Poczytałem trochę opini ludzi, którzy mają tą kartę i są zadowoleni. Karta kręci się na 650/1700Mhz..."

 

Karta cholernie dobrze się kręci :) Przekonaliście mnie. Biorę ją na 100% :D

 

 

 

 

btw. Ta graficzna idzie kupic gdzies w jakims sklepie internetowym??? [oprocz allegro itp]

Edytowane przez zippi48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

Witam, znajomy poprosil mnie o zlozenie jakiegos zestawu do 2000zł (sama buda). Jako ze ostatnio nie interesowalem sie nowym sprzetem, a teraz nowe podstawki wyszly i takie tam. Takze mam prosbe byscie mogli cos doradzic (co X glow to nie jedna :wink: ) co kupic. Aha najlepiej by wszystko dalo sie kupic w 1 miejscu (sklep internetowy)

 

Ja narazie wydumalem cos takiego:

(na podstawie zasobow www.esc.pl)

Proc:

- AMD 64 3000+ venice (maja tylko box, oem tanszy i wziolbym Freezera 64)

Plyta:

- DFI NF4 Infinity or Gigabyte K8NF-9 ultra (nForce4 ultra)

Pamiec:

- Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH

Dysk:

- Samsung 160GB 7200rpm 8mb cache SATA-II NCQ

Graficzna:

- tu duzy problem co zabrac myslalem nad x800xl

+ DVD-rw lite on ~ 130zł

 

No i brakuje mi jeszcze zasialcz i powiedzmy 100zł na bude.

Jak widac wykraczam gdzies o 200zł z limitem i jak widac bazuje na platformie 939.

 

I tu pytanie jakie inne mozliwe rozwiazani byscie polecili (glownie granie)

Moze czas na AM2? ewentualnie co zmienilibyscie w moim zestawie.

Z gory thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie s.939 to:

Venice 300+ ~ 350zł

AsRock Dual SATA II ~ 220zł

PDP Patriot 1GB DDR 400 KH Dual CL 2.5 (2 x 512MB) ~ 370zł

Galaxy 7600GS 1,2 Zalman ~ 580zł

SEAGATE 160GB 7200 OBR.8MB SATA II ~ 250zł

BENQ DW 1655 LS ~ 140zł

===RAZEM: 1910zł====Allegro.pl

 

Zostaje 100zł na zasilacz np. Fortron 350-400W.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...