Skocz do zawartości
surix

Wybór Lapa Do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić laptopa ale zabardzo nie wiem jakiego :-P do 3tyś, laptop bedzie jeździł w ciężarówce i służył jako GPS, najlepiej żeby laptop był na Pentiumie M, miał ok 2-3 godz. pracy na baterii, myślałem nad AMILO PRO V2060 sprzedawca mówił ze serwis jest ok itp., co do acera nie jestem zabardzo przekonany, dużo jest opini negatywnych i pozytywnych też, wiec co proponujecie :-P ? Laptop ma być kupiona za ok. mies. acha i jeszcze jedno jak 512 ram wpływa na prace i czy dałbym rade pograć na tym zintegrowanym intelu w gry pokróju GTAIII/vice city :)

 

 

 

p.s gdzie znajde jakiś poradnik co do GPSu na lapie, jestem w tym temacie zielony ;)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić laptopa ale zabardzo nie wiem jakiego :-P do 3tyś, laptop bedzie jeździł w ciężarówce i służył jako GPS, najlepiej żeby laptop był na Pentiumie M, miał ok 2-3 godz. pracy na baterii, myślałem nad AMILO PRO V2060 sprzedawca mówił ze serwis jest ok itp., co do acera nie jestem zabardzo przekonany, dużo jest opini negatywnych i pozytywnych też, wiec co proponujecie :-P ? Laptop ma być kupiona za ok. mies. acha i jeszcze jedno jak 512 ram wpływa na prace i czy dałbym rade pograć na tym zintegrowanym intelu w gry pokróju GTAIII/vice city :)

p.s gdzie znajde jakiś poradnik co do GPSu na lapie, jestem w tym temacie zielony ;)

w miare dobry wybór, rozejrzyj się jeszcze po forum, takich tematów jest kilka w tygodniu, może zastanów sie nad panoramiczną matrycą 15,4

co do gier na integrze Intela - w GTA III być może ale w 800x600 i low, będzie bardzo ciężko więc raczej zapomnij

acera omijaj tak jak to robisz a wszyscy będziemy szczęśliwi

nie wiem o co Ci chodzi z 512mb i pracą - co to oznacza?

co do GPS, potrzebny jest Ci odbiornik GPS na Bluetooth (od 300zł z allegro) + odpowiednie oprogramowanie/mapy, np TOMTOM

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTAIII i low troche niepocieszony jestem :-P no ale trudno, co do 512 ram czy bez problemu radzi sobie z XP i np netem, antyvirem i kilkoma programami w tle, czy może dokupić te 512 ram i dobić do 1GB chociaz może nie odrazu dokupił bym ze względu na ograniczenia finansowe :-P, co do panoramicznej matrycy to obraz naniej jest jakby rozszerzony co dobrze nadaje sie do filmów itp., ma jeszcze jakieś zalety? :)

 

co do GPSu czytałem że najlepsze są na układzie SiRF Star III miedzy innymi na pdaclub.pl i mam taki odbornik RIKALINE, podłączam go pod lapa i oprogramowanie "prowadzi" mnie po wybranej mapie? bo nie wiem na jakiej zasadzie to działa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTAIII i low troche niepocieszony jestem :-P no ale trudno, co do 512 ram czy bez problemu radzi sobie z XP i np netem, antyvirem i kilkoma programami w tle, czy może dokupić te 512 ram i dobić do 1GB chociaz może nie odrazu dokupił bym ze względu na ograniczenia finansowe :-P, co do panoramicznej matrycy to obraz naniej jest jakby rozszerzony co dobrze nadaje sie do filmów itp., ma jeszcze jakieś zalety? :)

 

co do GPSu czytałem że najlepsze są na układzie SiRF Star III miedzy innymi na pdaclub.pl i mam taki odbornik RIKALINE, podłączam go pod lapa i oprogramowanie "prowadzi" mnie po wybranej mapie? bo nie wiem na jakiej zasadzie to działa :?

512 bez problemu sobie poradzi z tym co napisałeś, chociaż wiadomo, że przydało by się 1 giga.

Dołożyć możesz w przypadku gdy kupisz laptopa który będzie miał 512mb zamontowane w jednej kości (laptop ma dwa sloty na ram) jak kupisz 2x256 to będziesz miał problem

panoramiczna matryca do Twoich potrzeb będzie lepsza, wygodniej pracuje się w windowsie i ogląda filmy więc raczej na taką się zdecyduj

co do gps to nie spotkałem się z odbiornikami na ps2, wątpie aby to zadziałało z laptopem, choćby z tego względu że laptop nie ma wejścia ps2, najlepiej zaopatrz się w odbiornik na Bluetooth, łączy się on z laptopem za pomocą BT, konfigurujesz oprogramowanie i wszystko działa tak jak pisałeś - prowadzi Cię po mapie

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ten AMILO PRO V2085 będzie moim celem, ma 15,4 cala jeśli się nie myle to z poprzednim modelem różni się tylko tą matrycą, co do gpsu oblukałem mapy, wybrałem destinator 3, jest recenzja i jest bardzo dobra na europe zach. thx za rady kucyk :wink: jeśli ktos ma jakies sugestie może się wypowiedzieć, podradzić coś itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciut drozszy, ale czy nie jest warty doplaty?

 

http://www.digicomp.pl/sklep/product_info....products_id=713

A turion bedzie tak samo wydajny jak ten pentium? Ma dużo dodatkowego oprogramowania, 1 pyt. oba notebooki nie mają Bluetootha czyli jeśli kupił bym nadajnik to musiał bym dokupić jakiś dodatkowy kontroler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A turion bedzie tak samo wydajny jak ten pentium? Ma dużo dodatkowego oprogramowania, 1 pyt. oba notebooki nie mają Bluetootha czyli jeśli kupił bym nadajnik to musiał bym dokupić jakiś dodatkowy kontroler?

raczej zostań przy Pentium M jeżeli chcesz, aby czas pracy na baterii sięgał 3h

co do bluetootha to zgadza się, żaden z tych modeli go nie ma i w laptopie za 3k będzie ciężko o taki "bajer", możesz normalnie zaopatrzyć się w bluetooth na usb i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej był bym przychylny jednak do pentiuma m niż celka (jaka jest różnica pomiędzy nimi w wydajności?) i czy TAKI bluetooth na usb by wystarczył, takie tanie są ? :-P

 

 

edit: czy mapa Destinator PN chodzi z lapami czy tylko z PDA?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A turion bedzie tak samo wydajny jak ten pentium? Ma dużo dodatkowego oprogramowania, 1 pyt. oba notebooki nie mają Bluetootha czyli jeśli kupił bym nadajnik to musiał bym dokupić jakiś dodatkowy kontroler?

No wlasnie, a jak z wydajnoscia tego P-M 1.7 w porownaniu do turiona 1.8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej podobna, ale Turion nie podziała na baterii tyle co Pentium M, jeżeli chcesz używać laptopa do nawigacji to w trasie każda minuta dłuższej pracy laptopa na baterii może być istotna, ostatecznie zawsze możesz dokupić ładowarkę samochodową ale to już będzie spory koszt

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dlugo chcesz zeby komputer dzialal w czasie jazdy ? Pamientaj ze i tak pozinej musisz go gdzies naladowac,a to 5 minut nie trwa.

Nalepszym rozwiazaniem to za okolo 200pln w sklepie kupic przetwornice napiecia na 220V wtedy bedziesz mogl ladwosc co chcesz (o ile nie bedzie za duzo energi zarloja mam np do 150W).

No chyba ze raz na 4h jazdy bedziesz ladowal wylaczonego notebooka przez jakies 2h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymagania takie koszty.Jak laptop bedzie jezdzil to pradu brakowac nie bedzie(o ile bedzie przetwornica,badz ladowarka z gniazden zapalniczki).Jak nie bedzie problemu z pradem to wystarczy CeleronM.GPS mozesz znalesc na USB(ps2 to juz kompletny przezytem).

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...