Skocz do zawartości
Idaho

Jaki Ups - Której Firmy Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stanąłem przed wyborem UPS zaniki napięcia które gwarantuje mi sąsiad lekko mnie wkur...

Bo "uny" zrobił sobie prztyczek elektryczek i jak go włącza to... wypier... mi korki. Nie da się przetłumaczyć typowi.

Więc decyzja UPS.

No właśnie nie wiem jaki wybrać. Wybór pomiędzy:

APC - ten wiem że marka sama w sobie i sprzęt dobry ale co sądzicie o tych poniżej?

Ever Duo

Ever Eco

Active Power

Eaton

Jest sens ładować się w sprzęt do 200zł No właśnie na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Czas podtrzymywania to już wiem ale co jeszcze ?

Sorry za epitety ale piszę na gorąco i krew mnie zalewa.

Edytowane przez Idaho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz konfig, ile energii zużywa - nie podałeś najbardziej istotnych rzeczy.

Sprawdź czy zasilacz z jakiego korzystasz ma aktywne PFC :wink:

 

APC, Ever, Powerware to najlepsze marki. Szukaj modeli najlepiej z "sinusoidalnym przebiegiem fali" w ostateczności z "aproksymacją sinusoidy". Wtedy unikniesz problemów aktywnym PFC, które potrafi nieźle dać w kość UPS'owi.

 

Unikaj chińskich wynalazków, które co najwyżej jeszcze pogorszą twoją sytuację.

 

Bardzo przydatną rzeczą jest AVR i praca "online" UPS'a. Online tzn. podczas normalnej pracy bateria nie jest non-stop doładowywana co zwiększa jej żywotność - nie płynie przez nią cały czas prąd do kompa, tylko oddzielną linią.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac nie znam sie na UPS-ach. Ja posiadam firmy ActivePower 360watowego do konfigu ponizej i jestem zadowolony, zadnych problemow nie sprawia. Musze z niego korzystac bo spadki napiec, lub nawet zanik pradu to u mnie normalka. Jezeli to ci pomoze, to prosze bardzo a dalem za niego lekko ponad 200zł (1,5roku temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem przed wyborem UPS zaniki napięcia które gwarantuje mi sąsiad lekko mnie wkur...

Bo "uny" zrobił sobie prztyczek elektryczek i jak go włącza to... wypier... mi korki. Nie da się przetłumaczyć typowi.

Więc decyzja UPS.

No właśnie nie wiem jaki wybrać. Wybór pomiędzy:

APC - ten wiem że marka sama w sobie i sprzęt dobry ale co sądzicie o tych poniżej?

Ever Duo

Ever Eco

Active Power

Eaton

Jest sens ładować się w sprzęt do 200zł No właśnie na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Czas podtrzymywania to już wiem ale co jeszcze ?

Sorry za epitety ale piszę na gorąco i krew mnie zalewa.

Polecam tą stronę: http://www.ups.hg.pl/

 

UPS do 200zł zwykle nie posiadają funkcji Sineline, które ułatwia życie zasilaczom z aktywnym PFC. Osobiście używam tego UPS: http://zenfist.pl/pID/696.htm i jestem z niego bardziej niż zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą stronę: http://www.ups.hg.pl/

Z tego linka wynika, ze polska ETA skasowala wszystkie testowane ups-y. Ostatnio nabylem w ETA listwe zasilajaca LiZa 10 (nareszcie wszystkie wtyczki w jednym miejscu ;-) i coz mozna powiedziec, poziom wykonania przewyzsza o lata swietlne wszystkie lestary, every orvaldi i inne tp wynalazki... Wszystko wskazuje, ze ups-a tez zanabede made by ETA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac nie znam sie na UPS-ach. Ja posiadam firmy ActivePower 360watowego do konfigu ponizej i jestem zadowolony, zadnych problemow nie sprawia. Musze z niego korzystac bo spadki napiec, lub nawet zanik pradu to u mnie normalka. Jezeli to ci pomoze, to prosze bardzo a dalem za niego lekko ponad 200zł (1,5roku temu)

 

Ile utrzymuje Twoj sprzet ten UPS z monitorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego linka wynika, ze polska ETA skasowala wszystkie testowane ups-y. Ostatnio nabylem w ETA listwe zasilajaca LiZa 10 (nareszcie wszystkie wtyczki w jednym miejscu ;-) i coz mozna powiedziec, poziom wykonania przewyzsza o lata swietlne wszystkie lestary, every orvaldi i inne tp wynalazki... Wszystko wskazuje, ze ups-a tez zanabede made by ETA...

Upłynęło trochę wina od Twojej wypowiedzi w związku z czym zapytam: czy posiadasz może już tego UPSa? Jeśli tak, to czy mógłbyś coś o nim napisać?

 

Byłbym wdzięczny za każdą opinię na temat naszego rodzimego producenta, firmy ETA. Waham się pomiędzy modelem ETA multisystem UPS 720:

http://www.eta.com.pl/?pl,produkty,_UPSY,d..._PRODUKTU=00103

 

a jakimś APC, np. Back-UPS ES 550VA:

http://www.apc.pl/resource/include/techspe...total_watts=200

 

Konfiguracja w stresie pobiera około 300W, zasilacz to Seasonic z aktywnym PFC.

 

Byłbym wdzięczny za opinie/porady etc. :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...