Skocz do zawartości
TaKeN

Podkrecanie PIV 2.4 (533MHz) na płycie ASUS P4T533-C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie czy komus sie udalo bardziej podkrecić procka PIV 2.4 GHz na szynie 533MHz na płycie ASUS P4T533-C na wiecej niż 2.6 GHz ? Ja przy podkreceniu na wiecej niz 2.6 GHz mam dziwna sytuacje, po uruchomieniu 3dMark 2001 SE Build 330 po skończeniu 1 testu po prostu sam program wychodzi do windowsa. Zadnych błędów nie zwraca po prostu aplikacja sie kończy. Temp. procka jest max 48 C wiec raczej sie nie przegrzewa nie podnosiłem napięcia ani nic takiego jedynie zmieniłem taktowanie szyny z 533MHz na 580 MHz.

Pozdrawiam i dziekuję.

 

Pozdrawiam

Marek Królikowski

Administrator Wyzszej Szkoly Ekonomiczno - Technicznej w Legionowie

GG: 2069256

email: admin@wset.edu.pl

www: http://www.wset.edu.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz pamięci?? pewno PC800 to one i tak już na Standartowym taktowaniu czyli 533 są juz przekręcone na PC1066 poprostu moim zdaniem pamięci ci nie wytrzymują. Masz prawdodpodobnie 18x144mhz a jak pamieci Pc800 maja nominalnie bodajze 100mhz to sie nie dziw ze masz takie jaja. Aha takie wychodzenie na pulpit to najczesciej wina pamieci u mnie na 166@2/2/2/5/2/1T tak sie dzieje bo mam syfne Pc2100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz proca na szynie 133MHz, wiec bedzie ciezko.

2. Moze twoj proc jest takim malo krecoacym egzemplazem(proc procowi nierowny)

3. Podnies napiecie i zbij temperature, bo chyba troszke zeduza.

hehehe dobre zarty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz problemy z pamięciami - więcej nie wyciągną. Ja na swojej płycie z DDRami miałem tak samo, ale przy 180MHz (3,24 GHz). Spokojnie idzie na 3,0GHz i po dniu pacy nie zaliczyłem zwiecha :D . Inną sprawą jest, że męczenie go na dłużej taką częstotliwością grozi tzw. "nagłą śmiercią" - chyba, że chłodzisz go VapoChili :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz slabiutka plyte glowna o krecenia. MAX oferowana przez nia FSB to 150MHz. Sygnalizowany przez ciebie blad to ewidentna wina pamieci. Nie wyrabiaja one wiec przestaw ich taktowanie z 1:1 na 4:3. To pozwoli byc moze wyciagnac troszku wiecej MHz z CPU ale tak naprawde zwolni system ze wzgledu na wolniejsza pamiec. Ja co prawda kiedys podkrecilem RDRAMy PC800 na 148MHz ale to bylo na plycie gigabyte IHXP ktora umozliwia podnoszenie napiecia na pamieciach. Asus na to nie pozwala.

Aha i nie staraj sie zmniejszyc timingow pamieci bo ci sie nie uda ;) Masz pamieci RDRAM a one maja troche inna metode dzialania niz DDRy czy inne pamieci rownolegle wiec nie tedy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...