Skocz do zawartości
goldenSo

Jaki aparat około 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

@rCube

Fajnie ale mi chodziło o baterie do olympusa. Musze wiedzieć ile mHa potrzeba na zapełnienie 256mb pamięci. Standardowa bateria ma chyba 1300, więc jak 2gą na allegro kupie(trzeba sie kurcze zarejestrować) to powinno styknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze panasonic fz5 ? :mrgreen:

Lepsze makro, lepiej foci w ciemnych pomieszczeniach (chyba wszystkie kompakty canona ustepuja nieco konkurencji przy slabym oswietleniu) i ogolnie lepsza jakosc zdjec choc........ brak manualnego ostrzenia (lol) co jest wada (canon ma manulanego) . A i zapisuje fotki w formacie tiff no i oczywiscie jest stabilizator ;)

 

Cena niby troszke wyzsza ale akumulatorki i ladowarka w zestawie :)

 

Jest jeszcze Sony H1 ale cena jeszcze wyzsza :(

 

Ogolnie ciezki wybor. W sumie canon najtanszy a zlym aparetem nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fuji S5500

 

i tak...zoom x10 jest Zajebisty...wiadomo, że jak słabe światło to statyw musi być..

 

Full manual..lampa wspomagająca autofocus...szybko łapie ostrość..nawet jak jest ciemno.

pliki RAW - jak konkretniej ktoś by miał się zamiar bawić w obróbke to wypas.

makro - bez rewelacji, ale nienajgorsze..można dokupić soczewki makro

 

Szumy...nie są duże...rzekłbym poniżej średniej..poza tym na iso 400 kto robi w zasadzie.

 

Baterie, akumulatorki starczają na 300 - 400 zdjęc.

 

świetne kolorki ! bardzo naturalne. Super filmy(z dzwiękiem) jak ktoś używa to mu się spodoba..7m30s na karcie 512 Można zapisywać notatki głosowe do zdjęć jak ktoś chce...do 30 s to każdego zdjęcia :)

baaaardzo szybko zapisuje, nie trzeba się wkurzać aż zapisze

 

Zajebiste zdjęcia seryjne

3kl/s do 3 zdjęć w max jakość

1.6kl/s do 40 zdjęć w max jakośći

 

dobra lampa z regulacją siły błysku

fakt, że kart xd droższe(512 mb -ok. 240 zł) ale ta szybkość :)

w zestawie dostajesz adapter do filtrów i innych podobnych..(tele, szeroki kąt..)

 

zajebiście się trzyma w dłoni..

ekranik lcd nie jest na wierzchu jak np. w sony

Bardzo porządnie wykonany

 

hm z wad...mógłby się szybciej uruchamiać...ale to mały problem

średnio mi się podoba oprogramowanie...szczególnie do plików RAW

makro mogłoby być lepsze...nie znaczy to, że jest jakieś bardzo marne..więc jak coś bardziej konkretnie to soczewki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jeszcze nie kupiles to polecam FUJI S-5500

mam go ponad miesiac i jestem bardzo zadowolony

 

chcialem opisac jego zalety ale zrobil to juz Aziz

podpisuje sie pod jego charakterystyka obiema rekami

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem

Ma pełnego manuala, makro ostrzy z 3cm według producenta ... i tak jest, na włączonym all time AF robiłem makro pomidora skończyło sie tym że przyładowałem kantem obiektywu w ww warzywo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrytobójca wspomogę Cię w tej walce z wiatrakami :wink: .

Miałem styczność z Minoltą Z5 i muszę powiedzieć, że aparat jest beznadziejny: na trybie auto ostrych fotek zrobić się nie da, często zdjęcia nocne z lampą! wychodzą nie ostre, szumy.

Rozumię cię reed3, że kupiłeś sobie taki aparat i teraz będziesz go wszystkim polecał, ale nie jest on wart polecenia.

 

@GoldenSo

Może opiszesz swoje wrażenia z użytkowania tego Olka. Z pewnością wielu pomoże to w dokonaniu wyboru (czyt. mnie również).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[dobry zakup zobacz na dole jak on robi fotki http://www.aparaty.ua.pl/opisy/minolta_z3.php

 

A zobacz jakie piekne zdjecia robi Fuji S5500 http://www.aparaty.ua.pl/opisy/fuji_5500.php <lol> :) Prawda ze piekne zapraszam do porownania :)......

 

Aha pod zadnym pozorem nie brac minolty :) Chlam jakich malo kolega mial i ladowala w serwisie 3 razy :/ wkoncu pozbym sie jej i zakupil S5500 i jest bardzo zadowolony

 

I tez zbieram na ten aparacik... zastanawiam sie tylko czy bedzie mozliwosc zakupu nowego ze sklepu :// bo wyszly juz z produkcji z racji wchodzenia na rynek modelu S5600. No nic najwyzej doloze troche i kupie nowszy model... mam tylko nadzieje ze niczego nie popsuja w tym modelu :)

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak chyba wybiorę Olympusa C765, ze względu na lepszy tryb makro przy 'gołym" aparacie. Bawiłem się przez tydzień starszym modelem (C740) i musze powiedzieć , że zrobił na mnie pozytywne wrażenie. A z tego co tutaj ludzie napisali Fuji mam kiepskawe makro (bez "dopalacza").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na wstepie chce zaznaczyc ze nie jestem kompletnie w temacie i moja znajomosc fotografii cyfrowej jest na BARDZO niskim poziomie :cry:

Stoje przed wyborem aparatu w cenie ok.1200zl. Liczy sie dla mnie wielkosc,waga no i oczywiscie jakosc zdjec. Fotki bede pstrykal zarowno na imprezach jak i na wakacjach,fotogrfowanie przyrody rowniez wchodzi w gre. Reasumujac ma to byc aparat dla amatora do robienia zdjec :D

Jakies pol roku temu bawilem sie ixusem30 i zrobil na mnie bardzo dobre wrazenie :roll: W tym momencie zastanawiam sie nad ixusem50,ale jestem otwarty na propozycje :wink:

 

Czekam na opinie i ewentualne propozycje z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge miec olka 770 za ok.1,1-1,2k ale mam troche mieszane uczucia :? Do aparatu bede musial dokupic karte xd ktora jest drozsza od np.sd. Nie wiem czy jeszcze cos bede musial kupic (statywy mnie nie interesuja). Troche jestem przerazony tym aparatem bo jak juz pisalem bedzie to moj pierwszy aparat i nie chce zeby byl dla mnie za "trudny" :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... A610 nie ma gorącej stopki :) Zoom optyczny Canon x4, Olympus x12 (10x + 2x SZ), Olek ma TIFF'a możliwość odblokowanie RAW'ów, oraz to co nie powinno cie interesować ale Olek ma tez lepsze filmy :)

 

http://www.pbase.com/wayne_n tu masz pana który używa 770. Popatrz na jego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...