Skocz do zawartości
goldenSo

Jaki aparat około 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

no i wlasnie ja tez chce zakupic jakis aparacik... zastanawiam sie nad A610 no i S5600. Wyjezdzam teraz na 3 miesiace do niemiec i wlasnie tam chcialbym kupic aparat. I chcialem sie zapytac o ile tanszy jesttam sprzet. Chodzi mi o jakiegos Media Markta niemieckiego. Czy moze ktos sie orientuje?

media ? tak samo drogo... u mnie w media A610 o 300zl drozszy jak w necie.... canon eos 350D o 700zl drozszy w media sie nie kupuje sprzetu...

 

A610 pozadny aparat ale s5600 bedzie lepszy, ma lepsza matryce, ala z lustrzanek cyfrowych o czulosci iso do 1600, przy iso 400 robisz fotki bez szumow, a na 610 beda b duze szumy :P poz aym maly zoom ma 610 poza tym wypasiony aparat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze znasz jakies niemieckie sklepy w sieci ktore sa godne uwagi?? no na ebay.de juz zagladalem no i S5600 z karta 512 mega, akumulatorkami i ladowarka oraz torba mozna kupic za 299 euro takze cena niczego sobie :) tylko zeby nie bylo klopotow z gwarancja w polsce. Z tego co slyszalem to trzeba miec dobrze wypelniona karte gwarancyjna no i paragon lub fakture.

Ehhh to bedzie trudny wybor...

 

 

O a jeszcze pytanko co do twojego A510 :) jesli chcesz kupowac sobie nowy aparacik to pewnie tego bedziesz sprzedawal...napisz mi na PW ile byc za niego chcial bo moze bym go kupil :) a jakby co to jestem ze swidnika :)

Edytowane przez daniel_konio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze znasz jakies niemieckie sklepy w sieci ktore sa godne uwagi?? no na ebay.de juz zagladalem no i S5600 z karta 512 mega, akumulatorkami i ladowarka oraz torba mozna kupic za 299 euro takze cena niczego sobie :) tylko zeby nie bylo klopotow z gwarancja w polsce. Z tego co slyszalem to trzeba miec dobrze wypelniona karte gwarancyjna no i paragon lub fakture.

Ehhh to bedzie trudny wybor...

O a jeszcze pytanko co do twojego A510 :) jesli chcesz kupowac sobie nowy aparacik to pewnie tego bedziesz sprzedawal...napisz mi na PW ile byc za niego chcial bo moze bym go kupil :) a jakby co to jestem ze swidnika :)

Co do ceny na ebay to nic specialnego ;) w Polsce masz tosamo za 1200zl z groszami :] Trzeba dac z 1270zl za taki nowy zestaw :] albo nieco mniej.

 

zainteresowany moja oferta na pw ? :D kumpel ma czas do 14 ;)

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Panasonica FZ-20 leca na glowe. W tej chwili kosztuje 1500 zeta (z aku, ladowarka i do tego karty SD) w "normalnym" sklepie (wiec taniej mozna pewnie dorwac) i jest to chyba inna pulka niz s5600. 1400 kosztuje Sony H2 (tez w zestawie aku plus ladowarka).

 

S5600 nie ma co porownywac z a610 ale jakos takos mi sie bardziej podobaja kolory odwzorowywane przez canony (porownujac dowolny model A z S).

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5600 nie ma co porownywac z a610 ale jakos takos mi sie bardziej podobaja kolory odwzorowywane przez canony (porownujac dowolny model A z S).

moze to z przyzwyczajenia?

fuji s5600 dostaje wysokie noty w kategorii odwzorowania kolorow, duzo mu do idealu nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Olympus SP-500UZ. Ale szumi jak stary telewizor, chyba ze komus nie przeszkadza kazda fote potraktowac Neat Image'iem :] Mysle jeszcze o Canon S2 IS choc i jego fotki sa zasadniczo gorsze od a610. S5600 tez kusi ale przyzwyczajenie do Canona jest wielkie a nie zawsze sie chce pozniej poziomami bawic w PSie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5600 tez kusi ale przyzwyczajenie do Canona jest wielkie a nie zawsze sie chce pozniej poziomami bawic w PSie ;)

poziomami ? B)

 

Wlasnie zrobilem przesiadke z Canona A510 na Fuji S5600 i jestem bardzo zadowolony..... !!!

 

Canon A510 to dla mnie super aparacik, tak samo jeszcze fajniejszy S5600 :) co masz w canonie czego nie ma w s5600 ? :> mi sie wlasnie fuji podoba bo ma sporo z canona :D funkcje, obsluga itp :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poziomami ? B)

No poziomami, jeszcze latawiej w XnView bo jest automatyczne. s5600 foci inaczej panoramy w smogu niz jaki kolwiek canon. Nie pytaj mnie dlaczego, poprostu tak jest.

 

PS.

Tez bede emigrowal z a510 i mysle o a610, s5600 i H2. No i jeszcze jest is2. Fak :/

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z tych trzech fuji s5600, tez przez pewien czas nastawiony bylem na A610 ale jednak fui jest lepszy, ma swoje zalety, chociazby to ze nie szumi tak jak canon, nie ma efektu kolorowych kropek tylko przy ISO 800 a szczegolnie 1600 obraz jakby zaczyna sie rozmywac - traci szczegolowosc, za to przy ISO 400 spokojnie mozna trzepac foty az milo ;) przy ISO 800 tez jest nie najgorzej a wiadomo im wyzsze iso tym wiecej swiatla zyskujemy, poza tym fuji ma zoom x 10 przy ktorym nie praktycznei nic na jasnosci, canon sporo.....

 

na temat S2 IS sie nie wypowiem ale jak dla mnie jest on za drogi... mysle ze nie wart tej kasy... poza tym wg mnie fuji ma lepsze kolory... i do tego lampa nie oswietlqa tak przesadnie twarzy przy zdjeciach z bliskaze widac jej blysk na twarzach, robi to lagodniej.

 

poza tym wiem ze A610 ma gorsza jasnosc, porownywalem A610 i s5600, gdy canon potzrzebowal 1/20s dla dobrej foty, fuji starczalo 1/50s (najnizsze iso)

 

P.S mam aparat dopiero 2 dni, ale pyknolem juz 400 fot na jednych aku :)

 

No poziomami, jeszcze latawiej w XnView bo jest automatyczne. s5600 foci inaczej panoramy w smogu niz jaki kolwiek canon. Nie pytaj mnie dlaczego, poprostu tak jest.

konkrety jakies ?:P

 

jak na moj gust s5600 ma najlepszy stosunek jakosc/cena, 1000zl to rozsadna sumka za ten aparacik.

 

może mi ktoś objaśnić dokładniej o co chodzi wam z tymi poziomami ? ;d jakies przyklady ? :) dzieki :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z tych trzech fuji s5600, tez przez pewien czas nastawiony bylem na A610 ale jednak fui jest lepszy, ma swoje zalety, chociazby to ze nie szumi tak jak canon, nie ma efektu kolorowych kropek tylko przy ISO 800 a szczegolnie 1600 obraz jakby zaczyna sie rozmywac - traci szczegolowosc, za to przy ISO 400 spokojnie mozna trzepac foty az milo ;) przy ISO 800 tez jest nie najgorzej a wiadomo im wyzsze iso tym wiecej swiatla zyskujemy, poza tym fuji ma zoom x 10 przy ktorym nie praktycznei nic na jasnosci, canon sporo.....

 

na temat S2 IS sie nie wypowiem ale jak dla mnie jest on za drogi... mysle ze nie wart tej kasy... poza tym wg mnie fuji ma lepsze kolory... i do tego lampa nie oswietlqa tak przesadnie twarzy przy zdjeciach z bliskaze widac jej blysk na twarzach, robi to lagodniej.

 

poza tym wiem ze A610 ma gorsza jasnosc, porownywalem A610 i s5600, gdy canon potzrzebowal 1/20s dla dobrej foty, fuji starczalo 1/50s (najnizsze iso)

A mi się wydaje, że te wszystkie "obserwacje" wynikają z braku wiedzy o fotografi. :?

 

1."ale jednak fui jest lepszy" nie ma że to lepsze i tyle ... konkrety potrzebne.

2."hociazby to ze nie szumi tak jak canon" - owszem szumi mniej ale nie jakoś strasznie mniej niż A610.

3."mysle ze nie wart tej kasy" a wcześniej "sie nie wypowiem" zastanów się w końcu.

4. Canon przy x10 traci sporo światła ? Fuji : 3.2-3.5 Canon : 2.7-3.5 ZASTANÓW się nad tym co Ty piszesz ! nie dosyć, że S2 jaśniejszy (przy max zoomie taki sam), że ma nie 10x a 12x to jeszcze to wszystko nadrabia stabilizacją.

5.Lampa lepiej/gorzej doświetla/prześwietla ... rotfl ... to wszystko zależy od ustawień aparatu 0 jeśli porównujemy tutaj "debil foto" to sorry, ale ja wysiadam.

6. Z tą jasnością to już w ogóle dowaliłeś... Wiesz co się składa na szybkość migawki ? Ehh pozostawię to bez komentarza. :?

 

Czasem człowiek chciałby widzieć wspaniałe, rzetelne forum ... ale jak się wchodzi i widzi takie głupoty to krew człowieka zalewa. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że te wszystkie "obserwacje" wynikają z braku wiedzy o fotografi. :?

 

2."hociazby to ze nie szumi tak jak canon" - owszem szumi mniej ale nie jakoś strasznie mniej niż A610.

ortografii sie naucz chlopcze ;)

 

oj sporo mniej, jak dla mnie...

 

4. Canon przy x10 traci sporo światła ? Fuji : 3.2-3.5 Canon : 2.7-3.5 ZASTANÓW się nad tym co Ty piszesz ! nie dosyć, że S2 jaśniejszy (przy max zoomie taki sam), że ma nie 10x a 12x to jeszcze to wszystko nadrabia stabilizacją.

 

pisalem o A610 ! pisalem ze o S2 sie szczegolowo nie wypowiem ! wiec fuck off ;d moja opinia brzmi jedynie = troszke za drogi

 

f/2.8 - f/4.1 tak wiec s5600 lepszy przy zoomie i do tego x10 ! a nie x4 poza tym z tego co widzialem f 2.8 canon bylo ciemniejsze od f 3.2 fuji no ale moze sie nie znam i zle ustawilem polimetryl ogniskowej <lol>

 

5.Lampa lepiej/gorzej doświetla/prześwietla ... rotfl ... to wszystko zależy od ustawień aparatu 0 jeśli porównujemy tutaj "debil foto" to sorry, ale ja wysiadam.

 

nie nie chodzi mi o przeswietlenie czy doswietlenie.. wiem jaki efekt czesto wystepowal w A510... nieco wieksza odleglosc lampy od obiektywu w s5600 niweluje w duzym stopniu ten efekt

 

6. Z tą jasnością to już w ogóle dowaliłeś... Wiesz co się składa na szybkość migawki ? Ehh pozostawię to bez komentarza. :?

 

Czasem człowiek chciałby widzieć wspaniałe, rzetelne forum ... ale jak się wchodzi i widzi takie głupoty to krew człowieka zalewa. :?

 

niech cie zalewa, uspokoj sie...

 

wiem co sie skalda na migawke itp, i dobrze porownywalem oba aparaty i wiem ze jasniejszy byl s5600.

 

A na temat twojej wiedzy to ja sie nie wypowiem, bo troche kultury tez by sie przydalo.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ortografii sie naucz ;) "

 

Robiłem ctrl+c / ctrl+v ... nie skopiowało "c".

 

"oj sporo mniej, jak dla mnie..."

 

Pojęcie względne.

 

"pisalem o A610 ! pisalem ze o S2 sie szczegolowo nie wypowiem ! "

 

OK.

 

"wiec fuck off ;d"

 

+10% za słownictwo.

 

"wiem co sie skalda na migawke itp, i dobrze porownywalem oba aparaty i wiem ze jasniejszy byl s5600."

 

No chyba nie bardzo wiesz. Fuji jaśniejszy ? Niby jak ? na tym samym ISO/przysłonie i migawce uzyskiwałeś różne zdjęcia? Weź mnie nie rozśmieszaj...

 

Co do kultury ... Jak narazie tylko Ty pokazałeś swoje piękne słownictwo. U mnie to zwykłe słowa ... Jesli nie wiesz co jest w zakresie kultury ... proszę nie wypowiadaj się na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie bardzo wiesz. Fuji jaśniejszy ? Niby jak ? na tym samym ISO/przysłonie i migawce uzyskiwałeś różne zdjęcia? Weź mnie nie rozśmieszaj...

 

przykład ! jasnosc zdjec byla taka sama przy ustawieniach:

 

a610: 1/20 f2.8 ISO 50 = s5600 1/53 f3.2 ISO 64

 

 

niby s5600 ma nieco większe iso, no ale to raczej nie ważne, w obu aparatach wartosci te byly ustawione poprostu na minimum, tak wiec wg mnie optyka zastosowana w obiektywie fuji jest nieco lepsza or to kwestia matrycy lub oby tych czynnikow.

 

 

a z tymi % to daj sobie luzu... tym mnie nie zastraszysz i jeszcze raz mowie calm down :lol:

 

Co do kultury... ja twojej wiedzy na wstępie nie podważałem.

pozdr.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykład ! jasnosc zdjec byla taka sama przy ustawieniach:

 

a610: 1/20 f2.8 ISO 50 = s5600 1/53 f3.2 ISO 64

A to trzeba było spróbować tych samych ustawień. :? Ludzkie oko nie określi czy jasności są takie same - prędzej odróżni różnicę. Było zrobić fotkę w ciemnym pomieszczeniu na tych samych ustawieniach i dopiero porównywać.

 

 

"Zastraszysz" ? A czy ja to robię ? Postępuję według regulaminu a nie straszenia... Trochę powagi - chyba nie jesteśmy w przedszkolu.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba było spróbować uniwersalnych ustawień. :? Ludzkie oko nie określi czy jasności są takie same - prędzej odróżni różnicę. Było zrobić fotkę w ciemnym pomieszczeniu na tych samych ustawieniach i dopiero porównywać.

Robilem tez i tak i na auto, automatyka canona ustawiala wyraznie dluzsze czasy, zawsze. (iso min)

 

Porownywalem to na otwartej przestrzeni jak i np pol metra od sciany w lazience( slabo oswietlonej) :D Wiec mi nie wmowisz ze sie myle w tej kwestji :) a S2 jest w innym przedziale cenowym wiec nie ma co go porownywac :P

 

jeszcze co do szumów, to naprawde wyraznie mniej szumi matryca fuji, zdjecia sa o niebo lepsze przy iso 400 na fuji jak canonie, na a610 nawet gdy ogaldamy fotke nie w max rozmiarach widac kolorowe kropki, w fuji tego nie widac, moze dlatego ze matryca nieco inaczej pracuje ? moze to kwestja elektroniki i softu w cyfraku ? fuji poprostu nie wali na zdjecie kropek ;) tylko pogarsza jakosc szczegolow rozmywajac ich krawedzie.

 

ps poza tym co robi S2 w temacie cyfrowek do 1200zl ;d

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Też mam zamiar kupić aparacik niedługo i mam dwóch faworytów: Canon A610 oraz Casio EX-P700. Za Casio przemawia pilot zdalnego sterowania, którego nie ma Canon. Czytałem opinie o Casio i są bardzo dobre. Nie wiem co wybrać. Aparaty mają manualne ustawianie wszystkich parametrów. Cena podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz- nie wszytskim specyficzne ziarno s5600 odpowiada

 

jednym nie przeszkadza , dla innych nie do przyjecia

to fakt :) ale warto bo zdjecia robi dobre, napewno nei gorsze od A610, a mysle ze mozliwosci ma nieco wieksze jak A610 (zoom, czulosc iso, jasniejszy nieco obiektyw)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba Fuji ( nie chodzi mi o kasę ), ale jak dla mnie za duży. Kolega ma minolte Z5, jest podobnych rozmiarów do Fuji i dla mnie za duża ( np na imprezie taki duży aparat będę nosić ). Myślę, że canon gorszych zdjęć nie będzie robił. Canon robi lepsze foty od minolty Z5? Bo ta minolta na trybie auto to porażka. Bardzo duuuże szumy. Ale w canonie szumy będę wiele mniejsze, bo większa matryca, a mpix tyle samo. Według mnie ten canon będzie super, ale mógłby mieć większy zoom.

 

 

@bartezjusz o jakim ziarnie piszesz? Chodzi o szumy?

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o szumy?

 

nie , nie

 

fotki z s5600 posiadają taką specyficzną ziarnistość

 

np. na a610 sa gładkie i ostre jak zyleta zarazem

 

jak porównasz fotki tych samych obiektów z obu aparatów bedziesz wiedział o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , nie

 

fotki z s5600 posiadają taką specyficzną ziarnistość

 

np. na a610 sa gładkie i ostre jak zyleta zarazem

 

jak porównasz fotki tych samych obiektów z obu aparatów bedziesz wiedział o co chodzi

to prawda, na s5600 na zdjeciu w pelnych rozmiarch wystepuje jakby lekkie mrowienie ale kompletnie nie widac tego gdy ogladamy zdjecia na kompie nawet w rozdz 1600x1200 a tym bardziej gdy zdjecie takie wydrukujemy.

 

Osobiscie zdecydowalbym sie na A610 gdyby mial wiekszy zoom, nie szumial tak strasznie przy ISO 200 i 400. Co jeszcze mnie skusilo na s5600 ? lepiej radzi sobie przy gorszym oswietleniu (nieco krotsze czasy) lepiej lezy w dloni ;) i jest ciezszy :) dzieki czemu prosciej zrobic ostra fotke przy kiepskim oswietleniu.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...