Skocz do zawartości
goldenSo

Jaki aparat około 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

jakie ISO? 400?

 

zwykle fotki :) iso 64 / 100 :) gdzie w taka pogode robic fotki z iso 400 ? :)

jesli tak trzeba to porobie kilka z iso 400 na osiedla jesli trzeba ? :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiem watek walkowany juz tysiace razy, kupilbym Panasa FZ5, ale czy mozna go jeszcze gdzies dostac ? w sklepach internetowych raczej rzadko spotykany, a tam gdzie jest to "brak towaru" ... na allegro tez go nie ma ... wiece moze jak wyglada sytuacja w Saturnach / Media Marktach etc ?

 

a moze cos innego byscie polecili, najlepiej kolo 1200zl, specyfikacje podobne do FZ5 ... jak na jego tle prezentuja sie zdjecia robione LZ5 badz TZ1 ? Pomozcie :)

 

Fajny jeszcze jest Fuji 5600 (cena tez b. fajna, mozna dostac ponizej 1k zl), ale odstrasza mnie brak stabilizacji

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic FZ5

http://www.allegro.pl/item112455518_panaso...gwar_f_vat.html

 

Osobiście je ogladałem, są sprawne - nowe zafoliowane - sprzedawane w pełnym komplecie. W egzemplarzu który testowalem była karta 64MB w komplecie. Sprzedawca ma umowę serwisową z Panasonic Polska - tak mnie zapewniano. Jednak się nie zdecydowałem. Jak dla mnie za słabe zdjęcia w pomieszczeniach(szumy). Reszta ok. Jeżeli nie przeszkadza Ci wielkośc S5600 to wolałbym ten model. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak dla mnie za słabe zdjęcia w pomieszczeniach(szumy). Reszta ok. Jeżeli nie przeszkadza Ci wielkośc S5600 to wolałbym ten model. Pozdro

Popieram, zdjęcia w pomieszczeniach to jakaś kpina, albo to wina żenującego wyświetlacza :?

Wielkość tego Panasa i S5600 chyba podobna, więc lepiej brać Fuji pomimo braku stabilizacji :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje ;)

 

Co polecacie mi wybrać

 

Canona a610/620/630/700/710is/S2is

Sony H2

 

Czy coś innego ? :) zależy mi na dobrym makro i byle by nie szumiał przy iso 100 ;) aha no i za 700/710/S2/H2 przemawia do mnie zoom ale nie rozmiar (bynajmniej w S2 i H2) Aha dodam że mimo wszystko chciałbym walnąć czasem filmika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie co 710 IS ?? Czaje sie i nie wiem...

Podłączam się do pytania.

Czaję się na jakiegoś cyfraka do. ok 1200 zł. Ma być w miarę mały (zoomy odpadają), dobry jakościowo oraz robić ładne foty (również na auto - dziewczynie nie będę tłumaczył obsługi :wink:

Pewnie zaraz przeczytam, że A610...Ale uzbierałem parę złociszy więcej i zaciekawił mnie ten A710. Jakieś opinie, może inne aparaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No również mam ten problem... tylko że ja między Soniakiem H2 a A710... bo w tej samej cenie... i nie wiem co wybrać... :( Canon jest ciut mniejszy ale zoom ma przy 'okazji' mniejszy. Za to H2 jest większy no i zoom... W dodatku ta matryca :/

Canon i Soniak po 1/2.5' Ale soniak ma 6 MP więc powinien mniej śnieżyć...

Ale wydaje mi się iż postawie na Canona jednak... chyba że nie znajde go u nas w sklepach ;) to biorę Soniaka :) Dziś jest 10 więc ostatnia rata idzie za kino domowe, i teraz wybór aparatu ;) tak że myśle iż 20 dam odpowiedz co wybralem, a po sylwku zrobie jakis maly tescik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sięmyle ale ten 710 nie ma obracanego ekranu? Jak nie to ja bym nie brał-mam a610 dopiero pare miesięcy ale bez obrotowca sobie teraz nie wyobrażam robienia fotek :wink:

Ma za to zoom x6, stabilizację obrazu, większy LCD, 7 MP.

Chyba jednak to więcej zalet niż obrotowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sięmyle ale ten 710 nie ma obracanego ekranu? Jak nie to ja bym nie brał-mam a610 dopiero pare miesięcy ale bez obrotowca sobie teraz nie wyobrażam robienia fotek :wink:

 

Ma za to zoom x6, stabilizację obrazu, większy LCD, 7 MP.

Chyba jednak to więcej zalet niż obrotowiec.

tzn 5 MP mi wystarcza. Obrotowy fakt fajna rzecz :)

ale a610 nie ma stabilizacji obrazu a a710is ma...

kurde ale dylemat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H2 czy a710? net po czesci przebadałem i wybor pada mimo wszystko na model, o ktorym mowa w podpisie.

Jesli dla kogos tak wazny jest obrotowy ekranik, to coz, sadze ze taka osoba za bardzo patrzy na "wyglad" powierzchowny ;) A610 jest bardzo dobrym aparatem, ale jesli tak bardzo ma przewazyc taka (co jak co przydatna) opcja, to troch wspołczuje, bo wybor staje sie badzo trudny ;)

Sa przeciez recenzje w necie. Nie ma wiec co gdybac, ze cos ma takiego wie powinno byc takie, a tamto inne wiec.. A710 wypada bardzo dobrze, mimo ze posiada pewne łatwo zdefiniowane(rozpoznane) niedoskonałosci. Moze gdyby kosztował o 1000 wiecej(przesada ale...), w magiczny sposob stałby sie doskonałym kompakciakiem .. ;)

Jesli ktos ma mozliwosc kupna tego fotocyka, to z pewnoscia sie nie zawiedzie, jesli jednak bedzie narzekał/załowal kupna, tzn ze nie jest takim amatorem za jakiego sie uwaza i niech lepiej zainwestuje w lepsza lustrzanke, takie jest moje zdanie ;).

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma za to zoom x6, stabilizację obrazu, większy LCD, 7 MP.

Chyba jednak to więcej zalet niż obrotowiec.

 

tzn 5 MP mi wystarcza. Obrotowy fakt fajna rzecz :)

ale a610 nie ma stabilizacji obrazu a a710is ma...

kurde ale dylemat :)

 

ja nie twierdze zę a610 jest lepszy..chodziło mi tylo,zę po pewnym okresie zabawy obrotowym ekranem nie przesiadł bym sie na coś co go nie ma...dziwie sie canonowi czemu z tego zrezygnowało :(

Do tego nie chodzi mi o to,zę jest to bajerancka opcja , która sie szpanuje itp tylko naprawde jest to bardzo wygodne i użyteczne.Mam aparat pare miesięcy ale bardzo mi ta opcja sie przydaje.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez to jest mniejszy i gorzej to wyglada na pierwszy rzut oka...ech

Mniejszy rozmiar A710 to dla mnie zaleta. W sumie za cenę "gołego" Canona można mieć Fuji S5600 z aku, ładowarką i kartą pamięci.

Tylko weź zabierz na imprezę taką cegłę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie o wyswietlaczu :P

i strategii marketingowej.

na zdjeciu i w danych technicznych jak jest obrotowy wypada taki maly a ludzie lubia duuuzeee....

a jak jest obrotowy to sila rzeczy musi byc mniejszy.

ja osobiscie wolalbym nawet troche mniejszy bo mniej baterii zjada...

no nic poniedzialek lub wtorek mam wyplate wiec wszelkie sugestie mile widziane :)

p.s. fuji nie chce...kompletnie mi nie przypadaja do gustu aparaty tej firmy

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz pisalem wczesniej wlasnie sie zastanawiam :P

ps

710is potaniał...1199zł z karta 1gb...

 

EDIT:

kupiłe a710is :D

kupiłem ze 1159zł...z kartą kingstona 1gb i akumulatorkami sanyo 2700mah :D

potem zdam relacje jak się sprawuje...póki co jest boski :D

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz pisalem wczesniej wlasnie sie zastanawiam :P

ps

710is potaniał...1199zł z karta 1gb...

 

EDIT:

kupiłe a710is :D

kupiłem ze 1159zł...z kartą kingstona 1gb i akumulatorkami sanyo 2700mah :D

potem zdam relacje jak się sprawuje...póki co jest boski :D

I jak? mozesz juz cos wiecej o nim napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dniach cos skrobne :)

tymczasem minął ponad tydzień i nic nie piszesz :)

 

Ja mam teraz niezłą zagwozdkę. Waham się pomiędzy tymi cyfrakami:

 

Canon A610 - wiadomo, kultowy aparat, matryca 1/1,8", tylko czy 2" LCD i 5MP i zoom 4x to nie troszkę mało - cena 940zł

 

Canon A630 - uchylny LCD 2,5", 8MP (czy to oby nie powoduje zbyt wysokich szumów?) cena 1115 zł z kartą SD 1GB

 

Canon A700 - zoom x6, LCD 2,5" (nie uchylny :sad: ) 6MP, matryca 1/2,5" (małooo) cena 999 zł

 

Canon A710 IS - jw plus 7MP (troche sporo jak na matrycę 1/2,5") , stabilizacja cena 1199zł z kartą SD 1GB

 

Te modele biorę pod uwagę. Czekam na opinie :)

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...