Skocz do zawartości
gorek

Ile ramu dla win98?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 384 mb ramu i po wyciagnieciu jednej kości 128 nie widac zadnej różnicy w szybkosci ładowania sie systemu cz np. q3.Jest jeszcze jeden problem. Pod win98 q3 ładyje mi się około 25 sekund, a kiedys było duzo szybciej .co moze być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 dla win98 do normalnej pracy w zupełności wystarcza i nie widać róznicy w stosunku do większej ilości, co innego jeśli chodzi o jakieś gry (np. Mafia:P) czy programy ramożerne, np. graficzne. Q3: może masz zapchany system albo nie włączyłes DMA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 384 mb ramu i po wyciagnieciu jednej kości 128 nie widac zadnej różnicy w szybkosci ładowania sie systemu cz np. q3.Jest jeszcze jeden problem. Pod win98 q3 ładyje mi się około 25 sekund, a kiedys było duzo szybciej .co moze być przyczyną?

A kiedy ostatnio defragmentowales dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zrobił format i przeinstalował system to by się ładował zybciej - i tyle. Co do win98 to przy 32 mega idzie strasznie wolno ale powyżej 192 to nie ma różnicy. Dlatego lepiej brać 256 DDR niż pakować 512SDR na przykład. Co inego XP, tam 512 to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zrobił format i przeinstalował system to by się ładował zybciej - i tyle. Co do win98 to przy 32 mega idzie strasznie wolno ale powyżej 192 to nie ma różnicy. Dlatego lepiej brać 256 DDR niż pakować 512SDR na przykład. Co inego XP, tam 512 to minimum.

zadne 512..... ja mam 384 i nie ma rocnicy wydajnosci pomiedzy winem xp a 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle-przy 1024MB RAMu WinME nawet mi sie nie odpala :)

8O serio mowisz :?:

 

a mialem zamiar kiedys sprobowac na kompie z taka ilosca RAM'u zainstalowac malego WIN'a i 256MB dac na system a z reszty zrobic RAM-DISK i wrzucic tam calego swapa - a tu takie kwiatki ze Win nawet nie wstaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle-przy 1024MB RAMu WinME nawet mi sie nie odpala :)

To prawda. Winda masz gdzies w ustawieniach rejestru taki wpis tyczacy sie ilosci ramu. Niestety nie wiem ktory to. Ale jak go sie przestawi na odpowiednia wartosc to wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowisie 2000 jest roznica miedzy 256 a 512, wszytkie okna otwierają sie momentalnie, wszytkie menu i podmenu w panelu sterowania itp, na 256, zdazalo sie ze czasem swapowal podczas nawigacji w systemie, zaraz po skonczeniu gry np w q3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z opinia SpiderMana  ze powinienes zdefragmentowac 

dysk. A tak wogole to po co  siedzisz przy win 98 zaistaluj se 2000

lub XP.

no nie wiem po co 98 to ostatni system na którym mogłeś zrobić co chciałeś z rejestrem i konfigiem

a xp :? nie dosyć że pamięci żre tyle że głowa boli to jeszcze te jego logowania na str microsyfu brrrrr :?

przeinstaluj system i defragmentuj dysk co 2 tyg :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle-przy 1024MB RAMu WinME nawet mi sie nie odpala :)

8O serio mowisz :?:

 

a mialem zamiar kiedys sprobowac na kompie z taka ilosca RAM'u zainstalowac malego WIN'a i 256MB dac na system a z reszty zrobic RAM-DISK i wrzucic tam calego swapa - a tu takie kwiatki ze Win nawet nie wstaje :(

mam przyklad u kolegi........ on ma 1 gb ramu.. sdram 133.... niestety win 98 nie odpalal sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie odpali z moim ramem?? Ma zamiar win 98 i XP zainstalowac. NA win98 chce robic prace z montazem video, bo to duzo ramu potrzebuje. i zgrywac filmy na win 98. czy bedzie dobrze wszystsko?? Pamietam ze byl topik ale nie moge znalez. ta wyszukiwarka badziewna albo ja poslugiwac sie nie umiem, moglby ktos linka dac jak ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogule win98se ile potrzebuje miejsca zeby ruszył i dalo sie pisac w notatniku?

na 32 mb chodzi na 100%.... ciekawe tylko czy na 16 bedzie chodzil.. ale mysle ze tak :) XP potrzebuje min 64mb tak samo jak 2000 :) sprawdzone w praktyce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogule win98se ile potrzebuje miejsca zeby ruszył i dalo sie pisac w notatniku?

na 32 mb chodzi na 100%.... ciekawe tylko czy na 16 bedzie chodzil.. ale mysle ze tak :) XP potrzebuje min 64mb tak samo jak 2000 :) sprawdzone w praktyce ;)

ale wtedy się czołga :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogule win98se ile potrzebuje miejsca zeby ruszył i dalo sie pisac w notatniku?

na 32 mb chodzi na 100%.... ciekawe tylko czy na 16 bedzie chodzil.. ale mysle ze tak :) XP potrzebuje min 64mb tak samo jak 2000 :) sprawdzone w praktyce ;)

hehe gdzie te czasy kiedy komputer z 8 mb to byla rakieta :)

Pamietam jak jeden bogaty z domu kolezka kupil sobie w '95 peceta z 64 mb ramu - wszyscy byli wstrzasnieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...