Jump to content
Sign in to follow this  
karololszewski

Duron 1.6 Jakie Chłodzenie

Recommended Posts

Nie kupisz nic lepszego od BigTyphoona. Nie wiem jak się spisze w passiv ale z wentylem na choćby 2v ;) da rade a poniżej 800rpm jest niesłyszalny z 20cm przy otwartej obudowie

za 100zł nowego nie kupisz ale kupisz ode mnie i to już z przesyłką

daje rade z 130w prockiem @ 800rpm więc z duronem może poleci i pasywnie

Edited by forest kila zbila

a frezzer dałby rade ? od komputera siedze jakis metr także wentyla puszczonego na 4 v nie usłysze oglądałem i jestem ciekaw czy dałby rade ?

Freezera na s.A nie zamontujesz.

Wg. testu na dzikie.net Scytche Katana Al jest tylko 2*C gorszy od BigTyphoona, oba na min obrotach, nim się zainteresuj.

ma i wady katana - wentyl od scythe. kupiłem ninje tydzień temu i seryjne 120mm nawet się nie zbliża do komputera - przy nim wentyl z BT to full wypas ;] na pewno jest mu bliżej do nowego fandera niż temu bijącemu łożyskiem żeźnikowi, poza tym bt rozpędza się przy mocniejszych prockach - 6hp, na moim 130w różnica między BT w serii a ninja z fanderem to może 4*c

I tak pasywnie to tego nie zamontujesz, po prostu procek ma za duże V (sporo za duże, ja pasywnie mogłem puścić Mobile 2000+ dopiero przy 1,6 Ghz i 1,35V) i taktowanie...

No chyba, że lubisz jak procek ma baaardzo ciepło przez chwilę :lol:

Do autora tematu:

Napisze jeszcze jakie masz mobo, bo swego czasu Durony 1400/1600 kręciły się spoko a co za tym idzie jak chcesz jechać z nim na 1600 a napięcie domyślne to chyba 1,6V możesz je zmniejszyć a co za tym idze mniej wydzielanego ciepła ;] zmniejszaj stopniowo i sprawdzaj stabilność. (oczywiście jeśli twoje mobo tak potrafi ;])

mobo ma msi k7t turobo -r limited edition ta czerwona :) w dół do chyba nie da rady albo jumperami mozna go ochołodzić ze 133 na 100 mhz wtedy będzie miał jakieś 1200 mhz ale nie o to tu chodzi jak bym się uparł to takiego pasta można było by puścić na 5 v coś koło tego bo kompa mam daleko pod biurkiem a buda ma całkiem niezy przewiew jest otwarta z dwóch stron

Ja mialem na AXP przy 2,1v BT przy min obrotach. Dawal rade bez problemu a glosnosc? Ten problem przy min obrotach jest znikomy.