Skocz do zawartości
neomagnet

Tanie 8 Potoków

Rekomendowane odpowiedzi

7300gt nie ma i nie bedzie mial 8 potokow renderujacych... ma 8 jednostek pixel shaderow

 

podobnie z 7600gt, on ma 8 ROP'ow i 12 jdenostek pixel shaderow

 

pojecie potokow renderujacych zniklo wraz z gf 6800 i radkami x800, teraz patrzy sie na ROP'y, TMU i Pixel Shadery

 

bardzo dobrze jest to widac po gf 7600gt... ma tylko 8 ROP'ow czyli niby 8 potokow, a jest lepszy od 6800 ultry

 

 

@kvasek

 

wiesz mnie bardziej interesuje wydajnosc niz, np. "UBER NAPIS" 16 potokow, a wydajnosc tej grafy jest slabsza niz dzisiejszej posiadajaca tylko 8 ROP'ow (vide 7600gt vs 6800 ultra)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

Tak czytam Twoje posty i stwierdzam, że robisz z siebie trola i przeszkadzasz, czepiasz sie czego kolwiek i nic nie wnosisz do forum.

Co ma według Ciebie 7300GT?? Ja twierdze, że ma 8 potoków, a Ty mówisz że trzeba trzymać sie faktów, więc co ma 7300GT??

Ja polece 7300GT.

grzesiu przeciez doskonale wiadomo ze to ty jest trolkiem nawet był temat o tobie :lol2:

73gt ma

liczba potoków renderujących ROP: 4

liczba jednostek PixelShader: 8

liczba jednostek VertexShader: 3

8 potoków ma 9500pro lub 9800 tudzież 9700

potoków od pewnego momentu po prostu NIE MA jest co innego i tego nalezy sie trzymać wszystkie moje posty są jak najbardziej sensowne tego jestem prawie pewien :]

bardzo dobrze jest to widac po gf 7600gt... ma tylko 8 ROP'ow czyli niby 8 potokow, a jest lepszy od 6800 ultry

i to jest wlasnie ten belkot - rop to rop i tyle

zaraz sie poskarżysz romkowi a on mi usunie posta ( i da procenty a moze nawet jakies zpp ) to jak ma to nazwać ? nieścisłość ? - ale to nie oddaje w ogóle sensu :] w ogóle :/

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

8 potoków ma 9500pro lub 9800 tudzież 9700

potoków od pewnego momentu po prostu NIE MA jest co innego i tego nalezy sie trzymać wszystkie moje posty są jak najbardziej sensowne tego jestem prawie pewien :]

Dobra, w takim razie dzieki za dokształcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilator mam dobry, jakis no-name ale napiecia trzyma dobrze, niedługo i tak kupuje topowera, wiec sie nie martwie o zasiłke. Teraz mam duzy dylemat co brac 73gt ma 4 ropy ale jest sporo wydajniejsza od 66 ktory ma 8. Oki, kupie 73gt od msi, troche podkrece i sie zobaczy co ta karta potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kvasek

 

o co Ci chodzi jaki belkot? ja napisalem tylko porownanie potokow renderujacych z Pixel Shaderami, TMU i ROP'ami miedzy grafami pokroju x800/6800 a dzisiejszymi

 

i wychodzi na to, ze dzisiaj nie ma czegos takiego jak potok renderujacy, czyli dokladnie to co ty tez napisales

 

btw ja wiem, ze ROP to ROP ale czemu wiekszosc ludzi porownuje ow ROPY w grafach nowej genreacji z potokami rederujacymi, ktore zajdowaly sie w starszych grafach

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tego topic'u polecam przeczytać ten test, tutaj jest akurat GF7300GT od Galaxy z testu wynika, że 7300GT jest dużo wydajniejszy niż 6600 :P.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

btw ja wiem, ze ROP to ROP ale czemu wiekszosc ludzi porownuje ow ROPY w grafach nowej genreacji z potokami rederujacymi, ktore zajdowaly sie w starszych grafach

niektórzy do niedawna jeszcz mowili w tysiacach zlotych - 10.000zł za bochenek chleba czy jakoś tak ( to taka analogia- nie ironia )

poza tym masa (wiekszość) jest zwykle głupia - taka jest jej natura

 

Edit: z tąd prosze brać przykład http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/24839

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tego topic'u polecam przeczytać ten test, tutaj jest akurat GF7300GT od Galaxy z testu wynika, że 7300GT jest dużo wydajniejszy niż 6600 :P.

Czytałem juz ten test i wiem ze 73gt jest wydajniejszy od 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pech, straciłem następne 50zeta na moda ktorego wykonuje i musze wziac jakąs tanszą karte. Oglądałem test na na pclab w ktorym porównywali x700 i 6600 no i x700 był sporo lepszy, a jest tez tanszy bo kosztuje jakies 260zł w gral.pl. Co wybrac? nowszą technologie (6600) czy wydajnosc (x700).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam okazje nabyc tą karte za 260zł

http://sklep.benchmark.pl/pelny_25469.html

co o niej sądzicie?? decyzja w sprawie kupna tej karty juz prawie zapadła ale chciałbym poznac waszą opinie na jej temat, karta jest nowa, nigdy nie uzywana, Warto brac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio, opłaca się. Co do wynalazku - jest to popis konstruktorów Asus'a. Napewno ma swoje zalety - lepsza cerkulacja powietrza, wady też - utrudniony bądź niemożliwy montaż innego chłodzenia. Karta wydajna, pograć da się. OC zapewne też co nie co doda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol?

 

Galaxy 7300gt 256MB 1.2ns 500/1400 - 385zl -> 600/1600 to zaden problem

 

a tu test: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1306

 

jak na 4 ropy to wydajnosc z*jebista, kto plecie glupoty ten plecie :lol:

 

x800 gto przegoniony (ver. 12 potokowa), a 6800gt depcze po pietach... nawet zwykly 7300gt jest bardzo dobry Galaxy 7300gt 256MB 2,5ns 400/800 kosztuje 300-310zl, a bije wszystkie 6600gt palcem w tylku

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro? tylko po tyle bedzie ver. bez zalmana... z zalmanem sa po 420zl

 

btw na tym forum uztkownik Niemiec sprzedaje je tez po 385zl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...