Skocz do zawartości
Nikita_Bennet

Szukam Laptopa Asusa Ktory Ma......

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

z racji ze kupilem sobie rok temu asusa i jestesm z niego zadowolony a poszukuję laptopa dla sister wybor padl na asusa. budzet ograniczony - 2500-2800zl. ma zastąpic stacjonarkę w ktorej byl duronik@1800, 512 ramu.

grania nie będzie. będzie: net, office, komunikatory, muza, filmy.

ma byc czarny - znaczy się ma przewazac czern - wokol klawy czasem jest sam srebrny kolor - drazni oczy

 

co chcę aby mial.

procesor:Intel Celeron-M, pentki za drogie,amd nie chce

pamięć: RAM 256 -512MB i drugi slocik wolny-warto się pakowac w ddr2??? osobiscie mam 1,256GB DDR i myka pięknie.

dysk twardy: 40 GB wystarczy

przekątna ekranu LCD:15

napęd optyczny: combo - jest nagrywara dvd zewnętrzna wiec zbędna mi nagrywarka dvd w lapie

karta sieciowa:

- 10/100 Mbps

- Wi-Fi 802.11b/g (koniecznie)

modem V90 choc nie będzie często uzywany

USB (sztuk 4) koniecznie

FireWire IEEE-1394

VGA D-sub 15-pin, o s-video w tej polce cenowej to chyba mozna pomazyc

karta dźwiękowa: AC-97, do sluchania muzy i skypa

czytnik kart 4 w 1 (SD/MMC/MS/MS Pro) - zgrywanie fotek z cyfraka, wrzucanie rzeczy na telefon - raczej dla mnie potrzebne niz dla sister.

 

 

pytania:

1. karta graficzna

tutaj mam problem bo nie wiem co wybrac.

są na 855GM, GMA900,ATI X200

w co się pakowac??????

ktore z nich dzielą pamięc z p. operacyjną

będąc przy grafie czepnę się lcd. wszystkie ktore widzialem mają rozdzialki: 1024 x 768 piksele, nie ma czegos z wyzszą rozdzialką w tej polce cenowej. jakie są te matryce (mam 1400x1050 więc stąd pytanie), jak jest z kątem widzenia

 

2. jakie pamięci: ddr czy ddr2

 

 

3. zalezy mi bardzo na wi-fi.

jak przeglądam oferty w komputronik.pl lub sirius.pl to albo nie ma wi-fi a jak ma juz wi-fi to ma tez hdd60GB i dvd-r czego nie potrzebuję.

ktos się orientuje czy mozna <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> podstawowy model i rozszezyc go samemu o kartę wi-fi??? lub czy mozna zamowic z hurtowni takiego??? nie bawi mnie odsylanie nowego lapika do autoryzowanego serwisu i wstawianie tam karty wi-fi.

 

 

z gory thx za podpowiedzi

milewidziane ewentualnie inne sugestie (tylko nie maxdata, acer,lg itp)

 

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Edytowane przez Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wyborem który całkowicie będzie spełniał wymagania będzie asus a6r-5059 który kosztuje 2510zł.

 

ma co prawda dysk 60 nagrwarkę DVD, ale myślę że nie jest to wada, a za tę cenę jest to wg mnie najlepsza propozycja (gdyż reszta wymagń jest spełniona w 100%, a cena jest niezbyt wygórowana)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wyborem który całkowicie będzie spełniał wymagania będzie asus a6r-5059 który kosztuje 2510zł.

 

ma co prawda dysk 60 nagrwarkę DVD, ale myślę że nie jest to wada, a za tę cenę jest to wg mnie najlepsza propozycja (gdyż reszta wymagń jest spełniona w 100%, a cena jest niezbyt wygórowana)

 

pozdrawiam

wlasnie przeglądam go na stronie sirius.plhttp://forum.purepc.pl/index.php?act=Post&CODE=02&f=84&t=205567&qpid=2212155

 

ma kolor siwy wokol klawiatury - niezbyt mi to odpowiada - widzialem na wlasne oczy, jakos mi nie lezy.

 

po drugie nie wiem jak jest z tymi kartami graficznymi.

czy ktoras z wymienionych przeze mnie w pierwszym poscie ma wlasną pamięc czy wszystkie mają wspoldzieloną???????

nie widzę w opisie FireWire.

 

 

pomijając kolor lapa rozwazam jeszcze:

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...A3HF-5A004.html

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...S_A3H-5010.html

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_cenni...S_A3L-5059.html

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23820#

 

 

jakies sugestie????

 

pzdrwm Nikita_Bennet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po drugie nie wiem jak jest z tymi kartami graficznymi.

czy ktoras z wymienionych przeze mnie w pierwszym poscie ma wlasną pamięc czy wszystkie mają wspoldzieloną???????

wszytkie karty maja pamiec dzielona z ramem :( najlepiej wypada ATI 200M (oczywiscie jesli z tych trzech wybieramy) pozdrawiam

Ja nie rozumiem co się wszyscy boją tych kart współdzielących pamięć z ramem. Co wy chcecie grać w HL2 z teksturami w najwyższej rozdzielczości, że potrzebna wam osobna pamięć??? Ona jest przydzielana dla karty dynamicznie, więc nie ma potrzeby się obawiać, że cały czas będzie w całości zajęta. Poza tym, te karty nie nadają się do niczego więcej prócz pracy w windows i starszych gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...