Skocz do zawartości
zavader

Akumulatorki - Jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mich83

Mam pytanie do wszystkich posiadających baterie SANYO ENELOPE. Jak sprawują sie w porównaniu z np. teoretycznie pojemniejszymi bateriami np. gp 2700, energizer 2700, sanyo 2700 itp? Z tego co gdzieś czytałem to pojemnośc bateri chyba nie wykorzystywana jest do końca ponieważ wiele urządzeń jak np. aparat cyfrowy wyłaczyć może sie sporo przed końcem rozładowania z powodu że volty spadają poniżej jednego ( nie znam sie na elektronice więc możliwe że pisze coś nie tak, stąd moje pytanie )

 

1. Więc jeśli ktoś ma baterie o pojemności 2500, 2600 lub 2700 jeśli może niech napisze jak sprawują sie one w porównaniu do sanyo enelope 2000. Na których bateriach można zrobić więcej zdjęc? .

 

2. Enelope reklamowane są że sie praktycznie nie rozładowywyją. Wie ktoś może ile mniej więcej może sie rozładować zwykły akumulatorek w przęciagu daj my na to miesiąca?

 

3. W aparacie mam 4 baterie aa 1800 duracela. Mają one już z 5 lat. Zrobić na nich moge na oko ze 300 zdjęc canonem a 630 czyli praktycznie w jeden dzień można spokojnie rozładować baterie. 300 zdjęc nie jest to chyba zły wynik jednak czemu sie tak dzieje że jak wyjme akumulatorki i smierze ich voltaz miernikiem każda ma ciągle 1,2 v a mimo tego aparat sie wyłącza?

 

 

Tak więcj jak napisałem jakie baterie lepiej kupić zwykłe czy wynalazek SANYO ENELOPE. To że sie nie rozładowywują jest fajne jednak głównie chodzi mi na którcyh zrobie więcej zdęć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich posiadających baterie SANYO ENELOPE. Jak sprawują sie w porównaniu z np. teoretycznie pojemniejszymi bateriami np. gp 2700, energizer 2700, sanyo 2700 itp?

1. Więc jeśli ktoś ma baterie o pojemności 2500, 2600 lub 2700 jeśli może niech napisze jak sprawują sie one w porównaniu do sanyo enelope 2000. Na których bateriach można zrobić więcej zdjęc?

Eneloop mają pojemność 2000 mAh-w rzeczywistości ok.1900.Więc logiczne ,że aku oznaczone 2,500 i wyżej będą dłuzej działać.

2. Enelope reklamowane są że sie praktycznie nie rozładowywyją. Wie ktoś może ile mniej więcej może sie rozładować zwykły akumulatorek w przęciagu daj my na to miesiąca?

Jakbyś przeczytał wątek :Akumulatorki-jakie"to byś się dowiedział.

Aku NIMH rozładowywują się samoistnie w tempie 1-3% /dn.w zależności od temperatury.W typowych ~20 -kilku stopniach rozładowanie wyniesie 1-1,5% na każdy dzień.Czym wyższa temperatura tym szybsze samo rozładowanie.

3. W aparacie mam 4 baterie aa 1800 duracela. Mają one już z 5 lat. Zrobić na nich moge na oko ze 300 zdjęc canonem a 630 czyli praktycznie w jeden dzień można spokojnie rozładować baterie. 300 zdjęc nie jest to chyba zły wynik jednak czemu sie tak dzieje że jak wyjme akumulatorki i smierze ich voltaz miernikiem każda ma ciągle 1,2 v a mimo tego aparat sie wyłącza?

Widocznie aparat wymaga napięcia wyższego niż 1,2V-ot i cala filozofia.Jakbyś przelożył je do innego urządzenia o mniejszym obciążeniu ,być może jeszcze by podziałały.

Tak więc jak napisałem jakie baterie lepiej kupić zwykłe czy wynalazek SANYO ENELOPE. To że sie nie rozładowywują jest fajne jednak głównie chodzi mi na którcyh zrobie więcej zdęć???

Więcej zdjęć zrobisz na tych ,które mają większą pojemność.Porównując swoje Sanyo 2500 do Eneloop wyraźnie da się odczuć ,ze Eneloop szybciej siadają.Niemniej jeśli miałbym kupować kolejny raz Aku ,to kupiłbym Eneloop.Dlaczego?Bo mogę je trzymać w aparacie miesiąc i wiem ,że jak najdzie mnie ochota ,to w każdej chwili biorę aparat , strzelę fote,i wiem ,że nie zobacze komunikatu -"wymień baterie".

Tak naprawdę jeśli używasz aparatu często,i masz zestaw kilku aku-jedne w ładowarce inne w aparacie ,to zalet Eneloop nie odczujesz.To są aku ,które możesz je trzymać w GPS,latarce,jakimś alarmie .Lub jako żelazny zapas dla fotografa,gdyż wielu zawsze nosi taki przy sobie -z reguły są to zwykłe baterie alkaliczne.Zastąpienie ich Eneloop jest wygodne,właśnie ze względu na znikome samo rozładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mich83

Dzięki. No właśnei od strony użytkownika chciałem usłyszeć na których dłuzej da sie robić zdjęcia.

A ciekawe własnie jak to jest z tymi voltami. Możliwe że aparat potrzebuje własnie tych 1,2 v poniżej sie wyłącza. Podobno enelope mają większy troche voltaż więc możliwe że i go stracą wolniej. Jednak skoro napisałem że na zwykłych bateriach robisz więcej fotek widocznie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dla osob ktore chca noname polecam:

http://www.allegro.pl/item169589842_2700ma...sylka_1_22.html

 

Co jakos nie ma chetnych?

A przeciez tak tanio ;)

 

 

Osobiscie jesli roznica w cenie nie jest duza to chetnie siegam po produkt renomowanego producenta, a nie chinska podrobke, jak to mowia skapy placi 2x ;)

 

 

 

Osobiscie kupilem ostatnio:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=168836635

 

Mam nadzieje, ze bedzie sie to dobrze sprawowalo z moim Canonem A60.

Czy ktos ma ta ladowarke?

Troche sie boje, bo ona jest 2 kanalowa, a to moze nie byc najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie aparat wymaga napięcia wyższego niż 1,2V-ot i cala filozofia.Jakbyś przelożył je do innego urządzenia o mniejszym obciążeniu ,być może jeszcze by podziałały.

Nie do konca jest tak. Miernikiem to moze i jest 1,2V (tyle MAJA akumulatorki standardowo!), ale juz pod obciazeniem napiecie mocno siada, gdyz sa rozladowane. Poniewaz aparat ciagnie dosc duzy prad, to bach, napiecie leci w dol i sie wylacza aparat. Natomiast miernik to zadne obciazenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem zamowione akumulatorki Sanyo i pisze na nich: made in China, a nie powinno byc czasem made in Japan?

 

Dostalem podrobki?

 

rowniez mam made in china i dzialaja jak najbardziej poprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to co ja kupilem, wlasnie laduja sie pierwszy raz...

Z tego co czytalem to ladowarka jest polecana na forach foto, ponoc te Sanyo sa tez dobre, dam znac jak trzymia pewnie jutro, w zaleznosci od pogody.

 

 

UPDATE:

Akumulatorki z aukcji wyzej, po pierwszym ladowaniu jak narazie trzymia swietnie, juz 400 fotek Canonem A60 wytrzymal, czesc z nich z lampa byla, a wiec chyba calkiem niezle, zobaczymy ile jeszcze uciagna testow.

Bardzo rowno sie wszystkie rozlawowywuja.

 

 

UPDATE2:

500 fotek zrobione, duzo przegladane zdjec na aparacie i dalej bez problemu mozna cykac sobie zdjecia :)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przyglądam MW 8168 GS, ładowareczka ma różne opinie, ale cenowo syci, byle nie podpaliła mi mieszkania :D to bedzie dobrze.

 

ZGF1 nawijaj, jak się sprawuje?

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez mam made in china i dzialaja jak najbardziej poprawnie :)

a ja mam SANYO "2500" made in japan i mimo ze na początku je chwaliłem to teraz stwierdzam ze to jakies podróby

 

mam popularną ładowarkę MW8168, aparatu i akku nie uzywam często ale po kilku miesiącach z 4 sanyo 3 siadły totalnie, jak naładuje je na 100% to po 4 dniach mimo ze ich nie uzywam są rozładowane (dziwne ze jeden z tych akku trzyma bardzo długo)

 

mam tez najtańsze chińskie VVPOWER za 5zł ktore lezą na półce 3 tygonie i po wsadzeniu do aparatu nadal da się robic zdjęcia

 

Znajomy wczoraj kupił w sklepie sanyo 2500, ma ładowarkę elekrtoniczną (BC-700) z wyswietlaczami LCD pokazującymi pojemnosc dla kazdego z 4 akku i po testach wyszło ze nowy komplet 4 akku ma pojemnosci: 800 900 900 1100mAh !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś trafić na podróby. A co do MW8168, to pozbyłem się jej jakichś czas temu, ponieważ zauważyłem , że przeładowywuje ogniwa.A jak wiadomo aku NIMH, żle to znoszą

Może mój egzemplarz tak miał, ale mimo wszystko nie polecam już tej ładowarki, choć i tak jest lepsza od tych z timerem ,ale jej zakup jest ryzykowny.

Lepiej kupić Np.Camelion Slim-4 kanałowa i pewna ładowarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam energizer 2500 - nie ma lepszych naprawdę biją konkurencję na głowę . Na S3 500 zdjęć plus lampa nie robi na nich wrażenia żadnego :) swego czasu był test na necie 7 akumulatorków i energizery wygrały oczywiscie aaa była tam też sanyo które były 3 chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odbiega troche od mysli przewodniej, ale........... Aparaty ktore mnie interesuja maja niestandardowy rodzaj zasilania, a mianowicie akumulatorki dedykowane - chodzi tu np. o Panasonic'ki z serii TZ, oraz inne firmy.

 

Da sie wsadzic do TZ zwykle akumulatorki (a mam ich troche) ??

Akumulator standardowy nie jest wygodny, w plener moge sobie wziac wiaderko akumulatorkow i z glowy.

 

Ma ktos z was taki niestandardowy aku ?? Nie irytuje to zbytnio ??

 

 

Tak wogole to polecam aku energizer mam ich sporo (2100 i 2500) w tym tylko jedno ogniwo padlo (2500) tak samo z siebie po kilku ladowaniach. Dobre sa tez aku duracell'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ładowarkę BC900 a wraz z nią 4xaccu TechnoLine 2600 mAh.

Ładowałem je w trybie refresh z prądem 1000/500 mA.

Wyniki końcowej pojemnosci:

1. 2300 mAh

2. 2430 mAh

3. 2430 mAh

4. 2450 mAh

a więc od 5 do 10% niżej niż maksymalna deklarowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tylko pochwale, ze po 8 miesiacach uzywania akumulatorkow Hama 2500 z ladowarka tejze firmy (komplet z paybacka) wlasciwie nie uswiadczylem spadku ich pojemnosci, sprawuje sie ten komplet bardzo dobrze. Takze od siebie moge polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu.

Osobiście zakupiłem niedawno energizery 4x2500mAh z ładowareczką.

 

Plusy:

na fuji s6500fd robie na nich 700 zdjęć bez lampy,

 

Minusy:

ładują się ponad 8h

 

Jak ktoś ma dostęp to polecam kwietniowy chip foto-video. Jest tam test kilkudziesięciu akumulatorków i dokładne dane dotyczące faktycznej pojemnosci, itd. Zerknę dzisiaj wieczorem po pracy które akumulatorki zajeły pierwsze 5 miejsc i dam wam znać.

Moje akumulatorki uplasowały się na 10 miejscu wzwyż, a faktyczna pojemność wyniosła 90% z 2500mAh. (szkoda ze gazeta mi wpadla w rece juz PO zakupie akumulatorów).

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

na fuji s6500fd robie na nich 700 zdjęć bez lampy,

Chyba w warunkach laboratoryjnych, jedno po drugim bez zadnych zmian ustawien :P

Tez mam S6500 i Energizery 2500mAh. Nie testowalem syntetycznie, a w realu to nigdy tyle zdjec nie wyciagniesz, bo kazda zmiana ustawien itp tez baterie zabieraja. W kazdym razie i tak starcza mi na jakies 300 fotek w zaleznosci od uzycia, co mnie w zupelnosci zadowala. Na poprzednim Canonie A60 starczalo mi na troche ponad 100, wiec jest duzo lepiej.

 

Minusy:

ładują się ponad 8h

U mnie 4-5h pradem 500mA, wiec nienajgorzej. Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące akumulatorka do Canona 400D.

Jeden mi już nie wystarcza (tym bardziej, że aparat źle pokazuje stan naładowania i full jest długo a po jakimś czasie zaczyna lecieć na łeb na szyję) i postanowiłem dokupić drugi.

Zastanawiam się jaka będzie różnica między oryginalnym a (chyba) porządnym zamiennikiem:

http://www.allegro.pl/item194690972_lodz_c...l_promocja.html

http://www.allegro.pl/item198259881_hahnel...ja_2_lata_.html

Który będzie lepszym wyborem? Czy może jednak wziąć jeszcze coś innego?

 

Druga sprawa to akumulatorki do padów od Xboxa360:

Ładowarkę wybrałem http://www.allegro.pl/item198225018_ladowa...pojemnosci.html

i myślę, że to dobry wybór :)

Do tego jeszcze kupiłbym komplet paluszków - jakie najlepiej będą sprawdzały się w tym sprzęcie? Raczej na te 4 paluszki cena nie gra dużej roli, więc wziąłbym coś markowego.

Chyba się przkonam do tych Eneloop, żeby mogły leżeć w szafie naładowane i po rozładowaniu poprzednich miałbym od razu możliwość grania... Inne chyba tego nie zapewnia?

Pozdrawiam

 

Edit: Tak sobie myślę, czy jest sens tyle pakować w ładowarkę. Zależy mi tylko na tym, żeby dobrze, bezpiecznie ładowała zachowując parametry akumulatorków. Czy to jest porządny wybór: http://www.allegro.pl/item196636124_szybka..._vat_gwar_.html

Nie zależy mi w ogóle na szybkości.

Kiedyś coś słyszałem, że różne ładowarki są do różnych maksymalnych mAh... Czy ta ładowarka nadaje się do wszystkich rodzajów baterii łącznie z tymi eneloopami?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące akumulatorka do Canona 400D.

Jeden mi już nie wystarcza (tym bardziej, że aparat źle pokazuje stan naładowania i full jest długo a po jakimś czasie zaczyna lecieć na łeb na szyję) i postanowiłem dokupić drugi.

Zastanawiam się jaka będzie różnica między oryginalnym a (chyba) porządnym zamiennikiem:

http://www.allegro.pl/item194690972_lodz_c...l_promocja.html

http://www.allegro.pl/item198259881_hahnel...ja_2_lata_.html

Który będzie lepszym wyborem? Czy może jednak wziąć jeszcze coś innego?

Ja bym sie nie zastanawial, tylko kupil oryginal, zwlaszcza ze roznica w cenie nie jest jakas masakrycznie duza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zakupiłem ładowarkę BC-700 i przetestowałem kilka akumulatorków:

 

2x Duracell AAA 900 mAh, prawie 2 letnie katowane cienką ładowarką noname a później Energizer, wynik po refreshu i test:

 

1.960 mAh :razz:

2.940 mAh :razz:

 

10x Superstar AA 3500mAh B-) (buhaha), zapuściłem refresh i przetestowałem jak na razie jedną i wynik: 1816 mAh

 

2x Sony AA 2100 mAh, mają około 2 lata i myślałem że po tym co przeszły to już nie żyją i leżały w szufladzie nie używane od prawie roku (kiedyś leżały zamoczone w wodzie cały dzień :blink: ). Wynik:

 

1. 2220 mAh :blink: :blink:

2. 2210 mAh :blink: :blink: test puszczałem kilka razy i wyniki praktycznie takie same za każdym razem...

 

5x Sanyo AA 2700, na razie przetestowany jeden:

 

- pierwszy test: 800 mAh :mur: , myślałem że podróba i chciałem już wystawić odpowiedni komentarz na allegro...

- drugi test: 1300 mAh :mur: what the fuck???? na pewno podróba.... :mad:

- refresh prądem 700/350 a potem test: 2820 mAh :blink: , gdyby nie BC-700 moja Sigma w rowerze świeciłaby 1-2h a nie 8h jak powinna i nie wiedziałbym nawet dlaczego...

 

Te Sanyo zostały wyprodukowane w sierpniu 2006 i były całkiem puste. Z tego co czytam na forach wynika że trzeba je reanimować porządnie żeby uzyskać pełną pojemność...

Edytowane przez Konkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat, i strasznie się gubię... A czasu nie mam niestety ! Więc muszę podjąc decyzje, proszę o rade

 

Ładowarka z akumulatorkami do 50zł, ew. sama ładowarka do 50zł i jakie akumulatorki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem na allegro ladowarke GP Bank+ 4 aku gp 1800 mAh.

Dla tych którzy się nad nią zastanawiają NIE POLECAM.

Przyznam szczerze że się sfrajerowałem, myslalem ze ta ladowarka sie do czegos nadaje, ale po otwarciu pudełka i przeczytaniu instrukcji ...

 

1800 mAh ładuje w 25 godzin ...

 

Poleciałem do sklepu i szybko zakupilem MW 8168 GS (firmowana przez forevera)

Dzisiaj tez zamówiłem na allegro 4 energizery 2500 :), będa na zapas do canona.

Szkoda ze tak wyszlo ale trudno, przynajmiej Wy nie popełnicie tego błędu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI daj znać jak się sprawuje to MW i jakbys mógł, podaj link do tego :)

Bo ja myślałem o akumulatorkach energizer + energizer ładowarka, ale to drogie i ta ładowarka szybka nie jest.

Więc zastanawiam się nad tym MW właśnie, w ile to ładuje ? I czy jest ok ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja tez niestety musze stwierdzic, ze moje 4x Energizer 2300 mAh juz bardzo mocno osłabły..

 

Uzywam je okolo dwóch lat, to fakt, ale kosztowaly swoje i myslalem, ze przy mojej czestotliwosci uzywania aparatu wytrzymają troche dłużej.

dokładnie :icon_exclaim: ja drugi raz na Energizer nie dam się namówić. od ~2 lat korzystam z dwóch kompletów: 4x ActivePower 2100 mAh i 4x Energizer 2300 mAh. ActivePowery śmigają, a Energizery są już tak słabe, że nawet traktowanie ich jako awaryjnych mija się z celem bo wytrzymują naprawdę niewiele - generalnie odradzam Energizer bo sam zainwestowałem zmotywowany zachęcającą lekturą w necie, a tu klops :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam będzie z moimi energizerami po dwoch latach, ale mimo tego co fido pisał, zrobiłem na nich 700 zdjec i mam na to świadków :> (bylismy w zoo ze znajomymi ze studiów - jonathan potwierdzi [; , wiec ustawieniami trzeba się było bawić - tym bardziej że nie korzystam z trybu AUTO [;, używalem wizjera a nie ekranu LCD, to napewno tez mialo wplyw na żywotnośc). Sam byłem w szoku i jestem zdania że ich najnowsza reklama (energizera) "do 630 zdjec" się sprawdza. 300 fotek tak jak pisał fido to na luzie robią z lampą. Igi napewno bedziesz zadowolony z akumulców.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...