Skocz do zawartości
zavader

Akumulatorki - Jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie Pentagramy w (tak mi się wydaje )przyzwoitej cenie KLIKtylko nasuwa mi się pytanie co to warte,jak mają się te aku do takich starszych energizer,czy leżąc bezczynnie dwa tygodnie rozładują się?Cena sporo niższa od odpowiedników z Sanyo czy choćby Energizer lub Camelion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie Pentagramy w (tak mi się wydaje )przyzwoitej cenie KLIKtylko nasuwa mi się pytanie co to warte,jak mają się te aku do takich starszych energizer,czy leżąc bezczynnie dwa tygodnie rozładują się?Cena sporo niższa od odpowiedników z Sanyo czy choćby Energizer lub Camelion

No przeciez jesli nie sa typu ReadyToUse to oczywiscie, ze sie rozladuja i to szybciej.

Ja wczoraj do cyfrowki zamowilem Sanyo eneloop i jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiscie sa az tak dobre jak o nich pisza na forach poswieconych fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez jesli nie sa typu ReadyToUse to oczywiscie, ze sie rozladuja i to szybciej.

Ja wczoraj do cyfrowki zamowilem Sanyo eneloop i jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiscie sa az tak dobre jak o nich pisza na forach poswieconych fotografii.

Są są ;) Ja osobiście swoje eneloopy kupiłem w lutym wraz z BC700, leżały 4 miesiace na półeczce w opakowaniu az je rozpakowałem, bo wcześniej nie miałem potrzeby używania aparatu. Udało mi się jeszcze na nich zrobić 250fot (F S5600). Po naładowaniu chyba około 500 ;) W dodatku ostatni raz ładowałem je w sierpniu, do teraz zrobiłem 200fot a aparat nadal działa i baterie trzymają energie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram Infinity, rzeczywista pojemność ~900mAh. Kupiłem kilka sztuk (chyba 6) i wszystkie max 900 z naciskiem na mniej niż...

Na początku nawet trochę trzymały, teraz po 5 dniach nieużywania iRivera nie ma na czym słuchać :/ Więc kiepsko. Mój następny zakup enelopy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eneloopy traca bardzo malo energii, jesli leza nieuzywane. Ciezko powiedziec, czy sa lepsze, bo to zalezy od tego, jak beda uzytkowane. W sprzecie, ktory chodzi duzo i czesto, sprawdza sie pewnie bardziej tradycyjne akumulatorki. W urzadzeniu, ktore duzo czasu spedza wylaczone, lepsze efekty osiagnie sie na Eneloopach.

 

U mnie Eneloopy siedza w lampie blyskowej i sprawdzaja sie swietnie - robie jakies 250-300 blyskow, mimo, ze lampa potrafi np. 2-3 tygodnie lezec w torbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od GP 2700 ?

Poczytaj fora fotograficzne.

Tam ludzie robia naprawde szczegolowe testy aku i z tego co pamietam GP2700 srednio wypadaja, ale naprawde radze poczytac.

Dla osob, ktore aparatu nie uzywaja bardzo czesto, napewno eneloopy sa najlepszym wyborem.

 

Oczywiscie to nie jedyne markowe aku ReadytoUse, gdyz sa jeszcze: Sony Blue, Panasonic Infinum, Varta ready2use, GP recyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kilka osób polecało ładowarki BC-700. Przejrzałem allegro i są tam tam te ładowarki ale dwóch firm, jakiś iCharger i Technoline

Pytanie do Was: którą mam wybrać, czy to jest jedno i to samo ?

http://allegro.pl/item551822244_ladowarka_...tis_kurier.html

http://allegro.pl/item547012766_likor_lado...procesorem.html

 

A i czy ten zestaw opłaca się kupić z tymi akmulatorkami ? bo też te Eneloop-y polecacie.

http://allegro.pl/item549216143_ladowarka_...box_kurier.html

 

Pytam się aby być pewnym na 100%, bo nie chce jakiegoś szajsu kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kilka osób polecało ładowarki BC-700. Przejrzałem allegro i są tam tam te ładowarki ale dwóch firm, jakiś iCharger i Technoline

Pytanie do Was: którą mam wybrać, czy to jest jedno i to samo ?

To samo. Co najwyżej różnią się wersją (numer oprogramowania, kolor itepe).

 

 

A i czy ten zestaw opłaca się kupić z tymi akmulatorkami ? bo też te Eneloop-y polecacie.

Pytam się aby być pewnym na 100%, bo nie chce jakiegoś szajsu kupić.

Zdaje się że kupowałem u tego gościa:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11713146

ale to było ponad rok temu ;)

Czy się opłaca w komplecie ... a bo ja wiem? Niby oszczędzasz na jednej przesyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej. Sam czekam na BC700, maja przyjsc ponoc kontenerem z Chin w najblizszym czasie, bo narazie psucha na Allegro niestety :(

ja mam BC 700 kupiłem 2 tygodnie temu z allegro z kompletem Eneloop 2000 trudno mi powiedzieć ale raczej mało prawdopodobne by to w Chinach robili...

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między akumulatorkami AA i AAA? Chciałem się w jakieś zaopatrzyć i nasunęło mi się takie pytanie, a nie mogę znaleźć różnicy.

 

W gabarytach i przez to pojemnosci :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odkopie temat, ale z tego co widze to polecane były sanyo, które są dość tanie, tylko nie wiem które z tych dwóch zestawów lepiej?

1. Akumulatorki Sanyo Eneloop AA/R6 2000mAh 4szt. box - Akumulatory - ram.net.pl

 

czy

 

2. Akumulatorki Sanyo Eneloop AA/R6 2000mAh - 4szt. - Akumulatory - ram.net.pl

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to pojemność trzymają nawet po roku intensywnego użytkowania w cyfrówce (hybrydzie) teraz w lampie Metza. Wciąż po naładowaniu 1900-2000mAh. Za to GP i Pentagramy Infinity padły w samej cyfrówce po pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślubni też w 90% używają Eneloopów do lamp błyskowych. Sam mogę je porównać do Energizerów - zdecydowanie te pierwsze. A żeby nie było, lampa wsysa sporo więcej niż wszystkie te cyfraczki i hybrydy razem wzięte. ;) Bierz Eneloopy i z pudełeczkiem, zawsze pomagają trzymać porządek w torbie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, a jak sprawowały Ci się w zimie? U mnie w plenerze lampa podziałała 20minut i trup :-( Zastanawiam się czy wina aku czy elektroniki lampy. Niestety warunki robocze sięgały wtedy -20*C. Zapewne nie ma mocnych aku na taki plener nie? :-(

 

A spotkał się ktoś z wyższą serią Eneloopów? Jakieś takie z wielkim X nadrukowanym. Ponoć właśnei w minusowych dają radę, ale to info z pudełka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...