Skocz do zawartości
zavader

Akumulatorki - Jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie znalazłem nic o akumulatorkach, które jak wiadomo są bardzo ważne dla każdego kto ma jakikolwiek aparat / odtwarzacz. Stąd moje pytanie - czy no-name'y są ok? Czy GP się nadaje do czegokolwiek? Z czego korzystacie? Chodzi mi o w miarę niezłe Aku w przystępnej cenie. Na Allegro panują GP oraz jakieś chyba Tajwańskie ciach!a... Nie bardzo sie orientuję, a wiem, że większa pojemność wcale nie oznacza, że bateria jest lepsza ;]

 

Znalazłem też temat o ładowarkach - dość stary - gdzie żadne linki nie działały. Może troszke go odnowić ?

 

Pozdrawiam,

zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc za dobra cene = ENERGIZER 2500mAh (Japan), na allegro 4 sztuki za 27zl juz widzialem :)

Mam dwa komplety i jest OK

 

A od no-name jak w kazdym przypadku lepiej z daleka sie trzymac :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupiłem Hama za 69 zł z ładowarką ( dla próby ), mój aparat ostatnio zrobił na nich 600 fotek ( w tym kilkadziesiąt z lampą ), więc rewelacja, ale niewiadomo jak długo będą takie dobre. Ładowarka też je trochę niszczy, bo ładuje prądem 700mA, a w trybie szybkim nawet 1000mA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak na razie strasznie ubolewam:

 

* Energizery - wytrzymały może 40 fotek.

* Duracell - może z 20

* Kodak - ~40 fotek

* LifeTime'y - takie za 1 PLN - po wsadzeniu od razu sie rozładowały.

* Akumulatorki no-name 1400 - 5 letnie - wytrzymały jakieś 40 fotek

 

Chyba trzeba kupić nową ładowarkę i nowe Aku Energizera ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak na razie strasznie ubolewam:

 

* Energizery - wytrzymały może 40 fotek.

* Duracell - może z 20

* Kodak - ~40 fotek

* LifeTime'y - takie za 1 PLN - po wsadzeniu od razu sie rozładowały.

* Akumulatorki no-name 1400 - 5 letnie - wytrzymały jakieś 40 fotek

 

Chyba trzeba kupić nową ładowarkę i nowe Aku Energizera ;]]

Masz aparat HP?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co ty masz za aparat?? moze jakis 32 Mpix? :D a moze to nie baterie tylko pamięc? :) JOKE ;)

ja sie zastanwiam nad pentagramami u mnie w sklpie są po 10 zł za dwupak 2000mAh

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie HP, no bez przesady. Nikon Coolpix L3. Nie taki przecież zły i nie wiem czemu tak dużo ciągnie...

 

Drażni mnie to po kilku godzinach szlag trafia i trzeba szukać baterii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilme 2 komplety do aparatu akku Forever. I jestem zadowolony. Wyszlo mi to jakies mniej wiecej 40 pln. Jak bym kupowal np Energizery to za ta kase mialbym tylko 1 komplet. Akku trzymaja mi calkiem niezle ok 300-350 zdjec (zima) i duzo powyzej tego w lato. Jak mi sie jeden komplet wyczerpie to wkladam 2gi i nie ma problemu.

Aparat to Fuji S 5600.

 

PS Ale i tak Energizery sobie kupie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energizery są na Allegro po 30 PLN za 4 sztuki baterii, czyli nie tak źle...

 

A co do ilości fotek to nieźle - musze pokombinować chyba - bo moje 40 mnie zje po prostu, i za baterie/prąd do ładowania Aku będe płacił więcej niż za aparat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba odkryłem czemu mi tak szybko baterie padały ;] W aparacie miałem w opcjach ustawione "Akumulatory NiMh" a w środku były zwykłe alkaliczne.

 

Przestawiłem, wsadziłem nowe baterie i sprawdze jak teraz będzie z wytrzymałością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba odkryłem czemu mi tak szybko baterie padały ;] W aparacie miałem w opcjach ustawione "Akumulatory NiMh" a w środku były zwykłe alkaliczne.

 

Przestawiłem, wsadziłem nowe baterie i sprawdze jak teraz będzie z wytrzymałością...

Baterie AA (nie aku), nawet te alkaliczne, są znacznie mniej wytrzymałe od akumulatorków AA. Baterie alkaliczne itp. nadają się do urządzeń pobierających mało prądu, podczas gdy aparat potrafi pociągnąć czasem nawet powyżej 1A prądu - tak wysoki pobór prądu zabija bateryjki w mgnieniu oka. Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uzywales zwyklych alkaicznych a nie akumulatorkow to nie ma sie co dziwic, ze baterie tak szybko ci padaly.

Do pilotow sie nadaja i do kompaktow na klisze a nie do pradozernych cyfrakow.

Wczesniej myslalem, ze piszesz o aku :]

 

Moja Z1 na zwyklych robi jakies ~50 fot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Z10 na zwykłych nawet nie wiem ile robi. :P Nie sprawdzałem, a te co dostałem w zestawie zosawiłem sobie na potem. Średnio max naładowane akumulatorki starczają na cały miesiąc focenia (nie ekstremalnego, tak z kilkadziesiąt zdjęć tygodniowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jade sobie teraz właśnie po te Energizery gdzieś na koniec miasta...

 

4 sztuki - 34 PLN - w sumie może być, niezła cena. Mam chyba nawet ładowarkę tej samej firmy, to będzie dobrze - tylko że 5h ładowanie będzie trwało. Dużo, no ale zobaczymy jak z trwałością i czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietac trzeba by nie zostawiac bardzo dlugo nieuzywanych baterii w aparacie, bo pozniej jakis proces w nich zachodzi i moga stracic pojemnosc :)

 

Ps. Moja Z1 na Energizer 2300mAh robi z 310 zdjec.

Teraz dokupilem komplet 2500mAh ale nie sprawdzalem ile wtrzymaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra, załadowałem i przetestowałem.

Co może zainteteresować:

* Pierwsze foty robiłem koło godziny 10.

* W sumie pstyknałem jakieś 400 fotek.

* Wszystkie w trybie makro

* Kilkanaście z lampą

* W ogólnie nie oglądałem zdjęć na aparacie.

* Dopiero teraz aparat stwierdził, że bateria się rozładowuje.

 

Nie wiem ile leszcze pociągnie - ale i tak jest zdecydowanie lepiej niż na zwykłych plauszkach. Energizery 2500 + jakas ładowarka - jednak EMTEC'a. Daje rade ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Energizer'y 2500mA z ładowarką. Właczyłem do ładowania, ale że nie mogłem ich wyjąć od razu po ładowaniu, były jeszcze po zakończonym procesie ok. 11 godz. w ładowarce. Załadowałem do aparatu (Fuji S5600) i starczyły ledwo na zgranie zdjęć z aparatu (256+16 MB) i jakieś 10 min. pracy.

Co jest ? Czy pozostawienie baterii w ładowarce powoduje ich rozładowanie? Czy odnieść od razu do sklepu?

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na allegro wlasnie i czytalem zanim edytowales :)

 

"wbudowany wyłacznik czasowy zabezpieczający przed przeładowaniem akumulatorków"

 

Wiec nie powinno byc problemu, jezeli to ci sie dzieje tylko z tymi aku to cos z nimi musi byc nie tak, ewentualnie naladuj u kogos innego?

 

A z tamtej aukcji rozsmieszyl mnie tekst:

 

"ULTRA SZYBKA ŁADOWARKA ENERGIZER"

 

8.5h to znaczy ultra szybko? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest miec brata modelarza :D

Laduje swoje Forevery na jakies super ladowarce okolo 3,5h wiedzac ile pradu w nie weszlo ;d

Na dobrych akumulatorach np energizery 2500 wchodzi okolo 2600-2700mAh, do Foreverow wchodzi okolo 2450mAh.

 

harryt

 

Cos mi sie wydaje ze akumulatory padniete. Pewnie jedno albo 2 ogniwa sa do wywalenia. Podaj poszczegolne napiecia na ogniwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa pierwszy raz ładowane. Zmierzę napięcia ale dopiero w poniedziałek (miernik w pracy).

 

ps. naładowałem 2-gi raz i działały 5 dni (nie powiem ile zdjęć zrobiłem. Cały czas zabawa aparatem). Może jest opcja rozładowywania ? i to był powód.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...