Skocz do zawartości
Shakell

Czy Ta Płyta Główna Jest Pod Tualatinka

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem kolesiowi na allegro Celerona Tualatina 1000 mhz, którego kiedyś kupiłem ale nie okazał się potrzebny. Nie sprawdzałem go, wystawiłem na allegro i koleś który go kupił twierdzi że procek nie działa. Podobno testował go na płycie ECS P6IEMT . Czy ta płyta obsługuję tualatiny?? Widziałem na necie kilka opisów ale były dość niejasne - pisało że obsługuję i tualatiny i Pentium 3.

Jak jest naprawdę? ma ktoś opis tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

No wiesz jak jak płyta jest na FC-PGA2 to jest też kompatybilna w dół, czyli proc na FC-PGA też na niej wstanie. Tak jest z każdą płytą obsługującą Tualatiny.

 

A ta płyta jest właśnie oparta o Solano I815 b-step czyli jak najbardziej pod Tualatiny.

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to straciłem nadzieję: bo sądziłem że to facet się pomylił a procek działa. :( no nic 5 dych w plecy

 

Dokładna nazwa tej pyty to:

 

ECS P6IEMT i815EP-B step

Edytowane przez Shakell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

A to nie wpadłes na to że lepszy by był nawet dla Ciebie ten Celeron?? Jak to 1000, to byś go spokojnie postawił na 133Mhz i miałbys ponad 1300. A cache to ma tyle co twój Pentak.

 

I byś sprawdził czy działa czy nie. Podstawa.

 

A tak masz w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

Jakiej płyty, facet?? Moja SA6 też Tualatinów nie obsługuje. Chodziło mi o mod.

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

To nie mobo sie moduje ale proca. Masz o tym ten artykuł , a jeśli chodzi o prostsze i odwracalne wykonanie to masz zdjęcie mojego projektu:

Dołączona grafika

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

Mogą, ale nie powiedzaine że muszą być widoczne jakiekolwiek ślady przepalenia. Jeśli już, to będą widzoczne od spodniej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

No bo w tym 'niedziałającym' procku wokół nóżek i tej "strzałki" pośrodku widać jakgdyby jaśniejszy plastik

Ale to jest jakaś plamka taka wyróżniająca się czy ogólnie laminat po stronie pinów ma jaśniejszą barwę?? Bo jak cały jest taki jaśniejszy to może to poprostu jakiś powiedzmy nalot. Opisz to jakoś dokładniej albo walnij fotę jak mozesz.

 

A tak na poważnie facet to po co Ci w ogóle był ten proc?? <_< Bo rozumiem, że wcześniej nie wiedziałeś że da się zrobić moda umożliwiającego jego prace na starym mobo - bez obsługi FC-PGA2.

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w okolicy pinów i 'strzałki' plastik jest o ton jaśniejszy, i między pinami a strzałką też jest taka mała plamka.

Zdjęcia dodam jutro.

 

Proca kupiłem bo słyszałem że tego moda da się zrobić. Potem znowu usłyszałem że nie... Trochę mnie to zdezinformowało. Więc wolałem go sprzedać niż zniszczyć jakimś nieprofesjonalnym modowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Qroń

No to możliwe że jest to przepalenie, ale tak dla pewności to weź zarzuć jutro zdjątko jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...