Skocz do zawartości
Marek322

Jaka Pasta Pod Am2 Athlon 3000+ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaką paste użyć do w/w procka ?? bo nie chcę uwalić proca i płyty . Najlepiej jakby pasta nie przewodziłą prądu. Cena nie gra roli.

Edytowane przez piotrc00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie przewodzć prądu? Nie czaje...

 

Dużo past do wyboru nie ma, dla ciebie będzie dobra arctic silver 5 albo arctic ceramique... nie wiem po co ten temat, naprawde <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Silver przewodzi, ale co z tego?

To z tego że Silver nie przewodzi prądu... <_< a jeśli już w to bardzo niewielkim stopniu... Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 5 lip 2006, 16:15' post='2214788']

To z tego że Silver nie przewodzi prądu... <_< a jeśli już w to bardzo niewielkim stopniu...

A sprawdzałeś? Bo tak się składa że ja sprawdzałem i przewodzi prąd, przynajmniej w takim stopniu żeby zrobić zwarcie na elektronice. Nie wiesz to sie nie wypowiadaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

"Oszukali mnie! Banda decydentów!"

 

Słuszałem że ta pasta przewodzi prąd ale skłonny byłem wierzyć firmie Arctic Silver. Czasem nadmiar zaufania może drogo kosztować <_<

 

hary86, dzięki że mnie wyciągłeś z Matrix'a... aj, trosze bolą mnie oczy :P

 

PS. Ale i tak AS5 to najlepsza pasta na rynku :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Ale i tak AS5 to najlepsza pasta na rynku :plum:

Najlepsza jest moja obecna czyli Collaboratory Liquid Pro :D Jest pr0 i elo :D

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś chociaż raz proca na AM2? No chyba że masz ściągnięty beret, w co wątpie bo taka lama jak Ty raczej nie ma.

Tak więc, KAŻDA PASTA JEST DOBRA( z tych lepszych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Najlepsza jest moja obecna czyli Collaboratory Liquid Pro :D Jest pr0 i elo :D

Być może. Jeszcze nie widziałem tej pasty ale dzięki AS5 temp. na moim Sempronie spadła ~10 stopni w porównaniu z białym niewiadomo co umieszczonym na Spire WR IV. Zresztą, u mnie wszystko przesmarowane jest AS5. Nienarzekam na temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 5 lip 2006, 17:05' post='2214863']

Być może. Jeszcze nie widziałem tej pasty ale dzięki AS5 temp. na moim Sempronie spadła ~10 stopni w porównaniu z białym niewiadomo co umieszczonym na Spire WR IV. Zresztą, u mnie wszystko przesmarowane jest AS5. Nienarzekam na temperatury...

No wszystko jest napisane w temacie o tej pascie, ale moge sie powtórzyc... na liquid pro u mnie temp spadla 5-6*C względem AS5 ;)

 

Tylko ma wade ze nie mozna jej stosować na aluminiowe coolerki...

 

Po więcej info zapraszam do topicu o tej pascie ;)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak kiedyś miałem semprona 2500+ na socket A to niewiem z jakiego powodu płyta padła , potem kupiłem drugą płyte i też padła :/ . A ram i proc wszystko było dobre :D , lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane.

 

http://img213.imageshack.us/my.php?image=17zi.jpg

 

Nie przewodzi, przynajmniej na 1,3v.

 

Przy dotknięciu mruga 0,01 i zostaje 0,00. Identyczne zachowanie na mA - z 1300 zostaje mignięcie 0001 :P, Miernik podobne wartości uzyskuje z powietrza.

 

Test zajął 1 23/75 minuty, krócej niż napisanie tego posta.

 

Poza tym - pastą smaruje się element oddający ciepło a nie jego szeroko rozumiane otoczenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

bo jak kiedyś miałem semprona 2500+ na socket A to niewiem z jakiego powodu płyta padła , potem kupiłem drugą płyte i też padła :/ . A ram i proc wszystko było dobre :D , lol

I uważasz że płyty te padły z winy pasty termo :blink: Ciekawe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane.

 

http://img213.imageshack.us/my.php?image=17zi.jpg

 

Nie przewodzi, przynajmniej na 1,3v.

 

Przy dotknięciu mruga 0,01 i zostaje 0,00. Identyczne zachowanie na mA - z 1300 zostaje mignięcie 0001 :P, Miernik podobne wartości uzyskuje z powietrza.

 

Test zajął 1 23/75 minuty, krócej niż napisanie tego posta.

 

Poza tym - pastą smaruje się element oddający ciepło a nie jego szeroko rozumiane otoczenie :P

Miernikiem też sprawdzałem ;) Ale wiem że jak miałem niechcący upaćkany jeden układzik na moim sempku to nie było bata żeby się podniósł (przeżyłem wtedy szok, bo myślałem że jajko pokruszyłem, a to tylko silwer znalazł się w niepożadanym miejscu), dopiero po zczyszczeniu sie uruchomił, więc przewodzi w dostatecznym stopniu żeby elektronika na nią reagowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sie stanie jesli bedzie przewodzila minimalnie prąd ? Skoro mowimy o A64 z czapeczką ? ;] Ktos mnie oswieci ? Zreszta minimalnei to kazda na srebrze czy innym badziewiu przewodzi ;] Podłacz 220V i pięknie bedzie przewodzic prąd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo wyparuje :D

Zaświeci sie albo zagotuje.

Wtedy dobrze nałożyłem paste, pasta była srebrna za jakieś 3złote , dostałem jako gratis w sklepie komputerowym :D :D :lol:

Titan pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tylko i wylacznie ARCTIC SILVER5.

Ceramiqe jest gorsza, a jej jedynym NIBY plusem jest to, ze nie przewodzi pradu.

Sytuacja wyglada tak, ze jesli masz dwie lewe to w ogole sie nie bierz za montaz proca, a jesli nie to z takiego argumentu, ze ceramique nie przewodzi pradu powinienes sie smiac w glos!

Ktos puscil jakas bzdure o niebezpieczenstwie AS5 i teraz to jest wszedzie rozglaszane :mur:

AS5 smarowalem aXP, a64, karte graf, pamieci i nie zuwazylem, zeby to bylo trudne.

Ba! trzeba sie niezle postarac aby pasta upackac okolice przewodzace proca.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dwóch lewych rąk bo umię zakładać procka , chłodzenie , itp, wkońcu sam sobie składam kompy.

I umięsz też odmieniać czasownik umieć. Skoro się tak znasz to a) czego się boisz, b) po co pytasz się winnym topicu czy obudowa może zabić komputer :mur:

 

Jak chcesz najlepszą, kup liquid, jak chcesz dobrą i tanią to OCz/silver, jak masz schizy to kup ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...