Skocz do zawartości
yotomeczek

E6400 (allendale - 2mb Cache)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wytrzymasz kilka tygodni to kupisz w jakimś sklepie za rogiem;)

 

@Yoto

Świetne wyniki, gratulacje! :)

 

@Zulusman

Czemu tak nisko pamięci? pisze na screene ze masz d9 więc pogoń je bardziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yoto

Ladnie:)

masz ponad 300MHz przewagi.

ta tylko ze yoto ma mnoznik x8... ty nawet lepsze FSB wyciagnales.

wiec nie masz sie czego wstydzic :) jakbys e6400 to bys przewage mial 8mhz :P

no ale zdaje sie ze nie mozna tego tak przeliczac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mobo nie pozwala na to.

pamieci 1:1 to laza na fsbzdaje sie 370 :P czy cos kolo....nie wiem, nie interesuje mnie to zbytnio.

Wydajnosc pamieci teraz i tak jest o niebo wyzsza niz: fsb 190 div 1:2 3-3-3-8-2

powskładaj losowo druty w socket, moze znajdziesz drutmoda :D (ups zapomnialem, ze tu nie ma otworkow w sokecie O_o) ale moze gdzies da sie mostki polaczyc i odblokowac chociazby dodatkowe 2 rdzenie, mnoznik i cale 8mb cache :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wpieprzyles sie yoto :)) bo musisz mi to wytlumaczyc, czemu zmniejszajac mnoznik mozesz wieksze fsb dac? :> w jaki to sposob dziala ? bo na mnozniku 8 w e6400 tylko fsb 424.x miales... a tutaj juz 470...

 

wybacz mi moja niewiedze, ale mnoznikami nigdy sie niebawilem (pewnie dlatego ze zawsze mialem proca z zablokowanym, a jak mialem z odblokowanym to bylem mlody i glupi i nie krecilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowując wyższy mnożnik przy fsb~ 470 taktowanie cpu byłoby już zbyt wysokie (domyślnie dla egz Yoto). W którym miejscu można tu czegoś nie rozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...a czy posiadane przez Ciebie Yotomo BadAxe nie ma czasami odpowiednika takiego jak AiBooster u Asusa ? albo czy czasami ClockGen nie puści Cię wyżej pomimo biosowych ustawień ??? pytanie laika ale większość jest laikami w temacie jakiegokolwiek Conroe :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowując wyższy mnożnik przy fsb~ 470 taktowanie cpu byłoby już zbyt wysokie (domyślnie dla egz Yoto). W którym miejscu można tu czegoś nie rozumieć?

hmmm to czemu wszyscy zala sie ze przez fsb nie da sie podkrecac? czyli co? w koncu jednak te procki maja swoje limity podkrecalnosci ? :) czy nadal czegos nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to czemu wszyscy zala sie ze przez fsb nie da sie podkrecac? czyli co? w koncu jednak te procki maja swoje limity podkrecalnosci ? :) czy nadal czegos nie rozumiem.

chłopcze, a cos nie ma "limitów swojej podkręcalności" ? chyba sobie nie zdajesz sprawy jakie pytania zadajesz... no sa dość specyficzne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...a czy posiadane przez Ciebie Yotomo BadAxe nie ma czasami odpowiednika takiego jak AiBooster u Asusa ? albo czy czasami ClockGen nie puści Cię wyżej pomimo biosowych ustawień ??? pytanie laika ale większość jest laikami w temacie jakiegokolwiek Conroe :D

 

Pozdrawiam

Używam clockgena

Trochę BadAxe jest zakręcona :D

Trochę poluzowane ramki (1:1) - wydajność już nie ta :D

Woda 30 stopni (to już lepiej niż 36)

Vcore 1,48V (odczyt bios)

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopcze, a cos nie ma "limitów swojej podkręcalności" ? chyba sobie nie zdajesz sprawy jakie pytania zadajesz... no sa dość specyficzne ...

co ma wiedza na temat procesorow do wieku?

bo jakos nie pasuje mi, zeby ktos mowil do mnie dziecko, a szczegolnie osoba ktora prawdopodobnie jest 2 razy mlodsza ode mnie.

wiec grzeczniej troche.

 

pytanie zadalem, widac nie zrozumiales. Pytajac czy cos nie ma limitow swojej podkrecalnosci, zdaje sie, ze nie zdajesz sobie sprawy ze znaczenia slowa "limit", bo inaczej zrozumialbys ze twoje pytanie jest pozbawione sensu (retoryczne bo retoryczne, ale nadal pytanie).

 

wybaczcie wszyscy za OT, ale nie lubie jak ktos mnie atakuje bez powodu.

 

Zachowując wyższy mnożnik przy fsb~ 470 taktowanie cpu byłoby już zbyt wysokie (domyślnie dla egz Yoto). W którym miejscu można tu czegoś nie rozumieć?

i tu bierz przyklad z tego kolegi, ktory mi grzecznie zwrocil uwage i wyjasnil.

To ja zadam pytanie kolejne.

Czyli nie warto nadwyrezac fsb jesli mozna zwiekszyc mnoznik? plyt aglowna jest wtedy mniej stabilna ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

To ja zadam pytanie kolejne.

Czyli nie warto nadwyrezac fsb jesli mozna zwiekszyc mnoznik? plyt aglowna jest wtedy mniej stabilna ?

 

pozdrawiam

Tak! nie warto, ale zmianę mnożnika w górę zapewnie tylko Core 2 Extreme oraz wczesne rev. conroe :]

Tak! płyta główna jest mniej stabilna po zapodaniu za wysokiego FSB :(

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to czemu wszyscy zala sie ze przez fsb nie da sie podkrecac? czyli co? w koncu jednak te procki maja swoje limity podkrecalnosci ? :) czy nadal czegos nie rozumiem.

Bo aby wysoko podkręcić te najtańsze Conroe to trzeba płyty z wysokim FSB bo jak wiadomo mnożnik jest zablokowany i w dodatku dość niski więc ograniczeniem może być płyta główna i jej FSB. Sam proc napewno ma potencjał tylko tzreba mu płyty z kosmicznym FSB a jak na razie takiej nie ma. Zobaczymy co pokażą płyty na nForce i ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Sam proc napewno ma potencjał tylko tzreba mu płyty z kosmicznym FSB a jak na razie takiej nie ma. Zobaczymy co pokażą płyty na nForce i ATI

Nie ma? ;) To co wyczynia yoto na bad axe? chyba cos kolo 470mhz FSB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo aby wysoko podkręcić te najtańsze Conroe to trzeba płyty z wysokim FSB bo jak wiadomo mnożnik jest zablokowany i w dodatku dość niski więc ograniczeniem może być płyta główna i jej FSB. Sam proc napewno ma potencjał tylko tzreba mu płyty z kosmicznym FSB a jak na razie takiej nie ma. Zobaczymy co pokażą płyty na nForce i ATI

oczywoscie chodzi o zablokowany mnoznik w GORE, bo zaraz ktos napisze ze zamiast 7 mozna dac 6... a to raczej nie da nam nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie tak z tym potencjalem... co niektore sztuki pewnie maja potencjal spory ale jak narazie yoto nie ma problemu z mobo tylko z procem.. takze takie BadAxe wystarcza spokojnie zeby krecic... mial 470 FSB ale mnoznik w dol bo procek nie dawal rady. Na niektore mocarne sztuki pewnie 470 moze braknac ale mysle ze malo kto bedzie mial takiego procka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie tak z tym potencjalem... co niektore sztuki pewnie maja potencjal spory ale jak narazie yoto nie ma problemu z mobo tylko z procem.. takze takie BadAxe wystarcza spokojnie zeby krecic... mial 470 FSB ale mnoznik w dol bo procek nie dawal rady. Na niektore mocarne sztuki pewnie 470 moze braknac ale mysle ze malo kto bedzie mial takiego procka ;)

po zamrozeniu proca mysle ze wiekszosc wytrzyma 470 z najwiekszym mnoznikiem. np taki e6600 to wyjdzie 470x10=4,7ghz - na ln2 mysle ze wiekszosc tyle poleci, nie mowiac juz o 6300/6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dla benching addictow to spoko ale dla prostych zjadaczy chleba z WC mysle ze >4G nie bedzie do osiagniecia :) ale moge sie mylic... moze po prostu kiepskie sztuki sie trafily narazie?

 

screeny z >5G z xtremeforums mnie nie jaraja bo oni siedza wszyscy na kaskadach albo innych cudach maja kasy tyle co my smieci na ulicach a prad za poldarmo ;)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...