Skocz do zawartości
kurek

Creative Gigaworks Progamer 5.1 G500

Rekomendowane odpowiedzi

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23976

 

kurde to ja niewiele wiecej dalem za zwoje z-2300 (co prawda rok temu) a sa 2.1!. Pytanie - testowal ktos? Moze ktos ma zamiar kupic. Te glosniki zgniotly cenowo konkurencyjne logitechy. Nawet nie wiedzialem ze takie grosze kosztuja te glosniki, sadzac po mocy to zadowola glosnoscia kazdego gracza, kurde jak to mozliwe ze te glosniki kosztuja tylko 600zl a przeciez to komputronik i gdzie indziej moze byc nawet 550zl. Ponoc wyeliminowali szumy ktore meczyly giga worksy. Ja sie zaczynam zastanawiac nad kupnem audigy 2 na PCMCIA i tych glosnikow, tylko jeszcze musze sie upewnic ze bas nie brzmi godzej niz moje logi.

Moze sie troche pojdaralem ale dawno nie zagladalem do sekcji creative tylko logitech a tam ceny SPORO wyzsze za podobne zestawy! A przeciez zawsze te firmy szly prawie leb w leb cenowo.

 

edit.

heh to co przeczytalem i mnie zdziwilo to w koncu 5metrowe kable do tylnych glosnikow i ciekawy pilot ktorym mozna regulowac niezaleznie kazdy glosnik :blink:

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygladaja zalosnie, aha i czy mi sie wydaje czy kazda satelita ma bassreflex? :D one i tak pewnie ledwo do srednicy dociagaja

a ten sub wyglada jakos tak nijako

 

nie martw sie twoje 2300 prawdpodpobnie lepiej graja niz to cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo ze nie maja 36 wat ;) ale jak to w takich zestawach bywa (szczgolnie jak maja pseudo THX) to satelity beda dosc glosne jak creative podaje 36 wat to znaczy ze bedzie glosno :-) co do wygladu to kwestia gustu, mnie tam nie odzuca od monitora jak je widze, owszem klockowany poprzedni gigawork byl moze ladniejsze ale ten wizualnie wg. mnie nie jest zly, poza tym kwestie wizualne nie sa tak istotne :-) no chyba ze by to byl zestaw home made by allegro - lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Jakieś 3 miesiące temy miałem okazje je usłyszeć razem z x-fi i graja naprawde fajnie, głeboki bas, satelitki tez niezłe, można na pilocie regulowac głosność każdego głosnika osobno jak dla mnie ciekawe głośniki a jak jest z głośnoscią to nie wiem bo słuchałem ich raczej cicho B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz MM w okolicy to idz do niego i je przetestuj

 

ja troche sie nimi bawilem i jak za ta cene to nic lepszego nie bedzesz mial... tylko ten wyglada... ja bym wolal wszystko z ladnego drewna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

errr sorka ale wedlug mnie

a) przeplaciles

b) za 500zl mogles miec harman kardon soundsticks 2 ktore wedlug mnie brzmia lepiej od tych fx`ow

p.s. nadal lepszy sprzet od creativ/logitech

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee mam kino harmana 5.1 i nie zachwyca aż tak, a te soundsticks to bym w życiu nie kupił ze względu na wygląd :D wygląda jak ufo w jakieś plastikowej obudowie

posłucham sobie FX i mam nadzieje ze bede zadowolony,

soundsticks nie słyszałem ale ogólnie prezentują sie ubożej

choć jak to zawsze jest z głośnikami.. nigdy nic nie wiadomo

nie widziałem tez nigdy soundsticks za 500zł min 630-650, gdzie maja tak tanio? :->

zreszta soundsticks chyba podpina sie pod USB bo to do dla Apple jest robione

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za prawie 700zł to by można skompletować wzmacniacz i dwie kolumienki fajne. A te zestawy Harmana naprawdę takie fajne? Tzn. mam na mysli głośniki bo amplitunery to oni świetne robią.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego Alteca FX6021 dałem 388.74zł.Dlaczego tak tanio?.Ponieważ głośniki te służyły do testów dla czasopism komputerowych itp,więc nie są nowe i mają uszkodzone opakowanie.Jednak dystrybutor tych głośników daje pełną 24 miesięczną gwarancję.To co napisał Pogo na temat FX,to szczera prawda.Każda kolumienka zawiera 3 pary głośników.Pierwsza para 150Hz-20Khz,druga para 150Hz-6Khz,trzecia para 150Hz-1Khz.Kąt rozchodzenia dzwięku 160 stopni.Efekt pioronujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wątpię, że te Alteci złe są ale jakoś wolałbym sam coś skompletować.

Pogo @ a ja miałem na myśli wzmacniacz plus jakieś monitorki fajne a nie duże kolumny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mieć z jakieś czeskiej hurtowni ALteci za 620zł czekałem chyba 3 tyg i nic z teog nie wyszło. Koles strasznie niesłowny był. Potem sie zastanawialem czy nie wybrać MX5021 bo taniej by wyszło ale w koncu zamówiłem te FX. Przekonali mnie :-D Mam nadzieje ze mi posłuza pare lat ;p

 

Luk@s @ takie kompletownie średniej jakości wzmacniacza i monitorków jakos do mnie nie przemawia. Pozatym wątpie, zebym uzyskał lepsze brzmienie na jakiś monitorkach. Bądź co bądź chce miec tylko porządne głośniki komputerowe. Wydaje mi sie, że do kompa/kina lepiej jest mieć zestaw z subem niz sprzęt stereo.

Mam teraz podłączonego kompa do wieży sony, takiej mniejszej z monitorkami i jakoś średnio do mnie to przmawia.

Znaleźć też ładnie grające monitory w rozsądnej cenie jest trudno.

Tak, że czekam na FX :-)

Edytowane przez PoGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej znalazlem za okolo 600zł kiedy byly w jednym sklepie internetowym za 500

 

czekam na wrazenia z odsluchu i moze jakas sesje zdjeciowa :D

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na początku wachałem się właśnie między Soundsticakmi II a FX6021.Zacząłem szukać w necie recenzji obu głośników i o ile w przypadku FX6021,wszystkie opinie były bardzo pochlebne,to w przypadku SoundSticków nie było już tak różowo.Dlatego właśnie zdecydowałem się na Alteca.Ponad 700zł za głośniki o mocy 2x12.5W i Subwofferze 50W to cena naprawdę spora.Jednak naprawdę warto dołożyć troszkę i cieszyć się czymś lepszym niż Logitech Z-2300.Odsłuch proponuję przeprowadzić na Foobar 0.9.2+ASIO plugin+Otachan Resampler albo na Winamp 5+Otachan mpg123 plugin+HQSoftProc SoftwareResampling+ASIO Otachan plugin.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23976

 

kurde to ja niewiele wiecej dalem za zwoje z-2300 (co prawda rok temu) a sa 2.1!. Pytanie - testowal ktos? Moze ktos ma zamiar kupic. Te glosniki zgniotly cenowo konkurencyjne logitechy. Nawet nie wiedzialem ze takie grosze kosztuja te glosniki, sadzac po mocy to zadowola glosnoscia kazdego gracza, kurde jak to mozliwe ze te glosniki kosztuja tylko 600zl a przeciez to komputronik i gdzie indziej moze byc nawet 550zl. Ponoc wyeliminowali szumy ktore meczyly giga worksy. Ja sie zaczynam zastanawiac nad kupnem audigy 2 na PCMCIA i tych glosnikow, tylko jeszcze musze sie upewnic ze bas nie brzmi godzej niz moje logi.

Moze sie troche pojdaralem ale dawno nie zagladalem do sekcji creative tylko logitech a tam ceny SPORO wyzsze za podobne zestawy! A przeciez zawsze te firmy szly prawie leb w leb cenowo.

 

edit.

heh to co przeczytalem i mnie zdziwilo to w koncu 5metrowe kable do tylnych glosnikow i ciekawy pilot ktorym mozna regulowac niezaleznie kazdy glosnik :blink:

najtaniej znalazlem za 499 zl.

g500 + xfi 749 zl.

To dobra cena za te glosniki.

Sam jade na logach 5500. Doradzalem znajomemu geniusy

ale po zmianie ceny tych glosnikow na 499 zl poradzilem te.

Od 3 dni jest szczesliwym posiadaczem. Wczoraj mialem okazje

je potestowac pod nieobecnosc jego zony.

Sporo gralismy, poszlo troche filmow i muzy.

Szczerze to niewiele odbiegaja od z-5500 ktore 2 razy wiecej kosztuja.

Logi maja co prawda dekoder ale mimo wszystko uwazam ze te glosniki

wyjatykowo sie creative udaly.

Powiedzial bym nawet ze z-5500 a one to sprawa gustu.

Nie sluchaj cantiego bo on wciska wszedzie swoje teorie.

Za ta cene nie kupisz lepszych.

http://www.realitynet.pl/e107_plugins/cont...php?content.180

Chyba najbardziej szczegolowy test tych glosnikow na polskich stronach.

Pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

popieram serafa... w esc.pl te glosniki sa naprawde tak tanio, a w tej cenie napewno nic lepszego sie nie znajdzie

Jeszcze bardziej inteesujaca jest ich cena z xfi 749 zl

Wychodzi ono w tedy 249.

Jezeli ktos chcial kupic ta karte cena wydaje sie byc atrakcyjna.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee teraz glupoty gadacie... jakie 249zl za glosniki?

 

xfi extreme music kosztuje w tym sklepie 299zl, a glosniki 499zl wiec zaoszczedzimy tylko 59zl

 

choc tak niskiej ceny za xfi i te glosniki nie widzalem w zadnym innym sklepie poza esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

eee teraz glupoty gadacie... jakie 249zl za glosniki?

 

xfi extreme music kosztuje w tym sklepie 299zl, a glosniki 499zl wiec zaoszczedzimy tylko 59zl

 

choc tak niskiej ceny za xfi i te glosniki nie widzalem w zadnym innym sklepie poza esc.pl

Chyba przez weekend bylo duzo zamowien (sam wzielem 2 jeden rodzina drugi znajomi) cena juz 579 wiec w tej chwili zadna okazja.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś Alteci i musze powiedzieć, że sie nie zawiodłem :-D

Inconcert rox !

Czuje sie jakbym miał słuchawki na uszach jak słucham muzy.

Piekne i bogate górne pasmo, pełna kontrola nad niższym i wszechobecne środkowe.

Głośniki grają tak jak powinny grać bez jakiś przebarwień i niedoróbek.

Do tego prezentuja sie imponujaco. Jutro dodam zdjęcia. Nie żałuje wydanych pieniędzy.

Pomyliłeś temat :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Oplaca sie wymiana Creativow Inspire 6700 na G500? Mam Audigy2 . Poczuje roznice ? Jesli tak, to jaka ona bedzie ? duza? :)

Oplaca sie. Te glosniki pare miechow temu kosztowaly 950 zl.

Obecnie 500. Mam z-5500, te nie maja dekodera ale pod zadnym wzgledem

nie ustepuja tym "legendarnym" logom. A moim osobistym zdaniem bas jest

ladniejszy na tych creativach niz na logach i starszych modelach crea.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...