Skocz do zawartości
kurek

Creative Gigaworks Progamer 5.1 G500

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposob sluchacie muzki na tym zestawie

Winamp + na pilocie upmix

Czy foobar / winamp + pluginy surround

W sumie jakims audiofilem nie jestem ale z jakosci dziewku wydobywajacego sie z glosnikow nie jestem zabardzo zadowolony

Wole standardowo w sluchawkach a szkoda 600zł ;(:( mam nadzieje ze to tylko kwestia ustawien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foobar + ustawione klonowanie przodu na tył bo ta opcja upmix to straszna kiszka jest... Swoją drogą jeśli masz jakieś lepsze słuchawki to Ci się wcale nie dziwie, że wolisz na nich słuchać muzyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyki się nie słucha z założenia na 5.1

Dużo lepiej to gra jak ma się ustawione normalnie czyli 2 przednie + sub.

Tak czy siak te głośniki są stworzone do gier i filmów gdzie wrażenia dźwiękowe będą lepsze niż słuchając na nich muzyki - szczególnie w porównaniu z odsłuchem na dobrych słuchawkach.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Chciałbym opisać jak załatwiłem sprawe z firmą Media Markt jeśli chodzi o mój były zestaw g500. Więc jak już pisałem wcześniej firma Media Markt po oddaniu glośników 2gi raz do serwisu, niechciała oddać pieniędzy tylko podjęli się naprawy. (przypomnę spaliły się dwie tylnie satelity). Na głośniki czekałem 2tygodnie po tym czasie (tj 30.03.2007) zadzwoniłem do serwisu pytając co z moim sprzętem. Pani z serwisu stwierdziła że sprzęt okazał się sprawny i kazano mi płacić jeszcze za serwisanta. Wkurzony pojechałem wyjaśnić sprawe i z początku wydawało mi się że wymieniono spalone głośniki gdyż miałem opakowania zaznaczone dużym X. Zerkłem tlyko czy one sa patrze że ich niema to stwierdziłem że wymieniono głośniki i jeszcze chcą mnie nabić w koszty robiąc ze mnie kompletnego kretyna. Spakowali mi te głośniki wystawili dokument (Potwierdzenie odbiory sprzętu) i pojechałem do domu. Rozpakowałem je i co się okazało podmieniono opakowania od głośników (działające głośniki miały opakowania z X a te niedziałające bez). Oczywiście głośniki nie działały i niemam pojęcia jak je sprawdzono w tym serwisie. Następnego dnia (31.03.2007) pojechałem je odwieść i zrobić awanture że znów otrzymałem wadliwy sprzęt którego nawet nie sprawdzono. Po czym przyszedł pracownik Media Markt z magazynu rozpakował je i sprawdził. Oczywiste jest to że niedziałały 2 głośniki. Wszyscy byli bardzo zdziwieni i znów je chcieli na serwis tylko że tym razem ja powiedziałem ze to już jest 3 raz jak oddaje te głośniki i żądam natychmiastowej wymiany sprzęt lub zwrotu gotówki. Oczywiście pracownik serwisu mówił że mogę je tylko oddać na serwis i oni wyślą je do firmy CREATIVE. Zacząłem grozić prawami konsumenta, różnymi artykułami bo trochę tego ostatnio czytałem i gdy gościu to usłyszał to zmiękł i stwierdził że faktycznie jest głupia sprawa i powiedział żebym wybrał sobie jakiś inny sprzęt na sklepie w zbliżonej cenie do tego. Tym samym Media Markt sami wykopali sobie dołek w który sami wpadli bo przez ich nie uwagę musieli przyjąć sprzęt 3 i ostatni raz i wymienić mi go na lepszy lub oddać gotówkę. Powracając do dalszej części historii. Mnie interesowały tylko Logi-techy z5500 ale niestety niemieli ich w ten dzień na sklepie. Była to niedziela także niebyło kierownictwa więc poszedłem na drugi dzień do kierownika Media-Markt zamówić sobie owe głośniki. Czekałem tydzień czasu ale się doczekałem. Dziś pojechałem po nie (po telefonie kierownika że głośniki już są) dopłaciłem 670zł i mogę się cieszyć dużo lepszą jakością dźwięku i większą mocą mimo że te głośniki są też plastikowe, mi wystarczają w zupełności. Dekoder to chyba ich największa zaleta, wbudowany procesor dźwięku, systemy dźwięku itp. Po przesiadce z G500 naprawde czuć różnicę. Oczywiście g500 również są niezłe no ale niestety na moje potrzeby niebyły wystarczająco dobre. Nie polecam ich katować bo może to się źle skończyć tak jak było w moim przypadku :) W logach po całym dniu słuchania nie brakło mi ani razu mocy i myślę że niebraknie, połowa skali w zupełności mi wystarczy a o bostach tzw podbiciu nie wspomnę.

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy obu zestawów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję w niedalekiej przyszłości zakup tych głośników. Posiadam płytę główną Gigabyte 955X Pro ze zintegrowaną kartą dźwiękową 7.1 Realtek kodek ALC822. Czy kupując te głośniki powinienem również wymienić kartę dźwiękową na bardziej wydajną np. creative x-fi? Czy istnieje duża różnica w jakości dźwięku pomiędzy kartą dźwiękową, którą posiadam, a kartą creative x-fi extreme audio lub extreme gamer przy głośnikach g500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz przereklamowanych X-fi. Extreme audio to odświeżony Audigy SE. Różni się tylko nazwą i ceną. Za ~160 weź Audigy 2ZS. W Audiotrak Prodigy przy tych głośnikach nie ma sensu inwestować.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz przereklamowanych X-fi. Extreme audio to odświeżony Audigy SE. Różni się tylko nazwą i ceną. Za ~160 weź Audigy 2ZS. W Audiotrak Prodigy przy tych głośnikach nie ma sensu inwestować.

pzdr

przereklamowane? nie sadze... x-fi to karta dla graczy, wspiera EAX5, zalezy co kto lubi i do jakich celow kupuje, wiec jak dla mnie wcale nie jest przereklamowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli najpierw kupię głośniki i podłącze do karty, którą mam to będą one działać bez problemów? Czy muszę od razu kupić głośniki i wymienić kartę? I jeszcze jedno pytanie: czym różni się (oprócz ceny) x-fi extreme music od x-fi extreme gamer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z G500 to samoczynne wyłączanie sie zestawu ... ;/ Głosniki mam 2 dzień i bardzo nagrzewa ma sie sub, jakby tego było mało coś w nim pstryknie i wyłancza i sie cay zestaw tak az pilot nie reaguje[ nie swieci na czerwono/zielono] i nie moge wlaczyc zestawu ... Ktos wie czym moze to byc spowodowane? Chciałem jeszcze zapytac jak działa reklamacja owego zestawu zakładajac ze zakupilem je w saturnie i mam tylko paragon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z G500 to samoczynne wyłączanie sie zestawu ... ;/ Głosniki mam 2 dzień i bardzo nagrzewa ma sie sub, jakby tego było mało coś w nim pstryknie i wyłancza i sie cay zestaw tak az pilot nie reaguje[ nie swieci na czerwono/zielono] i nie moge wlaczyc zestawu ... Ktos wie czym moze to byc spowodowane? Chciałem jeszcze zapytac jak działa reklamacja owego zestawu zakładajac ze zakupilem je w saturnie i mam tylko paragon?

zadzwon do sataurna i powiedz, ze Twoje G500 sa wadliwe, na 99% wymienia na nowe bo tak robi creative

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem z G500 to samoczynne wyłączanie sie zestawu ... ;/ Głosniki mam 2 dzień i bardzo nagrzewa ma sie sub, jakby tego było mało coś w nim pstryknie i wyłancza i sie cay zestaw tak az pilot nie reaguje[ nie swieci na czerwono/zielono] i nie moge wlaczyc zestawu ... Ktos wie czym moze to byc spowodowane? Chciałem jeszcze zapytac jak działa reklamacja owego zestawu zakładajac ze zakupilem je w saturnie i mam tylko paragon?

 

Miałem ten sam problem głośniki sie same wyłączały aż wkońcu padły doszczętnie. Oczywiście dostałem nowy zestaw ale musiałem czekać 2tyg :damage_wall: co do grzejącego się suba z tyłu to technologia BASH czy jak kto tam to zwal nie specjalnie się sprawdza. Na głośniki masz 2lata gwarancji wg CREATIVE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba odeśle swoje na gwarę, :/ strasznie sub buczy i przy funkcji upmix przerywają tylne głośniki. tylko chyba ostatnio ciężko z dostępnością tych głośników ?? ciekawe czy naprawią czy wymienią. ile creative dawało gwary 1 rok czy 2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciągle zaskakuja te głośniczki :)

Używam KX i A2 - filmy (horrory) z dziewczynką miło się ogląda :)

W gierach (TDU) hmm ten dzwięk.

Może słuchanie muzyki nie jest super - ale też nie jest takie złe.

 

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych :

PS starzy ciągle się plują że im szklanki latają na dole od SUBA jak w nocy filmy oglądam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam!!

Przeniosłem głośniki G500 od brata z pokoju, lecz po zainstalowaniu i podłączeniu do komputera dziłają mi tylko dwa głośniczki (2 frontowe), central i tylne się nie odzywają. Z początku myślałem, że to wina sterów, więc usunąłem sterowniki creativa i zainstalowałem full wersje Kx. Niestety to też nie pomogło. Wiecie może jak to naprawić ?? Ktoś miał podobny problem ??

 

Z góry dzięki za pomoc i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na jakimś filmie z dźwiękiem 5.1 czy tylko na muzyce nagranej w stereo?

w sumie tylko na mp3, ale jak napisałem powyżej brat słuchał bez problemowo muzyki na kompie.

Obecnie nie mam filmu, który by obsługiwał dźwięk 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...