Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

A co myslicie o tym monitorze bo mam mozliwosc zakupu za 400$

Westinghouse - 22" Widescreen Flat-Panel TFT-LCD Monitor LCM-22W2

 

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?sk...d=1142292834310

Ten model Westinghouse ma rok gw. więc ... :? Ale cena 1240 PLN ( 400$ ) jest faktycznie zachęcająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad 2216w od jakiegos czasu ale meczy mnie ze nie ma DVI, nawet juz zdzierzylbym srebrny kolor ktory mi do niczego nie pasuje, ale dvi... no i troche dziwne ze 22'' nie jest w rozdzielczosci 1920x1200, jesli mial ktos do mczynienia z formatem 22'' jako 1680x1050 to prosze sie podzielic czy nie jest to za kiepska rozdzielczosc. Obecnie mam 19'' LG czyli 1280x1024 i wolalbym cos z dokladniejsza rozdzielczoscia. Zostaje jeszcze cena 2216w ktora rozwala konkurencje, a to nas przyciaga najmocniej :) 369 euro to taniej niz na allegro, tyle ze z niemiecka gwarancja (chociaz te z allegro tez nie sa z PL).

Pytanie do posiadaczy wszelakich acereów - czy one sa naprawde tak kiepskie ze na forach sie tak opluwa ta marke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad 2216w od jakiegos czasu ale meczy mnie ze nie ma DVI, nawet juz zdzierzylbym srebrny kolor ktory mi do niczego nie pasuje, ale dvi... no i troche dziwne ze 22'' nie jest w rozdzielczosci 1920x1200, jesli mial ktos do mczynienia z formatem 22'' jako 1680x1050 to prosze sie podzielic czy nie jest to za kiepska rozdzielczosc. Obecnie mam 19'' LG czyli 1280x1024 i wolalbym cos z dokladniejsza rozdzielczoscia. Zostaje jeszcze cena 2216w ktora rozwala konkurencje, a to nas przyciaga najmocniej :) 369 euro to taniej niz na allegro, tyle ze z niemiecka gwarancja (chociaz te z allegro tez nie sa z PL).

Pytanie do posiadaczy wszelakich acereów - czy one sa naprawde tak kiepskie ze na forach sie tak opluwa ta marke ?

2216w ma DVI ( przynajmniej ten z linku który podałem ) i czarną ramkę. Piksel 0,282 to argument dla którego kupuję ten monitor a nie np. 20" z pikselem 0,258. Jeśli chcesz monitor z "dokładniejszą rozdzielczością" to poczekaj na modele z pikselem 0,14 - 0,15 . aha... jeśli 22" miałoby rozdzielczość 1920x1200 to nie dało by się na nim normalnie ( komfortowo ) czytać standardowej systemowej czcionki ....

 

ps. wolał bym 23" o rozdzielczości 1680x1050 ... ale 22" do tej rozdziałki też nie będzie za małe :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle rozumiem, że Ty też przymierzasz się do tego Acera ?

Ja mam jeszcze czas do połowy Września, aczkolwiek to najlepszy wybór tak sądze. Duży piksel :) Duuży monitor... i cena. Monitor jest fajny, ładny...

A czy można go przywiesić na ścianę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle rozumiem, że Ty też przymierzasz się do tego Acera ?

Ja mam jeszcze czas do połowy Września, aczkolwiek to najlepszy wybór tak sądze. Duży piksel :) Duuży monitor... i cena. Monitor jest fajny, ładny...

A czy można go przywiesić na ścianę ?

Generalnie to przymierzam się do 22" .... ale który konkretnie kupię to się okaże . Narazie cena nieco za wysoka ( w Niemczech on jest po ~1500 PLN w przeliczeniu a w innych krajach mamy podobny Westinghouse za 1240 PLN ( choć z roczną gw. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego acera 2216 nie ma na oficjalnej stronce acera pl

 

coś mi sie wydaje że złącza cyfrowego to on nie ma

 

mam nadzieje że będzie dostępny u pewniejszego sprzedawcy już niebawem i zejdzie szybko jeszcze z ceny

 

zastanawiam sie właśnie nad nim albo nad szajsungiem 215TW i mam doła bo do października chce coś kupić i nie wiem czy jest sens ładować kaske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Wy na to stwierdzenie (dotyczy matrycy 22" zastosowanej w ViewSonic'u vx2235wm ).

The new TN's are not true 8-bit panels. They are 6-bit+2 from dithering. They look WAY better than the old 6-bit TN's, but still not as good as a true 8-bit.

 

Keep in mind that we cannot yet be 100% certain that this Viewsonic is going to use one of the new TN's - but it seems very highly likely.

:?:

Na [H]ard|Forum czesto o tym pisza.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2216w ma DVI ( przynajmniej ten z linku który podałem ) i czarną ramkę. Piksel 0,282 to argument dla którego kupuję ten monitor a nie np. 20" z pikselem 0,258. Jeśli chcesz monitor z "dokładniejszą rozdzielczością" to poczekaj na modele z pikselem 0,14 - 0,15 . aha... jeśli 22" miałoby rozdzielczość 1920x1200 to nie dało by się na nim normalnie ( komfortowo ) czytać standardowej systemowej czcionki ....

 

ps. wolał bym 23" o rozdzielczości 1680x1050 ... ale 22" do tej rozdziałki też nie będzie za małe :wink:

Tak, ten z Twojego linku nma dvi i jest czarny, czyli tak jak ma być :) ale... w Polszy jest dostępny tylko srebrny 2216w bez dvi, wiem bo pisalem do acer.pl oraz do pewnego sklepu ktory sprzedaje je w PL, ponadto gosc handlujacy tym modelem na allegro tez upgrade'ował stronke z aukcja i wyjasnia ze polskorynkowy ma niestety tylko dsub :( cholera moze lepiej w ogole pozbierac na dell'a 2407, dostepny w DE za 829 euro juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnej generacji. Bieżące modele wykonane w techn. TN.

 

Problem w tym, że jesteśmy w momencie końca starej generacji i początków nowej. Przynajmniej tak zapowiadają producenci.

 

Nowa to B-TN III. "B" oznacza "the best". Samsung podaje, że produkuje matryce w tej technologii od drugiego kwartału. No więc czekamy z utęsknieniem, kiedy B-TN III ujawni się na rynku. Jak sądzę, nadzieja, że będzie to przyjemne rozczarowanie przyczyniła się do powstania tego tematu :) A tu link z danymi tej matrycy:

 

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M1/LTM220M1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Acer 22" Al2251W:

800:1

dsub/dvi

http://global.acer.com/products/monitor/5_series.htm#

 

 

Na pixmania.pl mozna juz kupić Acera Al2216W za 1585zł + przesyłka 38zł, wg info ma złącze DVI

http://www.pixmania.com/pl/pl/381294/art/a...2216w-5-ms.html

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to w koncu jest, srebrna wersja ma DVI czy czarna ? Na pixmanii piszą, że jest DVI, BARDZO NISKA CENA (skąd?) no i kolor srebrny

Gdybym był pewny, że to DVI jest to 10 września bym już był pewny, żeby kupić tego acera, a tak :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to w koncu jest, srebrna wersja ma DVI czy czarna ? Na pixmanii piszą, że jest DVI, BARDZO NISKA CENA (skąd?) no i kolor srebrny

Gdybym był pewny, że to DVI jest to 10 września bym już był pewny, żeby kupić tego acera, a tak :?

Napisz do pixmanii to sie dowiesz. Ten sklep jest we Francji i dlatego jest tak tanio. Poza tym moga miec model, ktory na polskim rynku oficjalnie sie nie pojawi. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, napisze do pixmanii, odpiszą mu że ma DVI i co z tego jak potem mu przyślą bez DVI. Miałem taką sytuacje ze sklepem shift.sklep.pl . Na stronie pisało że VA1912w ma DVI, dla pewności zapytałem czy ma DVI odpowiedź była twierdząca, więc zamówiłem i monitorek bez DVI przyszedł. Odesłanie mnie kosztowało nie całe 40zł, a to wysyłka do Polski, a nie Francji.

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, napisze do pixmanii, odpiszą mu że ma DVI i co z tego jak potem mu przyślą bez DVI. Miałem taką sytuacje ze sklepem shift.sklep.pl . Na stronie pisało że VA1912w ma DVI, dla pewności zapytałem czy ma DVI odpowiedź była twierdząca, więc zamówiłem i monitorek bez DVI przyszedł. Odesłanie mnie kosztowało nie całe 40zł, a to wysyłka do Polski, a nie Francji.

To jak ma inaczej sie dowiedziec? Moze wywrozyc z fusow? :blink: :lol: Acer to taka firma, ktora wypuszcza monitory z tej samej serii o roznej specyfikacji co imo jest niedopuszczalne dlatego nigdy bym nie kupil monitora tej firmy. Jak ktos sie zdecyduje na tego Acera to musi wziac pod uwage, ze dostanie monitor bez DVI.

A spytac zawsze mozna, byc moze maja bardziej kompetentych pracownikow niz ci z shifta. Spojrzalem teraz na ceny u nas tego monitora i jest podejzanie niska nawet jak na Francje wiec obstawiam, ze ten monitor nie ma DVI co by tlumaczylo taka niska cene (brak dodatkowego podatku).

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI a podatek to kwestia chyba 24"+

Santi przyjmij do wiadomości że kupując Acer'a, cokolwiek, od monitora przez laptopa do palmtopa najistotniejszy jest batch, pisałem o tym wcześniej.

 

Np. ET.L7409.039 dla AL2216W w czarnym wykonaniu z DVI... a skąd wziąć batch numer ? Wystarczy otworzyć cenniki, czy to polskie czy zagraniczne (dostępne na regionalnych stronach).

 

Zresztą to nie tylko zasada Acer'a. Przecież HP też najłatwiej zidentyfikować po konkretnym modelu a nie rodzinie (np. laptopów).

I jakoś w HP nikt na to nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ma inaczej sie dowiedziec? Moze wywrozyc z fusow?

Nie wiem, ale przy takim zakupie lepiej mieć pewność. Jak mówi przysłowie "widziały gały co brały", a przez neta nie widać :(, tylko że nie ma dużego wyboru coraz częściej trzeba przez neta kupowac i w sumie dobrze tylko by sklepy były uczciwe i solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu w tym sklepie tez jest acer 22"

2294446[/snapback]

Spojrzcie na ta specyfikacje:

http://www.novatech.co.uk/novatech/specpag...-vx2235&P=1

Wszystko wskazuje na to,ze nowe TN to lipa. :-|

 

a tutaj na stronach viewsonika inne kąty widzenia:

http://www.viewsonic.com/products/desktopd...vx2235wm/#specs

http://www.viewsonic.com/pdf/us_eng/produc...1_Sept_2006.pdf

 

szkoda ze ten viewsonik jest taki paskudny:( bo cena niewiele większa od acera, 446Euro vs 399Euro

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu corvus

Zapewniono mnie o kolorze czarnym (pytałem dlaczego jest pan pewny, dowiedziałem się, że ma potwierdzony kolor z magazynu)

Pytałem też o to nieszczęsne DVi, powiedziano mi żebym zadzwonił jutro bo jutro przychodzą technicy i sprawdzą to w magazynie

 

No xD jest dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu corvus

Zapewniono mnie o kolorze czarnym (pytałem dlaczego jest pan pewny, dowiedziałem się, że ma potwierdzony kolor z magazynu)

Pytałem też o to nieszczęsne DVi, powiedziano mi żebym zadzwonił jutro bo jutro przychodzą technicy i sprawdzą to w magazynie

 

No xD jest dobrze ;)

Ja bym nie byl taki pewny :) ludzie ktorzy pracuja w tych sklepach ( ogolnie mowiac, generalizujac i statystykując [żeby nikogo nie urazić] ) bazują na danych z www i odpowiadają na pytania klientów na podstawie tejże wiedzy, wiec w przypadku naszego (nie)szczesliwego acera sprawa nie wygląda na 100-procentową. Najlepiej rzeczywiście poprosić o tego batch'a poszczególnego egzemplarza ale wątpię żeby sprzedawcy, a w szczegolności pośrednicy to uczynili. Mam bardzo kiepskie doswiadczenia ze sprzedażą w internecie, o wszystko trzeba się napraszać i pożniej dosyłają osobno takie rzeczy jak gwarancja, faktura zamiast paragonu, albo niepodbita gwarancja... byle wypchnąć towar, byle szef dał premię za wynik.

 

Ale, jakbyś się jednak upewnił że jest DVI i kupił 2216w to proszę dać znać, też kupię, czekam właśnie aż ktoś powie że ma, kupił i jest zadowolony z acera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj na stronach viewsonika inne kąty widzenia:

http://www.viewsonic.com/products/desktopd...vx2235wm/#specs

http://www.viewsonic.com/pdf/us_eng/produc...1_Sept_2006.pdf

 

szkoda ze ten viewsonik jest taki paskudny:( bo cena niewiele większa od acera, 446Euro vs 399Euro

Ciekawe kto klamie, a kto pisze prawde. :blink: Na stronie producenta powinna byc poprawna specyfikacja, ale wiedomo, ze nie zawsze tak jest. Gdyby te katy ze specyfikacji ktora podalem byly prawdziwe to dla mnie ta nowa matryca TN jest porazka. Przed kupnem monitora nie wiedzialem, ze katy widzenia beda mialy az tak wielkie znaczenie. Teraz wiem, ze jak kiedys kupie nowy monitor to z nie mniejszymi katami widzenia niz moj obecny VS (nie sa idealne, ale do zaakceptowania).

 

@pmp

Przyjmuje do wiadomosci. ;) Tylko o batchu niewiele ludzi wie (sam sie niedawno co dowiedzialem) i nie kazdy jest w stanie go zdobyc. Wole kupowac towar, ktory ma jedna specyfikacje, a nie dziesiec i ludzic sie, ze akurat trafi mi sie ten lepszy.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisali mi z pixmanii: cytat:

 

"Szanwony Panie

 

Podane na stronie informajce techniczne zostaly namprzekazane przez

producenta.

Nie mama dostepu do innych. Nie moge tez prosic o otworzenie pudelka

osoby pracujace w magazynu.

Jesli informacje ktore widnieja na stronei nie sa dla Pana wystarczajace

prosze o kontakt z producentem.

 

Pozdrawiam serdecznie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...