Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

promieniowanie:

 

Nie wiem czy chodziło Ci o Acer'a ale jeżeli tak to napisz balasom że czy ma DVI czy nie ma - to informacje tą znajdą na nalepce na pudełku...

Tak, chodziło mi o acera.

 

A tu trochę fotek nowego samsunga, jakoś tej firmie bardziej ufam:

http://detail.zol.com.cn/88/87720/pic.shtml

Znowu na Koreę będzie czarna wersja, a PL... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ou, miło

Nie wie ktoś kiedy będzie dostępny ? Bo cene widze.

Jeśli się ten Acer z DVI nie znajdzie to kto wie, czy nie ten BENQ trafi do mnie ...

http://www.benq.com/press/News.cfm?id=1516&cat=0

 

The BenQ LCD Monitor FP222W will be available on the market in the beginning of September.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku września, to tak jak ja planuje zakup...

Tylko pytanie czy u nas już się wtedy pojawi

No nie wiem, póki co jestem skłonny do niego po porażkach z Acerem (chodzi mi o to, że wszędzie upgradują opisy, że monitor nie posiada DVI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny producent MIRAI wprowadza 22":

parametry identyczne jak pozostałe monitory: Dsub/DVI 700:1 5ms 170/160

DML-522W100

wygląd: całkiem zgrabny, cena powalająca około 330Euro

Nie wiem czy też to widzisz ale wszystkie 22" które wychodzą są na CMO . Co najmniej dziwne, a najdziwniejsze jest to że Samsung mający własną matrycę 22" w swoim monitorze też stosuje CMO.

 

ps. wnioskuję że CMO po parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis spis rodzajow matryc z wadami i zaletami? Bo tak czytam te tematy, Wy-znawcy zonglujecie tymi skrotami,a laik nie wie czy np dobrze ze CMO, czy zle. :) Jesli cos jest dobrym rozwiazaniem, moznaby wprowadzic kolory np.: CMO, a jesli zlym rozwioazaniem/technologia: CMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis spis rodzajow matryc z wadami i zaletami? Bo tak czytam te tematy, Wy-znawcy zonglujecie tymi skrotami,a laik nie wie czy np dobrze ze CMO, czy zle. :) Jesli cos jest dobrym rozwiazaniem, moznaby wprowadzic kolory np.: CMO, a jesli zlym rozwioazaniem/technologia: CMO

Tutaj zestawiłem wszystkie matryce 22". Pomimo że CMO deklaruje kontrast 700:1 to zgodnie z realnymi pomiarami jest to odpowiednik deklarowanych 1000:1 ( 843:1 , podczas gdy matryce VA z dekl. 1000:1 mają ok 830:1 czyli super ). Więc najprawdopodobniej wszystkie podane matryce 22" mają identyczne realne parametry. Co do CMO ... to nie jest ani źle ani dobrze .... po prostu taki producent :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego (tak zauwazylem) omija sie raczej monitory 21"? 20" sa ok - zachwalane i potem od razu 22"? Bo to w 21" plamka nie taka (za duza czy za mala?), a to znow ze rozdzielczosc 1680x1050 jakos zle na nich wyglada?

 

Pytam bo sam przymierzam sie do kupna dobrego, panoramicznego monitora.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory 20" a nawet 21" o rozdzielczości 1680x1050 mają mały piksel ( plamkę ) przez co litery na pulpicie w rozdzielczości natywnej są po prostu za małe ( choć są ludzie którzy to akceptują a są też tacy którzy nie pracują w natywnej = obraz słabej jakości ) . Liter nie można powiększyć bo do tej operacji z kolei piksel jest za duży ... i koło się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego (tak zauwazylem) omija sie raczej monitory 21"? 20" sa ok - zachwalane i potem od razu 22"? Bo to w 21" plamka nie taka (za duza czy za mala?), a to znow ze rozdzielczosc 1680x1050 jakos zle na nich wyglada?

 

Pytam bo sam przymierzam sie do kupna dobrego, panoramicznego monitora.

21" jest tylko 1 model samung na SPVA

20" jest sporo modeli ale to malenstwo (jak dla mnie)

 

22" mnie interesuje tylko z powodu ze jest to największy monitor z rozdzielczoscią 1680x1050 (duzy piksel), mam 19 LCD i zamierzam kupic cos większego do filmow, juz nie zalezy mi na super matrycy MVA PVA IPS bo TN jest dla mnie wystarczająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kusi panorama i to już od czerwca ale brak kasy przestudiowałem już chyba wszystko co było możliwe i pewnie kupię 22'' oczywiście panoramę :) formy nie wiem jakiej ale jak kupie to w marcu więc czasu jeszcze mam :) fajnie by było jak by staniały :) (na razie mam tak że mój monitor CRT piszczy ale tylko na jasnych kolorach na ciemnych jest spokojnie :) ciekawe kiedy wysiądzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to malusie maleństwo

dokładnie, z tego rysunku wynika ze:

 

20" WIDE to taka szeroka 17" 5:4

 

dopiero 22" WIDE daje wrazenie szerokiej 19"

 

Testowałem w sklepie 20" panoramiczne i miałem wrazenie "malenstwa" w porownaniu do obok stojącej 19" 5:4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba każdy ma takie wrażenie :)

Ja jak dostałem w pracy na biurko 20" W to też wydał mi się "ueeee" ale teraz nie zamieniłbym komfortu 1680x... na klasyczną 19"

 

Baa z perspektywy posiadania przez długi czas klasycznej 20" jestem skłonny stwierdzić, że na 20" W pracuje się wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor MIRAI to coś dobrego ? pierwszy raz słysze o tym...

Mirai to firma ktora powstała w tym roku a stworzona własnie przez CMO (ChiMeiOptoelectronics) - 4 co do wielkosci producenta matryc.

Moze dlatego mają takie niskie ceny bo sami produkują matryce i monitory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Pomimo że CMO deklaruje kontrast 700:1 to zgodnie z realnymi pomiarami jest to odpowiednik deklarowanych 1000:1 ( 843:1 , podczas gdy matryce VA z dekl. 1000:1 mają ok 830:1 czyli super

 

A czy ta teza oparta jest na jakimś teście z obszaru kultury Zachodniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zmobilizować wszystkie siły, i być trochę mniej lakoniczny ?

no tak

 

W tym teście widać że mierzony kontrast monitora na matrycy CMO 22" ( dekl. 700:1 ) wynosi 843:1 ( śr. ) .

 

W tym teście mamy 19" na matrycy VA z kontrastem dekl. 1000:1 ( Samsung 970P ) i kontrast mierzony wynosi 839:1 .

 

Skoro kontrast powiedzmy dobrego monitora 1000:1 VA wynosi 830:1 to można być niemal pewnym że pozostałe matryce 22" z dekl. 1000:1 będą mieć identyczny kontrast ( ~830:1 ) jak TN 22" CMO z dekl. 700:1 .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tez nie wiem co wybrac...mam na oku Neca 20WGX2 za okolo 2200zł 20"

Czy jest jakas wieksza alternatywa dla tego monitora? Glownie chodzi o filmy,obróbke zdjec i czasami jakas gre...

Karta graficzna oczywiscie bedzie nowa

Edytowane przez żeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w sklepie 20" panoramiczne i miałem wrazenie "malenstwa" w porownaniu do obok stojącej 19" 5:4

Wlasnie to tylko wrazenie. ;) Panorama 20" ma wieksza powierzchnie widzialna od 19" 5:4. :-P O powierzchi roboczej nie wspominajac bo tu jest juz przepasc. :D

22

 

Sam tez nie wiem co wybrac...mam na oku Neca 20WGX2 za okolo 2200zł 20"

Czy jest jakas wieksza alternatywa dla tego monitora? Glownie chodzi o filmy,obróbke zdjec i czasami jakas gre...

Karta graficzna oczywiscie bedzie nowa

Oczywiscie, ze jest. Samsung 215TW, Phillips 200w6, ViewSonic vx2025wm, Dell 2007WFP, nowe 22" i pare innych o ktorych w tym momencie zapomnialem. :P Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...