Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje ( :rolleyes: ) że Viewsonic powinien być najlepszym wyborem. Firma ta chyba jako jedyna wie jak używać dopalaczy .... jeśli takowy zostałby zaimplementowany w ich modelu 22" to byłaby nie lada gratka dla "kogoś kto nie chce widzieć smużenia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się acer 22" w fotkach porownawczych na stronie lesnumeriques.com, mozna sobie zobaczyć:

 

smuzenie:

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1386&ph=1

 

kąty widzenia:

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1386&ph=8

 

Z kątami widzenia niby lepiej (szczegolnie w pionie) ale jesli chodzi o smuzenie to wogule nie widać działania dopalacza, czyzby monitor bez overdrive...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ..... widać że bez overdrive. Mam wielką nadzieję że Viewsonic ( przynajmniej ) będzie miał dopalacz .... bo bez niego to cienko widzę. Dziwne że w przecież nie tanim monitorze ( droższym niż 19" 16:10 gdzie rozumiem oszczędności na dopalaczu ) poskąpiono tak ważnego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung 22" jest juz dostępny we francji i jest bardzo tani 330Euro

brak dopalacza w tym przypadku to nie jest az taka tragedia bo w koncu to matryca TN

chyba wszystkie monitory na tej matrycy nie będą miały dopalacza o ow układ jest zintegrowany z matrycą, ponadto powinien byc podany czas GTG

 

EDIT: troche OT 24":

przepiękne fotki monitora HP 24" L2465 na SPVA za 3150zł:

 

http://barton.aster.net.pl/monit/

 

http://barton.aster.net.pl/monit/IMG_0321_resize.JPG

 

gdyby nie ta ogomna rozdzielczosc i input lag to pewnie bym się skusił,

 

takie kąty widzenia to marzenie:

http://barton.aster.net.pl/monit/IMG_0382_resize.JPG

http://barton.aster.net.pl/monit/IMG_0376_resize.JPG

http://barton.aster.net.pl/monit/IMG_0377_resize.JPG

 

 

podswietlenie wzorcowe:

http://barton.aster.net.pl/monit/IMG_0405_resize.JPG

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak dopalacza w tym przypadku to nie jest az taka tragedia bo w koncu to matryca TN

Brak dopalacza sprawia że ten monitor jest ( Acer 22" ) wolniejszy od popularnego NEC 20" na IPS - nie jest to tragedia ale nie po to kupuje i godzę się na TN z jego wadami aby mieć przeciętną prędkość.

chyba wszystkie monitory na tej matrycy nie będą miały dopalacza o

......... oby nie .....

ow układ jest zintegrowany z matrycą, ponadto powinien byc podany czas GTG

Ów układ zgodnie z tym co M. Konopka napisał na MVA.PL nie jest zintegrowany z matrycą. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT: troche OT 24":

przepiękne fotki monitora HP 24" L2465 na SPVA za 3150zł:

 

Odnosnie OT...

Przegladalem to i inne fora dosc dlugo z celem kupna wlasnie 22'' ale... jakims cudem sie zdarzylo ze kupilem w DE della 2407 i podobnie jak ten opisany powyzej HP 24'' - uwazam ze to dobry wybor, nie bojcie sie wyzszej rozdzielczosci, praca z 1920x1200 to rozkosz, litery normalnie da sie czytac, lupa to mit :) dodam jeszcze ze ten wspomniany HP widzialem w sklepie dla idio... za 2999zl, nie jest ten monitor co prawda najpiekniejszy na swiecie ale cena + osiagi wynagradzaja brzydote. Panowie. 22'' to dobry wybor ale jak mozliwosc to polecam zdecydowanie 24''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ów układ zgodnie z tym co M. Konopka napisał na MVA.PL nie jest zintegrowany z matrycą.

p Konopka sie myli, wystarczy poczytac schematy i pdfy matryc obecnie produkowanych a nawet tych pierwszych z dopalaczami (matryca=kompletny panel z podswietleniem i złączem zazwyczaj LVDS)

wszystkie modele 22" (ktore wyszły) nie maja podanego czasu GTG a to kolejny znak ze nie posiadają dopalacza

 

co do modelu 24" to jednak po przemysleniach stwierdziłem ze płacenie conajmniej 2x więcej za 2" i matrycę SPVA to jeszcze za duza roznica ...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepiękne fotki monitora HP 24" L2465 na SPVA za 3150zł:

...gdyby nie ta ogomna rozdzielczosc i input lag to pewnie bym się skusił,

 

W mojej wersji, to brzmi tak: gdyby nie ta ogromna rozdzielczość, to zaraz bym go brał :rolleyes:

 

P.S. To czekanie zaczyna mi trochę doskwierać, zwłaszcza, że może jeszcze sporo się przeciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za mna chodzi 24' z kompletem wejsc (component/vga/s-video) a`la Dell

podpinam konsole albo dwie i jestem niezalezny od tego czy akurat nadaja "Plebanie" czy nie..

promieniowanie - ile dales i gdzie kupowales :?: masz jakies bugi o ktorych pisal pmp :?: sory za OT...

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za mna chodzi 24' z kompletem wejsc (component/vga/s-video) a`la Dell

podpinam konsole albo dwie i jestem niezalezny od tego czy akurat nadaja "Plebanie" czy nie..

promieniowanie - ile dales i gdzie kupowales :?: masz jakies bugi o ktorych pisal pmp :?: sory za OT...

OT cd... (wybaczcie)

Wiec odpowiadajac ad dell 2407:

-plamka 0,27 jest idealna, wczesniej mialem 19'' LG 1940B z plamka powyzej 0,29 i po mprzesiadce na 1920x1200 juz nie mam ochoty spojrzec na plamke a'la 19'' 5:4

-dostalem rewizje A02 wiec nie widze w moim egzemplarzu zadnych wad typu input lagi, podswietlenie (to akurat IDEAL), colour banding itd.

-mam graf. MSI GF 6600 256MB i zadnego problemu z 1920x1200, nawet gry chodza przyzwoicie wiec... nie lekajcie sie

-kupilem go bezposrednio od niemieckiego della, byla promocja i mozna bylo go dostac za 848 euro, wiec zamowilem i jestem bardzo zadowolony :)

 

Tak na marginesie - sprzedam polrocznego LG 1940B/s-ips.

 

Caly czas powtarzam, 22'' to dobry wybor ale 24'' to lepszy :) o 30'' nie mysle bo to juz naprawde za duza przepasc cenowa, no i grafa GF 6600 tez by mogla nie wystarczyc.

Przepraszam wszystkich ukierunkowanych tylko na 22'' za OT, odpowiadam po prostu na pytania.

post-140822-1158406978_thumb.jpg

post-140822-1158407020_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 24" to tez przepraść cenowa, szczególnie że Dell w polsce sprzedaży detalicznej nie prowadzi. Do tego przepaść, bo ilu producentów ma w ofercie 24" za rozsądną cenę? 19" MVA ~ 1400 zł 20"W ~1700zł, 21"W ~2200zł, 24" ~3000-4000. Ja osobiście za monitor nie dałbym więcej niż 2000 bo jego cena w ciągu roku spadnie w dół tak że aż się przykro zrobi :lol2: A 24" oczywiście fajne jest, tylko można kupić za 1,2k BenQ 19" i TV LCD 32" i wyjdzie sumarycznie tyle samo co Dell :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP jest z głośnikami na dole, i to jakimi... nie wiem jak Wam sie to podba ale ja uwazam ze te glosniki to bezguście, tym bardziej ze mała panoramka HP 19'' jest bardzo ładna (bez megafonów). Swoja drogą jeśli większość producentów 22'' nie daje złącza DVI to może jest ono zwyczajnie niepotrzebne do takiej rozdzielczości, może w kompletach są dobrej jakości kable VGA i to wystarcza. Na potwierdzenie tego powiem że miałem LG 1940B na S-IPS i tam było tylko VGA a jakość obrazu była idealna, literki oglądane z lupą bez zacieniowań, ostrość bdb... myślę że do domowych zastosowań 22'' z dobrym kabelkiem VGA zupełnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...