Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry HP 22", tajemnicze :)

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...cname=c00772014

 

Dołączona grafika

 

 

Co do obecnosci DVI to mam monitor LCD tylko z Dsubem i obraz jest wzorcowy, wczesniejsze monitory, ktore testowałem, sprawdzałem zarowno na DVI jak Dsubie i nie widziałem roznicy, dlatego podejrzewam ze sporo zalezy od jakosci wyjscia na grafice.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT. Monitorki z DSUB z którymi miałem przyjemnośc pracować, a mające jednocześnie DVI, przy użyciu tego pierwszego miały tylko jedną wadę - gorzej skalowały nienatywne rozdzielczości, widoczne było to szczególnie w prostych tekstowych trybach. Mała to wada, bo takich rozdzielczości rzadko się używa, ale chciałem tylko takie spostrzeżenie zasygnalizować, pewnie nie tylko ja to zauważyłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przymierzam sie po raz kolejny do zmiany LCD.. co myslicie o tym Westinghousie klik

niestety promocja sie skonczyla i cena z 400$ zrobila sie 480$ :sad:

zalety - 22cale, component, HDPC po DVI (chyba)

wady - 16.2 kolorow - TN albo CMO S-MVA panel

specyfikacja

link do tematu o nim na [H]ardForum

.

.

alternatywa jest w podobnej cenie Samsung 215TW - lepsza matryca, ale mniejsza o cal i gorsza jakosc po componencie w stosunku do Westinghouse`a (X360)

obecna cena Gateway`a 21 wyklucza go z rozgrywki (a szkoda)

.

monitorek bedzie przywozony z USA

 

[edit]

jednak pricegrabber nie sprawdzil sie do konca i znalazlem Gateway`a w tym przedziale cenowym (czyli do 500$)

spec. i mikrovideo review

 

della 24' jednak sobie odpuscilem po poczytaniu [H]ardForum - sie poczeka na 27' :wink:

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w usa 354$ za tego samsunga

szkoda ze nie ma Componenta :-| bo bylby moim faworytem

jaka matryca jest w tym samsungu ? bo widze 16.7 w "specyfikacjach" sklepowych

we wszystkich 22" ta sama matryca TN, skoro porducent matrycy podaje 16.7 to czemu producent monitora ma podawac mniej :)

 

Acery 22" analog pojawiły sie w naszych sklepach, cena powalająca od 1435zł brutto

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/107139

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

della 24' jednak sobie odpuscilem po poczytaniu [H]ardForum - sie poczeka na 27' :wink:

Rev A03 modelu 2407 patrząc po forumowych opiniach, działa chyba tak jak należy, ale jeżeli nie zalezy Ci na HDCP to chyba lepszy jest Al2423W (niestety u nas ciągle go nie ma :[)

W kwestii Dell'a 27", gdzie znalazłeś info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie rozne opinie czytalem o tym A03 lacznie z taka ze poprawiono tylko OSD :lol:

Dlatego pomecze sie :wink: na razie przy 21-22 a jak przyjdzie czas na zmiane

to sie wezmie 27 Della jak cena bedzie juz "rozsadna" - infa zadnego nowego nie znalezlem pozatym co juz bylo napisane i ze w stanach ma byc w sprzedazy od pazdziernika.

Szczerze mowiac im wiecej czytam o tych panelach tym bardziej glupieje :unsure:

generalnie wszystkie modele z componentem maja jakies problemy z oblsuga konsoli/tunera HD i.t.p.

jak tak dalej pojdzie to skonczy sie na Samsungu albo Acerze z DVI za 309$..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni AL2216W od AL2216Ws? Przegladalem wlasnie ceny i ten drugi mozna kupic u nas za calkiem przyzwoite pieniadze.

 

ps. Zna ktos moze adres duzego dedykowanego forum o monitorach? Kiedys znalem jeden fajny adres, ale skleroza zebrala swoje zniwo.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą jeśli większość producentów 22'' nie daje złącza DVI to może jest ono zwyczajnie niepotrzebne do takiej rozdzielczości, może w kompletach są dobrej jakości kable VGA i to wystarcza.

Koszty, koszty...

 

"In Europe it will be necessary to be satisfied with AL2216W without DVI. The reason does not have to be sought very far: for recall, since the beginning of January all the screens wide DVI assembled apart from the European Union are regarded as potentials television sets, and are surtaxed like such. That is to say a overcost - on the components - of 14% which results on arrival by the play margins at all the intermediaries, according to confidences' of a manufacturer, in a overcost avoisinnant the 20%"

 

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...=en&ie=UTF8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei - przeciez w CircuitCity Gateway stoi za 469$ :) Jak na razie moj faworyt, mimo ze firmie nie ufam... W porownaniu na zywo, lepiej sie prezentuje niz 215TW.

Nie myslales moze o ViewSonicu VX2235wm? W costco za 349$, DVI included... Tez juz fiola dostaje od tego szukania lcd, skonczy sie ze sie wkurze i kupie w Polsce juz jakas 22' na Trinitronie.

 

Edit: Aha, tego Westinghouse w bestbuy'u ogladalem - niebo a ziemia, na niekorzysc, w porownaniu z Gateway'em.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak bardzo ten Acer bez DVI będzie ubolewać ? Moja karta i tak nie ma póki co wyjścia cyfrowego, a nową kupie no nie wiem kiedy, jakoś mi się nie spieszy... czytałem opinie, że VGA wygląda w 98% tak jak DVI na tym Acerze, więc chyba jak to napisał Sarkazz poświęce się i kupie, ale to zobaczymy na początku października, może będzie inna propozycja

Dostanę ten monitor w wersji czarnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei - przeciez w CircuitCity Gateway stoi za 469$ :) Jak na razie moj faworyt, mimo ze firmie nie ufam... W porownaniu na zywo, lepiej sie prezentuje niz 215TW.

Nie myslales moze o ViewSonicu VX2235wm? W costco za 349$, DVI included... Tez juz fiola dostaje od tego szukania lcd, skonczy sie ze sie wkurze i kupie w Polsce juz jakas 22' na Trinitronie.

 

Edit: Aha, tego Westinghouse w bestbuy'u ogladalem - niebo a ziemia, na niekorzysc, w porownaniu z Gateway'em.

Cruel dzieki :D spadels mi jak z nieba.. rozumiem ze siedzisz chwilowo za wielka woda i widziales to i owo.. super

Ja korzystam tylko z pricegrabbera do wyszukiwania ofert ale widze ze to blad.. na razie niejakim priorytet jest

dla mnie to zeby monitor mial na pokladzie component, dlatego celowalem w tego Westinghouse`a, no ale mnie troche

zmartwiles.. design Ci sie nie podobal, czy to jak monitor dzialal :?:

Z drugiej strony celuje w samsunga bo wiadomo ze bede mial sprzet praktycznie bez gwarancji, wiec wole

cos sprawdzonego pod wzgledem awaryjnosci.. chyba lepszy bedzie taki samsung niz acer czy gateway mysle sobie..

chociaz pewnie zaraz ktos napisze ze jak ma sie zjepsuc to i samsung nie pomoze :-|

.

.

edit

wlasnie obejrzalem prezentacje nowej telewizji "n" i juz na 99% wiem ze bede potrzebowal componenta i/lub HDPC po DVI..

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pricegrabber czy pricerunner czesto sie myla... ale z obserwacji, numer jeden jesli chodzi o sklepy w stanach: newegg. Poza tym zipzoomfly i ewentualnie mwave, we wszystkich przypadkach mowie o relacji cena/pewnosc. Nie zdarzylo mi sie znalezc wyraznie tanszych cen gdziekolwiek, w porownaniu z tymi trzema sklepami.

Co do Westinghouse - gosciu w bestbuy zaprowadzil mnie do niego jak spytalem o jakies inne dobre widescreen, oprocz FPD2185W. Pierwsze wrazenie mocno negatywne - rozpoznalem TN przez zolc widziana z kata, wiec nawet sie nie przygladalem wiecej, poza tym firma do mnie srednio przemawia. Ale jak jeszcze w bestbuy'u bede, to rzuce okiem - o ile bede.

Obczailem ViewSonica VX2235wm w costco - olewam go. Widac roznice w prezentowanych kolorach nawet miedzy srodkiem ekranu a bokiem. Wole juz dac 150$ wiecej i poswiecic jeden cal, a miec porzadna matryce - HP f2105, Gateway FPD2185W lub Samsung 215TW. W circuit city jednak nawet sprzedawca uczciwie przyznal, ze "gateway support is crap", do tego potwierdzil problemy z driverami, pivot modem i oprogramowaniem EzTune. O high pitching sound nie wspominal. Z awaryjnoscia HP podobno tez nie za rozowo... Do tego u obu producentow brak 3yr warranty.

Postaram sie jeszcze jakos obejrzec w akcji Szajsunga 225BW, jak sie uda, ale watpie zeby mnie zainteresowal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma. Dlatego ja czekam, czekam :lol2: Za rok za 2000 zł kupisz 24" więc bez paniki ;>

Tylko ze za rok bedzie perspektywa ze za kolejny rok... :) beda 30'' za 2500zl tanszych marek. Zawsze jest żal wydawac kasy bo za rok, za dwa... szczegolnie na sprzet komputerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ile razy przechodze obok Apple Center w Wro zeby rzucic okiem na 30' Cinema Display

to lapie sie na tym samym :

1) o jezuuuu ale monitor, chcialbym do miec !

2) podchodze, odpalam PhotoShopa albo widgety`u

3) odchodze krok zeby ogarnac wzrokiem co tam sie dzieje na ekranie.. leee to nie dla mnie :lol:

 

A wracajac do tematu, czy jest szansa ze pojawi sie jeszcze w przeciagu miesiaca

cos ciekawego od innych producentow - 21-22cale z componentem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną idealny byłby model 20" 16:10 na matrycy PVA ze złączem DVI i rozdzielczością 1440x900 ( i odpowiednio niską ceną ) - jednak takowego nie ma ......... czemu ?????

Bo przeciętna osoba kupująca LCD nie ma pojęcia o kątach widzenia, jakości podświetlenia, rodzajach matryc, wielkości piksela, kolorach, możliwościach regulacji jasności i kontrastu oraz złaczach.

 

Ma na tomiast pojęcie o kontraście np. 1000:1 LG jest lepsze od 800:1 Eizo, oraz o producencie np. LG, Samsung są lepsze od Eizo, Nec, Fujitsu-Siemens itp. Poza tym, teraz nawet IIyama robi badziewne monitory, więc czego wy oczekujecie...

 

No przecież każde LCD jest lepsze od CRT w oczach kupującego więc nie trzeba się wysilać żeby coś sprzedać. Wielkie hity pokroju P19-2 (przynajmniej w polsce) nie są tak naprawdę przeznaczone na rynek masowy i gdyby nie pare pochlebnych recenzji itp. to ten monitor nie zostałby wylansowany i królowały by Samsungi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... najgorsze jest to że na rynku nie ma naprawdę rozsądnego monitora po rozsądnej cenie...

No cóż, a w trochę mniej przyzwoitych ? Tak powiedzmy do 3500 zł za 22".

 

Za mojego CRT w 1999r. dałem 3200 zł. Może czas przestać się łudzić, że za mało można dostać dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly OT..

 

... to chyba lepszy jest Al2423W (niestety u nas ciągle go nie ma :[)

jest dostepny http://skapiec.pl/site/cat/12/comp/92793

 

a ja chyba odpuszcze sobie component z racji zauwazenia przejscowki na vga za jedyne 159zl..

gorzej ze odpuszcze chyba sobie kupno w USA bo brat mnie straszy cłem i

niezgodnosciami pradowymi (ponoc nie wszystko zawsze jest 100-240V 50-60Hz)

eh i znowu i przyjdzie mi ciulac na nowy monitor w tym smutnym kraju :cry:

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...