Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

http://digitalo.pl/index.php/cPath/31_228 a co z tym acerem 22" przeciez na tej stronce jest dostepny z DVI, czy wersja z DVI bedzie dobrym wyborem?

a co sadzicei o tych monitorkach : http://www.pixmania.com/pl/pl/401415/art/s...225bw-5-ms.html

http://www.pixmania.com/pl/pl/259402/art/s...ncmaster-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale bez sensu piszesz. Często nowsze rzeczy są gorsze ( np. głośne dyski twarde ) a 30" jest do kitu ( piksel 0,25 ). Tylko trzeba czekać na jakiś "z głową" monitor np. na matrycy 26" lub 27" ( są takie w produkcji ). Na chwilę obecną idealny byłby model 20" 16:10 na matrycy PVA ze złączem DVI i rozdzielczością 1440x900 ( i odpowiednio niską ceną ) - jednak takowego nie ma ......... czemu ?????

Piszę bez sensu Kyle ale tylko wg Twojego pojmowania LCD bo uparcie utrzymujesz ze pixel 0,25 to zło, a zauważ że są też ludzie (w mniejszości zapewne ale są) którzy wolą zdecydowanie mniejsze pixele co wiąże się z lepszą jakością dla oka (subiektywnie). Ja mam teraz pixel 0,27 i chętnie zamieniłbym go na 0,25 który jest w 30''-stkach lecz powstrzymuje mnie tak jak większość tu forumowiczów zapora cenowa tego co 'jest z sensem'.

Podsumowując - to co dla Ciebie jest do kitu nie zawsze jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsze pixele co wiąże się z lepszą jakością dla oka (subiektywnie).

Zdjęcia,filmy,gry - zgoda im mniejszy piksel bezwzgl tym lepiej, litery - nie ( już trzeba się poruszać po przedziałach wielkości [ 0,3 i 0,15 dobry a 0,25 już nie ]). Już nie raz o tym pisałem i koniec OT !!! A o tym "subiektywnie" to nie wiem co miałeś na myśli ale już nie pisz bo szkoda śmiecić. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FrEoN-xS w linkach, które podałeś, wchodząc w droższy monitor i tak mamy tylko "Analog (D-sub)" w specyfikacji, hmm a może jednak jest DVI, trzeba by się dowiedzieć od digitalo

Viewsonic byłby chyba lepszym wyborem, i raczej pewniejszym, tak sądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już dostępny w sklepach internetowych w polsce ten viewsonic w jakiejs rozsadnej cenie? z tego co tu czytam to on jest chyba na matrycy TN, jezeli dobrze mowie to czym moze mi ktos powiedziec jak duzy bedzie spadek jakości obrazu kolorów kątów widzenia kontrasu i jasności w porównaniu do dobrej 20" panoramicznej na matrycy PVA lub S-IPS? Ma ktoś jakieś zdjęcia testy do tego Viewsonica, jak u niego ze smużeniem? Kurcze niedługo kasa wleci na konto sie przymierzam do zakupu a tu się okazuje ze ma niemaly problem.

 

 

EDIT: A co sadzicie o tych monitorkach: http://www.pixmania.com/pl/pl/401415/art/s...225bw-5-ms.html

 

http://www.pixmania.com/pl/pl/259402/art/s...ncmaster-2.html

Edytowane przez FrEoN-xS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A co sadzicie o tych monitorkach: http://www.pixmania.com/pl/pl/401415/art/s...225bw-5-ms.html

ta sama matryca co viewsonik 22"

tu nowe fotki samsunga 225BW

http://www.widescreengamingforum.com/forum...opic.php?t=6655

 

imho trochę drogi ten samsung 22"

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 22" czy 24" mi się wydają jakieś takie małe... (nawet 26" panorama taka jakas mała jest, dopiero 32" wydaję mi się odpowiednie) zastanawiam się czy już nielepiej kupic jakiś TV HD i podłączyć go do komputera zamiast monitora ? Mi od jakiegoś czasu właśnie coś takiego się marzy. Widze czasami takie konfiguracjie na [H]ard|Forum i bardzo ciekawie to wygląda. Najgorsza w monitorach juz przy 24" calach wydaję mi się rozdzielczość aż 1920 X 1200 niewyobrażam sobie pracy przy tak wielkiej O_O. Wole jak wszystko jest w miare duże... poto wkońcu duży monitor ma byc... Pozatym cena np. tego Acera 24" jest już troche duża i można było by kupić coś wiekrzego z HDTV. Może się mylę i czegoś nierozumiem jeśli tak to prosze o sprostowanie mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV na obecnym stadium oferują ciut małe rozdzielczości przy oferowanej wielkości fizycznej. Oczywiście do gier jak najbardziej, to niegłupia rzecz.

 

A kwestia 24" - jeżeli dla Ciebie jest mały, to jesteś wielkim człowiekiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem jakis czas temu patrzylem na telewizory LCD w akceptowalnej cenie i obraz z niewielkiej odleglosci w porownaniu z moim 3 letnim monitorem byl o wiele gorszy. A te 24" to naprawde duzy kawal monitora jest jak widzialem u kumpla 24" panorame HPka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie patrzyłeś na te telewizory bo często w sklepach są marnej jakości kable i zdecydowanie gorszej jakości jest wyświetlany obraz. Musze też przyznać że sam niewidziałem u kogoś takiego tv podłączonego to kompa więc pewności na temat tego czego chce niemam, może poprostu marzą mi sie rzeczy puki co niemożliwe dla w miare przecietnego człowieka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV na obecnym stadium oferują ciut małe rozdzielczości przy oferowanej wielkości fizycznej.

i na takich rozdzielczościach wszystko by było dość duże i praca na takim "monitorze" raczej nie była by przyjemnością (poza oglądaniem filmów i graniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy oczywiście od zastosowań. Wydaję mi się również, że przy przeglądaniu stron www czy czytaniu różnych tekstów stosunkowo mała rozdzielczość jest zaletą, choć z drugiej strony można zawsze przybliżyć to co się czyta w jakiś sposób. W niektórych programach oczywiście może być niewygodna mała rozdzielczość ponieważ jest mniejsze pole do manewru. Wydaję mi się jednak że rozdzielczość 1024x768 by mi nawet wystarczyła, siedze gdzies 1,5m od ekranu i chyba nie wyglądało by to tak źle. Z drugiej strony biorąc pod uwage Acera 24" który kosztuje ok. 3700 to już troche dużo jak na te 24".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aran, Acer to akurat jedna z tańszych propozycji. To już OT ale w klasie 24" drogi, a zanim pojawił się Acer, normalnie drogi cenowo był Samsung 243T/244T, tudzież Eizo.

 

A cenowo narazie do 22" nie można porównywać z braku 22" W na takiej matrycy jak 24".

 

Ale to znowu OT chyba lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie patrzyłeś na te telewizory bo często w sklepach są marnej jakości kable i zdecydowanie gorszej jakości jest wyświetlany obraz. Musze też przyznać że sam niewidziałem u kogoś takiego tv podłączonego to kompa więc pewności na temat tego czego chce niemam, może poprostu marzą mi sie rzeczy puki co niemożliwe dla w miare przecietnego człowieka...

Jakims madiamarkcie czy innym saturnie jesli chodzilo o modele po 3-4k , naprawde dobry obraz z kazdej odleglosci dawal tylko jakis sony za 7k ktorego widzialem w ich firmowym sklepie :)

 

Jak zdobede troche kasy to chyba zainwestuje w tego acera 2216Ws (ale to perspektywa kilku miesiecy) bo marzy mi sie zestaw dwumonitorowy 22" do grania albo jako obszar roboczy do zrodel tekstowych z ktorych korzystam i wtedy pisanie na 17" albo jakas dlubanina na 22" i na 17" jakis mirc albo obraz z tunera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg prognoz ceny LCD na jesien/zima 2007 mają byc o 30-40% nizsze od obecnych, jesli chodzio o TV >=32" z zastosowaniem monitorowym to mysle ze takie rozwiazanie będzie sensowne w chwili pojawienia się podswietelenia LED co wiąze się z mozliwoscią dobrej regulacji jasnosci. Miałem stycznosc z TV 27" i 32" i w obu przypadkach poza graniem i filmami to praca z tekstem była delikatnie mowiąc - nieprzyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, za rok przecena, wejdą nowe cuda, na które będziecie znowu czekać rok... To nie ma sensu. To tak jak z telefonami komókowymi - co roku jest nowa technologia, a każdy będzie latał z 3310 mówiąc "za rok będzie taniej". W komputerach jest dopiero rozwój, monitorów też to dotyczy...

 

Eh ale Wasz wybór

Ja robie tak - teraz kupuje 22 cale Viewsonica, gdy wymyślą coś dużego, porządnego - zmienie. Ile można te CRT mieć... Nie mówie że są złe - ba, fajowe ;) ale jednak chce mieć LCD

Jeśli np. dziś mam W800i, jest to jeden z droższych i nowocześniejszych telefonów na rynku, ale z czasem będzie to już przestarzały model - wtedy kupie nowszy, logiczne :)

Wiadomo, monitorów nie zmienia się z taką częstotliwościa jak telefony, co nie znaczy, że trzeba w nieskończoność czekać. Chociażby ten Viewsonic mimo że na TN to bdb propozycja za bdb cene.

Weźmy niech to będzie to 30% niższa cena. Z 2000, 30% to 600zł. Jest to 1400zł za monitor w jesieni/zimie 2007.

Wychodzi, że oszczedzamy 50zł przez 12 miesięcy (w każdy miesiącu po 50zł), żeby kupić za rok taki monitor

 

Warto ? .........

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensei - bratu chyba sie po prostu nie chce... Clo? Jesli ma zamiar to slac, to faktycznie. Niech otworzy, wyjmie monitor, uwidoczni ze jest uzywany/otwierany - na takie towary cla nie ma. Albo na serwisowane. Napiecie? Mam ten sam problem, ale we wszystkich monitorach jakie do tej pory widzialem, input jest 100-240V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20" NEC jest o wiele lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu (kolory, kąty widzenia), natomiast Acer jest tańszy, większy. Jeśli już kupować 22" to moim zdaniem Acera z D-sub, bo jest tani i nie szkoda kasy. Natomiast trzeba być świadomym jego ograniczeń. Jeśli Cię stać na NECa i te 2" nie stanowią dla ciebie jakiejś super pokusy, a raczej nie przeszkadza ci wielkości piksela na 20" to bierze NECa bo jest o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viewsonic

Acer

 

Osobiście wolę ten 1, ...

 

Przecież ten Viewsonic ma 16,2 mln kolorów. Na kąty też zwróć uwagę. Generalnie podawaj linki do stron z informacjami, a nie samą reklamą.

http://www.prad.de/en/guide/screen3295.html

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtus Acer również. Kąty są chyba znośne ? IMO lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Viewsonica niż Acera, a dlaczego ? a chociażby dlatego, że Acer bez DVI już kosztuje 1799zł http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/...products_id/867

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtus Acer również. Kąty są chyba znośne ? IMO lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Viewsonica niż Acera, a dlaczego ? a chociażby dlatego, że Acer bez DVI już kosztuje 1799zł http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/...products_id/867

A ile w Polsce kosztuje nowy VS 22", bo ceny jeszcze nie uswiadczylem zobaczyc :?: ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi to ja uswiadczylem a Ty nie ? :> oj oj ... 2-3 strony wstecz, pisałem ;)

 

2135zł, taka cena w sklepie, do którego podawałem link wcześniej. W sumie to hurtowni. Dostawa ma być pod koniec września - a więc jakoś teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...