Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Santi to ja uswiadczylem a Ty nie ? :> oj oj ... 2-3 strony wstecz, pisałem ;)

 

2135zł, taka cena w sklepie, do którego podawałem link wcześniej. W sumie to hurtowni. Dostawa ma być pod koniec września - a więc jakoś teraz.

2135 zł za TN? Musiałoby kogoś ostro walnąć. Za 1600 zł jest Philips 20" a za 3000 zł jest HP 24". 22" TN maksymalnie ~1500 zł, bo jak już widzieliśmy na załączonych fotografiach w recenzjach, kolory i kąty można o kant pupy rozbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy ten acer 22'' cale ma gorszy obraz niz ten acerek 19cali za 8 stówek ??Bo widziałem tą 19 acerka i jak dla mnie to styknieProsze o odpowiedź na dniach musze kupić monitora

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi to ja uswiadczylem a Ty nie ? :> oj oj ... 2-3 strony wstecz, pisałem ;)

 

2135zł, taka cena w sklepie, do którego podawałem link wcześniej. W sumie to hurtowni. Dostawa ma być pod koniec września - a więc jakoś teraz.

Ano wlasnie jak otwieram ta stronke http://www.rrc.com.pl/index.php?strona=ofe...mp;id_vendor=15 to ceny tam nie widze, sciagam cennik i cen tez tam nie ma, stad moje pytanie (odpowiedz na maila przeoczylem). ;] Nie zmienia to jednak faktu, ze z deczka drogi ten VS. W ogole wszystkie na razie dostetpne 22" (oprocz Acera) sa stosunkowo drogie. Samsung 22" w pixmanii kosztuje 2148zl, a wiadomo tam jest najtaniej i cena w polskich sklepach moze byc 100-200zl wieksza. Byc moze po 'wysypie' 22" na nasz ojczysty rynek ceny sie unormuja i zejda do poziomu troche nizszego od 2000zl. ;] Imo warto jeszcze z miesiac-dwa zaczekac przed kupnem monitora 22".

 

@Cruel

Niestety u nas VS jest stosunkowo drogi, model vx2025wm kosztuje w Polsce ~1800zl, a w USA ~300$. :? Takich z nas krezusow robia. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cruel

Niestety u nas VS jest stosunkowo drogi, model vx2025wm kosztuje w Polsce ~1800zl, a w USA ~300$. :? Takich z nas krezusow robia. ;]

trzeba patrzec na ceny w niemczech a nie w usa, ceny w euro samsunga i vs 22 to ~430E - tyle bym dał za 22" na TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktory bedzie najlepszy, VS, ACER z DVI czy ten SAMSUNG 22" ??? Nec 20" jest bardzo ciekawy ale jednak 22" robia swoje... zalezy mi zeby mozna bylo ogladnac film bez smuzenia (na iiyamie e431s nie narzekalem :) ) i pograc w nowsze gierki

 

edit: z tej recenzji wynika ze czas odswiezania samsunga jest rewelacyjny wiec chyba sie zdecyduje :) na kolorach idealnych az tak bardzo mi nie zalezy...

 

PS: jak jest z martwymi pikselami w takich panelach ?? pojawiaja sie czesciej niz w mniejszych ?? czy bez roznicy ??

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiia mnie taka kwestia - wiele sztarszych gierdziala tylko w proporcjach 4/3, a przy panoramie obraz jest nieladnie rzciagniety. Czy jest mozliwe wyswietlenie na takim 22'' trybu 4/2, podczas gdy "zbedne" miejsce po bokach bedzie po prostu czarne? Czytalem o takim trybie na jakims serwisie, moze ktos rozwinac ten temat i jak sie ma ta funkcja do Acera 22''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiia mnie taka kwestia - wiele sztarszych gierdziala tylko w proporcjach 4/3, a przy panoramie obraz jest nieladnie rzciagniety. Czy jest mozliwe wyswietlenie na takim 22'' trybu 4/2, podczas gdy "zbedne" miejsce po bokach bedzie po prostu czarne? Czytalem o takim trybie na jakims serwisie, moze ktos rozwinac ten temat i jak sie ma ta funkcja do Acera 22''?

W sterach kart graficznych jest taka opcja dla DVI ( znalazłem w nVidia i Intel - Ati też musi mieć ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterach kart graficznych jest taka opcja dla DVI ( znalazłem w nVidia i Intel - Ati też musi mieć ).

Czyli jak podlaczylbym Acera pod gniazdo DVI (przez przelotke) to zadziała?

 

edit: I jak sie ta opcja nazywa, bo nie wiem czego szukac.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podlaczylbym Acera pod gniazdo DVI (przez przelotke) to zadziała?

 

edit: I jak sie ta opcja nazywa, bo nie wiem czego szukac.

Jeśli podłączysz przez przelotkę czyli analogowo to prawie na pewno nie zadziała.

 

ps. hmmm niestety teraz mam analogowego CRT ... ale generalnie szukaj w trybach portu DVI ... konkretnej nazwy nie pamiętam - po prostu jak bym zobaczył to bym wiedział ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podlaczylbym Acera pod gniazdo DVI (przez przelotke) to zadziała?

 

edit: I jak sie ta opcja nazywa, bo nie wiem czego szukac.

w starych Catalystach tak

Dołączona grafika

do nowych jest nakladka Catalyst Control Center i w zakladce Display Manager uaktywaniaja sie opcje, ale tylko przy podlaczeniu przez DVI

 

a tak poza tym to mi ta opcja ze screena nic nie daje, czy zaznacze, czy nie i tak zawsze rozciaga obraz na caly ekran, a zonglerke roznymi wersjami Catalystow, Omeg itp przerobilem i nic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... nie kumam tej recenzji, chyba się kolesiowi coś pomyliło

 

"I could not find much information on the panel used in the 225BW but there is really only one 22" 5ms model on the market today: the Chi Mei Optoelectronics S-MVA panel (P/N: M220Z1-L01). This is the same panel used in the ViewSonic VX2235WM and the Acer AL2216WBD."

 

Po czym pokazuje foty ze słabymi kątami i pikselozą z bliskiej odległości... Fachowa recenzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belinea 22" od 1 listopada 379Euro

 

http://www.grosbill.com/fr/peripheriques/m...ur-lcd-BELINEA-

 

mozna doczytac z podpisu kontrast 1000:1 ???

 

Rowniez iiyama 22" niedługo będzie w sklepach (430Euro)

 

 

Na odmianę: Viewsonic 22" z małym pikslem: rozdzielczosc 3840x2400

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapewne bez DVI skoro jest w cenie Acera ;) A 500 zeta doplaty za DVI jest chore.

 

Ale czy kwestia rozciagania obrazu nie zalezy od monitora ? Widzialem gdzies recke modelu w ktorym mozna bylo ustawiac w OSD czy ma rozciagac obraz czy zostawiac pusta przestrzen itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapewne bez DVI skoro jest w cenie Acera ;) A 500 zeta doplaty za DVI jest chore.

 

Ale czy kwestia rozciagania obrazu nie zalezy od monitora ? Widzialem gdzies recke modelu w ktorym mozna bylo ustawiac w OSD czy ma rozciagac obraz czy zostawiac pusta przestrzen itd.

Jeśli monitor nie ma takiej opcji w OSD to pozostają stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to mi ta opcja ze screena nic nie daje, czy zaznacze, czy nie i tak zawsze rozciaga obraz na caly ekran, a zonglerke roznymi wersjami Catalystow, Omeg itp przerobilem i nic :mur:

To niedobrze... Juz zaczynalem sie osawajac z pomyslem zapupu tego acera, a to jednak jest powazna wada, bo lubie grac w starsze gry, ktore rozciagniete na panoramie beda wygladac beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze... Juz zaczynalem sie osawajac z pomyslem zapupu tego acera, a to jednak jest powazna wada, bo lubie grac w starsze gry, ktore rozciagniete na panoramie beda wygladac beznadziejnie.

mna sie nie sugeruj - ja dlatego napisalem, ze mi ta opcja nic nie daje, bo nie dosc ze mam stary system Win2K, to jeszcze ponad 3 letni (wiec sie pewnie nazbieralo smieci) i moze dlatego tak jest - trzeba czekac na innych uzytkownikow ATI i monitorow z DVI, niestety na 2 kompie nie zweryfikuje, bo tam mam nVidie Quadro DCC, ale tylko z D-SUB'em :rolleyes:

 

...Ale czy kwestia rozciagania obrazu nie zalezy od monitora ? Widzialem gdzies recke modelu w ktorym mozna bylo ustawiac w OSD czy ma rozciagac obraz czy zostawiac pusta przestrzen itd.

m.in. dlatego zrezygnowalem z 19" panoramki (mialem ochote na Szajsunga 940BW) bo zadna z takich nie ma tej opcji - na 100% posiada ja Filipek 200W6CS - tam w OSD jest opcja SIZE = Fill with aspect/Full screen/Native mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 22" ~700$

 

2334190[/snapback]

Na odmianę: Viewsonic 22" z małym pikslem: rozdzielczosc 3840x2400
Prawdziwy monitor wysokiej gęstości - coś co będziemy mieli wszyscy w przyszłości - tutaj już literka nie ma 1 pixelowych linii, zdjęcia są ostre jak żyleta ...... po prostu super

 

ps. nie chcę mówić o wymaganiach karty przy grze w rozdz natywnej ale nic nie stoi na przeszkodzie aby włączyć 1/4 rozdzielczości dzięki wysokiej gęstości

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy monitor wysokiej gęstości - coś co będziemy mieli wszyscy w przyszłości - tutaj już literka nie ma 1 pixelowych linii, zdjęcia są ostre jak żyleta ...... po prostu super

 

Piksel 0,12 - OK. Kontrast 400:1 - czy to nie oznacza burej plamy zamiast czerni ?

 

Kolor 24 bity - to chyba zwiastun kosmicznej ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piksel 0,12 - OK. Kontrast 400:1 - czy to nie oznacza burej plamy zamiast czerni ?

 

Kolor 24 bity - to chyba zwiastun kosmicznej ceny ?

24bity = 8 bit na kanał = normalna matryca pod wzgl. kolorów

 

kontrast 400:1 przy jasności 235 cd czyli nieźle biorąc pod uwagę że ten monitor jest na rynku od ........ 2004 r .

 

Test wraz z ceną

 

parametry matrycy

 

producent: IDTech

model: MD22292C2

rozdziałka: 3840~2400

technologia: DD-IPS

kolorki: 16.7M

świeczkowanie" 280 cd

kontrast: 400:1

kąty: 170 / 170 ( prawie jak TN od CMO :lol: )

reakcja: 50

waga w [g]: 11400

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ten monitor jest na rynku od ........ 2004 r .

 

Dobre :o) Nawet mi przez myśl nie przeszło, że to może nie być nowość.

 

A tak swoją drogą, to chyba nie sprzedali zbyt wielu egzemplarzy, skoro nie pojawił się nowy model. To się nazywa cena prawdziwie zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...