Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ViewSonic MODEL VA2235wm to chciałbym zwrócić uwagę, że 350 żł to nie jest tylko dopłata za DVI ale również za głośniki (jakiekolwiek by one nie były), których Acer nie posiada oraz za powłokę Anty-refleksyjna. To tak by nie wprowadzać innych w błąd co i tak nie zmienia faktu, że dopłacić trzeba. Ale czy faktycznie nie lepiej dopłacić do ViewSonic-a niż brać "nieobliczalnego" Acera (oczywiście bez uwałaczania komukolwiek)?

Edytowane przez COC30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ViewSonic MODEL VA2235wm to chciałbym zwrócić uwagę, że 350 żł to nie jest tylko dopłata za DVI ale również za głośniki (jakiekolwiek by one nie były), których Acer nie posiada oraz za powłokę Anty-refleksyjna. To tak by nie wprowadzać innych w błąd co i tak nie zmienia faktu, że dopłacić trzeba. Ale czy faktycznie nie lepiej dopłacić do ViewSonic-a niż brać "nieobliczalnego" Acera (oczywiście bez uwałaczania komukolwiek)?

Akurat dla wielu osob glosniki to pedzej wada niz zaleta, poza tym po co placic za cos, czego sie nigdy nie uzyje? No i ten kiepski wyglad... Vievsonic to tylko DVI i gwarancja na piksele, innych zalet nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem poniekąd masz rację ale po Twojej "przygodzie" z Acer-em mój zapał do kupna monitora w/w firmy poniekąd opadł. Osobiście z końcem pażdziernika/początkiem listopada muszę kupić już monitor tymczasem taki "power" z Twojej strony. Fakt może i wyolbrzymiam ale nie chciałbym zamienić się w tym momencie z Tobą i stać przed dylematem "co teraz zrobić z takim fantem".

 

PS. Zgodnie z tym co sugerował jeden z użytkowników powyżej wszystko wskazuje na to iż elektronika w Acer-ach jest robiona na tak zwaną "pałę". Owszem w sprzęcie innych firm też zdarzy się "co nie co", ale tyle co już w sieci wyczytałem na temat Acer-ów pozwala mi na stwierdzenie, iż ViewSonic deklasuje go w jakości oferowanych produktów (monitory). Swoją drogą dalej zostanę przy Swojej tezie sprzed kilkunastu dni i zakupię coś powyżej 1500zł żeby nie dostać drgawek po wypakowaniu przesyłki (chociaż to też nie jest gwarancja na to iż mi nie trafi się bubel jednak zregóły jest tak iż "dostajesz to za co płacisz"). Osobiście polecam Ci zwrócić ten monitor i kupić coś odrobinę droższego ale bardziej renomowanej firmy bo jest też przysłowie "miłe złego początki" i kto wie co będzie za 6/12 miesięcy z tym Acer-em.

Edytowane przez COC30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem poniekąd masz rację ale po Twojej "przygodzie" z Acer-em mój zapał do kupna monitora w/w firmy poniekąd opadł. Osobiście z końcem pażdziernika/początkiem listopada muszę kupić już monitor tymczasem taki "power" z Twojej strony. Fakt może i wyolbrzymiam ale nie chciałbym zamienić się w tym momencie z Tobą i stać przed dylematem "co teraz zrobić z takim fantem".

 

PS. Zgodnie z tym co sugerował jeden z użytkowników powyżej wszystko wskazuje na to iż elektronika w Acer-ach jest robiona na tak zwaną "pałę". Owszem w sprzęcie innych firm też zdarzy się "co nie co", ale tyle co już w sieci wyczytałem na temat Acer-ów pozwala mi na stwierdzenie, iż ViewSonic deklasuje go w jakości oferowanych produktów (monitory). Swoją drogą dalej zostanę przy Swojej tezie sprzed kilkunastu dni i zakupię coś powyżej 1500zł żeby nie dostać drgawek po wypakowaniu przesyłki (chociaż to też nie jest gwarancja na to iż mi nie trafi się bubel jednak zregóły jest tak iż "dostajesz to za co płacisz"). Osobiście polecam Ci zwrócić ten monitor i kupić coś odrobinę droższego ale bardziej renomowanej firmy bo jest też przysłowie "miłe złego początki" i kto wie co będzie za 6/12 miesięcy z tym Acer-em.

Raczej go zwróce, ale jedynym powodem jest ten buczący dźwięk. Bo do obrazu, wyglądu czy gwarancji door-to-door nie mam zastrzezen. Chociaz faktycznie, będę stratny na tej przygodzie ok 50zl (przesylki w obie strony). Na pewno teraz wstrzymam się z zakupem (chciaz gdybym mial pewność, że dostane taki sam tylko cichutki to bym brał bez zastanowienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale mimo wszystko bardziej jestem skłonny kupić ViewSonic-a lub Belinea choć miałem też ochotę na tego Acer-a. Mam jeszcze trzy tygodnie lecz jedno jest pewne tak czy inaczej będę zmuszony kupić jeden z tych trzech 22" calowych monitorów (chyba że wyjdzie jeszcze coś ciekawego na TN poniżej 2000 zł).

Edytowane przez COC30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym piszczeniem wogule nie przejmował i traktował jako jednorazowy przypadek, znajomy kilka dni temu kupił iiyame E1900 i po pierwszym podłączeniu usłyszelismy "przyjemny" pisk/buczenie ktore dokładnie znikało po ustawieniu jasnosci na 100.

Miałem jednego acera i widziałem go w srodku, mozna pooglądać rozebrane monitory na roznych stronach minnymi svethardware i nie widać zadnej roznicy w jakosci tej elektroniki - wszystko to chinszczyzna niestety:(

 

PS: z ostatnich paru dni przypadek NECA 2070NX opisany na mva :

 

"Witam,

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami po nieuadanym zakupie tego monitora. Najpierw dostałem egzemplarz testowy ze sklepu do wypróbowania. Pierwsze co mnie zaniepokoiło to że dolny plastik obudowy w okolicy przycisków po prostu odstaje tak że spokojnie można by tam z 10 kartek papieru wsunąć. Obraz wydawał mi się za bardzo bursztunowy przy większych kątach no ale coś za coś. Zdecydowałem się więc na ten monitor. W pierwszym egzemplarzu brzęczała przetwornica co dla mnie było nie do zaakceptowania. Sklep sprowadził więc drugi egzemplarz. Przetestowałem go wstępnie w sklepie i zabrałem do domu. Aha zaakceptowałem to odstawanie plastiku a zasilacz w tej sztuce nie brzęczał. Jakie było moje zdziwienie w domu kiedy na szarym domyślnym tle Adobe Pohotoshop'a obraz po prostu falował z góry do dołu. Zaniosłem więc monitor do sklepu żeby sprawdzić na tej pierwszej sztuce. Tam było OK. I co ... zwróciłem ten drugi monitor i mam po prostu dosyć. Większych wyborów w LCD 20" nie mam. Widząc co się dzieje z jakością nie chce mi się już wydawać 2500zl. Technologia idzie z kopa do przodu więc chyba kupie najtanszy monitor 19" i nie będzie szkoda jak będe chciał go sprzedać za rok czy dwa. Nie wiem jak wy ale mnie już marka NEC nie przyciągnie mimo że matryce SIPS mają dobre.

Coż historia zatoczyła kółko. Kiedyś też szukałem CRT 17" kiedy jeszcze najbardziej popularne były 15". Wtedy nim kupiłem Samsunga 755DF "przeszedłem" przez kilka monitorów. Myślałem że teraz będzie łatwiej ...

_________________

LCD NEC 2070NX oddałem ufff"

 

 

o i przykład z wczoraj o dell 30" 3007WFP monitor ze 7kpln!

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1107717

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu posiadania panoramy podzielę się jeszcze wrażeniami użytkowymi.

- Po pierwsze - więcej miejsc na pulpicie:)

- Po drugie - raczej bezuzyteczne w edytorze tekstow. Jedyna ciekawa opcja jest wyswietlenie dwoch stron na monitorze, ale nie w calosci (co to mozna z powodzeniem zrbic tez na 17 czy 19 i nie zostaje zbedne miejsce po bokach, tyle, ze tresc jest okrojona), ale rozciagniete, wtedy wszystko jest wyrazne i wystarczajaco duze.

- Excel - kolumny od A do Y widoczne na raz. W koncu nie przeszkadza pasek narzędziowo-pomocowy z prawej strony.

- Programowanie i ogolnie programy narzędziowe - jest miejsce na wszytskie paski, okienka itp., czy tez na edytor i acrobata z pdfem jednoczesnie, co bywa pomocne.

- Internet - brak zaobserwowanych korzysci. Moze gdyby dalo sie wyswietlac dwa taby jednoczesnie... ale tez watpie.

- Filmy - wiadomo, w konc cos widac na tych cienkich do niedawna paskach. Tym niemniej sporo filmow jest w formatach nawet 1:2,5, czyli paski sa dalej, tyle, ze mniejsze. Dobre i to. Najlepiej prezentuja sie oczywiscie te w formacie 16:9.

- Gry - Najwieksze korzysci zaobserwowalem w symulatorach (x2 the threat i demo x3 - piekne pole widzenia) oraz strategiach, w ktorych rowniez pole widzenia jest bardzo wazne (settlers, civ4). W FPP (Painkiller czy Far Cry) pole widzenia nie zrobilo na mnie specjalnego wrazenia. Ot, wiecej widac, pole widzenia zblizone do naturalnego, ale zeby przekladalo sie to specjalnie na komfort gry... - nie w moim przypadku. I oczywiscie masa gier 2d, ktore w trybie panoramy wygladaja nieciekawie. Na razie wyprobowalem Patricana III DE i niestety nie obsluguje panoramy ani pracy w okienku (przynajmniej nie udalo mi sie tego uzyskac). Akurat w tej grze specjalnie to nie przeszkadza (specyficzna grafika, domki sa lekko poszerzone, ale nie rzuca sie to w oczy), tym niemniej gdzie indziej moze to byc spory problem.

 

Poza tym zglosilem chec oddania towaru (jednak to buczenie przeszkadza a nocy, a janosci na 90 nie bede ustawial na stale), czekam na numer zwrotu przesylki od tre i moja przygoda z 22'' konczy sie na krotki czas.

 

 

oficjalne parametry IIyamy 22" E2200Ws:

Glosniki i tylko 65Hz w max rozdzielczosci... Wiem, ze na LCD 60 wystarcza (chociaz na pewno nie graczon CS'a), ale brak 75Hz nie swiadczy dobrze o elektronice.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania :

Czy jasność 90 przeszkadza znacznie czy jest dobra ? Myśłę, że to jednorazowy egzemplarz tu tak ma... (z tym buczeniem)

Czy ta Iiyama będzie lepsza od Acera prócz kontrastu i DVI i jaka będzie jej orientacyjna cena na polskie złote ?

 

Myślę, co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bo jeżeli ta Iiyama będzie w tej samej cenie to wiadomo, wole taki monitor, ale jeśli w cenie Viewsonica to sam już nie wiem

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania :

Czy jasność 90 przeszkadza znacznie czy jest dobra ? Myśłę, że to jednorazowy egzemplarz tu tak ma... (z tym buczeniem)

Czy ta Iiyama będzie lepsza od Acera prócz kontrastu i DVI i jaka będzie jej orientacyjna cena na polskie złote ?

Myślę, co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bo jeżeli ta Iiyama będzie w tej samej cenie to wiadomo, wole taki monitor, ale jeśli w cenie Viewsonica to sam już nie wiem

jasnosc 90 to raczej odpada do pracy,

iiyama trudno powiedzieć czy będzie lepsza ale jesli to matryca samsunga to licze na lepsze podswietlenie, ceny minimalne w niemczech wyglądają tak:

 

iiyama 328 euro

acer 339 euro

viewsonic 417 euro

 

mysle ze dystrybutor iiyama.pl nie przywali kosmicznej marzy (mozna to wnioskować bo cenach serii E1XXX)

 

Dziwne jest to ze sklep TRE ma cenę 1292zl za acera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytania :

Czy jasność 90 przeszkadza znacznie czy jest dobra ?

 

W dzien niespecjalnie (zrestza, w dzien, przy dzwiekach otoczenia - nie mieszkam przy ruchliwej ulicy - spokojnie mozna ustawuc 70 i nie slychac), wieczorem i w nocy przeszkadza. Zawsze mozna sciemnic w sterownikach karty (gamma na 80% załatwia sprawę), ale jak napisal gmfriend oznacza to szybsze zuzycie lamp.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że Iiyama będzie droga... aczkolwiek droższa. W takim razie właśnie zamawiam na TRE Acera, oby ta sztuka była dobra :) W razie czego zawsze mogę pobawić się w zwrot (ODPUKAĆ). No cóż, ciekawe tylko jak z dostawą.

komisarz brałeś za pobraniem czy przelew ? I ile szła przesyłka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że Iiyama będzie droga... aczkolwiek droższa. W takim razie właśnie zamawiam na TRE Acera, oby ta sztuka była dobra :) W razie czego zawsze mogę pobawić się w zwrot (ODPUKAĆ). No cóż, ciekawe tylko jak z dostawą.

komisarz brałeś za pobraniem czy przelew ? I ile szła przesyłka ?

Przelew poszedl w poniedzialek, w srode rano mialem monitor w domu.

 

Powrot do 17'' LCD jest bolesny... (a niedlugo do 17'' crt, bo lcd juz obiecalem rodzinie).

 

Może sprzedają to co nie przeszło kontroli jakości. Do tej pory ten przywilej był zarezerwowany dla Allegro, no ale ktoś mógł pozazdrościć.

Dziwna podejrzliwosc. Skoro w Niemczech monitor kosztuje 330 euro, to i u nas moze 1300zl. Nie zawsze wszytsko musi byc drozsze. Poza tym Henwar ma go 30zl drozej. Oni tez sprzedaja wybrakowany towar? Ciekawe.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum !

 

Dwa linki.. różnica między DVI a VGA.. Pacjent to HP LP2465

 

DVI

VGA

Widać różnicę o czym głoszę od jakiegoś czasu ( choć są tacy co im nie przeszkadza/nie widzą ). W praktyc e dostrzegłem jeszcze inne odkształcenia których nie mogę zaobserwować na zdjęciu i ponad to dochodzi uciążliwa kalibracja po każdym uruchomieniu, zmianie trybu a nawet myślę że trzeba jąponawiać co pewnien czas stałej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprzedają to co nie przeszło kontroli jakości. Do tej pory ten przywilej był zarezerwowany dla Allegro, no ale ktoś mógł pozazdrościć.

Z całym szacunkiem do Ciebie - ale pierdki piszesz.

Przy dzisiejszej technologii i _ekonomii_ produkcji czegokolwiek, a tymbardziej czegoś tak złożonego jak panel LCD, nie ma czegoś takiego jak nie przeszło kontrolii jakości a wyszło!

Fakt - zdarzają się felerne partie sprzętu i komputerowego, ale na 100% na takiej samej zasadzie jak w innych dziedzinach - braki wychodzą po czasie.

 

A co do TRE - akurat AL2216W mają z tego samego źródła co Sirius czy KTR (co łatwo wydedukowac nawet bez znajomości dystrybutorów sprzętu - po ilości magazynowej wyświetlanej na stronach sklepowych) - spisali się; mój Acer jest już do odbioru, jutro ocenię swoim łaskawym okiem jak prezentuje się moja sztuka.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum !

 

Dwa linki.. różnica między DVI a VGA.. Pacjent to HP LP2465

 

DVI

VGA

widac roznice na tym konkrtetnie komputerze i monitorze, robiłem takie testy, jak miałem rozne monitory i roznica była tak niewielka ze nie uchwycił jej aparat foto

 

Ponadto Barton chyba zapomniał ze w monitorze przy analogu jest cos takiego jak clock phase i warto tym pogmyrać bo często auto nie jest idealne.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna podejrzliwosc. Skoro w Niemczech monitor kosztuje 330 euro, to i u nas moze 1300zl. Nie zawsze wszytsko musi byc drozsze. Poza tym Henwar ma go 30zl drozej. Oni tez sprzedaja wybrakowany towar? Ciekawe.

 

Owszem podejrzliwość jest. Tylko zamiast "dziwnej" nazwał bym ją dużą.

 

Np. sklep nie podaje dla tego monitora zadnych szczegółowych danych, a przecież w przypadku innych monitorów czyni to bardzo starannie. Może sami uznali, że w tym przypadku nie można byc niczego pewnym i lepiej nie tracić wiarygodności. Oczywiście wysoce spekulacyjnym jest podanie konkretnej przyczyny braku zaufania do jakości tego monitora, i być może lepiej by było gdybym sobie podarował tę tezę o braku kontroli jakości.

 

Jeszcze z innej strony - w tym samym sklepie cena ( dla przykładu) Samsunga 215TW to 2200zł. A niby po co produkować i sprzedawać coś mniejszego i droższego ? Gdzie tu sens i logika. A może zaraz wycofają go z produkcji ? Wątpię. Raczej przypuszczam, że sens jest w tym, że skoro duża część userów domaga się żeby było taniej i taniej, to producenci mówią: Chcecie tanio, no to dostaniecie tano. Tyle tylko, że za tą taniość trzeba będzie zapłacić. Czy przypadkiem sam nie należysz do tych co już płacą ?

 

Zadaj sobie pytanie czy fakt, że coś jest b. tanie nie odbiera niektórym ludziom rozumu.

 

P.S. Z tym, że płaci się nie tylko środkami płatniczymi, to chyba się zgadzamy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka monitorów i nie widziałem róznicy między DVI, a VGA, po za tym większość moich znajomych, którzy mają monitory z tymi złączami używa VGA, bo nawet im się nie chce kabla kupować do DVI jak sprawdzili, że jakość jest taka sama..

Takie zdjęcia co wklejacie to jest bezsensu, ponieważ obiektyw aparatu działa kompletnie inaczej jak oko ludzkie.

Trudno jest zrobić kilka zdjęc w takich samych warunkach, wystarczy że zmieni się troszeczkę jasność w pokoju i już będzie inaczej wyglądać.

 

Co do jakości elektroniki w ACER to sprawa jest prosta - elektronika jest dobra i posiada 3 lata gwarancji, tak samo jak innych producentów w tej samej cenie... Jeżeli coś jest nie tak, to dzwonimy do serwisu.

 

Jeżeli chodzi o jasność to używam jasność na 80, a kontrast na 74 i moim zdaniem to optymalny wybór dla tego monitora - obraz bardzo ładny.... Ustawiłem także nieco inaczej suwaki we właściwosciach sterownika NVIDIA - kosmetyczne ustawienia..

 

 

Opinie użytkowników monitora Acer 22" AL2216Ws np. ze strony skapiec.pl mówią same za siebie (oceny: 9/10, 10/10, ...) :

 

king

04.10.2006 9 Kupiłem ten monitor. Poprzednio miałem ogromy, zwykły 19" LG Proffesional, który zajmował mi pół biurka. Jak podłaczyłem tego LCD i dałem 1680x1050, ustawiłem wygląd VISTA, dałem dobrą tapetę to normalnie jakość taka że szok. DVD, tv, gry, programy jakość niesamowita. Ostrość i kontrast super (aż za duży), kolory ładne, widać wszystkie szczegóły. Jestem pod wrażeniem i jeszcze ta cena , więc szok.........

Ocena opinii: 2 pkt. Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna? (TAK lub NIE)

 

arbuz

07.10.2006 10 Mam go od 4 dni. Swietny sprzet. Piekne kolory, rownomiernie podwietlony, niezle jak na matryce TN katy widzenia (W koncu to TN III+, nowa generacja). Za ta cene doskonaly zakup. Gry (gram w symulatory) wygladaja niesamowicie, filmy zreszta tez. Nie zapominajac o komforcie pracy z excelem (na ekranie mieszcza sie kolumny do W i wszytsko jest wyrazne). Warto!

 

na sony były ładniejsze gradienty na dsubie :)

Sony w testach na zachodnich stronach i forach wypadają najniżej (dotyczy większości modeli LCD dla komputerów - ta firma opuściła się w tej kwesti).

 

 

P.S.

Jeszcze jedna ważna kwestia - praktycznie zawsze firmy produkują jakiś tam model np. 2216Ws, ale po pewnym czasie wychodzi jego nowa wersja np. poprawią coś w elektronice, zmienią rodzaj matrycy, zmienią parametry techniczne, zmienią nieco obudowę, itd. itd. także wszystko zależy od szczęścia, bo norma ISO niby mówi, ze wszystko powinno być takie same, ale w praktyce jest inaczej, ponieważ nie ma możliwości fizycznych produkowania zawsze tak samo danego modelu, bo np. jakiś element elektroniczny jednej firmy przestanie być produkowany i trzeba wstawić zamiennik lub przykładowo matryce starego typu się kończą i trzeba wstawić nowsze...

 

Ogólnie mam sporo sprzętu ACER, ponieważ tej firmie ufam od lat. Produkują m.in. dobre notebooki i tanio. Gwarancja DOOR-TO-DOOR to też świadczy o wysokiej jakości i pokryciu kosztów transportu oraz naprawie w Centrum Serwisowym bez amatorskiego podejścia (nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale Creative i inne firmy też mają podobny serwis - nie trzeba wcale reklamować sprzętu u sprzedawcy - ogólnie wygląda to często w taki sposób, że wystarczy telefon, fakture wysyłamy na email i oni wysyłają nam sprawny sprzęt, a uszkodzny odsyłamy kurierem). Mam skaner ACER i jestem bardzo zadowolony, kazdy system XP i 2003 (łacznie z 64 bit) ma do niego standardowe sterowniki w systemie, działa super szyko i bardzo ładna jakość, preview robi 5x szybciej niż w tym samym czasie kupiony dwa razy drożej skaner firmy HP. Creative reklamowałem głośniki i pilota do głośników, reklamacja była niesamowicie szybka, przesłali z Irlandii dla mnie środkowy głośnik, a za drugim razem pilota, wszystko wysyłają samolotem do Polskie (2 dni od zgłoszenia reklamacji miałem sprzęt nowy na biurku). Acera jeszcze nie reklamowałem, bo nie miałem potrzeby, ale znajomy kiedyś coś tam reklamował (odbyło się ekspresowo).

Edytowane przez pietrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z innej strony - w tym samym sklepie cena ( dla przykładu) Samsunga 215TW to 2200zł. A niby po co produkować i sprzedawać coś mniejszego i droższego ? Gdzie tu sens i logika. A może zaraz wycofają go z produkcji ?

Wiesz, sa monitory 19'' za grube tysiace. Kwestia parametrow. Akurat ten Samsung ma zupelnie inne typ matrycy, o lepszych parametrach i prawdopodobnie drozsza w produkcji. Ja nie widze nic dziwnego w tym, ze za wyzsze parametry placi sie wiecej. Mi wystarcza matryca TN, komus potrzebna jest PVA. Niech placi.

 

Chcecie tanio, no to dostaniecie tano. Tyle tylko, że za tą taniość trzeba będzie zapłacić. Czy przypadkiem sam nie należysz do tych co już płacą ?

Ja odbieram to jako koszt zakupu przez internet. Gdybym byl w sklepie, mozliwe ze wychwycilbym buczenie (chciaz przy halasie z ulicy trudno powiedziec). Sam slyszalem kiedys piszczacy 22'' monitor EIZO, w czasach, kiedy standardem na biurku byl CRT 15''. NIe jestem negatywnie nastawiony do wybranego przeze mnie modelu dlatego, ze trafil mi sie wadliwy egemplarz (sadze, ze serwis wyregulowalby to w 5min.), bo na takie cos zawsze mozna trafic. Fox13 i pmp zamowili takie same monitory, zobaczymy, czy oni beda mieli jakies problemy. Bo ja dostalem 0 wadliwcyh pikseli/subpikseli, ladne podswietlenie itp i buczenie na doczepke. Ale nie sadze, zeby to byl standard. Poczekamy, zobaczymy.

 

@severall

tak czy siak, jeśli ta IIyama będzie w rozsądnej cenie to chyba warto dołóżyc do DVI

E tam:) Rownie dobrze mozna zobaczyc, po ile bedzie Acer z DVI, w NIemczech roznica wynosi 30 euro. Dla mnie wazniejsze niz ta niewielka roznica w obrazie (an D-SUB mamy darmowy antyaliasing, to chyba dobrze;) ) jest mozliwosc ustaawienia rozdzielczosci 4/3 z czarnymi pasami po bokach (Kyle twierdzil, ze w monitorze z DVI jest to mozliwe z poziomu sterownika grafiki).

 

@pietrek1

Jeżeli chodzi o jasność to używam jasność na 80, a kontrast na 74 i moim zdaniem to optymalny wybór dla tego monitora - obraz bardzo ładny....

Ale na pewno nie w nocy przy zgaszonym swietle. A nawet nie przy zapalonym np w edytorze tekstu. Chyba, ze masz ciemne okulary. 80 to juz jest bardzo jasno, biel w takich warunkach razi po oczach.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszej technologii i _ekonomii_ produkcji czegokolwiek, a tymbardziej czegoś tak złożonego jak panel LCD, nie ma czegoś takiego jak nie przeszło kontrolii jakości a wyszło!

 

Twoja naiwność jest wielka niczym góra :unsure:

 

Powiem Ci jak to jest w Mercedesie ( a przynajmniej było dwa lata temu) Samochody produkowane na rynki zachodnie przechodziły 10-cio stopniowy proces sprawdzania jakości. Samochody produkowane na rynek polski ostatnie pięć punktów miały wykreślone.

 

P.S. Tekst ten został napisany przy założeniu, że monitor lcd nie jest bardziej skomplikowany niż samochód :wink: , oraz, że Mercedes nie jest firmą mniej renomowaną niż Acer :rolleyes:

 

 

 

sadze, ze serwis wyregulowalby to w 5min

 

Hmm. Jeśli widzę sprzeczność w tym co ktoś mówi i czyni, to bardziej wierzę temu co robi. No bo niby czemu nie poszedłeś do serwisu, który w 5 min. wyregulowałby tę usterkę ?? Miałbyś świetny monitor, a tak musisz męczyć się na jakimś maluchu :rolleyes:

 

P.S. Oczywiście zauważam, że niektórzy posuwają się znaczne dalej niż Ty.

 

Piterek1 nawet uwierzył, że ten Acer ma B-TN III :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1

Ale na pewno nie w nocy przy zgaszonym swietle. A nawet nie przy zapalonym np w edytorze tekstu. Chyba, ze masz ciemne okulary. 80 to juz jest bardzo jasno, biel w takich warunkach razi po oczach.

Używam w nocy też, ponieważ nie chce mi się zmieniać.

Monitor LCD moim zdaniem optymalnie powinien mieć 80% jasności i kontrastu, mniejsza ilość zmniejsza jakość, wiem że na białym kolorze jest dosyć jasno i ostro, ale do LCD trzeba się przyzwyczaić (one inaczej świecą niż zwykłe). Na 80% widać ładnie wszystkie szczegóły, czarny kolor jest nieco jaśniejszy, ale reszta super..

Jasność też zależy od karty graficznej, ja na tych suwakach NVIDIA ją troszkę zmniejszyłem, wydaje mi się, że warto ją także regulować z poziomu karty graficznej.

 

 

Piterek1 nawet uwierzył, że ten Acer ma B-TN III :zonk:

Nie mam pojęcia jaką on ma matrycę, wklejałem tylko cytat, ja się nie patrze na typ matrycy - mnie interesuje tylko jakość w praktyce..

 

Mercedes to jest samochód i nie ma nic wspólnego z elektroniką :) Takie porównania są bezsensu, a po za tym jesteśmy w Unii i dużo się zmieniło, jak widać obecnie cena Acera jest u nas taka sama jak w Niemczech i w Niemczech większość tych monitorów jest w nowej wersji (także bez DVI). Fakt faktem, że u nas te nowości nadal nie pojawiają sie tak szybko - oznacza to, że na "zachodzie" betatesterzy pierwsi przez ok. 6 miesiecy testują produkt, a jak już wejdzie do nas to z reguły jest to już wersja druga (poprawiona w jakiś tam sposób). Spowodowane jest to tym, że rynek Niemiecki jest dużo bogatszy i bardzo dobrze sprzedają sie tam nowości nawet te drogie (u nas niestety ludzie mają mniej pieniędzy, dlatego też te wszystkie nowe modele pojawiają się średnio z pół rocznym opóźnieniem, ale tak jak już wspomniałem jest to często już nowsza wersja produktu, skorygowana o błędy, które powstały w pierwszej).

Edytowane przez pietrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że na białym kolorze jest dosyć jasno i ostro

Pamiętajcie że białego koloru ( 255,255,255 ) nie używamy na monitorach o większej dynamice ( jasności i kontraście ) jako tła do tekstu !!! Ten kolor jest zarezerwowany do błysków światła na zdjęciach itp. Ja się nie dziwię że wielu userów LCD razi skoro nie potrafią go poprawnie ustawić ( wliczam barwy systemowe ). Na przykład taki BENQ GP - tyyyyle słyszałem opinii że taki jasny i w ogóle - jakoś jak go odpowiednio ustawiłem i wybrałem poprawne wartości okien w windows ( kolory ) to nawet na b. wysokiej ustawionej jasności nic nie razi ....

 

 

Chyba Microsoft powinien zrobić profil kolorów okien windows dla LCD bo użytkownicy nie potrafią zupełnie tego ustawić sami ( poza mną ! :twisted: )

 

ps. przydało by się też "dostroić" do monitorów wysokiego kontrastu ( teraźniejszość i przyszłość której chcemy ) kolorystykę purepc - model Invision nie jest zły ale zrobił bym jeszcze jeden nieco bardziej przygaszony ... i nie mam na myśli niepszyjemnej inwersji jakie prezentują modele darkness i charcoal

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...