Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja naiwność jest wielka niczym góra :unsure:

 

Powiem Ci jak to jest w Mercedesie ( a przynajmniej było dwa lata temu) Samochody produkowane na rynki zachodnie przechodziły 10-cio stopniowy proces sprawdzania jakości. Samochody produkowane na rynek polski ostatnie pięć punktów miały wykreślone.

 

P.S. Tekst ten został napisany przy założeniu, że monitor lcd nie jest bardziej skomplikowany niż samochód :wink: , oraz, że Mercedes nie jest firmą mniej renomowaną niż Acer :rolleyes:

 

 

Hmm. Jeśli widzę sprzeczność w tym co ktoś mówi i czyni, to bardziej wierzę temu co robi. No bo niby czemu nie poszedłeś do serwisu, który w 5 min. wyregulowałby tę usterkę ?? Miałbyś świetny monitor, a tak musisz męczyć się na jakimś maluchu :rolleyes:

 

P.S. Oczywiście zauważam, że niektórzy posuwają się znaczne dalej niż Ty.

 

Piterek1 nawet uwierzył, że ten Acer ma B-TN III :zonk:

Pelna zgoda. ;] Dodam jeszcze, ze na przyklad LG w Polsce daje matryce TN do swojej panoramy 20", a w opisach pisza o S-IPS, ktory jest dostepny na rynkach zachodnich. To swiadczy o tym jak nas traktuja.

 

@Piterek1

Mam dwa coolery pentagrama, ktore w sumie kosztowaly nieco ponad 100zl i maja gwarancje door to door (nie uwazam, ze sa bardzo dobrej jakosci, po prostu sa tanie). ;) Taka gwarancja na dzien dzisiejszy jest standardem i nie jest to zaden wyznacznik jakosci. Wracajac jeszcze do DVI vs. D-Sub to moge powiedziec, ze podlaczalem moj monitor pod oba zlacza i roznica w jakosci obrazu byla zauwazalna, szczegolnie przy skalowanym obrazie. Ja jestem zwolennikiem DVI i rozumiem, ze nie kazdy nim musi byc. Jednak nie zmienia to faktu, ze pod DVI obraz jest lepszy i nie wymaga zadnej kalibracji. Mam swiadomosc, ze nie kazdy to zauwaza. :P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Jeśli widzę sprzeczność w tym co ktoś mówi i czyni, to bardziej wierzę temu co robi. No bo niby czemu nie poszedłeś do serwisu, który w 5 min. wyregulowałby tę usterkę ?? Miałbyś świetny monitor, a tak musisz męczyć się na jakimś maluchu

Zastanawiam sie, czy specjalnie nie zauwazasz niektorych faktow czy tylko udajesz.

 

Po pierwsz jak niby mam pojsc do serwisu? Ktorego? Oczywiscie Acera, bo inaczej strace gwarancje. Czyli mam wysylac 7 dniowy monitor na gwarancje i czekac, az kurier przyjedzie, zabierze monitor, dokonaja naprawy, przywioza monitor, a to wszytsko najmniej w 14 dni? Chyba zartujesz. A jak stwierdza, ze ich zdaniem buczenie jest zbyt ciche i nie kwalifikuje sie do naprawy gwarancyjnej? Mam ponosic koszta (100euro)? Serwis moglby to naprawic, gdyby zechcial i gdy juz dostanie monitor.

 

A moze zamiast tego zwyczajnie odesle monitor do sprzedawcy, a ewentualne kupno nowego (zastanawiam sie, czy nie czekac na wersje dvi) bedzie kosztowalo mnie taniej, bo cena spadla o 130zl od czasu gdy kupilem? I nawet jak dolicze koszty przesylki i jakiekolwiek inne koszty, to tylko zyskam na takim przedsiewzieciu tak pieniaznie jak i czasowo? Lepiej nie sugeruj, ze klamie, a przede wszytskim zastanow sie, zanim kolejny raz cos takiego napiszesz, bo wyjasnienie jest calkiem proste, spojne i logiczne.

 

 

@Kyle

Pamiętajcie że białego koloru ( 255,255,255 ) nie używamy na monitorach o większej dynamice ( jasności i kontraście ) jako tła do tekstu !!! Ten kolor jest zarezerwowany do błysków światła na zdjęciach itp. Ja się nie dziwię że wielu userów LCD razi skoro nie potrafią go poprawnie ustawić ( wliczam barwy systemowe ).

Zarowno w Office jak i eksploratorze mozna sobie ustawic co sie chce i ja mam np. jasnoniebieski. Ale pokaz mi, jak to zrobic w Acrobat Readerze.

 

@pietrek1

Samochod ma bardzo duzo wspolnego z elektornika np. uklady scalone sterujac ukladem wtryskowym pobieraja dane z sensorow umieszczonych w ukladzie wydechowym (w co lepszych modelach).

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Zarowno w Office jak i eksploratorze mozna sobie ustawic co sie chce i ja mam np. jasnoniebieski. Ale pokaz mi, jak to zrobic w Acrobat Readerze.

To naprawdę jest proste:

 

Edycja - preferencje - dostęp - kolor własny

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że białego koloru ( 255,255,255 ) nie używamy na monitorach o większej dynamice ( jasności i kontraście ) jako tła do tekstu !!! Ten kolor jest zarezerwowany do błysków światła na zdjęciach itp.

ps. przydało by się też "dostroić" do monitorów wysokiego kontrastu ( teraźniejszość i przyszłość której chcemy ) kolorystykę purepc - model Invision nie jest zły ale zrobił bym jeszcze jeden nieco bardziej przygaszony ... i nie mam na myśli niepszyjemnej inwersji jakie prezentują modele darkness i charcoal

Ja mam Win XP Pro 64 bit i dałem wygląd Vista, pasek dolny przezroczysty, okienka czarne, mało koloru białego, tylko w przeglądarkach strony są białe, ale mam zmniejszoną ciut jasność w karcie graficznej suwakiem i są już takie bardziej szarawe. Jakość jest wysoka..

 

 

P.S.

Tak, wiem Komisarz, że samochód ma sporo elektroniki, ale większość w nim to jest blacha, silnik i rzeczy mechaniczne. Nie można porównywać produktu wartego 30 000 zł i w innej dziedzinie (mechanika) do produktu wartego 1300 zł (elektronika). To są inne sprawy, inne testy, itd. itd.

Edytowane przez pietrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sz. P Komisarzu wczoraj (już) miałem okazję przyjrzeć się "live" kilkunastu monitorom między innymi Acer 22" oraz Belinea 22 2225S1. Powiem krótko chyba mało w życiu widziałeś (nie miałeś okazji porównać 2 monitorów tej samej przekątnej różnych producentów). Jak dla mnie temat Acer-a jest już zamknięty - kicha do potęgi "N", pozatym sprawdziła się jedna istotna sprawa monitor LCD bez DVI poprostu jest namiastką tego co faktycznie powinno nazywać się "rasowym panelem LCD" nawet jeśli jest na matrycy TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowniejsze pytanie powinno brzmieć "w ilu sklepach?" zważywszy na fakt iż jestem mieszkańcem Katowic.

napisz konkretnie w jakim sklepie, do Katowic mam niedaleko chętnie się dzisiaj wybiore obejrzeć belinee

i napisz jaka cena bo jezeli powyzej 1500 to nie warto...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sz. P Komisarzu wczoraj (już) miałem okazję przyjrzeć się "live" kilkunastu monitorom między innymi Acer 22" oraz Belinea 22 2225S1. Powiem krótko chyba mało w życiu widziałeś (nie miałeś okazji porównać 2 monitorów tej samej przekątnej różnych producentów). Jak dla mnie temat Acer-a jest już zamknięty - kicha do potęgi "N", pozatym sprawdziła się jedna istotna sprawa monitor LCD bez DVI poprostu jest namiastką tego co faktycznie powinno nazywać się "rasowym panelem LCD" nawet jeśli jest na matrycy TN.

 

Daj sobie spokoj, masz ze mna jakis problem? Kupilem, podzielilem sie wrazeniami, porobilem zdjecia, zamiescilem na forum. Mam prawo do wlasnej opinii, jsk sie nie podoba, to podaj swoja, najlepiej wzbogacona o jakies konkrety, a nie slowa typu "kicha". Troche kultury wymaga sie tez od "poczatkujacego uczestnika", ktory ledwo zdazyl sie zarejestrowac. Nie zadawaj sobie trudu odpowiedzi na ten post tylko go przemysl, inaczej dosiegnie cie każaca reka moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie dzisiaj w katalogach samsung.pl model 225,

sugerowana cena 2000zł czyli mozna liczyc ze w takich sklepach jak tre będzie 200-300zł taniej

 

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...igher/225bw.asp

 

btw skąd na allegro taka kosmiczna cena 2600zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw skąd na allegro taka kosmiczna cena 2600zł...

Pewnie szukaja leszcza. :-P

 

A ta belka COC30 zapewne ogladal w Siriusie. Cena jej to 1881zł.

http://www.sirius.pl/towar_karta_33210.html

 

Jak ta Belinea sie dokladnie nazywa, bo google na zapytanie 'Belinea 2225S1' wyrzuca tylko takie cosik.

http://www.google.com/search?hs=PWc&hl...=Szukaj&lr=

 

Juz wiem Belinea 2225 S1W. ;)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta belka COC30 zapewne ogladal w Siriusie. Cena jej to 1881zł.

nie ma w siriusie, co wiecej w Europie :) nie znalazłem sklepu w ktorym jest dostępna, wisi tylko w kilku francuskich/belgijskich katalogach z terminem dostępnosci 1.11.2006...

 

dlatego byłem zaskoczony ze juz mozna ją kupić, gdyby cena była OK to kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viewsonic podskoczył na allegro do 1950 PLN - dużo jak na tanią w produkcji matrycę o powierzchni większej o ~33% od 19" 5:4, brak dopalacza i paletę 6bit + 2 FRC. Biorąc pod uwagę że 19" LCD z porównywalną matrycą można kupić za mniej niż 1000 PLN to tutaj cena ponad 1400 PLN jest kpiną ( zakładam że DVI jest w 22" )

 

ps. o ile 1650 można było znieść ( w końcu nowość ) o tyle 1950 is so funny like shit

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan transakcji - realizacja w toku

 

Oznacza to, że monitor do mnie jedzie czy, że go poszukują w magazynie ? :P

 

Cena Viewsonica skoczyła, a to dziwne, teraz już nie warto faktycznie.

COC30 za bardzo się nastawiłeś negatywnie do Acera, nie bierzesz pod uwagę jego CENY. Ja rozumiem, ze DVI daje duzą różnice, bo daje, ALE przy bardzo dobrej karcie graficznej, co np. w moim przypadku wiąże się z wymianą kompa pod PCI-E, a więc jakieś 2000zł. Za to mam 2 monitor + Gigaworksy. Jako, że komputer do gier mi zbędny (no, od czasu do czasu) to narazie siedząc pod AGP jestem zadowolony, można by kupić samą karte nową, ale potem pod PCI-E np. za rok już nową... Więc monitor droższy, z DVI jest i owszem bdb rozwiązaniem dla kogos, kto ma lepszy sprzęt.

 

Inna sprawa - Widziałeś jakieś inne monitory. Tzn. o ile Acer był Acerem tym, który zamówiłem, ma komisarz i paru innych, o tyle ta Belinea 22 2225S1 to nie była 2225S1. A dlaczego, to już gmfriend napisał

Ile kosztował monitor, który widziałeś, ta Belinea ? Jeżeli koło 2000 zł, to już kwestia gustu - dopłacasz 700zł dla DVI, lub masz je dla siebie.

 

Wybór jest duży, każdy ma swój, komisarz ma swój, ja mam taki jak on, z kolegi Kyle inny, gmfriend... Nie dręcz ludzi tylko dlatego, że wolą to co wolą, oraz nie podchodź do Acera jako "w najgorszym przypadku".

 

No, a teraz pochwalić się kto kupił Acera, bo z 40 zostało 28 sztuk :) Może niedługo pojawią się kolejni na tym forum

 

edit:

Ok, już wszystko wiem, dostałem maila, że przesyłka wysłana 10 minut temu. Je [;

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viewsonic podskoczył na allegro do 1950 PLN - dużo jak na tanią w produkcji matrycę o powierzchni większej o ~33% od 19" 5:4, brak dopalacza i paletę 6bit + 2 FRC. Biorąc pod uwagę że 19" LCD z porównywalną matrycą można kupić za mniej niż 1000 PLN to tutaj cena ponad 1400 PLN jest kpiną ( zakładam że DVI jest w 22" )

ps. o ile 1650 można było znieść ( w końcu nowość ) o tyle 1950 is so funny like shit

zgadzam się, ~1600 to gora za taki monitor

 

co do ceny na allegro to tu jest 1847zł

http://www.comp-art.pl/sklep.php?grupa=AL

ale to i tak drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że monitor do mnie jedzie czy, że go poszukują w magazynie ? :P

Poszukują :) Jak wysla, to status zmieni sie na wyslane czy tez zrealizowane...

 

 

COC30 za bardzo się nastawiłeś negatywnie do Acera, nie bierzesz pod uwagę jego CENY. Ja rozumiem, ze DVI daje duzą różnice, bo daje(...)

COC30 nasciemnial i znikl z forum. Czekam na te adresy sklepow (kilka! w samych Katowicach), w ktorych mogl poronac kilka 22''. Albo przynajmniej jeden, gdzie ozna porownac Belinee 22'' z Acerem. Jak ja nie lubie takich typow, ktorzy staraja sie zaistniec obrazajac przy okazji innych...

 

 

Ok, już wszystko wiem, dostałem maila, że przesyłka wysłana 10 minut temu. Je [;

 

Tylko pamietaj, napisz jutro, czy Ci buczy :)

 

 

A co do wzrostu cen - jeszcze sie okaze, ze oddanie tego ACERa jest bledem i ceny skocza o klikaset zlotych. Moze lepiej ustawic jasnosc na te 90, sciemnic karta i nie bawic sie w wymiane :) W kadym razie tre.pl przyznalo mi juz numer zwrotu przesylki, zapewne jutro odesle...

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczy ? nie, to nie u mnie :P :P :P

Ja bym na Twoim miejscu oddał ten i zamówił kolejny, lub po prostu ten wymienił od razu... Skoro pietrek'owi nie buczy, to masz wadliwy model bądź przewrażliwienie, kto wie :P

Cóż, zrób co uważasz, ja czekam i jutro jak przyjdzie pobawie sie parametrami i się okaże, jednak nie postawie go na stałe, bo to troche skomplikowane, musze kompa przenieść do innego pokoju, monitor przywiesić tam na ścianie, a niestety to będzie możliwe w przyszły weekend (najpredzej) tak więc sprawdzić go sprawdze, ale czy będe używac... no nie wiem, może da rade, tylko że aktualne biurko mam profilowane pod CRT, bo jest takie spadające ku dołowi a na koncu rurka na ktorej trzyma sie CRT, nie wiem czy LCD sie z tego nie ześlizgnie :P okaże się ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komisarz - nic do Ciebie nie mam tylko jak byś się przewertował parę postów w tył to wiedziałbyś o co mi chodzi - ja na monitorze oszczędzać nie zamierzam maksymalnie i jak jak dla mnie jeśli towar jest przeciętny to jest przeciętny i nie ubieram go w złotko. Zaistnieć nie muszę, nie w moim wieku szukać dowartościowania na forum. Po za tym nie znalazłem ani jednego słowa w mojej wypowiedzi obrażającego bezpośrednio Twoją osobę.

 

Gmfriend - w przeciwieństwie do Ciebie wygląda na to, że spędzasz cały dzień przy komputerze ja niestety pracuję - jak byś się wysilił to po godzinach moich postów byś to wywnioskował. Z tego co zauważyłem to masz problem z rozumieniem tekstu - albo umiejętnie go przeinaczasz - szkoda gadać i pisać. Mam ważniejsze sprawy niż udowadnianie komuś czegoś.

 

Jeśli Moderator stwierdzi, iż w którymkolwiek poście kogoś obraziłem proszę o natychmiastowe usunięcie mojego konta, bo w chwili obecnej to ja czuję się "zaszczuty jak pies".

 

PS. Post właśnie raportowałem.

Edytowane przez COC30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mały OT

COC30 robisz teraz z siebie biedne skrzywdzone stworzenie, ja do Ciebie nic nie mam, komisarz też, forum jest po to aby wymieniać poglądy, ciesze się, że istnieją osoby o róznych poglądach, bo czym byłby świat gdyby wszyscy lubili Windowsa xD (Windowsowem ? ;P)

 

Nie wyklucza to, że przydałyby się te sklepy, o których wspomniałeś, a jeśli pomyliłeś się to popraw się, abyśmy byli pewni co do tej "belki" ;)

 

mmacka czuje, że tam cena też skoczy w góre, ale możliwe, że na allegro podwyższył ze względu na prowizje bądź cokolwiek, nie wiem...

 

A teraz tylko czekać do jutra :> ou [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy fakt, że po kilkunastu postach wychodzi na to że powiedziałem "W kilkunastu sklepach widziałem kilkanaście monitorów 22" mniejsza o to. Jeśli jesteś z Katowic i znasz personel z Computerlandu to możesz sobie jechać pooglądać w/w model Belinea przywieziony podkoniec zeszłego tygodnia z Niemczech. Zapraszam. Wracam skąd przyszłem bo chyba zastary jestem na grupę wiekową użytkowników (oczywiście bez obrażania kogokolwiek - poprostu widać, że mam nie co wypatrzony chrakter dla mnie liczy się "płacę żądam - płacę więcej oczekuję więcej) - wracam niańczyć dzieci. Swoją drogą dzięki Sarkazz za wyjaśnienie kilkanaście dni temu paru kwesti odnośnie monitorów LCD.

 

Już wam nie zaśmiecam postu.

 

Swoją drogą jak się zdecyduję to na weekend będę miał w/w Belinea ewentualnie ViewSonic-a też z Niemczech więc przy okazji w miarę wolnego czasu wrzucę pare fotek już bez rozpisywania się by ewentualnie znowu kogoś nie obrazić bądż nie stać się obiektem drwin.

Edytowane przez COC30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mam pytanie

przymierzam sie do zakupu 22 calowej panoramy. mieszkam w wiedniu i tu ceny sa duzo nizsze niz w polsce.

 

znalazlem takie monitorki i chcialbym wiedziec co o nich myslicie. sam zdecydowalem sie na IIYAME 22 e2200ws za 340 EU

 

ale teraz wyszedl nowy asus MW221U z predkoscia 2ms gtg i dziwne bo cena od razu jest promocyjna pomimo ze nowosc w sklepie zamiast 449 jest 409 EU

 

a tu link do asusa i iiyamy

 

iiyama http://www.tftshop.net/product_info.php/pr...3c21c5411451dd9

 

 

 

asus http://www.tftshop.net/product_info.php/products_id/680

 

oba maja katy 170/160

 

tzn ze to nowszy panel niz np w tym hp ktory ma 160/160??

 

we wszystkich trzech jest TN

 

HP http://www.tftshop.net/product_info.php/products_id/676

 

wie ktos moze czy ten asus 22 ma blyszczaca powierzchnie ekranu??

wersja 19 cali ma i dodatkowo przyciski dzialaja na zasadzie ekranu dotykowego jak np w telefonie LG chocolade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla leniwych ceny monitorkow w zl przeliczajac po 3.8

 

iiama 349eu x 3.8 = 1326 zl

 

asus 409eu x 3.8 = 1554

 

 

 

a tu link do viewsonica VX2235wm

http://www.tftshop.net/product_info.php/products_id/660

 

cena 439 EU czyli x 3.8 = 1668 zl

 

 

hmm interesujacy jest tez ten viewsonic 20 cali z panelem VA za 429EU

http://www.tftshop.net/product_info.php/products_id/597

 

 

 

dam jeszcze link do wszystkich lcdkow w tym sklepie :D:D

 

pozdrawiam

 

 

kyle a co sadzisz o tej iiyamie ??

 

to w sumie bardzo dobra firma. dziwna ta cena taka niska hmm.

 

bralbys lepiej asusa czy moze mniejszy 20 cali na panelu innym od TN

 

iiyama ma 1000:1 kontrast mozliwe to??czy picuja nas

 

a mozliwe ze one maja ten sam panel a podaja inne katy do obu??

iiyama 170/160

 

asus 160/160

Edytowane przez damike83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...