Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszych czasach DVI to już podstawa, wszystkie nowe karty graficzne mają już tylko wyjście cyfrowe (tak są przejściówki) ale imo D-SUB to przeżytek już no i jakość obrazu na DVI jest lepsza.

ale jak DVI to tylko z HDCP inaczej to wywalanie kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze AUO robi juz matryce z podswietleniem LEDowym, nawet 22"

 

Ale czy są one produkowane masowo ? A jeśli tak, to jak je odróżnić ? Matryca powinna mieć chyba inny symbol. Jeszcze w grudniu 2005 czytałem, że produkcja matryc z diodami LED jest droższa o 30%, i to jest głównym powodem opóźniania ich masowej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy są one produkowane masowo ? A jeśli tak, to jak je odróżnić ? Matryca powinna mieć chyba inny symbol. Jeszcze w grudniu 2005 czytałem, że produkcja matryc z diodami LED jest droższa o 30%, i to jest głównym powodem opóźniania ich masowej produkcji.

nie mam pojęcia, wiem ze acer wprowadza model 19" na LEDach i samsung 20" ale koszmarnie drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema no i kupilem

 

HP Pavilion w22

matryca CMO pisze w menu serwisowym.

 

obraz zyleta super kontrast, czern i wyglad .

kolory masakra :)

i cena 379 eu tez cieszy

 

dodatkowo monitor ma dvi vga i obsluga hdcp

 

polecam

 

aha zadnych uszkodzonych pixeli nie znalazlem.

jesli ktos sobie zazyczy postaram sie o fotki.

Edytowane przez damike83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe co masz na mysli mowiac poczatkujacy :D

Początkujący - mam na myśli osobę która ocenia kolory na oko nie będąc grafikiem, ani nie mając kalibratora. Bez obrazy, po prostu z doświadczenia wiem że takie opinie nie są wiele warte. Pomijając gammę kolorów, bez kalibratora można chociaż ocenić gradienty itp, czy jest w miare pełna paleta itp. Ale tak na oko "kolory makabryczne" to bardzo niekonkretna i moim zdaniem niepoważna w sumie informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkujący - mam na myśli osobę która ocenia kolory na oko nie będąc grafikiem, ani nie mając kalibratora. Bez obrazy, po prostu z doświadczenia wiem że takie opinie nie są wiele warte. Pomijając gammę kolorów, bez kalibratora można chociaż ocenić gradienty itp, czy jest w miare pełna paleta itp. Ale tak na oko "kolory makabryczne" to bardzo niekonkretna i moim zdaniem niepoważna w sumie informacja.

a jak ma ocenić monitor początkujące osoba ? może tylko powiedzieć czy według niego jest okej...a jak ktoś jest grafikiem to na monitory na TN szcza ciepłym moczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem co to jest ta delta ale sądzę że profesjonalny grafik nie kupie TN choćby dla pewności ;)

EIZO M1900 = TN = pełna paleta barw :oops: 10bit :oops:

 

Poza tym nie deltę, tylko gammę :oops: Ale farmazony wypisuje :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quot name=Sarkazz' date='13 lis 2006, 21:39' post='2388896]

EIZO M1900 = TN = pełna paleta barw :oops: 10bit :oops:

 

No wyjątki się zdarzają ;)

 

 

[quot name=Sarkazz' date='13 lis 2006, 21:39' post='2388896]

Poza tym nie deltę, tylko gammę :oops: Ale farmazony wypisuje :oops:

 

heheh, też z greckiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO M1900 = TN = pełna paleta barw :oops: 10bit :oops:

 

Poza tym nie deltę, tylko gammę :oops: Ale farmazony wypisuje :oops:

No i co z tego? TN nie dla grafika, nie tylko deltae sie liczy :) Dobry monitor graficzny lcd z najtanszych mozliwych to Nec 1990SXi. Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? TN nie dla grafika, nie tylko deltae sie liczy :)

Jak nie jak tak, podstawa to paleta i tyle. Reprodukcja barw to totalna podstawa. Co kogo obchodzą kąty, jasność, kontrast, jak ma niepełną paletę <_< :? Ale EOT bo to niewiele ma wspólnego z 22" monitorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak, podstawa to paleta i tyle. Reprodukcja barw to totalna podstawa. Co kogo obchodzą kąty, jasność, kontrast, jak ma niepełną paletę <_< :? Ale EOT bo to niewiele ma wspólnego z 22" monitorami.

co do wymienienia roznic miedzy masowka a monitorem dla grafika nie mialem na mysli takich parametrow nic nie znaczacych :) Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakie ty poza reprodukcją kolorów widzisz róznice między masówką a monitorami np. Eizo dla grafika?

Ja widzę pewną różnicę :wink:

 

Eizo ( seria "graficzna" ) ma 14 bit na kanał gradiację czyli po korekcji nadal jesteśmy w stanie uzyskać pełną paletę. Tak swoją drogą to jeśli ktoś się na prawdę profesjonalnie bawi "w grafikę" to powinien też zakupić sobie kalibrator bo bez tego ani rusz ( zdarza się że modele dla grafików mają kalibrator w zestawie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę pewną różnicę :wink:

 

Eizo ( seria "graficzna" ) ma 14 bit na kanał gradiację czyli po korekcji nadal jesteśmy w stanie uzyskać pełną paletę. Tak swoją drogą to jeśli ktoś się na prawdę profesjonalnie bawi "w grafikę" to powinien też zakupić sobie kalibrator bo bez tego ani rusz ( zdarza się że modele dla grafików mają kalibrator w zestawie ).

No ale on uważa że poza kolorami (a ilość bitów to ciągle kolor) są jakieś inne ważne cechy, i nie jest to bynajmniej kontrast, jasność itp. No to czekam aż mi powie, co jeszcze ma znaczenie dla grafika.

 

Moge kupic yjame 22" za 1580. Warto?

Warto. Gdzie tak tanio? ja też chce ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Gdzie tak tanio? ja też chce ;x

http://www.allegro.pl/item141932847_nowy_w..._e2200ws_b.html

 

... pewnie za nie całe 1300 kupisz :wink:

 

... ale coś mi tu się nie podoba :

 

http://www.allegro.pl/search.php?closed=1&...ng=Nowy+w+pudle

 

poprzednia aukcja w której niby sprzedał za 1230 zostałą usunięta przez pracownika allegro ..... hmmm

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale on uważa że poza kolorami (a ilość bitów to ciągle kolor) są jakieś inne ważne cechy, i nie jest to bynajmniej kontrast, jasność itp. No to czekam aż mi powie, co jeszcze ma znaczenie dla grafika.

Prosze czy takie udogodnienie posiada jakas panorama na tn?

Cechy Nec Cechy 1990SXi (najtanszy znosny monitor do zadan typowo graficznych)

- 12 bitowy zapis koloru

- Korekcja krzywej Gamma

- Skalowanie obrazu

- Regulacja ostrości

- Regulacja szerokości pasma sygnału

- Przesunięcia fazowe RGB

- Poziomy sygnałów

- Wyświetlanie zawartości obrazu jako szarość na bazie kanału G modelu RGB lub Y z modelu YUV

- Kilka trybów dostosowania obrazów w nienaturalnej rozdzielczości

- Mapowanie niedoskonałości podświetlenia

- Obrót obrazu przy pivot

- Łączenie monitorów w układy matrycowe

- Kompensacja grubości ramek

No i matryca As-ips :)

Dobrze skaliborwany nie obiega zbytnio jakoscia od spectraview a to juz jest cos ale nadal to nie referencjal .

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...