Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumie po co tu ta ironia? Może źle określiłem to słowem plajta - powinienem użyć słowa kryzys ponieważ taką informację, dostałem od trzech różnych sprzedawców (z czego jeden mi mówił, że w tamtym okresie gdy mieli kryzys, miał kłopoty z realizacją gwarancji), a że w temacie nie siedzę to wolałem się upewnić tu na forum.

To jest bardzo interesujące, bo takie rzeczy jak fuzje/przejęcia/bankructwa odbijają się dosyć szerokim echem w świecie IT. Tymczasem nie mogę znaleźć jakiejkolwiek informacji o tym chociażby na Inquirerze.

 

Poza tym przeczytałem w internecie, że wykupił ją Samsung co potwierdziło w części słowa sprzedawców.

Ja nie wiem, Ci sprzedawdzy wiedzą, a internet nie wie. To jest ciekawe, bo nie przupuszczałem że będąc newsmanem, ominie mnie taka bagaleta jak przejęcie ważnego gracza na rynku monitorów jakim jest Iiyama, przez kolejnego gracza jakim jest Samsung.

 

Producent wysokiej jakości monitorów LCD, japońska iiyama, jest od lutego częścią MCJ Group. Działający pod Wrocławiem polski oddział firmy chce umacniać swoją pozycję na rynku

 

Z kolei MCJ Group, czyli Mouse Computer Japan to jeden z czołowych na rynku japońskim producentów sprzętu komputerowego. W ubiegłym roku MCJ zanotowało ponad 13 mld euro zysku. W lutym własnością MCJ stały się wszystkie oddziały iiyamy, w tym działająca w Bykowie pod Mirkowem iiyama Polska. Siedziba główna iiyamy została przeniesiona z Nagano do Tokio, a europejska centrala firmy z Niemiec do Holandii. Oddziały firmy w Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Polsce mają funkcjonować jak dotychczas.

Czyli MCJ sprzedało Iiyamę Samsungowi, czy jak? Może Samsung przejął MCJ?

 

Linki i źródła, a nie "bo sprzedawca powiedział".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo interesujące, bo takie rzeczy jak fuzje/przejęcia/bankructwa odbijają się dosyć szerokim echem w świecie IT. Tymczasem nie mogę znaleźć jakiejkolwiek informacji o tym chociażby na Inquirerze.

Dlatego zapytałem się na forum, bo sam mam małą wiedzą na temat monitorów.

Ja nie wiem, Ci sprzedawdzy wiedzą, a internet nie wie. To jest ciekawe, bo nie przupuszczałem że będąc newsmanem, ominie mnie taka bagaleta jak przejęcie ważnego gracza na rynku monitorów jakim jest Iiyama, przez kolejnego gracza jakim jest Samsung.

Może byś tak czytał ze zrozumieniem. Wg. sprzedawców Iiyama miała kryzys, natomiast ja przeczytałem w internecie (jak znajde linka to podam, ale nie był to news tylko jakiś komentarz użytkownika), że Iiyame wykupił Samsung

Czyli MCJ sprzedało Iiyamę Samsungowi, czy jak? Może Samsung przejął MCJ?

 

Linki i źródła, a nie "bo sprzedawca powiedział".

Sorry, że nie nagrałem rozmowy ze sprzedawcami, na pewno byś się ucieszył, że mam dowód. Swoją drogą z jakiej racji miałbym coś takiego wymyślać? lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - włączone we wszystkich grach AAx4

2 - kumepl przyniósł swojego BenQ 19' FP91GP na MVA i widać bez cudowania że obraz ostrzejszy

- kolory - akurat w tym 225BW kolory są przebajerowane ,słabe przejścia za dużo zielenie i niebieskiego ,mimo wielu różnych ustawień ,nawet schodziłem z niebieskim i zielonym do 0 ,a i tak obraz był zielonkawy i niebieskawy względem tego co było na BenQ ,BenQ ma bardziej realistyczne kolory ,na 225BW biel jest niebieskawa ,a szary jest zielonkawy ,czerwonego też trochę za dużo ,ale już z nim mniejszy problem ,czasem nawet ładnie to wyglądało

3 - przy 22' siedze w odl. 1,5m i jest w sam raz ,przy 20' przeniose monitor tak jak powinien stać i wtedy będe jakieś 1,2,-1,3m od niego

 

Po prostu porównując te oba monitory bez wątpliwości BenQ jest dużo lepszy jeślo chodzi o obraz:

- nie smurzył ,za to 225BW leciutko smurzy ,niby troszeczkę ,ale niektórym wyczulonym FPP maniakom może to przeszkadzać ,a napewno zauważą to

- kąty ma dużo lepsze od 225BW ,w Samsungu te kąty to tragedia ,szczególnie gdy patrzy się w dół i w górę ,w bok szybko i znacznie żółknie obraz ,jeśli chce się oglądać nawet filmy to trzeba siedzieć dokładnie przed monitorem ,nie ma mowy o np. położeniu się na łóżku ,żeby było dobrze trzeba mieć linię oczu na środku monitora ,trochę niżej i już znacznie ciemnieje obraz ,trochę wyżej i znacznie jaśnieje ,z BenQ jest całkiem dobrze w tej sprawie ,może pare osób siedzieć obok siebie i oglądać film ,można niżej się ułożyć itd.

- czarny na BenQ jest naprawdę czarny ,nie ma co się czepiać ,na 225BW jest rozjaśniony ,różnica jest bardzo duża na niekorzyść 225BW ,podświetlenie ekranu to samo ,te paski na górze i na dole dobijają

-kolory lepsze ,bardziej realistyczne niż na 225BW ,na Samsugu nie ujrzymy bieli i szarości

Jesli tak to ten samsung musi być tragiczny, mozliwe ze nie ma wogule regulacji mocy lamp tylko wszystko reguluje się matrycą. Tłumaczyło by to roznice w czerni, swiecące krawędzie i zamieszanie w przejsciach kolorów.

 

Ale nadal zastanawia mnie ta ostrość, gdzie widać roznicę? w natywnej w tekscie, ? w grach???

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na mały OT. Olbrzymie to jest 30", a poniżej 22" vs 24" (AL2216 vs AL2416)

Celowo zrobiłem zdjęcie grubości - czyżby matryce TN były dużo cieńsze niż *VA (w tym przypadku S-PVA) ?

 

a czy acer AL2416 nie jest na matrycy P-MVA? przynajmniej taakie informacje pokazuja w geizhals.at.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech: na dzisiaj bym zaryzykował kupno fujitsu 22" z pixmani za 1260zł, DVI jest kompletnie zbędne...

 

Doradzam ostrożność. Raczej nie podejmuj decyzji zanim nie postawisz obu monitorów obok siebie. Ze zdjęć które przesłałeś widać, że czerń na Iiamie jest czernią, a nie produktem czerniopodobnym. No chyba, że produkt czekoladopodobny smakuje Ci równie bardzo jak czekolada :rolleyes: , to przy takim poziomie ekscentryczności moźna zaryzykować eksperyment :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy acer AL2416 nie jest na matrycy P-MVA? przynajmniej taakie informacje pokazuja w geizhals.at.

Nie róbmy już OT o 24". Ale odpowiadając - gezihals.at podaje błędne informacje, ten monitor jest na bazie tej matrycy Samsung.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne porownanie pomiedzy moim a brata acerkiem (24 vs 22)

jego maszynke widzialem pierwsza jak jeszcze nie mialem swojego LCD i wtedy wydawal mi sie boski

a teraz po ok 2 tygodniach przywyklem do 24 jakby to byl chleb powszedni :lol: i jak przyjezdzam na weekend popatrzec na 22cale to mi czegos brakuje, taki wybrakowany jakis sie wydaje B-)

 

Nie oznacza to jednak uniwersalnej rekomendacji dla 24 cali. Dla przykładu dziś mając 19" CRT siedzę ~ 105cm od ekranu. Przy 22-calach LCD będzie to musiało być 1,5m. To maks na jaki mogę sobie pozwolić w swoim pokoju. Przy 24 calach musiałbym zagracić cały pokój, by monitor ustawić ok. 1,8 - 2 m od oczu.

 

P.S. Do tego dochodzi różnie oceniana przez różnych, kwestia wielkości plamki, ceny i jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oznacza to jednak uniwersalnej rekomendacji dla 24 cali. Dla przykładu dziś mając 19" CRT siedzę ~ 105cm od ekranu. Przy 22-calach LCD będzie to musiało być 1,5m. To maks na jaki mogę sobie pozwolić w swoim pokoju. Przy 24 calach musiałbym zagracić cały pokój, by monitor ustawić ok. 1,8 - 2 m od oczu.

 

P.S. Do tego dochodzi różnie oceniana przez różnych, kwestia wielkości plamki, ceny i jakości.

Dla czego przy 19" CRT musisz siedzieć 105cm od ekranu a przy 22" LCD 1,5m ?

 

Czemu przy 24" chcesz siedzieć w odl 1,8m skoro ma mniejszy piksel niż 22" ( a od 22" chcesz siedzieć 1,5m ) ? - nie logiczne

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal zastanawia mnie ta ostrość, gdzie widać roznicę? w natywnej w tekscie, ? w grach???

 

Różnica w ostrości jest minimalna ,wręcz ledwo zauważalna ,ale jednak ,chodzi mi o gry. Tak to nie mam do niej zastrzeżeń ,tylko wypadł lepiej BenQ ,ale to przez to że mniej cali ,choć przed 225BW siedziałem dalej niż przed BenQ.

 

Mimo wszystko trudno teraz po 22' przerzucić się na coś mniejszego :) ,ale napewno na panoramę ,zwykłe monitory już przestały dla mnie istnieć ,tylko panorama :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego przy 19" CRT musisz siedzieć 105cm od ekranu a przy 22" LCD 1,5m ?

 

Jest to najmniejsza odległość przy której obejmuję wzrokiem cały ekran.

 

 

 

Czemu przy 24" chcesz siedzieć w odl 1,8m skoro ma mniejszy piksel niż 22" ( a od 22" chcesz siedzieć 1,5m ) ? - nie logiczne

 

To nie kwestia logiki, tylko czucia :) Im większą powierzchnię chcesz objąć wzrokiem, tym dalej musisz od niej się znajdować ( wielkość piksela nie ma tu nic do rzeczy, poza tym że musi być odpowiednio duża by nie zmuszała mnie - poprzez wielkość liter - do zmniejszania odległości. Dlatego wolę o,28 od mniejszych ).

 

P.S. Nikomu nie sugeruję jak daleko ma siedzieć od swego monitora. Chociaż uważam, że mój sposób jest optymalny dla zdrowia moich oczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to najmniejsza odległość przy której obejmuję wzrokiem cały ekran.

"Obejmowanie wzrokiem" to bardzo względne pojęcie. Z jednej strony np. 18" okna ze stroną www ( w pewnej odległości ) może być trudne do "objęcia" a z drugiej 26" podczas oglądania filmu lub grania nadal widzimy te fizyczne ramy obrazu których byśmy nie chcieli widzieć.

 

Chcę przez to powiedzieć że np. 27" monitor można "szczęśliwie" użytkować patrząc nań z odległości np. 60 cm - i to nie będzie za mało pod warunkiem że umiemy efektywnie go używać.

 

ps. np. jeśli nie obejmujesz tekstu na www to oglądaj stronę w oknie - zostało udowodnione że za długie ciągi tekstu w jednej linii utrudniaja czytanie - strony dla dużych monitorów ( panoramy ) powinny mieć rozdzielony tekst na kolumny [jak w gazetach] aby można było oglądać wygodnie stronę na np. 26" panoramicznym ekranie przy zmaksymalizowanym oknie - jeśli tekst nie jest odpowiednio przystosowany to lepiej jest oglądać stronę w oknie na dużym ekranie.

\

itd. itd.

 

To nie kwestia logiki, tylko czucia :) Im większą powierzchnię chcesz objąć wzrokiem, tym dalej musisz od niej się znajdować ( wielkość piksela nie ma tu nic do rzeczy, poza tym że musi być odpowiednio duża by nie zmuszała mnie - poprzez wielkość liter - do zmniejszania odległości. Dlatego wolę o,28 od mniejszych ).

 

P.S. Nikomu nie sugeruję jak daleko ma siedzieć od swego monitora. Chociaż uważam, że mój sposób jest optymalny dla zdrowia moich oczek.

sądzę że przeczytałeś już I część tego postu

 

Nadal twierdzę że to kwestia logiki - odległość od ekranu powinna być dostosowana do wielkości elementów obserwowanych i sposobu ( inaczej obserwujemy tekst a inaczej film,obraz ) -odległość od ekranu jest ściśle związana z wielkością piksela ( bo nadal mamy czcionki ściśle związane z pikselem - szerokość litery " i " to jeden piksel a nie płynna wektorowa interpolacja którą się będziemy cieszyć kiedy piksel na monitorach osiągnie rozmiar 0,15 - 0,1 mm )

 

ps. w jakiej odległości powinienem siedzieć od ekranu w kinie I-max ( kula w Berlinie ) - głęboko pod ziemią ? - mi się podobało w sposób tradycyjny kiedy obraz mnie otaczał - wrażenie niesamowite - oczywiście tekst w tym wielkim przypadku wolał bym mieć wyświetlony tylko w części tego ekranu a jedynie obrazy na całości - rozumiesz co chcę Ci powiedzieć ??

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedna prosbe:

 

jak wyglada sprawa gwaranjci u iiyamy (po tych 30 dniach) i samsunga na pixele? (tylko prosilbym jezykiem przecietnego szarego czlowieka, a nie normami :-P )

 

 

p.s. dzieki gmfriend za odpowiedz - chyba sie skusze. czy jestes w stanie sprawdzic jaka ma matryce (powinno wyswietlic taka informacje w menu serwisowym)? wydaje mi sie ze jest identyczna jak w belinei, ale nie jestem pewien :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś może na temat: Belinea ARTIST 2225 S1W? Monitor jest dość tani, jedną z wad jest brak wejścia DVI.

http://www.maxdata.pl/?site=productInfo&id=112202

monitorek nawet fajny :wink: sam chcialem go kupic, ale okazalo sie, ze ma tylko dsub :sad:

 

jest na matrycy au optronics m220ew01. z tego, co wyczytalem na roznych stronkach to dosc dobre produkty ma ta fabryka. wyglad jest praktycznie identyczny jak iiyamy - rozni sie tylko kolorem (no i logo firmy B-) )

 

p.s. nie wiem czy w podobnej cenie nie bedzie lepszy fs, ktory ma 2 x dsub

 

edit: jesli chodzi o iiyame, to znalazlem nasepujacy tekst:

 

Przez ostatnie kilka miesięcy, firma iiyama badała swoją pozycję na wysoce konkurencyjnym rynku monitorów komputerowych. Dzisiaj iiyama ogłosiła, że po rozważeniu wielu możliwości współpracy, zadecydowano o podjęciu partnerstwa z firmą MCJ, spółką giełdową (notowaną na giełdzie Mothers w Tokyo), którego celem jest rozwój obopólnie korzystnej współpracy w przyszłości. Aby zrealizować to przedsięwzięcie, firma iiyama podjęła niezbędne kroki prawne, których zakończenie planowane jest na koniec bieżącego roku.

wiec o zadnym bankrutowaniu nie ma mowy. wg mnie to cos jak wspolne przedsiewziecie ati oraz amd... takie dzialania teoretycznie powinny umacniac na rynku, wiec powinno sie to odbic pozytywnie dla iiyamy :wink:

Edytowane przez R.E.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z iiyamą jest swietnej jakosci kabel dsub w komplecie, zrobiłem fotki:

 

http://www.friend.bun.pl/iiyama_dsub.JPG

http://www.friend.bun.pl/iiyama_dvi.JPG

 

jedynie na dsubie widzę lekkie mrowienie na dolnych odcieniach gradientów

 

 

gwarancja doorTodoor, matryca raczej AUO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG! nie wiem co jest grane ale na DSUBie są piękne gradienty bez zadnych schodków!!! prawie jak na CRT :)

Obraz TV wygląda lepiej

 

WTF???

 

http://www.friend.bun.pl/DSCF0164.JPG dsub!

http://www.friend.bun.pl/DSCF0165.JPG DVI

 

taka roznica jest na wszystkich gradientach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG! nie wiem co jest grane ale na DSUBie są piękne gradienty bez zadnych schodków!!! prawie jak na CRT :)

Obraz TV wygląda lepiej

 

WTF???

 

http://www.friend.bun.pl/DSCF0164.JPG dsub!

http://www.friend.bun.pl/DSCF0165.JPG DVI

 

taka roznica jest na wszystkich gradientach

Niektóre karty graficzne mają korekcję gamma/gradiacji ( np. ATI 9700 ) - może ona jest tylko na D-SUB ?

 

A gdybyś zmniejszył kontrast ? Może na DVI jest jakieś przesunięcie ( elektronika monitora )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując warto brać tą Iiyame?

Bo obecnie mam Galaxy 7600GS Zalmana i nie wiem czy mi sprzęt pociągnie ;) Myślę od razu o zmianie na 7900. Ma ktoś 7600GT i działa z panoramą?

Gdybys uwaznie czytal temat to bys wiedzial, ze ta Iiyama bardzo dobrze skaluje obraz (o czym pisal gmfriend). ;] Nie musisz grac w natywnej, mozesz pykac w rozdzialce 1280x800 lub 1440x900. ;)

A 7600GT spoko daje rade z panorama. :P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre karty graficzne mają korekcję gamma/gradiacji ( np. ATI 9700 ) - może ona jest tylko na D-SUB ?

 

A gdybyś zmniejszył kontrast ? Może na DVI jest jakieś przesunięcie ( elektronika monitora )

 

w sterownikach (detonatory 84.21 GF6800) wszelkie ustawienia kolorów mam na default, jestem w szoku bo gradienty na dsub są prawie idealne i zupełnie nie rozroznialne przejscia jakby zamiast 256 kolorów odcienia było więcej, ponadto regulując kontrast na DVI tylko przy nastawie 80 gradienty są dobre natomiast na Dsubie praktycznie w całym zakresie regulacji kontrastu od 20 do 100 gradienty są płynne.

 

zgłupiałem kompletnie...

 

teraz zauwazyłem ze przy połączeniu Dsub wszelkie ustawienia w sterownikach NIE DZIAŁAJĄ, moge ustawić cos takiego i obraz jest bez zmian:

http://img322.imageshack.us/img322/9593/ustawieniawe7.jpg

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sterownikach (detonatory 84.21 GF6800) wszelkie ustawienia kolorów mam na default, jestem w szoku bo gradienty na dsub są prawie idealne i zupełnie nie rozroznialne przejscia jakby zamiast 256 kolorów odcienia było więcej, ponadto regulując kontrast na DVI tylko przy nastawie 80 gradienty są dobre natomiast na Dsubie praktycznie w całym zakresie regulacji kontrastu od 20 do 100 gradienty są płynne.

 

zgłupiałem kompletnie...

Gmfriend

 

Zrobiłem gradient bez ditheringu w rozdziałce 1536x512 co oznacza że powinieneś mieć 6 pikselowe [szerokość] pasy w 256 ocieniach - możesz przeanalizować na swoim monitorze :wink: ?

gradient bez ditheringu

 

ps. ten obraz zapisz na dysku bo z poziomu przeglądarki nie wyświetla się to płynnie ( są takie kilkudziesięcio pikselowe obszary pod ekplorerem a pod acdsee jest OK)

 

ps2. może fotkę strzel ( może coś się będzie dało na niej zobaczyć )

 

ps3. są tu jakieś maakrowzory ? drżenie ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmfriend

 

Zrobiłem gradient bez ditheringu w rozdziałce 1536x512 co oznacza że powinieneś mieć 6 pikselowe [szerokość] pasy w 256 ocieniach - możesz przeanalizować na swoim monitorze :wink: ?

http://img167.imageshack.us/img167/2092/untitled1jn4.png

 

ps. ten obraz zapisz na dysku bo z poziomu przeglądarki nie wyświetla się to płynnie ( są takie kilkudziesięcio pikselowe obszary pod ekplorerem a pod acdsee jest OK)

 

ps2. może fotkę strzel ( może coś się będzie dało na niej zobaczyć )

 

ps3. są tu jakieś maakrowzory ? drżenie ?

~6pikslowe odstępy są i widac poszczegolne odcienie wyranie na DVI, na analogu praktycznie nie da się odroznic kolejnych odcieni (gdzie sie konczy jeden a gdzie zaczyna) z wyjatkiem dolnych zakresów tak od 0 do ~16 odcienia gdzie widać wyraznie

 

ad2 cięzko uchwycic to fotką bo łapie mi ostrosc na matrycę a nie mam manuala w aparacie

 

ad3 niestety jest drzenie, na połączeniu dsub przejscia płynne ale pod dokładnym wpatrzeniu drżące, natomiast na DVI stabilne jak skała

 

to tak jakby FRC włączało się na analogu ale znowu testy mikrowzorów tez nie drzą na analogu...

 

nie zmienia to faktu ze wolę Dsub bo gradienty są gładkie jak mleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Obejmowanie wzrokiem" to bardzo względne pojęcie. Z jednej strony np. 18" okna ze stroną www ( w pewnej odległości ) może być trudne do "objęcia" a z drugiej 26" podczas oglądania filmu lub grania nadal widzimy te fizyczne ramy obrazu których byśmy nie chcieli widzieć. ....

Chcę przez to powiedzieć że np. 27" monitor można "szczęśliwie" użytkować patrząc nań z odległości np. 60 cm - i to nie będzie za mało pod warunkiem że umiemy efektywnie go używać.

 

Dla mnie obejmowanie wzrokiem całego ekranu nie jest względnym pojęciem. Jest pojęciem praktycznym. Mniemanie względności można mieć jeśli kwestię będziemy rozpatrywać czysto intelektualnie. Ja wolę jednak metodę empiryczną - wtedy dość szybko wyczuwam jaka odległość jest dla mnie najbardziej komfortowa. Co do pracy z monitorem 27" z odległości 60 cm, to sama myśl o tym powoduje u mnie mimowolne wzdrygnięcie się. Zmuszony do takiej pracy cierpiałbym fizycznie i psychicznie. I nie ma takich patentów, które by to zmieniły. Zresztą podejście typu "trzeba sobie jakoś radzić" to ja stosuję jadąc samochodem, gdzie mam do czynienia z durnowatym ograniczeniem predkości do 50 km/h i dziurami w jezdni, czego nie mogę zmienić. Natomiast przy pracy z kompem chcę mieć komfortowe warunki pracy bez kombinowania.

 

W kinie I-max nigdy nie byłem, więc nie będę spekulował. Natomiast byłem w kinie tradycyjnym. Jak wiemy pierwsze rzędy foteli są miejscami gorszej kategorii i płaci się za nie mniej niż za te dalsze. Jest tak dlatego, że jak sądzę, obejmowanie ekranu wzrokiem nie jest pojeciem względnym, a gdy siedzimy blisko ekranu, to żadne "umiejętności" nie ustrzegą nas przed odczuciem dyskomfortu.

 

Kwestię wielkości piksela opisałem w poprzednim poście - mam nadzieję, że zrozumiale.

 

Co do pracy z monitorem 24", to warto jeszcze poruszyć sprawę jego jasności - czytaj zdrowia. Jasność 500:1 cd/qm jest dobra dla telewizora lub monitora prezentacyjnego w firmie - przychodzą klienci, oglądają np. 40 min. prezentację i na tym koniec. Natomiast codzienna praca na takim monitorze, to proszenie się o okulary. Gdybym z jakichś niepojętych względów był zmuszony pracować na takim LCD, to siedziałbym 3 m od niego, i w okularach przeciwsłonecznych. Można bliżej ? Tak, ale wtedy okulary spawacza na nosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...