Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie obejmowanie wzrokiem całego ekranu nie jest względnym pojęciem. Jest pojęciem praktycznym. Mniemanie względności można mieć jeśli kwestię będziemy rozpatrywać czysto intelektualnie. Ja wolę jednak metodę empiryczną - wtedy dość szybko wyczuwam jaka odległość jest dla mnie najbardziej komfortowa. Co do pracy z monitorem 27" z odległości 60 cm, to sama myśl o tym powoduje u mnie mimowolne wzdrygnięcie się.

Czytając twoje wypowiedzi nasuwa mi się wniosek taki że czym większy monitor to należy dalej siedzieć, czym dalej siedzimy tym większy piksel, zagadza sie?

Teraz moje pytanie, po co ci duży monitor?

Edytowane przez skwarucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoje wypowiedzi nasuwa mi się wniosek taki że czym większy monitor to należy dalej siedzieć, czym dalej siedzimy tym większy piksel, zagadza sie?

Teraz moje pytanie, po co ci duży monitor monitor?

Jestem tego samego zdania. 18" w zupełności Ci wystarczy :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - prosze o szybka rade - potrzebuje panoramki w rozsadnych pieniadzach (kolo 2k), wazne jest dla mnie zeby byla na czyms innym niz TN. Czy to jest wogole mozliwe? (w tej cenie)

Niestety nie ma 22" na innej matrycy niż TN. Zainteresuj się może NEC GX2 20" na IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma 22" na innej matrycy niż TN. Zainteresuj się może NEC GX2 20" na IPS.

thx za odpowiedz :D faktycznie ten Nec wyglada bardzo fajnie. Wolalbym 22" jednak, ale TN mnie nie przekonuje wogole - panel dla ojca ktory troche projektuje - obecnie siedzi na LCD 19" i chcial troche komfort sobie poprawic, wiec filmy i smuzenie ma gleboko w nosie, a licza sie katy glownie. 20" panorama bedzie troche nizsza niz 19" zwykla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedz :D faktycznie ten Nec wyglada bardzo fajnie. Wolalbym 22" jednak, ale TN mnie nie przekonuje wogole - panel dla ojca ktory troche projektuje - obecnie siedzi na LCD 19" i chcial troche komfort sobie poprawic, wiec filmy i smuzenie ma gleboko w nosie, a licza sie katy glownie. 20" panorama bedzie troche nizsza niz 19" zwykla.

Pamiętaj że będzie miał mniejszy piksel na tej 20".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoje wypowiedzi nasuwa mi się wniosek taki że czym większy monitor to należy dalej siedzieć, czym dalej siedzimy tym większy piksel, zagadza sie?

Teraz moje pytanie, po co ci duży monitor?

 

Nie zgadza się. Zarówno dla 22", 24" jak i 26" wystarczy mi 0,28.

 

 

 

Jestem tego samego zdania. 18" w zupełności Ci wystarczy :wink: .

 

To komuniści wiedzieli najlepiej co jest najlepsze dla innych. Czyżbyś miał takie inklinacje ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza się. Zarówno dla 22", 24" jak i 26" wystarczy mi 0,28.

Wydaj mi się że tobie się coś nie zgadza bo albo na 22" piksel będzie za duży (jeśli 26" = 0,28 to 22" = 0,24) albo przy 26" piksel będzie za mały (jeśli 22" = 0,28 to 26" = 0,33)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC LCD2690WUXi-BK

 

 

 

AS-IPS

 

Screen Size: 25,5”

 

Pixel Pitch: 0.287 mm

 

Response Time (rise + fall): 13 ms

 

Response Time (grey-to-grey): 7 ms

 

Native Resolution: 1920 x 1200

 

Brightness: 400 cd/qm

 

Contrast Ratio: 800:1

 

Viewing Angle vertical (10:1): 178°

 

Viewing Angle horizontal (10:1): 178°

 

 

 

Kontrast i jasność kiepskie, ale za to wielkość piksela ciekawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ProLine jest cena 1557,00zł jednak jak się wejdzie "głębiej" w opis monitora to jest cena 1638,52zł Może się szykuje jakaś obniżka cen (aktualnie wszystkie produkty są zarezerwowane / Brak towaru)

 

a tutaj: http://www.ps.com.pl/index.php?module=skle...93&ix=95960

LCD 22" ACER AL 2216Wsd (AAcer AL 2216Ws 1680x1050; 700:1; DVI (HDCP)silver; wide) cena: 1367.41zł

 

Drugi raz pojawia sie informacja o HDCP (tyle że tym razem przy oznaczeniu Ws nie ma literki "d" mam nadzieje, że to błąd przy wpisywaniu danych) -> więc może coś w tym jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie w IIYAMIE kolor ramki, czarny kontrastuje z obrazem, musze sciemniac ekran albo uzywać ciemnych skórek, znacie jakiś ciemny zestaw do WINXP?

Chyba zamowie fujitsu 22" na pixmanii, cena znowu spadła i teraz 1260zł razem z wysyłką do polski, będę miał porownanie :)

 

W niemczech pojawił się acer z dvi o oznaczeniach ET.E16WE.008 ale nigdzie zaden z cenników nie wspomina o HDCP stad wniosek ze jest to błąd u dystrybutora PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, Acer AL2216W od środka, niestety brak śladów czyja jest matryca :|

hehe widać wtyczka DVI jest "sztucznie" nie zainstalowana, wystarczy wlutowac + pare elementów + pewnie w menu serwisowym włączyć opcje i było by DVI :)

 

COSTI: dzieki za link skorka jest fajna :) (przy okazji odradzam strone themexp.org same wirusy)

 

widać układ RTD2553V nie ma HDCP ale obsługue DVI

http://www.go2gmi.com/d_DTV&LCD03.htm

ale juz wersja RTD2553VH posiada HDCP

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~6pikslowe odstępy są i widac poszczegolne odcienie wyranie na DVI, na analogu praktycznie nie da się odroznic kolejnych odcieni (gdzie sie konczy jeden a gdzie zaczyna) z wyjatkiem dolnych zakresów tak od 0 do ~16 odcienia gdzie widać wyraznie

 

ad2 cięzko uchwycic to fotką bo łapie mi ostrosc na matrycę a nie mam manuala w aparacie

 

ad3 niestety jest drzenie, na połączeniu dsub przejscia płynne ale pod dokładnym wpatrzeniu drżące, natomiast na DVI stabilne jak skała

 

to tak jakby FRC włączało się na analogu ale znowu testy mikrowzorów tez nie drzą na analogu...

 

nie zmienia to faktu ze wolę Dsub bo gradienty są gładkie jak mleko

Tak wracając do FRC - może nie dostrzegłeś go na DVI ? Ono nie musi drżeć ( np. na gradiencie bez ditheringu który podawałem ). Przed chwilą analizowałem jedną matrycę w notebooku i trzeba mieć wprawne oko aby dostrzec to FRC ( wygląda to jak taki regularny dithering w obrębie parzystych-nieparzystych przejść [warto zrobić zoom kilkukrotny aby obszary były większe] i nie drży ).

 

Szukałem dzisiaj tej iiyamy w sklepach - nie mieli na stanie ... a ja ją chciałem tylko zbadać -_-

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do FRC - może nie dostrzegłeś go na DVI ? Ono nie musi drżeć ( np. na gradiencie bez ditheringu który podawałem ). Przed chwilą analizowałem jedną matrycę w notebooku i trzeba mieć wprawne oko aby dostrzec to FRC ( wygląda to jak taki regularny dithering w obrębie parzystych-nieparzystych przejść [warto zrobić zoom kilkukrotny aby obszary były większe] i nie drży ).

Ja nie jestem w stanie tego stwierdzic, siedze nosem w gradientach i nawet wziąłem lupe - jedyne co zauwazyłem pod lupą to ze pierwsze 4 dolne odcienie nawet na złączu DVI wydaje mi się ze są symulowane bo zauwazam minimalne drzenie( jak gdyby dithering dynamiczny), reszta nic nie widze ...

 

Bardziej przeszkadza mi kolor ramki monitora niz FRC (gdybym go widział), bo w dzień zaklejam ramkę tasmą na inny jasny odcien i mogę jasnosć monitora ustawić na nawet 80% i jest OK zadnego dyskomfortu, wystarczy jednak odkleje paski tasmy i pojawia się czarna ramka wtedy nawet jasność 20% to za duzo. Nie sadziłem ze taki detal moze mi tak bardzo przeszkadzać. Nawet zastanawiam sie nad przemalowaniem monitora na srebrno tylko zadzwonię na infolinie IIYAMY zeby dowiedziec się co i jak z gwarancją.

 

moj monitor wygląda teraz tak

Dołączona grafika

 

prawda ze "piękny" :-|

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka to bardzo ważna rzecz, chyba nawet w jakiejś normie TCO było zaznaczone, że musi być jasna, dlatego producenci się buntowali, bo jak wiadomo, czarne LCD się lepiej sprzedają... A norma na pudełku musi być... Hm. To może Acera, on ma ładną ramkę, albo Fujitsu, już poniżej 1200 zł na Pixmanii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramka to bardzo ważna rzecz, chyba nawet w jakiejś normie TCO było zaznaczone, że musi być jasna, dlatego producenci się buntowali, bo jak wiadomo, czarne LCD się lepiej sprzedają... A norma na pudełku musi być... Hm. To może Acera, on ma ładną ramkę, albo Fujitsu, już poniżej 1200 zł na Pixmanii...

tak ale iiyama ma norme TCO03 bo ramka nie jest czarna tylko ciemno szara a mimo to jest spory wpływ na komfort pracy

 

 

fujitsu tanieje, wczoraj przeczytałem test na francuskiej stronie, monitor dostal 5 gwiazdek (w przeciwienstwie do acera 22" 4 gwiazdki) , dodatkowo wyczytałem ze fujitsu ma ramkę z METALU (stalową) - nie jest to plastik:

Dołączona grafika

nie wiem czy gwarancja na fujitsu obowiązuje w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fujitsu tanieje, wczoraj przeczytałem test na francuskiej stronie, monitor dostal 5 gwiazdek (w przeciwienstwie do acera 22" 4 gwiazdki) , ...

 

Ale szybki to on nie jest, a Acer jeszcze wolniejszy.

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...p2=969&ph=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy gwarancja na fujitsu obowiązuje w Polsce...

Witam

sam zastanawiam się nad kupnem Fujitsu w Pixmanii. Napisałem w sprawie gwarancji do Pixmani i do polskiego oficjalnego serwisu monitorów LCD Fujitsu.

 

Oto treści tych maili:

Odpowiedź z Pixmanii:

Szanowy Panie ,

 

Uprzejmie informuje,ze FUJITSU SIEMENS Ekran LCD 22" L22-1W (5 ms) posiada 2 letnia gwaracje zagraniczna .

 

Pozdrawiam serdecznie

Zespół PIXmania

Pytanie i odpowiedź z polskiego serwisu www.zolter.com.pl.

 

Witam, Jestem zainteresowany kupnem monitora Fujitsu Siemens L22-1W. Monitor ten można nabyć tylko za pośrednictwem sklepu Pixmania.com jest on objęty międzynarodową gwarancją czy będzie mógł być serwisowany w ramach gwarancji w Państwa serwisie?

 

Witam Pana, Na to pytanie musi odpowiedzieć sprzedawca nie możemy wykluczyć że oferowany sprzęt ma szczególne warunki serwisowania. Natomiast serwis po otrzymaniu nr seryjnego monitora może zweryfikować jego gwarancję oraz jej zasięg.

 

Z odpowiedzi z Pixmani wnioskuje, że jeśli się coś popsuje to monitor trzeba będzie wysłać do Francji. Zastanawiam się cały czas czy nie zaryzykować bo cena jest atrakcyjna i ciągle spada, a z testów wynika że to niezły monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szybki to on nie jest, a Acer jeszcze wolniejszy.

tak ale to normalne bo zaden 22" nie ma dopalacza

ja od standardu "8ms bez dopalacza" nie widze zadnego smuzenia :)

 

Jesli chodzi o Pixmanie to mam wrazenie ze francuzi uzywają jakiegos elektronicznego translatora do komunikacji z klientami bo ich odpowiedzi są conajmniej zabawne :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odesłałem swojego Samsunga 225bw ,czekam na pięniądze ,ale jakim koszmarem jest przesiadka spowrotem na CRT19" :-P ,takie to małe ,paskudne ,z wieeelkimi ramkami i wypukłe ,bleee :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...