Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale to normalne bo zaden 22" nie ma dopalacza

ja od standardu "8ms bez dopalacza" nie widze zadnego smuzenia :)

 

Wolałbym mieć szybki monitor bez dopalacza niż z nim. Jak można poznać czy dany LCD-ek ma dopalacz ? Dla przykładu NEC 20WGX2 lub 2170NX mają dopalacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Tej IIYAMY nigdzie nie ma:

- komputronik - czas dostawy blizej nieokreślony

- proline - 2 połowa grudnia

- sirius - jest ale po 1740

 

Gdzie ją jeszcze mozna kupić ??

Na allegro. ;]

Mozesz tez zapytac czy jest na stanie w tych sklepach:

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=22638&f=1

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=monitory_lcd-292

http://www.devcom.com.pl/sklep/product_inf...9319742a8bdb498

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na allegro nie dostane gwarancji 30 dni na pixele (bo jest on ponoć realizowana tylko w autoryzowanych sklepach.

 

P.S. Kupował ktoś coś w sklepach wymienionych wyżej? Jak z obsługą gwarancją itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć szybki monitor bez dopalacza niż z nim. Jak można poznać czy dany LCD-ek ma dopalacz ? Dla przykładu NEC 20WGX2 lub 2170NX mają dopalacze ?

jak podany jest czas GTG to jest dopalacz, jak podany jest czas BWB to nie ma (99% pewna reguła ale są wyjątki)

a ponadto mozna naocznie ...

 

NEC 2170NX jest na PVA 8ms GTG więc musi być dopalacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć szybki monitor bez dopalacza niż z nim. Jak można poznać czy dany LCD-ek ma dopalacz ? Dla przykładu NEC 20WGX2 lub 2170NX mają dopalacze ?

Obecność dopalacza można stwierdzić po widocznych "przebiciach" koloru.

 

20WGX2 ma go na 100% , 2170NX chyba - chyba bo jest tak dobrze zrealizowany że nie jest widoczne przebicie 2404358[/snapback]

1 - włączone we wszystkich grach AAx4

2 - kumepl przyniósł swojego BenQ 19' FP91GP na MVA i widać bez cudowania że obraz ostrzejszy

- kolory - akurat w tym 225BW kolory są przebajerowane ,słabe przejścia za dużo zielenie i niebieskiego ,mimo wielu różnych ustawień ,nawet schodziłem z niebieskim i zielonym do 0 ,a i tak obraz był zielonkawy i niebieskawy względem tego co było na BenQ ,BenQ ma bardziej realistyczne kolory ,na 225BW biel jest niebieskawa ,a szary jest zielonkawy ,czerwonego też trochę za dużo ,ale już z nim mniejszy problem ,czasem nawet ładnie to wyglądało

3 - przy 22' siedze w odl. 1,5m i jest w sam raz ,przy 20' przeniose monitor tak jak powinien stać i wtedy będe jakieś 1,2,-1,3m od niego

 

Po prostu porównując te oba monitory bez wątpliwości BenQ jest dużo lepszy jeślo chodzi o obraz:

- nie smurzył ,za to 225BW leciutko smurzy ,niby troszeczkę ,ale niektórym wyczulonym FPP maniakom może to przeszkadzać ,a napewno zauważą to

- kąty ma dużo lepsze od 225BW ,w Samsungu te kąty to tragedia ,szczególnie gdy patrzy się w dół i w górę ,w bok szybko i znacznie żółknie obraz ,jeśli chce się oglądać nawet filmy to trzeba siedzieć dokładnie przed monitorem ,nie ma mowy o np. położeniu się na łóżku ,żeby było dobrze trzeba mieć linię oczu na środku monitora ,trochę niżej i już znacznie ciemnieje obraz ,trochę wyżej i znacznie jaśnieje ,z BenQ jest całkiem dobrze w tej sprawie ,może pare osób siedzieć obok siebie i oglądać film ,można niżej się ułożyć itd.

- czarny na BenQ jest naprawdę czarny ,nie ma co się czepiać ,na 225BW jest rozjaśniony ,różnica jest bardzo duża na niekorzyść 225BW ,podświetlenie ekranu to samo ,te paski na górze i na dole dobijają

-kolory lepsze ,bardziej realistyczne niż na 225BW ,na Samsugu nie ujrzymy bieli i szarości

 

1 - włączone we wszystkich grach AAx4

2 - kumepl przyniósł swojego BenQ 19' FP91GP na MVA i widać bez cudowania że obraz ostrzejszy

- kolory - akurat w tym 225BW kolory są przebajerowane ,słabe przejścia za dużo zielenie i niebieskiego ,mimo wielu różnych ustawień ,nawet schodziłem z niebieskim i zielonym do 0 ,a i tak obraz był zielonkawy i niebieskawy względem tego co było na BenQ ,BenQ ma bardziej realistyczne kolory ,na 225BW biel jest niebieskawa ,a szary jest zielonkawy ,czerwonego też trochę za dużo ,ale już z nim mniejszy problem ,czasem nawet ładnie to wyglądało

3 - przy 22' siedze w odl. 1,5m i jest w sam raz ,przy 20' przeniose monitor tak jak powinien stać i wtedy będe jakieś 1,2,-1,3m od niego

 

Po prostu porównując te oba monitory bez wątpliwości BenQ jest dużo lepszy jeślo chodzi o obraz:

- nie smurzył ,za to 225BW leciutko smurzy ,niby troszeczkę ,ale niektórym wyczulonym FPP maniakom może to przeszkadzać ,a napewno zauważą to

- kąty ma dużo lepsze od 225BW ,w Samsungu te kąty to tragedia ,szczególnie gdy patrzy się w dół i w górę ,w bok szybko i znacznie żółknie obraz ,jeśli chce się oglądać nawet filmy to trzeba siedzieć dokładnie przed monitorem ,nie ma mowy o np. położeniu się na łóżku ,żeby było dobrze trzeba mieć linię oczu na środku monitora ,trochę niżej i już znacznie ciemnieje obraz ,trochę wyżej i znacznie jaśnieje ,z BenQ jest całkiem dobrze w tej sprawie ,może pare osób siedzieć obok siebie i oglądać film ,można niżej się ułożyć itd.

- czarny na BenQ jest naprawdę czarny ,nie ma co się czepiać ,na 225BW jest rozjaśniony ,różnica jest bardzo duża na niekorzyść 225BW ,podświetlenie ekranu to samo ,te paski na górze i na dole dobijają

-kolory lepsze ,bardziej realistyczne niż na 225BW ,na Samsugu nie ujrzymy bieli i szarości

Więc twierdzisz że BENQ GP jest szybszy. Więc już wiem czemu w grach obraz wydawał Ci się mniej rozmyty w BENQ - tak objawia się opóźniony czas reakcji w nowych monitorach ( dawniej to były wyraźne odbicia poprzedniego obrazu - dziasiaj mamy tylko poziom rozmycia przy ruchu - im szybszy panel tym mniejsze rozmycie ). Widziałem BENQ więc to dobry punkt odniesienia dla mnie. I tak szczerze to na nim też widziałem minimalne rozmycie ( Battlefield 2 , napisy dystansu do punktów strategicznych i ruch np. w lewo,prawo ). Dziwię się że ta panorama 22" jest jeszcze wolniejsza od BENQ GP 19"( !! ). Kąty w BENQ GP nie są też wspaniałe więc jeśli tu jest tak znacznie gorzej to szkoda ( trochę mnie EIZO rozpieściło i teraz mam wymagania :? ).

 

generalnie prędkość BENQ GP oceniłem na dostatecznie dobry, kąty też na dostatecznie dobre ( po prostu OK bez zachwytu ) - więc z tej panoramy chyba ja bym nie był zadowolony - głównie przez wolniejszy czas reakcji :-|

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej wybrać czy Fujitsu-Siemens L22-1W w Pixmanii (raczej problemy z gwarancją za 1260) czy Belinea 2225 S1W (za 1353 ale za to strasznie brzydką ;) ). Jeśli chodzi o parametry to mają podobne. Czy na początku nowego roku jest szansa na pojawienie się jakiś nowych modeli 22" monitorów i potanienie obecnych :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej wybrać czy Fujitsu-Siemens L22-1W w Pixmanii (raczej problemy z gwarancją za 1260) czy Belinea 2225 S1W (za 1353 ale za to strasznie brzydką ;) ). Jeśli chodzi o parametry to mają podobne. Czy na początku nowego roku jest szansa na pojawienie się jakiś nowych modeli 22" monitorów i potanienie obecnych :>

Tak w przyszłym roku będzie taniej ( jednak nie wiem czy już na początku ). Co do tych modeli co podałeś to one nie mają DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecność dopalacza można stwierdzić po widocznych "przebiciach" koloru.

 

20WGX2 ma go na 100% , 2170NX chyba - chyba bo jest tak dobrze zrealizowany że nie jest widoczne przebicie

własnie widać typowe przebicie na drugiej fotce z dłuzszym czasem:

Dołączona grafika

 

czarny kontur samochodziku na prawym zdjęciu 2170NX podbity na biało to własnie dopalacz,

gdyby go nie było to ten czarny kontur płynnie powracał by do koloru tła tak jak jest na fotce acera 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w przyszłym roku będzie taniej ( jednak nie wiem czy już na początku ). Co do tych modeli co podałeś to one nie mają DVI.

Bardziej mi zależy na cenie niż na DVI. Modele z DVI są droższe i to sporo, a z tego co czytałem wcale jednoznacznie nie wynika żeby DVI podnosiło znacznie jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL 2216Wsd 1680x1050; 700:1; DVI (HDCP)silver; wide

 

ilość dostępnych sztuk: 36

cena netto: 1099.59 zł

cena brutto: 1341.50 zł

 

Za Acerem przemawia kolor ramki, tylko podobno buczy, i do tego ma chyba gorsze podświetlenie niż Iiyama (?). DVI ma, HDCP (?) podobno też... Nic tylko brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej wybrać czy Fujitsu-Siemens L22-1W w Pixmanii (raczej problemy z gwarancją za 1260) czy Belinea 2225 S1W (za 1353 ale za to strasznie brzydką ;) ). Jeśli chodzi o parametry to mają podobne. Czy na początku nowego roku jest szansa na pojawienie się jakiś nowych modeli 22" monitorów i potanienie obecnych :>

Ma wyjsc "prawdziwa" belinea 2225S1W (bo to co teraz sprzedają to model 22W artisline), wg mnie ta nowa jest całkiem znosna w wyglądzie:

ftp://ftp.maxdata.com/10_Belinea_Monitors..._shadow_big.jpg

 

Sarkazz: gdybym nie kupil iiyamy to na pewno brałbym acera albo fujitsu

albo powiem inaczej: gdyby ktos dzisiaj odkupił ode mnie iiyamę za 1630zł to kupił bym acera albo fujitsu :), bo bardziej zalezy mi na cenie...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->gmfriend

Masz aktywne Clear Type na swojej 22" ?

TAK i dodatkowo dostrojone na stronie microsoftu

(fotki ktore pokazywały roznicę na dsub dvi to cleartype oczywiscie wyłączyłem)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL 2216Wsd 1680x1050; 700:1; DVI (HDCP)silver; wide

 

ilość dostępnych sztuk: 36

cena netto: 1099.59 zł

cena brutto: 1341.50 zł

 

Za Acerem przemawia kolor ramki, tylko podobno buczy, i do tego ma chyba gorsze podświetlenie niż Iiyama (?). DVI ma, HDCP (?) podobno też... Nic tylko brać?

 

W jakim sklepie są te monitory dostępne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wyjsc "prawdziwa" belinea 2225S1W (bo to co teraz sprzedają to model 22W artisline), wg mnie ta nowa jest całkiem znosna w wyglądzie:

ftp://ftp.maxdata.com/10_Belinea_Monitors..._shadow_big.jpg

 

Sarkazz: gdybym nie kupil iiyamy to na pewno brałbym acera albo fujitsu

albo powiem inaczej: gdyby ktos dzisiaj odkupił ode mnie iiyamę za 1630zł to kupił bym acera albo fujitsu :), bo bardziej zalezy mi na cenie...

Nawet fajna ta "prawdziwa" belinea tylko ta podstawka, jednak fujitsu najlepiej wygląda gdyby nie ta gwarncja :sad: .

Czym różni się artisline od "prawdziwej" belinea oprócz wyglądu?

 

 

Według specyfikacji technicznej acera: http://www.acer.com.pl/acereuro/page9.do?s...p;crc=511902067

monitor AL2216W - 22''Wide posiada matrycę Advanced PVA a nie TN. Chyba, że coś mi się pomieszało

Edytowane przez msie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska strona Acer'a najeżona jest błędami :(

Sprawdziłem też inne strony acera i wszędzie była ta sama informacja, na niemieckich serwisach typu ceneo również :

 

http://www.acer.co.uk/acereuro/page9.do?sp...;crc=2849400794

 

http://www.preistrend.de/produktinfo.php?y...7764D0370720277

 

Czy to możliwe żeby nowa seria była tańsza i lepsza. Nie pamiętam na 100% ale wydaje mi się, że gdy wcześniej sprawdzałem specyfikację tego acera to była informacja o matrycy TN.

Edytowane przez msie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mainstreamowe monitory 22 calowe mają matryce TN, innej mozliwości nie ma.

Jednakże poszukiwacze emocji czytać nie potrafią i ciągle się podniecają matrycą "Advanced PVA" :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.monitor.pl/bxa/?action=show_opi...id_kategorii=34

 

Matryca TFT (aktywna) -> Technologia: typ PVA

 

o HDCP nic niema :-|

.... a proporcje ? oczywiście 17:11 ( !!! ) :lol: :lol:

 

fakty o "tych" monitorach 22" :

 

matryca TN

brak dopalacza

FRC ( to musiałbym zobaczyć bo gmfriend na DVI nie dostrzegł obecności FRC )

proporcje 16:10

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi nowy zawodnik

 

2223W - schludna "tytanowa" obudowa, pewno siakaś lepsza regulacja... co z matrycą? Cena ~500 Ojro google pokazuje.

 

Dołączona grafika

 

Sugerowana w polsce - 1539 netto

 

"Monitor ceciach!e czas reakcji 5 ms zapewniający ostrość ruchomego obrazu oraz współczynnik kontrastu 700:1 i jasność 300 cd/m2. AL2223W jest rozwiązaniem dostosowanym do potrzeb domów oraz biur."

 

 

EDIT

 

Acer AL 2216Wsd - 1 297,00 zł - tre.pl - 36 sztuk, chyba sie skusze, bo ile mozna czekac... chociaz 2223W troche namieszqa...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria ALxx51 to ta niby do gier, ma błyszczącą szybkę - może dlatego podają 800:1. 5ms GTG to gdybyś nie doczytał AL2216/AL2223 mają też.

Choć czy to sama matryca - palca bym sobie nie uciął - AL2051W miał inną matrycę niż AL2016W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL 2216Wsd pewno dla mnie.... Czekał nie będę więcej, a nowe modele i tak będą drogie, i niewiele lepsze...

 

Czytają ten temat posiadacze Acerów 22" jeszcze ? Przydały by się jakies oceny po ~1-4 tygodniach itp... Bo na początku się albo bardzo krytycznie, albo bardzo "cudownie i idealnie" podchodzi o LCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...