Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, piszą że monitor jest na matrycy S-PVA. Tylko kąty jakieś słabe, paleta barw 16,2mln i cena niska. Gdzie jest haczyk? Wygląda to na TN + 6bit z FRC (16,2mln).

Edytowane przez t33f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, piszą że monitor jest na matrycy S-PVA. Tylko kąty jakieś słabe, paleta barw 16,2mln i cena niska. Gdzie jest haczyk? Wygląda to na TN + 6bit z FRC (16,2mln).

Bo to jest TN :wink: a w opisie jest błąd. Tylko nie wiem jak z tym FRC - z jednej strony piszą ze jest a z drugiej gmfriend tego nie dostrzegł - czyli albo nie ma ( przy DVI tak stwierdził ) albo nie zauważył - hmmm . Muszę się przejść do SIRIUS w Katowicach - może będą mieli na stanie i podłączą. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest TN :wink: a w opisie jest błąd. Tylko nie wiem jak z tym FRC - z jednej strony piszą ze jest a z drugiej gmfriend tego nie dostrzegł - czyli albo nie ma ( przy DVI tak stwierdził ) albo nie zauważył - hmmm . Muszę się przejść do SIRIUS w Katowicach - może będą mieli na stanie i podłączą.

Czy mówimy o tym samym modelu monitora? Mi chodziło o Acera AL 2216Wsd, a z tego co pamiętam gmfriend "zajmował się" Iiyamą? Iiyama E2200WS ma TN z 6bit + Hi-FRC, dlatego wyświetla 16,7mln. Przynajmniej tak mi się wydaje. Podobną matrycę ma Samsung 225BW (chyba jedynie kontrast mniejszy), a ten na 100% to TNIII + Hi-FRC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha. Fajnie jest mieć zintegrowaną kartę graficzną S3 Uni Chrome, teraz nie wiem czy obsługuje 1650x1080x65Hz czy ile tam jest... Daje rade 1600x1200x75Hz, wiec chyba bedzie dzialac, co nie? :lol: Nie chcialbym skonczyc chwilowo w nienatywnej rozdziałce, a pod ręką tylko GF2 został :lol:

 

EDIT

 

Śmigam na GF2 :lol: Ale ta karta daje fatalny obraz :lol: S3 Unichrome rządzi :rolleyes:

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mówimy o tym samym modelu monitora? Mi chodziło o Acera AL 2216Wsd, a z tego co pamiętam gmfriend "zajmował się" Iiyamą? Iiyama E2200WS ma TN z 6bit + Hi-FRC, dlatego wyświetla 16,7mln. Przynajmniej tak mi się wydaje. Podobną matrycę ma Samsung 225BW (chyba jedynie kontrast mniejszy), a ten na 100% to TNIII + Hi-FRC.

Wszystkie te matryce są praktycznie identyczne. Gdyby E2200WS miałą FRC to nie wyświetlała by 16,7 tylko 16,2 mln kolorów i byłby widoczny negatywny wpływ FRC. Co do TN III to nie wiem czy jakikolwiek model tę matrycę posiada.

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1590&ph=1 - porównaj modele 22" z tej strony i jeśli znajdziesz dowód na inną matrycę to byłbym wdzięczny za wskazanie

 

A wracając do ASUS 22" http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1590&ph=1 na tej stronie widać że chyba jednak ten akcelerator jest ... choć jakiś dziwny.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na allegro nie dostane gwarancji 30 dni na pixele (bo jest on ponoć realizowana tylko w autoryzowanych sklepach.

 

P.S. Kupował ktoś coś w sklepach wymienionych wyżej? Jak z obsługą gwarancją itp?

Na IIyamę masz 1 rok gwarancji na pixele + 2 lata normalnej gwarancji, a nie 30dni (taka gwarancja jest tylko u GOLD partnerów IIyamy).

Gwarancja jest zewnętrzna, realizowana przez IIyamę. A co do sklepów powyżej to w jednym z nich pracuje:) Monitorków jest jeszcze trochę. Jak ktoś chce wiedzieć coś więcej zapraszam na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wlasnie przyjechala do mnie swieza sztuka Acera AL2216Wsd.

 

Matryca PVA, wejscia D-sub i DVI. Info zeby rozwiac watpliwosci jakie tu widzialem. :D

 

Cena 1365zl.

 

Na IIyamę masz 1 rok gwarancji na pixele + 2 lata normalnej gwarancji, a nie 30dni (taka gwarancja jest tylko u GOLD partnerów IIyamy).

Gwarancja jest zewnętrzna, realizowana przez IIyamę. A co do sklepów powyżej to w jednym z nich pracuje:) Monitorków jest jeszcze trochę. Jak ktoś chce wiedzieć coś więcej zapraszam na PM.

30 dni na martwe pixele. Mam E1900WS-B1 w domu i taka wlasnie mam na niego gwarancje.

Edytowane przez gibbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wlasnie przyjechala do mnie swieza sztuka Acera AL2216Wsd.

 

Matryca PVA, wejscia D-sub i DVI. Info zeby rozwiac watpliwosci jakie tu widzialem. :D

 

Cena 1365zl.

30 dni na martwe pixele. Mam E1900WS-B1 w domu i taka wlasnie mam na niego gwarancje.

Daj jeśli to możliwe fotografie "z kąta" np. 45 st. ( góra i dół ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dni na martwe pixele. Mam E1900WS-B1 w domu i taka wlasnie mam na niego gwarancje.

Daje głowę (i nie tylko), że u każdego Gold Partnera IIyamy na pixele masz rok gwarancji:)

I wiem co mówię B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamawiam 2216wsd żeby na piątek był... Riva Tuner + Geforce2 = 1680x1050, ale jakoś kiepsko to widzę... Ale to chwilowo. Czy wymuszane rozdzielczości przez Riva Tuner, są w jakiś sposób gorsze od tych standardowo dostępnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gf2 i 1680x1050 ? nieciekawe połączenie :)

 

BTW obnizka cen na samsungi minnymi:

model 22" 225W potaniał o 150zł (1690zł brutto),

model 21" 215TW na SPVA potaniał o 300zł! (1890złbrutto)

 

Daje głowę (i nie tylko), że u każdego Gold Partnera IIyamy na pixele masz rok gwarancji:)

I wiem co mówię B-)

nie wiem co to goldpartner ale jak kupowałem w sklepie apollo to mi mowili ze mam 30dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gf2 i 1680x1050 ? nieciekawe połączenie :)

Na półce mam x600pro. Pcie. Znajdź mi tanią płytkę 754 + pcie, nie będę miał dylematów. 1680x1050 - na CRT rozciągnąłem, i wygląda normalnie... A nie kupię np. FX5200 za 100 zł, bo jeszcze mam głowę na karku. A za mobo 200 zł nie dam, to inna sprawa :lol: Będzie dobrze, a jak nie, to lypa ;X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL2216W w wydaniu ET.E16WE.008 czyli czeszka :blink:

 

zdjęcie 1

zdjęcie 2

zdjęcie 3

zdjęcie 4

zdjęcie 5

zdjęcie 6 - menu serwisowe

zdjęcie 7 - menu serwisowe

zdjęcie 8 - TN

zdjęcie 9 - TN, ciemno - nie dlatego że przepalone lampą aparatu a dlatego że z dołu kiepsko widać

 

W porównaniu do poprzedniego modelu ET.L7409.045, którego zdjęcia publikowałem kilkanaście postów wcześniej, tu widać model matrycy na bazie której ET.E16WE.008 jest zbudowany - google do boju ;)

 

W komplecie oprócz przewodu sygnałowego DSUB15, jest DVI-D. Z racji tego drugiego, od razu go użyłem i jakość wyświetlanego obrazu jest taka jak na LCD być powinna - jest wszędzie ostro i wyraźnie, czego w 100% nie powiedziałem o połączeniu DSUB15 (tego egzemplarza po DSUB15 nie oglądałem z lenistwa).

 

TFT Test 1.52:

Na przejściach gradientowych widać poszczególne odcienie, szczególnie na szarej planszy, ale po przyjrzeniu się, na pierwszy rzut oka nie.

Na planszach testowych gdzie obraz w poprzednim modelu drżał jak cholera - tu też drży ale nie na wszystkich - na jednej planszy drży sekunde po jej włączeniu, następnie przestaje. Czyli jest jakby lepiej.

 

W kwestii HDCP informacje ze strony były prawdziwe, mój sceptycyzm wygrał i nie podejrzewałem. Tu podziękowania dla gmfriend'a, za zwrócenie uwagi poprzednim razem na jeden z chipów wyświetlających obraz - w tej wersji jest RTD2553VH wspierający HDCP, ale jak w praktyce to wygląda - nie mam możliwości technicznej sprawdzić.

No i przynajmniej obecność HDCP nie wpłynęła znacząco na cenę :-)

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...