Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Ten gf2 i 1680x1050 ? nieciekawe połączenie :)

 

BTW obnizka cen na samsungi minnymi:

model 22" 225W potaniał o 150zł (1690zł brutto),

model 21" 215TW na SPVA potaniał o 300zł! (1890złbrutto)

nie wiem co to goldpartner ale jak kupowałem w sklepie apollo to mi mowili ze mam 30dni

Gold Partner to po prostu autoryzowany partner. Właśnie u nich masz rok gwarancji na pixele. W pozostałych sklepach masz tyle ile Ci dadzą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą coś się zmieniło w matrycy CMO najpierw była to M220Z1-L01 a teraz jest M220Z1-L03

Pierwszy post tego tematu - Lista matryc i CMO

Kyle a skąd wziałeś L03 ? Widział moje zdjęcie ? ostatni post poprzedniej strony wątku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle a skąd wziałeś L03 ? Widział moje zdjęcie ? ostatni post poprzedniej strony wątku...

pmp a skąd wziąłeś fakt że odnoszę się do jakiegokolwiek modelu monitora na początku postu? A widział coś takiego w zdaniu cyt:"Swoją drogą coś się zmieniło w matrycy CMO najpierw była to M220Z1-L01 a teraz jest M220Z1-L03" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 Hz LCD - to już powinno zadowolić tych bardziej wymagających z Nas :)

http://www.behardware.com/articles/641-1/1...-afterglow.html

http://www.behardware.com/articles/646-1/b...-screening.html

Ja nie rozumiem w czym problem z tymi Hz, przeciez karta graficzna moze bez problemu wygenerować dowolny sygnał o dowolnej f (Hz) i dziwie się ze juz dawno monitory LCD powinny umozliwiać 100Hz (pomijam smuzenie). Zysk na płynnosci jest ogromny a zakładając ze najszybsze monitory mają realne czasy ponizej 10ms to są w stanie wyswietlić te 100klatek/sek.

Wkurzające jest tez ograniczenie ze większą f odswiezania mozna uzysać w wiekszosci tylko na złączu Dsub...

 

PS samsung 22" 225BW na pixmani 1486zł

PS2 jest nowy model samsunga 226BW kontrast 3000:1 2ms TN

http://product.pcpop.com/000037087/Index.html

 

PS3 Benq 22" 1399zł

http://www.allegro.pl/item148416147_niesam...a_1399_pln.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i dziwie się ze juz dawno monitory LCD powinny umozliwiać 100Hz (pomijam smuzenie). Zysk na płynnosci jest ogromny a....

 

PS2 jest nowy model samsunga 226BW kontrast 3000:1 2ms TN

http://product.pcpop.com/000037087/Index.html

 

1. Pocieszającym jest, iż recenzent twierdzi, że juz w 2007, 100 Hz LCD-ki będą na rynku.

 

2. Tu bardziej realistyczna wartość kontrastu tego Samsunga:

 

http://www.samsungelectronics.ro/index.php...id=54&pag=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem w czym problem z tymi Hz, przeciez karta graficzna moze bez problemu wygenerować dowolny sygnał o dowolnej f (Hz) i dziwie się ze juz dawno monitory LCD powinny umozliwiać 100Hz (pomijam smuzenie). Zysk na płynnosci jest ogromny a zakładając ze najszybsze monitory mają realne czasy ponizej 10ms to są w stanie wyswietlić te 100klatek/sek.

Wkurzające jest tez ograniczenie ze większą f odswiezania mozna uzysać w wiekszosci tylko na złączu Dsub...

 

PS samsung 22" 225BW na pixmani 1486zł

PS2 jest nowy model samsunga 226BW kontrast 3000:1 2ms TN

http://product.pcpop.com/000037087/Index.html

 

PS3 Benq 22" 1399zł

http://www.allegro.pl/item148416147_niesam...a_1399_pln.html

Problem jest taki że obecne złącza DVI ( w łaściwie nadajniki ) mają 165 Mhz co oznacza że w 1680x1050 nie ma szans na 100 Hz nie wspominając o większych rozdz. - ale w wersji nowszej tego złącza częstotliwości mają zostać podniesione.

 

Ciekawy ten nowy model Samsung 226BW - 2ms "dopalany" ? Podali 16,7 mln kolorów - pełna paleta 3x8 bit i brak FRC ? ---- jak zwykle prawda wyjdzie w praniu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po szybkiej analizie wygląda na to, że:

1. Samsung 226 - hub usb, nowa obudowa, matryca chyba dopalona żeby uzyskać 2ms. 6bit + Hi-FRC bankowo.

2. Benq 222 - wejście tylko D-sub.

3. Generalnie 225BW staniał.

4. Samsung 215TW w hurtowni kosztuje (~1610 netto/ 1965 brutto); także też cena poszła w dół - pewnie szykują następcę ;)

5. W sumie nie wiadomo czy kupować 22" już czy czekać... ale takie dylematy są zawsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma matryc TN z 8 bitowym odwzorowaniem. Ostatnio czytałem artykuł na ten temat, zdaje się że na TFTCentral. Obecnie nawet kupując PVA nie ma pewności czy pełne 8bit.

 

Na allegro widzę Della 2407WFP za 2999 - okazja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma matryc TN z 8 bitowym odwzorowaniem. Ostatnio czytałem artykuł na ten temat, zdaje się że na TFTCentral. Obecnie nawet kupując PVA nie ma pewności czy pełne 8bit.

 

Na allegro widzę Della 2407WFP za 2999 - okazja ??

Są już od dawna matryce TN 8 bit http://www.pctuning.cz/index.php?option=co...mp;limitstart=0

 

http://www.behardware.com/art/imprimer/606/ - a na tej stronie z kolei twierdzą że wszystkie TN mają 6 bit+2 FRC - albo niepoprawnie zrozumiałem. Swoją drogą jest tu test graficzny - co widzicie na tych obrazkach na swoich panoramach 22" ?

 

Ja na wszystkich widzę dość gładkie przejścia ( na pierwszy rzut oka bez zoom ). Podobno na niektórych monitorach można zobaczyć cyt:"Monitors that display a dark ball of a single color in the middle, have an incorrect image" - chodzi pewnie o czwarty obraz.

 

Właściwie to na :

 

1- są schodki - widać ( typowy gradient bez ditheringu )

2- są schodki ale "radialne" - też lepiej widać w ACD SEE ( bez ditheringu )

3- widać że jest dithering ( po zoomie ) - bez zoom można powiedzieć że jest gładko ( znikły schodki )

4- praktycznie w pełni gładkie przejście radialne w środku - to jest najbardziej ciekawy obraz - może widać na nim FRC ( dark ball of a single color in the middle )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL2216Wsd

 

Kąty mnie nie denerwują, a to już nieźle jak na poczatek. Geforce 2 świetnie sprawuje się w 1680x1050. Skompresowane filmy wyglądają fatalnie, HD/DVD albo chociaż regulacja kolorów + w miare nowe karty posiadają jakieś tam "ulepszacze". Ogólnie - WOW.

 

Dołączona grafika

 

Mniam.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer AL2216Wsd

 

Kąty mnie nie denerwują, a to już nieźle jak na poczatek. Geforce 2 świetnie sprawuje się w 1680x1050. Skompresowane filmy wyglądają fatalnie, HD/DVD albo chociaż regulacja kolorów + w miare nowe karty posiadają jakieś tam "ulepszacze". Ogólnie - WOW.

 

Mniam.

 

WOW :) napisz jak z gradientami, czy dolne kolory widać i jak z podswietleniem na min mocy lamp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś JPG z gradientami, to się zobaczy. W Nokia monitor tester, widać na zielonym takie schodki że aż się niedobrze robi (pewno dlatego na filmach jest taka sieka :oops: ). Nie pozostaje nic innego jak przerzucić się na HD/DVD, bo DivX wyglądają fatalnie (z bliska).

 

Nokia Monitor - Gradient

 

Jasność - 0

Kontrast - 0

 

Wygląda podobnie do mojego CRT na 0/50, i pewno na takich ustawieniach będę wieczorami siedział. W ciągu dnia - 0/20 do 0/40. Bad pixele - brak. Odbierać monitor w bokserkach od pani kurier - bezcenne ;d

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradient czysty ( bez ditheringu ). Pojedyńczy kolor ma około 6 pikseli i te przejścia powinieneś widzieć ( 1536 pix/256 odcieni ). Radzę obraz zapisać na dysk i oglądać np. za pomocą ACDSEE bo Explorer go kaszani ( dziwne ale dodatkowo widać takie przeskoki co kilkadziesiąt pix ).

 

ps. najlepiej powiększ kilka razy aby mieć większą szerokość kolejnych obszarów - dzięki temu obserwując niektóre kolory powinieneś zobaczyć działanie FRC ( np. delikatnie widoczne makrowzory , podczas gdy na sąsiednim obszarze będziesz miał czysty ton bez makrowzoru ) [ makrowzór przypomina dithering ]

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TFTTEST jest dobry do gradientów :

http://www.benchmarkhq.ru/fclick/fclick.php?fid=271

Niestety nie. Brak możliwości powiększenia fragmentu gradientu przez co nie można pooglądać dokładnie sąsiadujących obszarów ( są po zoomie większe ). Tylko po powiększeniu możemy dostrzec moduł "makrowzorów" w naszym monitorze.

 

-------EDIT------

 

Ten gradient z "kulką" w środku może być dobry do zbadania czy mamy ~16,2 czy ~16,777 mln kolorów ( na 16,2 powinniśmy zobaczyć w środku jednokolorowe koło ) [ nie jestem pewien bo nie mam pod ręką monitora z paletą 16,2 ..... ani nawet z FRC ( " :( " )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się pobawię w robienie fotek, bo teraz nie mam ani ochoty ani naładowanego akumulatora. Brak regulacji wywokości/nachylenia - nie przeszkadza (mi), natomiast jest to spory minus. No ale za taką kasę.... Przebarwienia kolorów z różnych kątów - mi nie przeszkadzaja bo sa minimalne, a fotel mam blisko i siedze bokiem... Minus - za lekki, ja tak wale w klawiature, ze sie trzesie. Wnioski - musze walić w klawiaturę, jak w dziewicę, bardzo, ale to bardzo delikatnie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się pobawię w robienie fotek, bo teraz nie mam ani ochoty ani naładowanego akumulatora. Brak regulacji wywokości/nachylenia - nie przeszkadza (mi), natomiast jest to spory minus. No ale za taką kasę.... Przebarwienia kolorów z różnych kątów - mi nie przeszkadzaja bo sa minimalne, a fotel mam blisko i siedze bokiem... Minus - za lekki, ja tak wale w klawiature, ze sie trzesie. Wnioski - musze walić w klawiaturę, jak w dziewicę, bardzo, ale to bardzo delikatnie ;D

Na fotkach efektu makrowzorów pewnie nie zobaczymy .... - tylko pooglądaj i napisz co tam ciekawego widzisz na tym gradiencie co podałem ( powiększ sobie i gap się na sąsiednie obszary - często jest tak że są miejsca gdzie parzyste są z makrowzorami(taki dither) a nieparzyste bez ( i viceversa ) :wink: :wink:

 

ps. te głośniki to w komplecie dostałeś z monitorem tak ? - :wink: - kompozycja cacy

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że obecne złącza DVI ( w łaściwie nadajniki ) mają 165 Mhz co oznacza że w 1680x1050 nie ma szans na 100 Hz ....

 

A czy wiesz jakia może być maksymalna częstotliwość przy paśmie 165 Mhz i rozdzielczości 1680x1050 ? Jak to się liczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz jakia może być maksymalna częstotliwość przy paśmie 165 Mhz i rozdzielczości 1680x1050 ? Jak to się liczy ?

Są 3 nadajniki po 165 Mhz [może 162 Mhz] ( dla R,G i B ).

 

może po prostu dam przykład:

 

165 000 000 / (1680x1050) = 93 Hz ... dla np. R

 

... i dla kolejnych nadajników tak samo więc w praktyce to jedno równanie wystarczy dla policzenia tego co nas interesuje bo wszystko jest x3

 

aha ... jeszcze jakoś było o blankingu ( 5% i 10 % ) więc częstotliwość moze być mniejsza jeśli są dodawane extra bity ... ale z grubsza coś nam to równanie i tak mówi ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu dam przykład:

 

165 000 000 / (1680x1050) = 93 Hz ...

aha ... jeszcze jakoś było o blankingu ( 5% i 10 % ) więc częstotliwość moze być mniejsza jeśli są dodawane extra bity ... ale z grubsza coś nam to równanie i tak mówi ...

 

Dla ostrożności przyjmijmy, że karta da sygnał 85 -87 Hz - To i tak będzie duży postęp w stosunku do 60 Hz. Czyż nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazy do badania FRC :

2418164[/snapback]

Dla ostrożności przyjmijmy, że karta da sygnał 85 -87 Hz - To i tak będzie duży postęp w stosunku do 60 Hz. Czyż nie ?

Tak - zawsze to większa płynność.

 

ps. To że cżłowiek widzi do ok 25 klatek i szlaban to brednia ( wystarczy w jakiejść grze FPS wymusić 25 FPS następnie 50 FPS i wszystko jest jasne )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...