Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

no nic, klama zapadła i jedzie do mnie iiyama z dvi

gdzie zamowiles?

we wszystkich sklepach w okolicy pustki jesli chodzi o iiyame (wogole bieda z 22") wiec pozostaje inet. szukam dklepu z dobra cena i zeby nie doliczali prowizji przy platnosci karta kredytowa. no i zeby byla gwarancja te 30 dni na 0-pixeli. Swoją drogą nadal nie dostałem od nich odpowiedzi, czy gwarancja obejmuje również subpixele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko TN

A jak sie ma jakość wyświetlanego obrazu w stosunku do matryc S-IPS i podobnych (np 20" Nec 20wgx2). Kwiestia smug itp.

 

Ma ktos moze panorame 20" i 22" zeby porównac wielkosc monitorkow?

 

Co byście polecali? Oczywiscie monitor ma być "do wszystkiego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma jakość wyświetlanego obrazu w stosunku do matryc S-IPS i podobnych (np 20" Nec 20wgx2). Kwiestia smug itp.

 

Ma ktos moze panorame 20" i 22" zeby porównac wielkosc monitorkow?

 

Co byście polecali? Oczywiscie monitor ma być "do wszystkiego".

Sam stoję przed identycznym wyborem.

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1386&ph=1

Co wiem :

- ten IPS jest szybszy od tego TN

- mam pewność że kąty w IPS nie będą dla mnie uciążliwe, w TN jest ryzyko

- jeśli już na 100% zdecyduję się na NEC to wybiorę raczej PRO bo wyeliminowano fiolecenie czerni pod kątem (podobno) i zastosowano w nim lepszą matrycę TW-IPS ( prawdziwa biel )

- na 20" NEC raczej nastawiam się na cleartype + czcionka większa o 25% , na 22" powiększenie czcionki i cleartype nie jest już taką koniecznąścią ale istnieje ryzyko że literki będą za małe

- ten 22" jest i raczej będzie tańsze od NEC IPS 20"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma jakość wyświetlanego obrazu w stosunku do matryc S-IPS i podobnych (np 20" Nec 20wgx2). Kwiestia smug itp.

22" TN - 1300 zł 20" S-IPS - 2000 zł. Wnioski się nasuwają same.

 

Co byście polecali? Oczywiscie monitor ma być "do wszystkiego".

22" jest ekonomiczne. Jak dla mnie Acer DVI 22" za 1300 zł to jest to. Zupełnie nie widzę sensu w kupowaniu Iiyamy/Samsunga, bo to jest identycznie to samo, a płacąc 1600-1800 zł masz już poczucie, że mogłeś mieć mniej cali, w lepszej jakości, na lepszej matrycy. Płacąc 1300 zł wiesz że dostajesz to co za płacisz, i za taką kasę jest to cudo. Na daną chwilę nie wyobrażam sobie kupna 20" na lepszej matrycy za 2000 zł. Ekonomicznie 22 cale, albo 24 za 2500 zł. Pomiędzy - dla masochistów. Wielkość nadrabia wszystko. W tej chwili siedzę pod kątem, mam zmiany kolorów na jednym boku właśnie z powodu kątów widzenia, i szczerze mowic - kila mnie to, bo wystarczy ze wrzuce jakis film i zrobie zomma zeby caly ekran wypelnilo, i juz mam banana na facjacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22" TN - 1300 zł 20" S-IPS - 2000 zł. Wnioski się nasuwają same.

dokładnie tak, mimo ze sips zjada nadal TN pod względem katow i kolorow to jednak roznica cenowa w panoramach jest za duza.

 

 

Gdyby jednak zrezygnowac z formatu panoramicznego to juz np taki monitorek wygląda ciekawie:

http://rodan.net/eSklep/prod?id=lg+l2000c-bf

 

800:1 (2000:1 DFC), SIPS, 8ms, dopalacz, 20", 1600x1200, gwara na piksle a to wszystko za 1570zł

tylko ten mały piksel :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, mimo ze sips zjada nadal TN pod względem katow i kolorow to jednak roznica cenowa w panoramach jest za duza.

Gdyby jednak zrezygnowac z formatu panoramicznego to juz np taki monitorek wygląda ciekawie:

http://rodan.net/eSklep/prod?id=lg+l2000c-bf

 

800:1 (2000:1 DFC), SIPS, 8ms, dopalacz, 20", 1600x1200, gwara na piksle a to wszystko za 1570zł

tylko ten mały piksel :(

Mały piksel się dla mnie też nie nadaje przy normalnej czcionce ( mały czyli mniejszy od ~0,28-0,29 ), ale przy cleartype + powiększenie o 25% przy pikselu 0,255 to spisze się lepiej niż 0,282 + cleartype + powiększenie o 12% - poziom rozmazania będzie mniejszy na tym przykładzie na mniejszym pikselu. Ale 2 sprawy:

1 - jednak pewien poziom rozmazania jest zawsze ( chyba zę wyłączymy cleartype ale wówczas raczej trzeba kupować coś z dużym pikselem ) więc podstawowa sprawa przy rozwiązaniu małopikselowym to akceptacja cleartype

2 - monitor 20" 4:3 jest jednak mniejszy przy przekątnej na 16:9 od monitora 19" 16:10 ( symbolicznie jednak daje to trochę do myślenia ) , nie wspominajac o 20" 16:10

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawie mnie jedna rzecz - gdzies wyczytalem opinie, ze iiyama dobrze skaluje obraz. czy to prawda ze rozne monitory roznie sobie z tym radza? czy wogole skalowanie jest zauważalne z pewnej odległości? pomózcie bo nie mam żadnych doświadcze z monitorami lcd, i caly czas mnie zastanawia, czy jak wreszcie sobie sprawie panorame to nie bede zalowal przesiadki z crt (19" samsung syncmaster - raczej nie mam do niego zadnych zastrzezen)

 

monitor ma slużyc głównie do gier - jak się da to również do konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawie mnie jedna rzecz - gdzies wyczytalem opinie, ze iiyama dobrze skaluje obraz. czy to prawda ze rozne monitory roznie sobie z tym radza? czy wogole skalowanie jest zauważalne z pewnej odległości? pomózcie bo nie mam żadnych doświadcze z monitorami lcd, i caly czas mnie zastanawia, czy jak wreszcie sobie sprawie panorame to nie bede zalowal przesiadki z crt (19" samsung syncmaster - raczej nie mam do niego zadnych zastrzezen)

 

monitor ma slużyc głównie do gier - jak się da to również do konsoli

Tak różnie skalują - jedne gorzej inne lepiej ale obecnie chyba jakość ogólnie jest wyrównana ( nie widziałem wszystkiego ).

 

Dla jednych dobre skalowanie jest OK a dla innych nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie zamowiles?

we wszystkich sklepach w okolicy pustki jesli chodzi o iiyame (wogole bieda z 22") wiec pozostaje inet. szukam dklepu z dobra cena i zeby nie doliczali prowizji przy platnosci karta kredytowa. no i zeby byla gwarancja te 30 dni na 0-pixeli. Swoją drogą nadal nie dostałem od nich odpowiedzi, czy gwarancja obejmuje również subpixele

 

kumpel gdzieś mi ściągnął, siedzę na SIPS i uważam ją za doskonałą ale chce mieć panoramę, podejrzewam że gwarancja iiyamy jest tez na subp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iiyama jest w 2426193[/snapback]

Jak dla mnie Acer DVI 22" za 1300 zł to jest to. Zupełnie nie widzę sensu w kupowaniu Iiyamy/Samsunga, bo to jest identycznie to samo, ...

 

Pierwsze zdanie i pierwsza część drugiego, to Twoja sprawa. Natomiast pisząc "bo to jest identycznie to samo", wprowadzasz ludzi w błąd. Iiyama na pewno jest lepsza, a różnica w cenie 175 zł, przy tego typu zakupie, mało istotna.

 

P.S. Zakładam, że czytałeś cały wątek, a nie tylko w nim pisałeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menu "serwisowe" - http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...p=2367600\

 

HDCP

* fizycznie - ściągając obudowę jak to uczyniłem, i co sam odkryłeś (chip realteka)

http://img176.imageshack.us/my.php?image=acer3mw8.jpg versus

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2415372 i zdjęcie nr 5

 

* logicznie - jeżeli masz kartę HDCP-compliant, to ze strony Cyberlink'a, HD/BD Advisor sprawdza poprawność zestawienia połączenia HDCP. To jedyny program jaki znam, który posiada tą umiejętność.

 

Nie mają napisu na kartonie ? :unsure: Mój ET.E16WE.008 zrobiony jest w czechach - domyślam się, że otworzyli tam montownie żeby ominąć 14%...

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają napisu na kartonie ? :unsure: Mój ET.E16WE.008 zrobiony jest w czechach - domyślam się, że otworzyli tam montownie żeby ominąć 14%...

TAK, jest nowy ET i data produkcji "OCT" i nie ma HDCP na kartonie

 

Wynika z tego ze dopiero modele "NOV" mają HDCP

 

SERVICE MENU IIYAMA 22" E2200WS, kombinacja podobna do acera:

 

1.Power OFF (standby)

2.EXIT + ENTER + POWER ON jednoczesnie

 

przed wejsciem do głownego menu pojawia się najpierw menu serwisowe w ktorym jest kilka opcji i typ matrycy AUO TN M220EW01 22"

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezposredni link do sterow pochodzi stad -> http://www.iiyama.pl/default.asp?SID=&LNG=EN

I jest wyraznie napisane:

Driver files for all iiyama products, both new and old are contained within the one file.

Wszystko powinno dzialac.

 

EDIT

OT, jak macie ochote to przeczytajcie sobie recke Aplle 30" -> http://pclab.pl/art23407.html

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm,tylko są tam różne modele ale mojego nie ma....

To musisz poczekac jak wyjda nowe stery, widocznie nie ma do Twojej iiyamy jeszcze. ;] Nazwa pliku (29.9) wskazuje na date, a wtedy byc moze nie bylo jeszcze tego monitora.

 

BTW Zwykla 19" vs. iiyama 22"

Dołączona grafika

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ViewSonic'a vx2025wm. ;] Z pasami po bokach to tylko z DVI i w sterach odznaczasz "skaluj obraz do rozmiaru ekranu". Pod d-sub ta funkacja jest nieaktywna. ;)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięks, a ta opcja to w sterach monitora co to ich jeszcze nie mam :( tak? czy w karcie graf?

Jak masz zwykly control panel, a nie wynalazek CCC to ta opcja znajduje sie w Wlasciwosci: Ekran->Zaawansowane->Ekrany->FPD

 

Screen pogladowy:

Dołączona grafika

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawie mnie jedna rzecz - gdzies wyczytalem opinie, ze iiyama dobrze skaluje obraz. czy to prawda ze rozne monitory roznie sobie z tym radza?

ja czytalem gdzies, ze przy kablu dvi podobno mozna skalowac na poziomie karty graficznej, ale nie wiem jak to wyglada w praktyce i jakie karty na to pozwalaja.

 

przed wejsciem do głownego menu pojawia się najpierw menu serwisowe w ktorym jest kilka opcji i typ matrycy AUO TN M220EW01 22"

czyli matryca identyczna jak w belce, wiec patrzac jeszcze na "bude" to smialo mozna stwierdzic, ze sa produkowane w tej samej fabryce :lol2:

 

gmfriend pisales, ze nie widzisz roznic pomiedzy dvi a dsub, a jak jest z dostrajaniem monitora? (wlasciciele acera pisali ze na dsubie za kazda zmiana rozdzialki monitor sie dopsaowuje i bodajze przy tym na chwile sie wylaczal obraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgmfriend pisales, ze nie widzisz roznic pomiedzy dvi a dsub, a jak jest z dostrajaniem monitora? (wlasciciele acera pisali ze na dsubie za kazda zmiana rozdzialki monitor sie dopsaowuje i bodajze przy tym na chwile sie wylaczal obraz)

nie pamiętam czy to okienko pojawiało sie na początku ale teraz jak zmieniam na dsubie rozne rodziałki to obraz wskakuje od razu bez zadnego dostrajania...

(przez ~0.5 sekundy jest czarny ekran afkors ale tak sie dzieje rowniez na DVI)

 

Po ręcznym wcisnięciu AUTO obraz znika na ~0.5sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...