Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

nie pamiętam czy to okienko pojawiało sie na początku ale teraz jak zmieniam na dsubie rozne rodziałki to obraz wskakuje od razu bez zadnego dostrajania...

(przez ~0.5 sekundy jest czarny ekran afkors ale tak sie dzieje rowniez na DVI)

 

Po ręcznym wcisnięciu AUTO obraz znika na ~0.5sek

 

zgadza się, pojawiło się tylko raz na początku; trochę opini z rana - jednak TN to nie SIPS :/ , kąty i kolory - od razu się widzi różnicę, co jeszcze?

 

gry - niektóre wyglądają ok po rozciągnięciu rozdziałek 4:3 ale np need for speed to tylko w panoramicznej rozdziałce albo czarne pasy - w sumie po przesiadce z moim zdaniem doskonałej iiyamy 19 SIPS na panoramę 22 mam mieszane uczucia z przewagą pozytywów - jeszcze jedno - minimalizacje kosztów widać wszędzie - ten plastik to już nie ten co kiedyś - widać spadek jakości. BTW duża różnica im plus patrząc na tę TN i na TN z przed lat

Edytowane przez Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, kazdy mowi tylko o Iiyamie,a np Samsung 225bw nie jest godny uwagi?cena praktycznie ta sama, ktos chyba napisal ze iiyama ma lepsze skalowanie i nie ma jak samsung ziarnistosci w grach, ale za to samsung posiada kody HDCP, z tego jednego samego wzgledu nie warto wybrac Samsunga?

 

Co do opinii o kolorach w Samsungu to sa one bardzo skrajne, jedni bardzo zachwalaja drudzy bardzo krytykuja,ja taki wybredny nie jestem wiec chyba powinno byc oki, w koncu go zamawiam po dlugich namyslach i czekaniu na kase....tuz po swietach i wybor padl raczej na samsunga, jak macie jakies konkrety co do roznic w tych monitorach to bardzo prosze o napisanie tego,mi sie wydaje ze osobiscie duzej roznicy miedzy nimi nie ma,a hdcp przemawia za samsungiem, ceny np w pixmanii sie praktycznie nie roznia

Edytowane przez Maaaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 22" są do siebie nieprawdopodobnie podobne i nie wiem jak może Samsung mieć ziarnistość w grach a Iiama nie ... :unsure:

 

Gdybym kupował teraz 22" to bym kupił najtańszy model byle z DVI - choc faktycznie ja nie skaluję do nienatywnej praktycznie niegdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, kazdy mowi tylko o Iiyamie,a np Samsung 225bw nie jest godny uwagi?cena praktycznie ta sama, ktos chyba napisal ze iiyama ma lepsze skalowanie i nie ma jak samsung ziarnistosci w grach, ale za to samsung posiada kody HDCP, z tego jednego samego wzgledu nie warto wybrac Samsunga?

Co do opinii o kolorach w Samsungu to sa one bardzo skrajne, jedni bardzo zachwalaja drudzy bardzo krytykuja,ja taki wybredny nie jestem wiec chyba powinno byc oki, w koncu go zamawiam po dlugich namyslach i czekaniu na kase....tuz po swietach i wybor padl raczej na samsunga, jak macie jakies konkrety co do roznic w tych monitorach to bardzo prosze o napisanie tego,mi sie wydaje ze osobiscie duzej roznicy miedzy nimi nie ma,a hdcp przemawia za samsungiem, ceny np w pixmanii sie praktycznie nie roznia

samsunga nie widziałem ale jesli nie ma on regulacji mocy lamp tylko wszystko reguluje na matrycy to nigdy bym takiego monitora nie kupił

 

Ja juz mysle o nowym monitorku, oglądałem własnie acerki 24" w MM i HP 24" - booomba:), po głowie chodzi mi tez LG L2000C - zwykły 20" 4:3...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, kazdy mowi tylko o Iiyamie,a np Samsung 225bw nie jest godny uwagi?cena praktycznie ta sama, ktos chyba napisal ze iiyama ma lepsze skalowanie i nie ma jak samsung ziarnistosci w grach, ale za to samsung posiada kody HDCP, z tego jednego samego wzgledu nie warto wybrac Samsunga?

ja tez mialem go na oku, ale jezeli 90% opini na jego temat na roznych serwisach jest negatywna to chyba cos jednak z nim nie jest ok :blink: wiadomo - nie kazdy zauwazy wady i nie kazdemu beda one przeszkadzaly :wink:

 

po drugie samsung jest na starszej matrycy bo na rynku mozna juz go kupic od dluzszego czasu B-)

 

za samsungiem pomijajac hdcp przemawia regulacja wysokosci i bodajze pivot

 

jak dostaniesz to czekamy na relacje :)

Edytowane przez R.E.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tre.pl/index.php?docid=abctowar&id=54390

 

ja tak dalej pójdzie to Acer będzie niedługo kosztował 1000zł :)

Tyle ze to link do Acera 2216Ws (ma tylko D-Sub) a Acer 2216Wsd (z DVI) nadal ciężko dostępny i jego cena tak szybko nie spadnie :/

Z ciekawostek tutaj: http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...CD+PLE2200WSV-B

jest Iliama 22 cale za 1474 zł niestety (tylko D-Sub) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogos interesują info o plamkach, pixelach, przekątnych; odnośnie monitorów LCD i CRT to tu jest duży artykuł:

http://www.proline.pl/index.php?id=news&am..._piksela_ripb4o

Może się komuś przyda wiedza tam zawarta :)

Edytowane przez exPredator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwale sie - stałem się szczęsliwym posiadaczem iiyamy :) to mój pierwszy elcedek i jestem mile zaskoczony. zadnego smużenia, nierównego podświetlenia czy przekłamań kolorów. Jak odpaliłem Heroes V myślałem, że się posikam z radosci. wszystko wielkie, wyrazne i kolorowe. dla mnie bomba!

 

do tego panel pieknie komponuje się z klepałką G15 logiego - są tej samej szerokosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się na allegro "piękniś" ASUS z DVI za 1600 PLN

 

http://www.allegro.pl/item153367931_nowy_l...g_dvi_700_.html

 

Z tego co widać na http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1590&ph=1

jest to najszybszy model 22" z najgorszą reprodukcją kolorów.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się na allegro "piękniś" ASUS z DVI za 1600 PLN

 

http://www.allegro.pl/item153367931_nowy_l...g_dvi_700_.html

 

Z tego co widać na http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1590&ph=1

jest to najszybszy model 22" z najgorszą reprodukcją kolorów.

 

na OC.uk forum użytkownik strasznie nadawał na smuzenie tego asusa, po dokładnym zapoznaniu się z problemem okazało się to efektem przepalenia dopalacza czyli smużenia samego dopalacza (białe cienie na poruszających sie obiektach w ciemnych scenach). Dodatkowo dopalacz powoduje większy szum w filmach i problemy przy odswiezaniu innym niz 60Hz.

 

Ktos słusznie stwierdził ze monitory z dopalaczem powinny miec funkcję wyłączania dopalenia...

 

Pod wzgledem smuzenia moja iiyama 5ms bez dopalacza sprawdza się znakomicie i jest naprawdę niewiele gier w ktorych widac smuzenie (np X-Moto - fajna gierka, chodzi nawet w 1680x1050 na słabym sprzęcie - polecam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na OC.uk forum użytkownik strasznie nadawał na smuzenie tego asusa, po dokładnym zapoznaniu się z problemem okazało się to efektem przepalenia dopalacza czyli smużenia samego dopalacza (białe cienie na poruszających sie obiektach w ciemnych scenach). Dodatkowo dopalacz powoduje większy szum w filmach i problemy przy odswiezaniu innym niz 60Hz.

 

Ktos słusznie stwierdził ze monitory z dopalaczem powinny miec funkcję wyłączania dopalenia...

 

Pod wzgledem smuzenia moja iiyama 5ms bez dopalacza sprawdza się znakomicie i jest naprawdę niewiele gier w ktorych widac smuzenie (np X-Moto - fajna gierka, chodzi nawet w 1680x1050 na słabym sprzęcie - polecam)

Było by dobrze gdyby monitory miały funkcję regulacji "siły" dopalania - dało by się wówczas je tak wyregulować aby nie było przebicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by dobrze gdyby monitory miały funkcję regulacji "siły" dopalania - dało by się wówczas je tak wyregulować aby nie było przebicia.

Widziałem takie cos w menu serwisowym kilku telewizorów LCD (philips,universum), było 5 stopni ustawiania dopalacza, nie wiem dlaczego w monitorach LCD tego nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wlascicieli Acera AL 2216Wsd: Czy on przy pewnych poziomach jasnosci wydaje "dzwieki"? Kilka(nascie) stron temu ktos opisywal wersje bez DVi i tez jakas osoba to ptowierdzila, ze ten monitor wydaje blizej nieokreslone dzwieki przy pewnych ustawieniach ostrosci/jasnoci?

 

Edit: Chodzi o tzw "buczenie".

Edytowane przez szogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, w bardzo niedalekiej przyszłości (czyt za kilka -kilaknaście) dni kupuje monitor :)

 

Jednak mam pewne ograniczenie muszę go kupić w lokalnym sklepie. Nie żadne zamawiania :(, zalezy mi jak już pisałem na 22" do gier/ internetu (ew czasem film) Iiyamy może nie być więc co innego polecacie ( z DVI !) w podobnej kategorii cenowej (czywiście 22" panorama), aha i przydała by się gwarancja na martwiaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gwarancją zapomnij, chyba, że za dopłatą, ale to tylko niektore sklepy internetowe mają..

 

Nie wiem jak u Ciebie, ale w Kielcach w sklepie do którego ja uczęszczam jest możliwość zamówienia.. sprowadzają towar z kilku hurtowni, jeżeli na hurtowniach nie ma to mogą spokojnie zamówic ze strony internetowej, możesz pogadać z nimi w ten sposób :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, w bardzo niedalekiej przyszłości (czyt za kilka -kilaknaście) dni kupuje monitor :)

 

Jednak mam pewne ograniczenie muszę go kupić w lokalnym sklepie. Nie żadne zamawiania :(, zalezy mi jak już pisałem na 22" do gier/ internetu (ew czasem film) Iiyamy może nie być więc co innego polecacie ( z DVI !) w podobnej kategorii cenowej (czywiście 22" panorama), aha i przydała by się gwarancja na martwiaki.

Twojego miasta nie znam, ale dużego wyboru i tak nie masz :(

1.Samsung 225BW-22 - jakieś 1800zł

2.Iliama ProLite PLE2200WS-B 22 - jakieś 1700zł

3.Acer AL2216Wsd-22 - jakieś 1400zł

 

A który jaki i jakie ma wady, zalety - to poczytaj to forum od początku, bo przewijają się opinie posiadaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Samsung wprowadza matrycę 22" z podświetleniem LED ( bo gamut ze spec. wynosi 92% ) . http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Mon...M2/LTM220M2.htm

nie to nowe swietlowki, AUO tez uaktualniło matryce na swojej stronie, są 2 wersjie 22" TN jedna z 72% saturacją a druga z 92%

 

http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec...&items_id=1

 

BTW jest tam nowa matryca 26" AMVA AUO

http://www.tftcentral.co.uk/news.htm#a-mva

 

i matryce 24" samunga na TN :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2453546[/snapback]

nie to nowe swietlowki, AUO uaktualniło matryce na swojej stronie, są 2 wersjie 22" TN jedna z 72% saturacją a druga z 92%

 

http://www.auo.com/auoDEV/products.php?sec...&items_id=1

 

Ale Samsung jest na matrycy samsungowej - to tak dla precyzji informacji :)

 

PS. Szkoda, że te nowe matryce 26" są dla TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Szkoda, że te nowe matryce 26" są dla TV

ale to są 26" do monitorów :) przynajmniej te AUO

 

samung wprowadził tez 24" na TN czyli tania duza matryca dla graczy

 

dla zwolenników mikroliterek jest nowa matryca AUO 17" 1920x1200 z pikslem 0.191 :lol2:

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...