Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

mozecie to jakos nazwac? to moje pierwsze lcd ale troche mnie to dziwi. niedostatki TN (acer 22") czy moze po prostu siakas wada??? :blink:

 

zeby bylo smieszniej, patrzac na wprost tego w ogole nie widac. pech chcial ze fotel mam troche ponizej i juz daje po oczach...

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozecie to jakos nazwac? to moje pierwsze lcd ale troche mnie to dziwi. niedostatki TN (acer 22") czy moze po prostu siakas wada??? :blink:

zeby bylo smieszniej, patrzac na wprost tego w ogole nie widac. pech chcial ze fotel mam troche ponizej i juz daje po oczach...

mam podobnie na iiyamie, to wina małych kątow TN w pionie, pasek menu nie jest jednolitego koloru i delikatne odcienie - pozornie takie same (patrząc prostopadle)- jednak pod kątem od dołu roznice w odcieniach są uwypuklane - dostają innych przebarwień - im nizej tym kolory bardziej się zmieniają

 

To nie jest matryca PVA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na filmy na DVD przestałem odczuwać ostatni minus tego monitora - czyli ujawnianie kompresji. Mi już na maksa pasuje i nie wróciłbym do CRT. Ale ze względu na wielkość. Przed chwilą siedziałem na komputerze ojca z moim Samsungiem 19", ostrość i jakość obrazu taka sama, kolory i kąty oczywiście o wiele lepsze :lol: Cóż, ale 22" to 22".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups dziwne ze mi umknela bo dosc czesto sledze ten temat :} Ja tez planuje przesiadke z 17 crt. Dzieki.

W poniedziałek lub wtorek lub środę :) będę miał 22'' i też przesiadam się z 17'' więc opisze tutaj wrażenia po zmianie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka:

LG zapowiadało model L226WT czyli ten (występuje w 2 wersjach kolorystycznych) http://www2.atelco.de/7ATuXJJh9RmJqY/1/art...91&agid=603 lub

http://www2.atelco.de/7ATuXJJh9RmJqY/1/art...92&agid=603

 

ale pierwsze słyszę (tzn widzę ;-) ) o tym modelu:

http://www2.atelco.de/7ATuXJJh9RmJqY/1/art...98&agid=603 lub

http://www2.atelco.de/7ATuXJJh9RmJqY/1/art...99&agid=603

 

z opisu wygląda, że różnią się czasem reakcji matrycy (pierwszy ma 5 ms a drugi 2 ms) i tym, że drugi model posiada wyjście HDMI.

Ciekawe tylko czemu czemu LG produkuje 2 różne 22" matryce TN ? Czy to nie podnosi im kosztów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 226BW juz w Polsce w sklepie, cena 1950zł

 

http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=888691

 

(IMO nie warto)

 

Exequtor: to są te same matryce, 2 czy 5ms to tylko roznica w dolpalaczu ktory jest "przed" matrycą więc zadnych wielkich kosztow nie ma, HDMI podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem ze swoim monitorem, ktory nie wiem czy uznac za normalny,ten monitor to iiyama 22, a problem to katy gora dol, wiem ze ten monitor nie powala swoimi katami, ale martwi mnie to ze jak patrze na niego z gory to kolory sa ok, obraz jest normalny i nie zamienia sie w zaden negatyw, ale patrzac od dolu powstaje wlasnie ten jakby negatyw, kolory sa odwrocone i po prostu sciemnia, nie wiem jak to bardziej okreslic, w kazdym badz razie wystarczy sie rozlozyc na fotelu i od razu to sie rzuca w oczy, pare cm w dol i obraz jest zupelnie inny i moje pytanie uznac to za cos normalnego na tym monitorze czy moze to jakas usterka? Po prostu martwi mnie to ze z gory jest wrecz idealnie ale z dolu naprawde kiepsko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś dzwoniłem do tre.pl bo zamówiłem monitor kasa wpłacona wersja DVI i monitora nie ma :( ale powiedzieli mi że dla tych co zamówili wcześniej czyli przed wyzerowaniem ;) ilości postarają się ściągnąć parę i jutro wysłać. Więc czekam :) nie lubię czekać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do acera. Czy w grach wystepuje smużenie. Nie ukrywam, że ważny jest dla mnie czas reakcji matrycy, bo duzo gram w q3 do tego na szybkim modzie excessive plusi tu bardzo ważny jest czas reakcji. Inna sprawa, to czy w wersji bez dvi można ustawić niestandardową rozdzielczość, np. 1024 na 768, ale bez rozciągania, czyli na środku ekranu, a u góry i po bokach ciemne pasy. Domyślam się że raczej nie można, ale wolę się upewnić. Kolejne pytanie, to czy można regulować ekran w pionie, wiadomo, jak człowiek chce pooglądać film, to się kładzie na kanapie:D, a że jest to matryca TN, to trochę się spojrzy z dołu i już mamy prawie negatyw ( aprzynajmniej przekłamanie), więc regulacja w pionie to ważna rzecz.

Pozdrawiam

 

[edit]

Tak jak kolega poniżej jestem ciekaw. Co prawda widziałem już zdjęcia sygnału telewizyjnego, ale był to raczej sygnał lepszej jakości, telewizja cyfrowa albo cuś takiego, a ja niestety mam podłączony sygnał z anteny naziemnej, czyli kicha. Zastanawiam się nad wzięciem nki, bo przy takim monitorze powinna już całkiem nieźle wyglądać.

Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do acera. Czy w grach wystepuje smużenie. Nie ukrywam, że ważny jest dla mnie czas reakcji matrycy, bo duzo gram w q3 do tego na szybkim modzie excessive plusi tu bardzo ważny jest czas reakcji. Inna sprawa, to czy w wersji bez dvi można ustawić niestandardową rozdzielczość, np. 1024 na 768, ale bez rozciągania, czyli na środku ekranu, a u góry i po bokach ciemne pasy. Domyślam się że raczej nie można, ale wolę się upewnić. Kolejne pytanie, to czy można regulować ekran w pionie, wiadomo, jak człowiek chce pooglądać film, to się kładzie na kanapie:D, a że jest to matryca TN, to trochę się spojrzy z dołu i już mamy prawie negatyw ( aprzynajmniej przekłamanie), więc regulacja w pionie to ważna rzecz.

Pozdrawiam

Nie pamiętam który użytkownik ( :oops: ) napisał że panorama 22" 5ms ( chyba Acer ) jest nieco wolniejsza ( większe rozmycie ruchomych elementów ) niż Benq 19" GP na MVA z dopalaczem - jeśli widziałeś Benq to będziesz miał punkt odniesienia - jak wiesz czy coś smuży , czy smuży dużo to bardzo względne określenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam który użytkownik ( :oops: ) napisał że panorama 22" 5ms ( chyba Acer ) jest nieco wolniejsza ( większe rozmycie ruchomych elementów ) niż Benq 19" GP na MVA z dopalaczem - jeśli widziałeś Benq to będziesz miał punkt odniesienia - jak wiesz czy coś smuży , czy smuży dużo to bardzo względne określenia .

Niestety jeśli chodzi o porównanie LCD, to jestem zielony, nie w sensie technicznym ale organoleptycznym, po prostu jedyny LCD z którym miałem większą styczność to ten z laptopa, a tu to kompletnie inna liga. Będę sie przesiadał z CRT, czyli wydaje mi się, że powinienem się chyba przygotować na dużą przepaść jeśli chodzi o szybkość. Ale póki co będę miał pod ręką crt, więc jakby co przełączę, jak będzie jakiś mecz. Może z czasem sie przyzwyczaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem ze swoim monitorem, ktory nie wiem czy uznac za normalny,ten monitor to iiyama 22, a problem to katy gora dol, wiem ze ten monitor nie powala swoimi katami, ale martwi mnie to ze jak patrze na niego z gory to kolory sa ok, obraz jest normalny i nie zamienia sie w zaden negatyw, ale patrzac od dolu powstaje wlasnie ten jakby negatyw, kolory sa odwrocone i po prostu sciemnia, nie wiem jak to bardziej okreslic, w kazdym badz razie wystarczy sie rozlozyc na fotelu i od razu to sie rzuca w oczy, pare cm w dol i obraz jest zupelnie inny i moje pytanie uznac to za cos normalnego na tym monitorze czy moze to jakas usterka? Po prostu martwi mnie to ze z gory jest wrecz idealnie ale z dolu naprawde kiepsko....

Witam.U mnie jest to samo, w tych modelach to norma.Ja na nim oglądam kanały satelitarne wraz z C+HD i czasem sobie podkładam książkę pod podstawkę jak siedzę na podłodze , żeby normalnie widziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeśli chodzi o porównanie LCD, to jestem zielony, nie w sensie technicznym ale organoleptycznym, po prostu jedyny LCD z którym miałem większą styczność to ten z laptopa, a tu to kompletnie inna liga. Będę sie przesiadał z CRT, czyli wydaje mi się, że powinienem się chyba przygotować na dużą przepaść jeśli chodzi o szybkość. Ale póki co będę miał pod ręką crt, więc jakby co przełączę, jak będzie jakiś mecz. Może z czasem sie przyzwyczaję.

ja niedawno przesiadlem sie na lcd i jesli chodzi o smużenie, to nic takiego nie widze.

za to, jesli grasz w fps, może Ci przeszkadzać maksymalne odświeżanie na poziomie 60 czy 75 hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...