Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=36065

Jak na komputronik niezła cena, fakt można w sieci taniej znaleźć, ale dochodzą koszty przesyłki, a jak ktoś ma komputronik pod nosem (jak ja) to przynajmniej nie będzie miał problemu z serwisem jakby nie daj Boże coś się stało. Jeśli się będzie dało zamówić to chyba tam kupię. Bo póki co mają go tylko w ofercie, w magzaynach pusto:/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie moze i mozna ale stanowczo odradzam kupowanie w tremarku (tre.pl). Zamowilem tam Acera dla kumpla mieli na magazynie 80 szt. Monitor zamowilem 4 stycznia wieczorem i czekalem sobie spokojnie. W koncu zaczalem do nich wydzwaniac okazalo sie ,ze podobno kurier byl 12 stycznia o 11 rano i nikogo nie zastal. Pisze podobno bo nawet nie zadzwonil ani nie zostawil zawiadomienia (co jak ostatnio odbieralem paczke bylo normalna praktyka). No dobra mysle sobie niech wysla jeszcze - okazalo sie ,ze na konkretny dzien nie da sie zamowic kuriera i trzebaby znowu kampic calymi dniami w domu. To powiedzialem ,ze dobra przyjedziemy w srode po niego jak juz wroci od firmy z kurierskiej. W srode dzwonilem czy jest na miejscu byl , ale akurat kumpel sie rozchorowal tak ze karetka po niego przyjechala, wiec prosilem czy mozemy przyjsc w czwartek czyli dzisiaj.

Dzisiaj juz nie dzwonilem skoro wczesniej umowilem sie z pracownikiem ,ze monitor jest na miejscu i czeka. Jak dojechalismy to okazalo sie ze monitora nie ma i rzekomo nic nie wiedza na ten temat. Jeszcze zaczeli sciemniac ,ze nie moga mi pomoc bo nie wiem z kim rozmawialem przez telefon (pomijajac fakt ,ze nikt sie nie przedstawial przy odbiorze telefonu). Do tego klamali ,ze nie maja monitorow przypisanych na konkretne nazwiska i numer zamowienia podczas kiedy poprzedniego dnia pracownik w sklepie sprawdzal i sie mnie pytal czy to mialo byc na takie to a takie nazwisko i po podaniu wlasciwego znalazl konkretny egzemplarz bez problemu.

Wniosek nasuwa sie oczywisty , ze monitor zostal komus sprzedany.

 

Oczywiscie pomijajac niemoznosc sprawdzenia bad pixeli na miejscu ale o tym wiedzialem wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się w końcu na samsunga 205BW, czyli 20, bo był w promocji w media za 999. I jak teraz stoi na biurku, to wstwoerdzam, że 20 jest całkiem wsytarczająca, mały piksel mi nie przeszkadza. Niestety obraz z karty telewizyjnej jest beznadziejny, ale to dlatego, że mam obraz z anteny naziemnej. No cóż przeniosę się do tematu o tanich dwudziestkach:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy warto dopłacić 200(niecałe) zł do dvi bo w komputroniku są 22" iiyama ProLite E2200WS i E2200WSV.

Jeden ma drugi nie.

No i oczywiście czy cena 1638,50 zł jest rozsądna za niego.

 

Czy może innego.....

Przyznaję się uzbierałem kasę i się wacham co kupić - w tej cenie - normalnie się trzęse :)

Czytając te posty tutaj no... od zeszłego roku wiele się pozmieniało i dzisiaj jest większy wybór.

A i w tym problem - byłby 1 no i z głowy a tak :unsure:

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pochwale :) moje iiyama dzis przyszła, jak narazie 0 mniej działających pixeli :P.

 

Monitorek musze przynzać niezły, choć narazie jestem na etapie przywyczajania do niego oczu (po przesiadce z 5 letniej 17" crt flatron)

 

Kąty wcale mi nie przeszkadzają, moge się walnąć na kanape (jakies 1.5m od pc) i leżąc jest OK.

 

Narazie jade na D-sub (do czasu gdy rusze 4 litery do klepu :) ) musze przyznać że obraz jest dobry po odpowiednim skonfigurowaniu kolorki ładniutkie.

 

Mam pytanie do posiadaczy tej iiyamy jak jest najlepiej ustawić ostrość w menu monitora ? i co to jest DDC/CI - bo w instrukcji nie piszą, a i jeszcze jedno da się go powiesić na scianie ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A, to satelitarny tuner masz. To już wiem skąd taka jakość.

 

Ja na razie niestety mam tylko analogowy tuner Leadteka, i obraz z kablówki UPC nie zachwyca. Soft też raczej kiepski, ale nie wiem czy coś innego obsługuje ten tuner (WinFast TV2000 XP Expert). Może ty się orientujesz?

Sorry za off-top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przesiadłem się z CRT 17'' na LCD panoramiczny 22'' wrażenie naprawde powalające "jaki on wielki :D" naprawdę super :) jestem pod wrażeniem. Kiedyś obiecałem fotkę jak zmienię monitor w porównaniu 17'' a 22'' więc dodaje B-)

post-121885-1169243386_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nerevar: Mozna wiedziec gdzie zamowiales i ile trwala realizacja?

Pierw miałem kupić w lokalnym sklepie ale jednak cena była tam trochę wyżasza wiec kupiłem na allegro (choć nie na ręke) w Icomp, niestety troche długo go słali bo z tydzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to masz za tuner że ci rozciąga 4:3 do 16:10 a nie 16:9? Jakiś zewnętrzny pod D-Sub?

prawie zwykły tuner, ktory rozciąga dowolnie obraz do dowolnej wielkosci

 

model Hauppauge PVR 250MCE sprzętowy MPEG2

 

Mam pytanie do posiadaczy tej iiyamy jak jest najlepiej ustawić ostrość w menu monitora ? i co to jest DDC/CI - bo w instrukcji nie piszą, a i jeszcze jedno da się go powiesić na scianie ?

z tą ostroscią jest troche do kitu w iiyamie, domyslnie jest 3 czyli niby brak wyostrzania a jednak widac delikatny wpływ tej funkcji na obraz, przy 4 jest juz za bardzo rozmyty.

DDC?CI to imozliwosc sterowania monitorem softwarowo, jak jest to włączone to mozna regulowac jasnosc kontrast itp za pomocą programu (np w sterownikach grafiki dla NVIDIA nazywa się to Direct Acces)

Mozesz powiesic iiyamę na scianie

 

Soft też raczej kiepski, ale nie wiem czy coś innego obsługuje ten tuner (WinFast TV2000 XP Expert). Może ty się orientujesz?

miałem tez ten tuner i miał bardzo dobrą jakosc, alternatywny soft to np Dscaler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alternatywny soft to np Dscaler

Dzięki za info o tym programie, jest świetny, czegoś takiego szukałem. Płatny soft sie do niego nie umywa. Tylko strasznie dużo procka zżera:/. Pod tym względem najlepszy jest moretv. Edytowane przez Wicked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o tym programie, jest świetny, czegoś takiego szukałem. Płatny soft sie do niego nie umywa. Tylko strasznie dużo procka zżera:/. Pod tym względem najlepszy jest moretv.

no wlasnie.. zuzycie cpu - czy da sie w dscalerze wylaczyc wogole funkcje deinterlace? bo mi sie udaje tylko przelaczyc pomiędzy różnymi trybami, ale nie widzę opcji off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do posiadaczy IIyamy :) jak macie ustawione różne parametry do : Filmów, Internetu, Gier.

 

Głównie mi chodzi co ustawić żeby biel nei była taka Pure bright jak po "wizirze" i nie raziła w oczy.

 

Mam też 2 pytanie czcionki wydają m się bardz ostre np : w skinie invision, na jasnoniebieskim tle czarna czcionka taka dziwna sie wydaje.

 

Ja jade ne : Gamma w nvidia settings 0.8 contrast 76 lampy 36 zazwyczaj i 6500K. Do gier jest ok ale już do neta się nie nadaje :/. Zato do filmów zwiększam moc lamp.

 

Aha i da się jakoś zapisać profile gdzieś żeby tyle nie pstrykać (mam driver ze strony iiyamy, byłz nim nawet 1 profil (czyt ustawienia ala "mleko" :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.. zuzycie cpu - czy da sie w dscalerze wylaczyc wogole funkcje deinterlace? bo mi sie udaje tylko przelaczyc pomiędzy różnymi trybami, ale nie widzę opcji off

zeby uzycie cpu było małe to trzeba przy instalacji wybrać słaby procesor :)

 

Ustawienia iiyamy to jasnosc 20, kontrast 50-70, RGB na 100 lub 80,90,100 gamma w sterownikach wg krzywej 0.8 albo wg tego

http://img104.imageshack.us/img104/1365/gam7nd.jpg

wtedy skin invision wygląda lepiej

 

czcionki: CLEARTYPE obowiązkowe + dostrojenie na stronie microsoftu

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RGB na 100 lub 80,90,100

 

czcionki: CLEARTYPE obowiązkowe + dostrojenie na stronie microsoftu

 

Czyli R - 80, G - 90, B -100 tak ?

 

Cleartype włączyłem, a to dostrajanie to nie bardzo wiem o co chodzi :)

 

Aha a do gier / filmów stosować innych configów ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko strasznie dużo procka zżera

Ustawienia co do proca możesz zostawić takie, jak masz, ale wybierz w ustawieniach, aby priorytetem nie był DScaler, lecz "inne programy". Wtedy jego pracy niemal nie dostrzegasz.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli R - 80, G - 90, B -100 tak ?

 

Cleartype włączyłem, a to dostrajanie to nie bardzo wiem o co chodzi :)

 

Aha a do gier / filmów stosować innych configów ?

ad1. Ja mam takie ustawienia bo lubie zimną biel

 

ad2. regulujesz intensywność wygładzania programem online:

http://www.microsoft.com/typography/cleart...uner/Step1.aspx

 

albo ściągasz gotowy programik i tam ustawiasz

http://www.microsoft.com/typography/ClearTypePowerToy.mspx

 

ad3.ponieważ iiyama nie ma w menu profili więc stosuje tylko ręczną regulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że to nowość, ale zdrowo ich poj.... z taką ceną. W Niemczech 396 euro - rozumiem jakby kosztował 150-200 zł drożej ale nie 400 zł. Nastawiam się na niego albo Samsunga 226BW ale oczywiście nie za taką cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panorama Eizo

 

- Czy da się ustawić taki monitor tak by nie wypalał oczu ?

 

- Dacie radę odcyfrować, co oznacza taki opis:

 

6-axis-color control sRGB

Color Temperature 10 bit look up table gamma correction

http://www.prad.de/en/guide/screen3562.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor jak wszystkie Eizo zabija cena. U nas z 5 kafli bedzie kosztowal.

Prawie dokładnie :)

 

Virtus: nie wiesz co to 10bit LUT i regulacja RGB+CMY a chcesz za to płacić 7tys zł ;) ?

o lampach pod matrycą nie wspomnę...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtus: nie wiesz co to 10bit LUT i regulacja RGB+CMY a chcesz za to płacić 7tys zł ;) ?

o lampach pod matrycą nie wspomnę...

 

Panowie !, nie rozumiem skąd to podniecenie. Ja zadaję pytanie by poszerzyć wiedzę w kontekście której oceniam poszczególne monitory, a Wy mi imputujecie, że chcę płacić.

 

Przechodząc do meritum, wielokrotnie słyszałem o 10 bitowym kolorze, niemniej jednak przytoczyłem konkretne zapisy, ponieważ podejrzewam, że szczegóły mogą być tu ważne.

 

P.S. Naprawdę na marginesie - kupowałem już przez "umyślnych" sprzęt za naszą zachodnią granicą, i gdyby się okazalo, że mój monitor marzeń jest do "wyrwania" za 1000 Eur, to kto wie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mówi się o Acerze 2216Ws lub Wsd. Sporo się na niego skusiło. Przyznać się bez bicia ;-) z osób, które kupiły ten model komu wyskoczyły pixele ? Jakoś nie chce mi się wierzyć że wszyscy mieli szczęście i nikomu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...