Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Nic tak nie cieszy jak cudze nieszczęcie, co ? ;)

tak jasne ;)

A na serio chodzi mi tylko o to jak jest naprawdę ? Iiyama i LG daja 30 dni gwar. na nawet 1 sub/pixel.

Acer, Samsung, Benq, Belinea itp nie dają i warto byłoby wiedzieć jak ma się sprawa z pojawianiem się pixeli.

Na razie czytam tylko same zachwyty jaki to Acer jest fajny itp :-) Mało kto napisze czy np. piszczy albo czy pojawiają się pixele.

Ja na razie nie mogę się zdecydować czy brać taniego Acera i ryzykować pojawienie się pixeli czy też czekać na obniżkę cen nowego Samsunga albo LG gdzie ryzyko wystąpienia tej wady jest mniejsze.

Nawet czytając testy nigdzie nie piszą czy wyskoczyły im pixele czy nie ? :) Pewnie dlatego że dając monitor do testów wybierają taki, który jest "czysty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mówi się o Acerze 2216Ws lub Wsd. Sporo się na niego skusiło. Przyznać się bez bicia ;-) z osób, które kupiły ten model komu wyskoczyły pixele ? Jakoś nie chce mi się wierzyć że wszyscy mieli szczęście i nikomu

Jak naarazie tydzień od zakupu i wszystko OK :) (odpukać w niemalowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#gmfriend

 

Niezła galeria :wink:

 

Planuje zakup 22" LCD, ale chyba poczekam na lepsze ceny nowszych matryc. Jednak monitor kupuje się na dobrych pare lat, a i szybkość jest dla mnie bardzo ważna (fpp online).

Jak wygląda skalowanie na matrycach TN, pva, s-pva, ips, s-ips? tzn jak zmieniają się parametry obrazu?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o pixelach to jak to dokładnie jest przykłądowo mam deada i wymieniają mi i się okazuje że na tym co dostałem nowy też jest umarlak, ile wtedy jest gwarancji na wymieniony model ?, albo inaczej- mam monitor jakiś czas (po 30 dniowej gwarancji na umarlaki) nie ma deadów nagle sie zepsuł wiec wmiana na nowy (zakladajac ze nie mozna naprawic) i sa deady na nowym co wtedy :-)

 

sytuacja wyciagnieta z palca ale ciekawi mnie jak by to wtedy było heh.

 

swoją drogą to im dłużej się bawie na Iiyamie tym jestem z niej bardziej zadowolony, ostatnio gram w disciples 2 (800/600) i wyglada całkiem niezle (siedzac z ~0.5m od PC)

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jasne ;)

A na serio chodzi mi tylko o to jak jest naprawdę ? Iiyama i LG daja 30 dni gwar. na nawet 1 sub/pixel.

taaa tylko jak czytam ze gosciu kupił LGka i 4x wymieniał go z powodu wyskakujących piksli to mi się odechciewa LG, mam iiyamę ktora miała gwarancję przez 1 miesiąc , gwarancja minęła monitor ma juz prawie 2 miesiące i odpukać żadnych wadliwych piksli,

 

problem z denerwującą czarną ramką rozwiązałem - kupiłem srebrną "tapetę" i zrobiłem cos takiego:

 

http://img442.imageshack.us/img442/7805/dscf0053aaajb2.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/2799/dscf0059bh7.jpg

 

ramka mnie juz nie drażni a wygląd pozostaje znośny...

 

Srebrna ramka ma same zalety, jak jest jasno to odbija swiatło i jest jasna jak jest ciemno to robi się ciemna, wiem ze srebrne nie każdemu sie podoba ale z punktu widzenia komfortu pracy to jedyny słuszny dla mnie kolor :)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa tylko jak czytam ze gosciu kupił LGka i 4x wymieniał go z powodu wyskakujących piksli to mi się odechciewa LG, mam iiyamę ktora miała gwarancję przez 1 miesiąc , gwarancja minęła monitor ma juz prawie 2 miesiące i odpukać żadnych wadliwych piksli,

Ale miał gwarancję i mógł monitor wymieniać.

 

Jak piksele nie wyskoczą w ciągu kilku pierwszych dni to chyba jest małe prawdopodobieństwo ich pojawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w Acerach z Bad pixelami

bo jak narazie to nigdzie nie znalazlem wzmianki ze komuś jakiś wyskoczył

no też chciałbym to wiedzieć . Podobno tyle osób kupiło (w tre.pl rozeszły się jak ciepłe bułeczki) a teraz cisza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nikomu nic nie wyskoczyło :)

 

Albo ekran to cały wielki bad pixel i wstyd się przyznać ;)

 

A swoją drogą co myślicie o Acer al2223

Nie moge znalezc nigdzie jego recenzji,a na stronie acera według parametrów to jest prawie to samo co 2216 tylko ciut inny wyglad

Edytowane przez karwiin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Acera to trzymałbym się z dala biorąc pod uwagę liczne negatywne wypowiedzi odnośnie gwarancji (czas naprawy ilość napraw)

 

przeczytawszy cały wątek osobiście skłaniam się w stronę najnowszego LG l226wt

nie znalazłem jeszcze testów na ten temat więc narazie nie jestem przekonany do kontrastu 3000:1 (oby było rzeczywiste 1000:1)

 

odnośnie LG mam pytanko czy patrząc na samo mocowanie podstawy może ktoś potwierdzić czy zapreczyć ze monitor ma regulację wysokości?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

na koniec front (może komuś się przyda)

 

Dołączona grafika

 

 

Pod uwagę biorę jeszcze samsunga 226BW

 

Dołączona grafika

 

parametry podobne ale czarne i troche za grube ramki ja dla mnie (wiadomo coś może o wersji silver?)

 

na koniec najtańszy ale niedostępny Fujitsu Siemens L22-1W ale tu mam problem bo znalazlem 2 jego wersje

 

ciemna (na polskiej stronie)

Dołączona grafika

 

i jasna z metalową super cieńką ramką

Dołączona grafika

 

warto czekać na LG jak stanieje do poziomu 1600zl?

innego wyjścia i tak nie widze

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Acera to trzymałbym się z dala biorąc pod uwagę liczne negatywne wypowiedzi odnośnie gwarancji (czas naprawy ilość napraw)

bardzo możliwe. Ale sam miałem do czynienia z serwisem Acera. Laptop był wysyłany chyba do Czech i cała sprawa zamknęła się w około 3 tygodniach, więc sprawa serwisu zależy w dużej mierze od szczęścia ;-)

Bardziej zależałoby mi na gwarancji producenta np. pixele np. 30 dni jak ma to LG lub Iiyama.

U Acera, Benq, Belinei czegoś takiego nie ma i pewnie długo nie będzie.

 

warto czekać na LG jak stanieje do poziomu 1600zl?

innego wyjścia i tak nie widze

też liczę na obniżkę Samsunga 226BW albo LG226WT. Ale moim zdaniem cena powinna spaść poniżej 1600 zł żeby zakup był w miarę opłacalną inwestycją.

 

Co do oczekiwania to wszystko okaże się po pierwszych testach ww. modeli.

Może się okazać, że np. Samsung tylko "przepakował" 225BW do nowej obudowy i wtedy problem "backlight bleeding" w tym modelu będzie dalej aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Acera to trzymałbym się z dala biorąc pod uwagę liczne negatywne wypowiedzi odnośnie gwarancji

Cholera jasna :mur: przeczytałem cały wątek i nigdzie nikt aż tak bardzo się nie skarżył

A już zmówiłem go

 

Wiecie może czy Acer daje gware międzynarodową??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt tutaj może nie

ale ogólnie jak czytałem to padające linie po krótkom czasie występują, więcej przypadków jest w laptopach bo dużo się sprzedało

serwisu w Polsce nie ma więc wysyłają do Czech i tu też są historie, wiadomo jak takie przesyłki traktuje w sortowni firm kurierskich

do tego dochodzi czas realizacji naprawy i ich skuteczność (jesli uda sie za 1 razem to jest dobrze)

ogólnie jeśli nie masz wmiare dużego starego monitorka na zamiane na jakiś miesiąc to bym nie ryzykował

a jak wciąż masz wątpliwości zamówiony towar na odległośc mozesz oddac w stanie nienaruszonym do 10 dni roboczych, najlepiej nie rozpakowywać bo zawsze cos tam mogą sobie doliczyć

 

 

BTW na Hardforum pojawiły sie fotki pierwszego zadowoleno użytkownika LG L226WT

kąty bardzo dobre jak na TN backlight bleed występuje ale trzebaby jeszcze porównoać do nowego samsunga

szczególy TUTAJ

widac ze jasność i kontrast jeszcze niewyregulowane

szkoda tylko że czarna wersja ale i tak jest piękny

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było od razu pisać o nierównym podświetleniu (prześwietleniu), poprostu nie spotkałem się z tą nazwą.

 

Planuje zakup lcd 22" i chyba to będzie coś z matrycą TN niestety, bo różnice cenowe są bardzo duże jeśli chodzi o lepsze matryce; a zależy mi też na dużej szybkości, a te nowe TNki spełniają ten parametr. Ciekaw jestem jak wypadają te monitory (np samsung, lg) na mniejszch rozdzielczościach.

Pozostaje czekać na testy :)

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to tak było podane w tym linku

tylko wyjaśnienie bardziej naukowe :)

 

VICTORious zdecydowałeś już co bierzesz?

 

u mnie padło na LG teraz tylko jakiś teścik i cena w granicach 1600 zl to biore

 

z nowymi matrycami może być różnie no i cena na początek będzie zaporowa

o konkretach narazie nie słyszałem, chyba że masz jakieś wieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej jednak na samsunga 22" 226BW, szkoda że nie ma srebrnego, chociaż sam design monitora jest bardzo dobry, ale jak niektórzy oblepiają monitor srebrną taśmą/tapetą to coś z tym czarnym jest nie tak....może wyjaśnicie mi o co w tym chodzi?

Też czekam na testy ( no i na zaległą kase :) ). W sumie to myślałem o lepszych matrycach, ale raczej nie będzie mnie stać (studenta dziennych studiów). Póki co crt 17" jescze działa, ale odświerzanie po lekku pada w tym monitorze. Dobry byłby taki monitor (226BW) zarówno do szybkich gier i programów pokroju autocad i inventor (projektowanie 3D)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zaiteresowanych nowym LG

kilka artów

http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&amp...61/Article.html

 

dla oczekujących 26" i innych modeli

 

6 of the '07 most expected LCDs

http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&amp...70/170932.shtml

 

 

troche zmartwiły mnie te fotki i backlight bleed

 

http://bbs.pcpop.com/5000034/161/23994/ind...4761/Price.html

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tre pojawiły się znowu Acery 2216Wsd i zdążyły trochę zdrożeć ;-)

 

Samsung 226BW też pojawia się w ofertach ale na razie cena trochę za wysoka - w tre 1764 zł a w henwarze 1781 zł.

Ciekawe czy Samsung w końcu obniży ceny czy nie, bo trochę przeginają ;-)

 

A LG L226WT jak nie było tak nie ma w sklepach (poza wspominanym w jednym poście digitalem). Trochę to dziwne bo w sklepach w Niemczech już jest i cena jest niezła średnio około 400 Euro.

Może ktoś ma jakieś info kiedy ten model pojawi się u nas ? Mamy fabrykę LG u siebie i żebyśmy jako ostatni dostawali monitory dostępne gdzie indziej :mur:

A jak nie to trzeba będzie skrobnąć do producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...