Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

to 5 dyszek moge doplacic za komfort zakupu na miejscu :)

odnośnie dostępności to powaznie zastanawiam sie nad szybkim zakupem bo potem może być kiepsko

dolicz sobie jeszcze kabelek DVI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG też ma 2ms na dopalaczu, ogólnie to czasy reakcji b2b sa zapewne takie same

 

nic lepszego raczej nie znajdziesz z 22"

 

kurcze kusi ten LG w emarkecie do poznania bym sie mógł przejechać

i wyszłoby na to samo co w siriusie gdzie i tak trzeba czekać

...

no to poszło... zamówiłem LG - mam nadzieję, że przyjdzie w całości :razz: no i że nie będzie martwiaków....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No doszedł w końcu do mnie Acer 22"

Nawet nie wiedziałem że ma HDCP :)

 

Zero Bad Pixeli ogólnie jestem bardzo bardzo zadowolony,

Kąty widzenia jak na TN zadziwiły mnie są przyzwoite

 

Po dłuższym używaniu postaram się napisać krótką reckę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiąc się tymi dziwnymi kolorami w Doomie 3 ( oczym pisałem jakiś czas temu) na mojej IIyamie, stwierdziłem że to poprostu wina kolorów symulowanych + zbyt dużej jasności ;).

 

Co ciekawsze zauważyłem różnice pomiędzy DVI i D-SUB, przy DVI symulowane kolory W OGÓLE nie migoczą (a przy D-SUB jest to widoczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to poszło... zamówiłem LG - mam nadzieję, że przyjdzie w całości :razz: no i że nie będzie martwiaków....

gdyby się pojawiły (odpukać) to pamiętaj o odpowiedniej technice masowania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kiepsko? IMHO potem moze byc tylko lepiej.

cenowo to tak ale w najblizszym czasie mogą wyczerpać się zapasy przed nową dostawą (takie info dostałem z jednego sklepu ale nie wiem czy wiarygodne)

 

zresztą co ja mówie

zaraz okaże się że dla mnie właśnie zabraknie

dlatego proponuje czekac na obniżkę cen ;)

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowo to tak ale w najblizszym czasie mogą wyczerpać się zapasy przed nową dostawą (takie info dostałem z jednego sklepu ale nie wiem czy wiarygodne)

 

zresztą co ja mówie

zaraz okaże się że dla mnie właśnie zabraknie

dlatego proponuje czekac na obniżkę cen ;)

cenowo to ile mogą spaść - 100-150 zł max. Zresztą nie widać żeby LG i Samsung kwapiły się z obniżką cen. Tym bardziej że to jedyny model LG w przedziale 22".

A lada moment zaczną się komunie i ceny się zamrożą i tak trzeba będzie potem czekać do wakacji.

Edytowane przez Exeqtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Z początku standard TMDS przewidywał maksymalną szerokość pasma rzędu 165 MHz. Parametr ten określa maksymalną rozdzielczość osiąganą przez monitor przy danej częstotliwości odświeżania ekranu. Szerokość pasma, wynosząca 165 MHz, umożliwia ustawienie rozdzielczości 1600x1200 pikseli przy częstotliwości 60 Hz, co wystarczy w wypadku monitorów TFT o przekątnej 21 cali. Aby dopuścić wyższą rozdzielczość, konieczną w monitorach o większej przekątnej ekranu, podwojono szerokość pasma TDMS, czyli zwiększono je do 330 MHz. Oznacza to, że do dotychczasowych trzech kanałów danych doszły trzy dodatkowe. Linią z pierwszymi trzema kanałami (Single Link) są transmitowane nieparzyste piksele, drugą linią (Dual Link) - parzyste. Generowanie obrazu rozpoczyna linia Single Link. Dual Link dochodzi do głosu dopiero wtedy, gdy monitor potwierdzi jej obsługiwanie. Maksymalna częstotliwość uzyskana przedstawioną metodą wynosi 2048x1536 pikseli."

 

Czyli karty (poza archaicznymi) mają dual link. Natomiast u nas jest takie parcie na cenę, że problemem mogą być kable. Jeśli ktoś w sklepie poprosi o kabel DVI, to ryzykuje, że sprzedawca bez zająknięcia się o możliwości wyboru, sprzeda mu pojedynczy. Podwójnego może nawet nie mieć na stanie :)

 

 

Co w takim razie jest problemem ? ( wąskim gardłem )

Tak przeglądam cały teamt i natknąłem się na tą wypowiedź

 

sprawdzałem moja karta to ma:

-Dual dual-link DVI supports two 2560x1600 resolution displays

 

Co mi to da np w takim Samsungu 226BW przy 1680 x 1050...... 75hz np?

bo wg tego co podaje producent to przy 1680 x 1050 jest 60hz...

 

Skąd bede wiedział że przy monitorze jest kabel dual-link?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam cały teamt i natknąłem się na tą wypowiedź

 

sprawdzałem moja karta to ma:

-Dual dual-link DVI supports two 2560x1600 resolution displays

 

Co mi to da np w takim Samsungu 226BW przy 1680 x 1050...... 75hz np?

bo wg tego co podaje producent to przy 1680 x 1050 jest 60hz...

 

Skąd bede wiedział że przy monitorze jest kabel dual-link?

To znaczy że bedziesz mógł podłaczyc 2 monitory - po jednym do kazdego zlacza DVI przy rozdz. 2560x1600 . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor już mam LG 226WT SF czyli z srebrną ramką.

Na razie 0 pixeli. Kąty pewnie standard w TN jak mocno się wychyli to oczywiście obraz staje się żółty.

Nie będę pisał że jest duży bo to wie każdy kto się przesiada jak ja z CRT 17" :-)

Jeśli mnie wzrok nie myli to na czarnym ekranie widać lekki backlight bleed u góry i na dole, ale mnie on nie przeszkadza.

Na razie odpaliłem jedynie Day of Defeat Source i wygląda super.

Muszę jeszcze pokombinować z F-engine i go poustawiać .

Filmy najlepiej jak ktoś ma w FullHD czyli 1080i - wtedy wyglądają najlepiej.

 

Na razie nie narzekam :-)

Fajny bajer to obrotowa podstawa monitora.

 

P.S. kabel DVI jest w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź prosze jak się spisuje ten LCD na mniejszych rozdziałkach (szybkość, barwy, kontrast). Wiadomo jak puszcze jakąś gre na 1600x1200 to mocno fpsy spadają, dlatego zależy mi aby mój przyszły lcd 22" dobrze generował obraz na mniejszych rozdzielczościach.

 

ps ile dałeś za niego?

 

ps2 jak masz jeszcze crtka to sprawdz czy jest input lag

 

ps3 fotki mile widziane ( jak ja kupie to obiecuje że zrobie i zamieszcze na tym forum, łacznie z testem input laga).

 

Ja narazie jestem za samsungiem 226BW (jedyny minus u niego to czarna ramka, tzn mi się bardzo podoba ale niby się oczy bardziej męczą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy najlepiej jak ktoś ma w FullHD czyli 1080i - wtedy wyglądają najlepiej.

.... chyba raczej 1080p

 

a jak się ma FRC ? - Sprawdzałeś na obrazach testowych ? ( przy DVI )

 

http://img227.imageshack.us/img227/3738/pattern1gu9.gif

 

http://img380.imageshack.us/img380/5364/pattern2yv4.gif

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... chyba raczej 1080p

możliwe - nigdy nie pamiętam czy i czy p :-)

 

a jak się ma FRC ? - Sprawdzałeś na obrazach testowych ? ( przy DVI )

 

2495318[/snapback]

Sprawdź prosze jak się spisuje ten LCD na mniejszych rozdziałkach (szybkość, barwy, kontrast). Wiadomo jak puszcze jakąś gre na 1600x1200 to mocno fpsy spadają, dlatego zależy mi aby mój przyszły lcd 22" dobrze generował obraz na mniejszych rozdzielczościach.

 

ps ile dałeś za niego?

 

ps2 jak masz jeszcze crtka to sprawdz czy jest input lag

 

ps3 fotki mile widziane ( jak ja kupie to obiecuje że zrobie i zamieszcze na tym forum, łacznie z testem input laga).

 

Ja narazie jestem za samsungiem 226BW (jedyny minus u niego to czarna ramka, tzn mi się bardzo podoba ale niby się oczy bardziej męczą).

dałem 1699 zł pisałem o tym, w którymś poście na poprzedniej stronie

 

szczerze mówiąc rzadko gram w gry - i jedyne co mam w tej chwili zainstalowane to CS Source, DoD Source i Prince of Persia 2 Trony

mam GF6600GT i w 1680x1050 Day of Defeat source śmiga bez problemu. Mogę sprawdzić jak zachowują się te gry w niższych rozdzielczościach

 

CRT niestety nie podłączę bo już poszedł w inne ręce ;-)

 

jak znajdę chwilę czasu to strzelę fotki i wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie żadnych wad nie stwierdzam

diodę informującą o tym że monitor jest włączony można wygasić

 

jest tylko 1 problem - stworzyłem w F-Engine swój profil z ustawieniami i jak załaduję go jako domyślny przy starcie systemu to na ekranie pojawia się "kaszanka" :-) tzn obraz jest podzielony na paski i zwielokrotniony. Pomaga chwilowa zmiana rozdzielczości na inną i powrót do poprzedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby się pojawiły (odpukać) to pamiętaj o odpowiedniej technice masowania

podobno to działa tylko "na chwile" - o ile w ogóle działa

Działa. Sam to robiłem trzy lata temu na LCD NEC 14" i do dziś jest OK...

 

Co do braku srebrnych Samsungów, to prawdą jest to nie do końca:

Allegro - SAMSUNG 22" SM225BW WIDE SREBRNY RATY od deep3

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do posiadaczy monitorów 22" lcd. Czy ktoś próbował używać takiego monitora z cienką kartą graficzną jaką jest GF2MX ? Czy jest możliwe wogóle uciągnięcie takiej rozdzielczości?

Pytam się bo znajomy ma zamiar kupować taki monitor (chyba acera ale mniejsza o markę) do mocno starego już komputera i ma wątpliwości czy nie kupić od razu jakiejś karty lepszej (która tak btw nie jest mu potrzebna bo nie gra w gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do posiadaczy monitorów 22" lcd. Czy ktoś próbował używać takiego monitora z cienką kartą graficzną jaką jest GF2MX ? Czy jest możliwe wogóle uciągnięcie takiej rozdzielczości?

Pytam się bo znajomy ma zamiar kupować taki monitor (chyba acera ale mniejsza o markę) do mocno starego już komputera i ma wątpliwości czy nie kupić od razu jakiejś karty lepszej (która tak btw nie jest mu potrzebna bo nie gra w gry).

Działa z tego co pamiętam to Sarkazz odpalił Acera 22'' na GeForce 2MX ;) więc działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sprawdzałem moja karta to ma:

-Dual dual-link DVI supports two 2560x1600 resolution displays

 

Co mi to da np w takim Samsungu 226BW przy 1680 x 1050...... 75hz np?

bo wg tego co podaje producent to przy 1680 x 1050 jest 60hz...

 

Skąd bede wiedział że przy monitorze jest kabel dual-link?

 

I. Na pewno warto powalczyć o te 15 Hz. Jeśli nowe stery nie pomagają, to w tym temacie podawane były programiki, które ustawią kartę na 75 Hz.

 

II. Wyciśnij to info ze sprzedawcy - gdyby się opierał :) ( zdziwil bym się, gdyby nie był dual )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałoby cokolwiek mulić? Normalnie wszystko działa, okna, przeglądarki, filmy itp. Ja nie gram w nic, więc nie odczuwam potrzeby zmiany karty graficznej na cokolwiek innego. Ewentualnie zmienie płytke na coś z PCIe i wsadze x600pro, ale to tylko i wyłącznie dla DVI. Podobnie jest z dsub - teoretycznie stara karta, ale wygląda to całkiem przyzwoicie. Tzn. nie mam porównania do DVI, ale nie rzucają mi się w oczy zadne nieprawidlowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...