Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

226BW jak na mój gust to najładniejszy z 22"

 

http://www.beareyes.com.cn/2/lib/200701/11/20070111008.htm

 

Jak dobrze pójdzie* to na przełomie lutego i marca go kupie.

 

 

*dobra cena

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1144130&page=5

 

Jak widać nie ma problemu z input lag.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

226BW jak na mój gust to najładniejszy z 22"

 

http://www.beareyes.com.cn/2/lib/200701/11/20070111008.htm

 

Jak dobrze pójdzie* to na przełomie lutego i marca go kupie.

*dobra cena

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1144130&page=5

 

Jak widać nie ma problemu z input lag.

Mnie tez bardzo sie podoba ten monitor, chyba go zakupie, ale dopiero gdzies pod koniec roku, pewnie na swieta, jak cena troche spadnie, no chyba ze wyjdzie jakas lepsza panorama.

 

Zastanawialem sie miedzy tym Samsungiem a Nec'iem 20WGX2, co wy byście wybrali? Nec ma dwa cale mniej i jest droższy, ale matryca S-IPS...

 

karwiin --> jaka szyba? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez bardzo sie podoba ten monitor, chyba go zakupie, ale dopiero gdzies pod koniec roku, pewnie na swieta, jak cena troche spadnie, no chyba ze wyjdzie jakas lepsza panorama.

 

Zastanawialem sie miedzy tym Samsungiem a Nec'iem 20WGX2, co wy byście wybrali? Nec ma dwa cale mniej i jest droższy, ale matryca S-IPS...

 

karwiin --> jaka szyba? :huh:

widziałem Nec'a 20wgx2 i obok iiyama'e 22" Jak dla mnie nie ma porównania. Nec jest o wiele lepszy, kolory bardzo wyraziste, brak smug i bardzo dobre kąty. Jakbym kupował teraz LCD to wybrał bym napewno Neca 20wgx2. Mimo to najlepiej by było jakbys sam porównał u siebie w sklepie jak ci się widzą te 2 modele.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wrzucają opisy LG L226WT i podają, że jest na matrycy S-IPS. Rzeczywiście kąty boczne są super , patrząc od góry też jest bardzo dobrze.

Tylko od dołu jest słabo. Wystarczy trochę spojrzeć od dołu i już obraz ciemnieje.

Czy w matrycach S-IPS nie powinny być wszystkie kąty 178% ?

Ciekawe jak jest naprawdę czy to tylko podrasowany TN czy naprawdę S-IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wrzucają opisy LG L226WT i podają, że jest na matrycy S-IPS. Rzeczywiście kąty boczne są super , patrząc od góry też jest bardzo dobrze.

Tylko od dołu jest słabo. Wystarczy trochę spojrzeć od dołu i już obraz ciemnieje.

Czy w matrycach S-IPS nie powinny być wszystkie kąty 178% ?

Ciekawe jak jest naprawdę czy to tylko podrasowany TN czy naprawdę S-IPS

ale LG 226 to TN a nie SIPS

a ciemność od dołu to typowa cecha TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Exeqtor

 

Cały czas czekamy na fotki :) no i jak byś zrobił test ze skalowaniem rozdziałki w grach to będe bardzo wdzięczny. Za Lg przemawia ta srebrna ramka (porównując z Samsungiem 226BW). Chociaż gadałem wczoraj z kumpelm z uczelni i nie czuje żadnego dyskomfortu na czarnej 19".

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Exeqtor

 

Cały czas czekamy na fotki :) no i jak byś zrobił test ze skalowaniem rozdziałki w grach to będe bardzo wdzięczny. Za Lg przemawia ta srebrna ramka (porównując z Samsungiem 226BW). Chociaż gadałem wczoraj z kumpelm z uczelni i nie czuje żadnego dyskomfortu na czarnej 19".

gdyby mi tylko ktoś podał link do strony gdzie znajdę opis jak robić zdjęcia monitorom to bym się wziął za to ;). Na razie moje próby kiepsko wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby mi tylko ktoś podał link do strony gdzie znajdę opis jak robić zdjęcia monitorom to bym się wziął za to ;). Na razie moje próby kiepsko wychodzą.

niestety dobre fotki monitorów to tylko ze statywu z wyłączoną lampą błyskową, ustawiasz tryb auto i pstrykasz, wszystkie fotki na mojej stronie są robione aparatem staruszkiem 2Mpix wartym ~100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dobre fotki monitorów to tylko ze statywu z wyłączoną lampą błyskową, ustawiasz tryb auto i pstrykasz, wszystkie fotki na mojej stronie są robione aparatem staruszkiem 2Mpix wartym ~100zł

statywu niestety nie mam ale mam aparat ze stabilizacją - wystarczy?

 

rozumiem że mam robić zdjęcia samego ekranu ? moje biurko was raczej nie interesuje :-)

 

postaram się coś dzisiaj pstryknąć i wrzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw aparat na czymś co się nie rusza np oparcie krzesła ;)

 

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1144130&page=7

 

Ciekawa wypowiedź:

 

raphash

 

THANKS Phoenix426!!!

After reading some more on the comparisons between the LG 22" new display and this new Samsung 22" display and after reading about the deal that Phoenix426 got... I decided to take my LG 22" display back to Best Buy and got a FULL refund... I had paid $420 with tax for the LG display... I wasn't happy with the viewing angles of the LG display so I decided to try out the Samsung...

 

I am not quite sure how there can be such a big difference between the two displays but the Samsung is by far a better product!!!

 

I got it for $344 out the door after applying the 10% off coupon that Phoenix426 mentioned he got from EBay. Likewise I did the same thing.. best $1.98 I ever spent! LOL

 

THANK YOU Phoenix426!!!!!

 

Seriously folks... I used the LG 22" display for a week and though I felt it was a decent display the Samsung is deffiently the better of the two. What really has me sitting with a big grin is the fact that the Samsung was MUCH cheaper AND it CAME with a DVI cable...

 

BUY THE SAMSUNG if you are considering the LG... the Samsung 226BW is BETTER than LG L226WT! No question about it... everything from the control panel to the quality of the build/stand makes it the better deal... not to mention you get it cheaper through CC.

 

Thanks again Phoenix426!!!

---------------------------------------

 

No i jeszcze jedno:

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=en&ie=UTF8

 

Również pochodzi z tego forum. Nawet są filmiki :D

 

EDIT: http://stream.pchome.net/2007/hardware/0125/226BW.swf

 

Ładnie się kręci, chyba tak jak ten LG (chyba Exeqtor coś wspominał).

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa wypowiedź:

 

raphash

 

hmmm. . . bardzo ciekawe są wypowiedzi tego uzytkownika na temat samsunga, szczegolnie o tych znacznie lepszych kątach widzenia od LG i braku rozswietlonych krawędzi na gorze i dole ekranu co znajduje potwierdzenie w niektorych fotkach i filmie...

 

na fotkach menu serwisowego jest nazwa matrycy samsunga czyli BTNIII LTM220M1

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny cytat z niemieckiego forum po tłumaczeniu na angielski o samsungu 226BW

 

Image quality:

 

"

Samsung 226BW a exzellentes TN panel is had good technical worth. With 2 ms response time and a 3000:1 (dynamic) contrast is the panel top for more gamer equipped and makes work and surfen on the screen to a benefit. I have turn out for 12 to grant now for heart and kidney examined and I must say which brightness and image quality concern am it acceptable. The colors are fullly the contrast (even if only dynamic) permit it all details themselves in the dark to see. many are very critically which the dynamic contrast concern. I can say you I have to 19 a " screen with 3000:1 contrast worth. I have both protect next to each other placed and compared. The 226BW comes nearly to the same brightness. The Asus did not have problems with the colors (blue dominance) with default attitudes, with Samsung the 226BW must one anything adjust, the colors is good and true to nature.

 

Mine does not turn out shows a pixel error. That can reliably of turns out too turns out to vareiiren. I must say, what image quality concerns must I say, makes it the best impression, purely subjectively compared other TN panels which I so far confesses has, e.g. Asus and Samsung 225BW.

 

Lichauswechung (light leakage/bleeding):

 

Before the purchase I made myself around this point to ensure. Samsung the 225BW saw and to that had nevertheless already recognizable light escaping at the edges. With the 226BW the not at all is the case. The picture brightness distribution is optimal. That black is represented genuinly as black and not as “grey”. The edges are absolute clean and the picture stably."

 

Result:

 

For 399€ one can access with Samsung 226BW of good conscience. My judgement is the 226BW long-waited perfect 22 " TN panel. The response time tunes, konrtast and the colors is first-class. Who top a modern 22 " panel looks for which not only by optimal performance but also Design convinces moderately, which should seize to the 226BW. The 226BW is not to be compared with the predecessor 225BW. I would buy this panel at any time again!

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Wczoraj przysłali mi LG L226WT SF :razz:

 

Na szczęście przyjechał cały i moim sokolim wzrokiem nie dostrzegam żadnych martwiaków :)

 

Wrażenia po przesiadce z 17" CTR Samsunga (700ift) ogromne - największe wrażenie robi oczywiście obszar roboczy... W wordzie bez problemu można wyświetlić 2 strony obok siebie skalowane na 99%, to samo w Corelu - teraz przynajmniej widać coś przy otwartych saitbarach...

 

Po przesiadce prosto z CTRa nie widze żadnych różnic w odwzorowaniu kolorów - pewnie jak bym postawił oba obok siebie to różnica by była, ale tak jest dla mnie niezauważalna.

Kąty widzenie mnie mile zaskoczyły. Mam porównanie tylko z moim laptopem, gdzie wystarczy się niewiele przesunąć aby kolory robiły się dziwne - w LG w poziomie nie jestem w stanie na tyle wychylić się z krzesła aby zobaczyć jakąkolwiek różnice. W pionie jest trochę gorzej. Patrząc z góry jeszcze nie widać takiej różnicy jak z dołu - no ale mnie to zupełnie nie przeszkadza - przecież nie patrze na monitor z pod biurka B-)

 

Monitor ustawiałem "na oko" ponieważ ustawienia defaultowe trochę wypalały mi oczy B-) - wie ktoś może jakie powinny być optymalne ustawienia dla tego monitora?

 

Jak chcecie to mogę zrobić wieczorkiem trochę fotek - mam dosyć dobry aparacik i statyw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to mogę zrobić wieczorkiem trochę fotek - mam dosyć dobry aparacik i statyw...

ja bym chciał zobaczyć fotkę czarnego ekranu ustawionego na jasnosc 0 i kontrast dynamiczny ON coś ala:

http://www.friend.netiro.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0104.jpg

 

oczywiscie jakies ładne kolorowe tapetki albo gradienty z programu tfttest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 22. Jakie macie karty graficzne i czy gracie (w co)? Wlasnie planuje zakup panoramy 22 i zastanwiam sie na jaka karte zmienic mojego 7900 GS zeby pograc w miare wysokich detalach w rozdzielczosci 1680x1050 ? Czy 256 mega na karcie wystarcza czy juz nie ? Myslalem o 8800GTS z 320 mega ale coz nie wiem czy do duzej rozdzielczosci nie kupic pelnego 640.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czym dokładnie jest kontrast dynamiczny?. . .

przeleciałem już dość sporo stron tego teamtu ale tego akurat nie znalazłem.

Ogólnie z tego co wiem to kontrast się dostosowuje do obrazu wyświetlanego w danej chwili... prawda? Jeśli tak, to jak to się sprawdza w praktyce?

 

#KOFEK

Mam tą samą grafe a i tak bedę brał 22" nie zmieniając karty. Do Americas Army wystarczy bez problemów (oczywiście rozdzielczość natywna). W sumie to teraz czeka mnie pisanie dyplomu, więc na rozrywke nie będzie za dużo czasu.

Co do reszty gier, jeśli będzie problem z niskimi FPSami to skalowanie na niższą rozdziałke... Właśnie czekamy na tego typu testy :) dla LDŻika

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę zdjęć - fotografik ze mnie żaden :P

 

Foto1

Foto2

Foto3

Foto4

Foto5

Day of Defeat Source w 1680x1050

DoD Source w 1680x1050

PoP 2 Trony - 1024x768 nie sugerować się tą mgłą - akurat taka mapa :-)

PoP 2 Trony foto2

A teraz kąty

Od góry

No i zdjęcie robione od dołu

 

sorry za szumy ale Panasy tak czasami mają :mur:

aha ustawienia monitora: jasność 35, kontrast 45 - niby nisko ustawione ale i tak muszę się ciągle przyzwyczaić, że tak "daje" po oczach :)

Edytowane przez Exeqtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 22. Jakie macie karty graficzne i czy gracie (w co)? Wlasnie planuje zakup panoramy 22 i zastanwiam sie na jaka karte zmienic mojego 7900 GS zeby pograc w miare wysokich detalach w rozdzielczosci 1680x1050 ? Czy 256 mega na karcie wystarcza czy juz nie ? Myslalem o 8800GTS z 320 mega ale coz nie wiem czy do duzej rozdzielczosci nie kupic pelnego 640.

:lol2: :lol2: ja mam 6800 :) i gram 70% UT2004 reszta to popularne tytuły, gra się swietnie w 1440x900 i wcale nie trzeba grac w natywnej 1680x1050

 

kontrast dynamiczny to roznica w jasnosci między czernią na minimalnej mocy lamp a bielą na maksymalnej mocy lamp a w praktyce monitory z dynamicznym kontrastem (i z włączoną funkcją dynamicznego kontrastu) w ciemnych scenach obnizają moc lamp co poprawia czerń a w jasnych scenach rozjasniają lampy

 

Jedyną zaletą dynamicznego kontrastu wydaje się być koniecznosc stosowania duzego zakresu regulacji mocy lamp (co dotychczas było problemem) bo im wieksza roznica w jasnosci lamp na zakresie min/max tym wiekszy dynamiczny kontrast.

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#Exeqtor

 

widze, że lampka poweru zgaszona... tak razi?

 

a jak ze smużeniem w tych grach?

 

nie da się włączyć Prison B. na całym ekranie? - przecierz jest chyba w rozdzielczości panoramicznej. . .

 

#djwrobel

 

fotki mile widziane :)

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wam:)

 

Na wstępie napiszę że dobry post:)

Powiem wam że też się czaiłem na tego LG L226WT-SF:D no i w końcu poszedłem dzisiaj i kupiłem:D Potaniały, zapłaciłem 1698 w sklepie i to nie internetowym:]

Jutro go odbieram:]

 

Mama pytanko, w necie natknąłem się na dużo opisów tego monitorka, ale nie wiem, które już są prawdziwe, dużo jest sprzeczności, np że posiada czas reakcji 5ms a inni piszą że 2 albo że kąty widzenia 178 i 178 a inni że 170:D w jednym opisie spotkałem się z tym że posiada on PIVOTA i regulację wysokości, co jest chyba kompletną bzdurą:D

 

Pytanko moje jest do tych co maja już ten monitorek, jakie sąprawdziwe parametry ???

I głownie chodzi mi czy ta wersja napewno posiada we DVI ale z obsługą HDCP??? bo zależy mi na tym HDCP i umówiłem się ze sprzedawcą że jeżeli monitor tego nie będzie posiadał to go nie biorę:D

Także prosiłbym o odpowiedź czy ten monitorek posiada HDCP??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak bym sie uparl i chcial grac w natywnej ? :P nie widzialem testow w rozdzielczosciach panoramicznych :D

patrzysz na testy w 1600x1200

ja tez miałem dylemat wydajnosciowy przed zakupem LCD z 1680x1050 a tu się okazało ze w nienatywnej nawet gra mi się lepiej bo mogę ustawić 75Hz odswiezania co poprawia płynnosc a czego nie da się w 1680x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mowisz ze plynnosc jest lepsza niz w 60 Hz. Jest duza roznica pomiedzy 60 a 75 na takim monitorze ? Jak to sie odczuwa ? A ja napalalem sie na granie w natywnej, karte i tak zmienie zobaczymy tylko na co :)

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mowisz ze plynnosc jest lepsza niz w 60 Hz. Jest duza roznica pomiedzy 60 a 75 na takim monitorze ? Jak to sie odczuwa ?

w szybkich strzelankach w ktorych uzyskujesz FPS wiekszy od 60klatek roznica jest wyrazna

ale jak masz FPS ponizej 60 to ustawianie 75hz nic nie daje

nie potrafie tego dobrze opisać ale UT2004 po 2 latach grania jest dla mnie nie do przełknięcia w 60Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nawet sprawdzałem jak chodzi Oblivion na rozdz. 1600x1200 - jest mniej fpsów, ale myślałem że będzie gorzej, a 1600x1200 więcej wymaga niż 1680x1050, AA to nawet z włączonym AAx2 i Anizox4 ma 85+fps (bez przeciwników, mapa UA). Z przeciwnikami pewnie spadną, ale na rozdziałce 1600x1200 AAx2 nie będzie potrzebne.

 

Nie będzie źle

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że lampka poweru zgaszona... tak razi?

no trochę świeci więc ją wyłączyłem :-)

przy zmianie rozdzielczości włącza się na 15 sekund więc wiem że z monitorem jest wszystko ok

 

a jak ze smużeniem w tych grach?

smużenia nie zaobserwowałem,

nie mam dostepu do Need for Speeda bo tam pewnie można by to lepie ocenić

na razie w FPS jest ok

 

nie da się włączyć Prison B. na całym ekranie? - przecierz jest chyba w rozdzielczości panoramicznej. . .

nie da się bo monitory 22" są 16:10 a filmy HDTV są chyba 16:9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...