Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Jest bardzo zły i będzie smużyć, nadaje się tylko do statycznego obrazu. Poczytaj 49 stron, może znajdziesz inną odpowiedź, nikt za Ciebie zadania domowego nie odrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi sie czytac /CIACH

Przez takich jak ty ten wątek tak się rozrasta. Wiec zrób sobie kawkę i do leORT: ORT: ORT: ktury. A jak chcesz wiedzieć czy ci w grach nie bedzie smuzylo to spytaj w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) :)

 

ta iiyama jest droooooga i bez DVI,

za ~1640 masz LG L226 z DVI HDCP i gwarą na piksle

za 1200 masz acera 22" z DVI HDCP

 

dokładnie, nie bierz tej iamy bo sie nie opłaca jak nic!!!!!!!

Zainwestuj w LG albo SAMSUNGA, o wiele lepszy zakup:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy że jest dopalony dokładnie?

bo z tego co się orientuje to chodzi o szybkość reakcji matrycy..... dopalacz to + czy - ?

 

gdzieś czytałem że w monitorach Samsung z dopalaczem da się go wyłączyć...prawda?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy że jest dopalony dokładnie?

bo z tego co się orientuje to chodzi o szybkość reakcji matrycy..... dopalacz to + czy - ?

 

gdzieś czytałem że w monitorach Samsung z dopalaczem da się go wyłączyć...prawda?

Zwykle + jednak czasem na skutek przebicia - . W tym przypadku raczej powinien być + przebicie jest ale nie jakieś bardzo silne . Prędkość tego monitora dosyć podobna do NEC WGX2 20" na S-IPS (chyba będącego na LM201W01 - tak gmfriend ?). Swoją drogą niezłą ma reprodukcję kolorów ( delta E w okolicach 2 ) - jak na TN. Do minusów zaliczyli kąty - i dopisali coś w stylu " jak to TN " - nie umiem FR ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle + jednak czasem na skutek przebicia - . W tym przypadku raczej powinien być + przebicie jest ale nie jakieś bardzo silne . Prędkość tego monitora dosyć podobna do NEC WGX2 20" na S-IPS (chyba będącego na LM201W01 - tak gmfriend ?). Swoją drogą niezłą ma reprodukcję kolorów ( delta E w okolicach 2 ) - jak na TN. Do minusów zaliczyli kąty - i dopisali coś w stylu " jak to TN " - nie umiem FR ;)

tak prędkosciowo na pewno będą porownywalne, wyłaczanie dopalacza to imo bardzo przydatna funkcja szczegolnie przy graniu w nienatywnej i wyzszej f odswiezania gdzie dopalacz moze szwankować, ponadto przepalenie widoczne w ciemnych scenach a będące skutkiem dopalacza tez likwiduje wyłącznie RTA, mozna o tym poczytac na hardforum np w wątku o asusie 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pochwalcie sie kto gdzie kupil swojego LG?

 

ja mialem dzisiaj odebrac ale jak to zwykle bywa ktos mnie uprzedzil a w hurtowni grają głupiego (a wczoraj była wersja że wysłali) wrrrr

do tego w wielu sklepach towar był i nie ma (na zamówienie i nikt nic nie wie)

czekam na razie do wtorku ale już chciałbym coś zaklepać na poniedzialek jakby tam nie wyszło bo sie tam chyba nie doczekam :(

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego taki mały kontrast: 1000:1. Czy na LED nie miało być dużo więcej ?

Są conajmniej 2 rodzaje podswietlenia LED, w jednym diody swiecą na całej płaszczyznie jednakowym poziomem swiatła i zyskuje się tylko na saturacji kolorów

W drugim znacznie bardziej skomplikowanym LEDy są sterowane indywidualnie i tworzą pod matrycą jakby drugi obraz czarno-biały o małej rozdzielczosci. W takim przypadku mozna osiągnąc zwiększenie kontrastu do 100000:1 i więcej

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2005/10/0..._hdr_edr/7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś pojawił się na polskiej stronie Samsunga

 

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...igher/226bw.asp

 

Komputronik obniżka z 1929.00 do 1859,- zł , ale akurat ten sklep ma zawsze wysokie ceny. Oczywiście nie ma go na stanie. Myśle że MAX 1700 można dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza jaskółka A-MVA. Na razie 20".

 

Tylko dlaczego taki mały kontrast: 1000:1. Czy na LED nie miało być dużo więcej ?

 

http://www.hardware.fr/articles/654-1/sams...er-lcd-led.html

Philips 200WP7ES też prawdopodobnie jest na AMVA ( tak wg. zdjęć kąty minimalnie lepsze od P-MVA i wyraźnie lepsza czerń -> efekt większa dynamika / kontrast / głębia ) - szkoda tylko że zdjęcia z tym "znaleziskiem" nie są z Europy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W przyszlym tygodniu zamierzam kupic monitor. Tylko nie wiem ktory :(

W gre wchodza 3: S-g 226BW, S-g 215TW i NEC 20WGX2. Jakie kryteria? JAKOSC obrazu, zastosowanie glownie filmy/codzienne uzytkowanie/CAD/gry (z rzadka). Cena nie jest az taka wazna.

Co do 226BW martwi mnie brak regulacji pionowej :/ Pozatym najwiekszy z tych trzech wymienionych przeze mnie. Jednak... mam typowe komputerowe biurko - od ekranu monitora siedze w odleglosci okolo 70-100cm. Czy zatem 22" nie sprawia, ze bede widzial jakas ziarnistosc obrazu czy cos (cos takiego ktos tu wspominal).

215TW to znow ten cholerny InputLag... Jedni mowia, ze nie maja, inni ze maja maly, jeszcze inni ze jest spory, inni ze mozna go zminimalizowac (czy nawet usunac) przez sterowniki ATI (a mam karte ATI).... Jestem skolowany... Tymbardziej, ze nie gram w jakies strzelanki typu Battlefield czy Counter Strike. Jest nieco mniejszy od 226BW, ale matryca lepsza, regulacja pionowa jest...

No i NEC 20WGX2. Dlaczego ten? Widzialem go w 'akcji'. W jakims markecie gdzie na polkach wystawione bylo z 30 monitorow LCD ten jeden z daleka rzucal sie w oczy - niesamowicie wyrazne i soczyste kolory, 'czarna' czern, brak smuzenia czy czego - miodek. Jednak to juz 20". A po drugie mam NECa CTR i mam bardzo przykre doswiadczenia z serwisem gwarancyjnym NECa :/

 

Panowie.... doradzcie mi prosze.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W przyszlym tygodniu zamierzam kupic monitor. Tylko nie wiem ktory :(

W gre wchodza 3: S-g 226BW, S-g 215TW i NEC 20WGX2. Jakie kryteria? JAKOSC obrazu, zastosowanie glownie filmy/codzienne uzytkowanie/CAD/gry (z rzadka). Cena nie jest az taka wazna.

Co do 226BW martwi mnie brak regulacji pionowej :/ Pozatym najwiekszy z tych trzech wymienionych przeze mnie. Jednak... mam typowe komputerowe biurko - od ekranu monitora siedze w odleglosci okolo 70-100cm. Czy zatem 22" nie sprawia, ze bede widzial jakas ziarnistosc obrazu czy cos (cos takiego ktos tu wspominal).

215TW to znow ten cholerny InputLag... Jedni mowia, ze nie maja, inni ze maja maly, jeszcze inni ze jest spory, inni ze mozna go zminimalizowac (czy nawet usunac) przez sterowniki ATI (a mam karte ATI).... Jestem skolowany... Tymbardziej, ze nie gram w jakies strzelanki typu Battlefield czy Counter Strike. Jest nieco mniejszy od 226BW, ale matryca lepsza, regulacja pionowa jest...

No i NEC 20WGX2. Dlaczego ten? Widzialem go w 'akcji'. W jakims markecie gdzie na polkach wystawione bylo z 30 monitorow LCD ten jeden z daleka rzucal sie w oczy - niesamowicie wyrazne i soczyste kolory, 'czarna' czern, brak smuzenia czy czego - miodek. Jednak to juz 20". A po drugie mam NECa CTR i mam bardzo przykre doswiadczenia z serwisem gwarancyjnym NECa :/

 

Panowie.... doradzcie mi prosze.

JA bym wybrał NEC ale tylko pod warunkiem że na pewno nie będzie Ci przeszkadzać ( w domu ) błyszcząca powierzchnia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie przeszkadzalaby mi gdyz, monitor bedzie stal tylem do okna. Lamp wieczorami raczej nie pale (oprocz biurkowej).

 

Kyle a moglbys rozwinac swoja wypowiedz? Jakie przeslanki sa, ze wlasnie NEC wydaje Ci sie najlepszym wyborem z tych trzech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputronik obniżka z 1929.00 do 1859,- zł , ale akurat ten sklep ma zawsze wysokie ceny. Oczywiście nie ma go na stanie. Myśle że MAX 1700 można dać.

SAMSUNG 226 był w Koyto za 1725zł, w tre 1764 ale szybko się sprzedał,

 

byłem dzisiaj w VOBISIE zeby pooglądać ale nie mieli 226BW za to widziałem sasmunga 931 z tym samym dezajnem co 226 i mam mieszane wrażenia, ta obudowa niby czarna ale odbija jak lakier na wysoki połysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie przeszkadzalaby mi gdyz, monitor bedzie stal tylem do okna. Lamp wieczorami raczej nie pale (oprocz biurkowej).

 

Kyle a moglbys rozwinac swoja wypowiedz? Jakie przeslanki sa, ze wlasnie NEC wydaje Ci sie najlepszym wyborem z tych trzech?

Najszybszy, brak input Lag ( nie jest powiedziane że wiecznie na Ati będziesz ), S-IPS to matryca o świetnych kątach, bardzo dobrą reprodukcją kolorów. Samsung 21" jest jakościowo zbliżony ale ma input lag , jest wolniejszy .... ale nie ma połyskującej powierzchni. A Samsung 22" z dopalaczem to słabsze kąty góra dół i FRC - czy będą przeszkadzały - to już od użytkownika zależy ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martini moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś w 1 Twoim poście na tej stronie ;)

 

Moim zdaniem jednak 226BW jest najlepszym wyborem. Sam też używam programów CADowskich i wielkość ma tu duże znaczenie (miejsce na narzędzia i sama przestrzeń robocza). Jak piszą na forach zagranicznych martyca tego monitora jest naprawde wyjątkowa jak na TN (TN 3 generacji :) ). Regulowana wysokość? hmmm mój crt tego nie ma i jakoś nigdy tego nie potrzebowałem. Zawsze jest regulacja kąta w pionie (jak siedzisz niżej czy wyżej).

 

#gmfriend

 

to chyba na plus - nie będzie taka czarna, czyli mniejszy dyskomfort dla oczu jak to niektórzy piszą ( ja mam jasne ściany).

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martini moim zdaniem sam sobie odpowiedziałeś w 1 Twoim poście na tej stronie ;)

 

Moim zdaniem jednak 226BW jest najlepszym wyborem. Sam też używam programów CADowskich i wielkość ma tu duże znaczenie (miejsce na narzędzia i sama przestrzeń robocza). Jak piszą na forach zagranicznych martyca tego monitora jest naprawde wyjątkowa jak na TN (TN 3 generacji :) ). Regulowana wysokość? hmmm mój crt tego nie ma i jakoś nigdy tego nie potrzebowałem. Zawsze jest regulacja kąta w pionie (jak siedzisz niżej czy wyżej).

Bez wątpienia wszystkie mają coś do zaoferowania i trzeba zdecydować na czym nam najbardziej zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#gmfriend

 

to chyba na plus - nie będzie taka czarna, czyli mniejszy dyskomfort dla oczu jak to niektórzy piszą ( ja mam jasne ściany).

tak oczywiscie na +++

 

 

Ukazał się francuski test sasmunga 226BW i ocena najwyzsza 5 gwiazdek :mur: w porownaniu do mojej iiyamy 22 ktora dostała tylko 2 gwiazdki :mur:

 

http://www.lesnumeriques.com/article-312-1708-36.html

http://www.lesnumeriques.com/article-312.html

 

na stronach porownawczych

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...a2=36&ph=12

 

widac rekordowo mały inputlag max 8ms (moja iiyamka ma max 32ms), zapowiada sie swietny monitor do gier...

 

filmik pokazujący błyszczenie sie obudowy 226

http://video.google.fr/videoplay?docid=-8576656124962831567

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Panowie.... doradzcie mi prosze.

 

Jest akurat weekend, więc możesz spokojnie postudiować, przytaczane tu opisy i pierwsze testy S-ga 226BW. IMO wniosek jest oczywisty, obecnie Samsung został samotnym liderem. Niemniej jednak, nie ma to jak samemu odrobić zadanie domowe :)

 

P.S. Jedyne wady - czarna ramka i brak regulacji wysokości, blakną wobec całej reszty. Do tej pory można było mówić o przyzwoitych panoramach 22"-wych. Teraz można mówić o dobrej panoramie.

P.P.S. Wspominałeś o CAD-ie - spójrz na to:

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...p2=969&ph=2

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. Nadal sie zastanawiam miedzy 20WGX2 a 226BW. Ktos mi powiedzial, ze przy takim duzym monitorze (22 cale), moze mi bolec głowa. Hmm to prawda? Od monitora siedze na odległość ponad 60cm, czy przy 22 calach mzoe bolec glowa, a przy 20 juz nie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie. Nadal sie zastanawiam miedzy 20WGX2 a 226BW. Ktos mi powiedzial, ze przy takim duzym monitorze (22 cale), moze mi bolec głowa. Hmm to prawda? Od monitora siedze na odległość ponad 60cm, czy przy 22 calach mzoe bolec glowa, a przy 20 juz nie? :blink:

yyy z tym bólem głowy to ktoś przesadza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej przy siedzeniu przy CRTkach może głowa rozboleć :) LCD zdrowsze :D , nie mówiąc o oszczędności prądu !!!

 

#Virtus

 

P.P.S. Wspominałeś o CAD-ie - spójrz na to:

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...p2=969&ph=2

 

Elegancko :D

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...