Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Również niemiceki test:

 

http://www.hardwareoc.at/Samsung_SYNCMASTER_TFT_226BW.htm

 

i przetłumaczony:

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...Flanguage_tools

 

Dodatkowo tłumacznie testu zamieszczonego przez gmfriend:

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...=en&ie=UTF8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki test 22" samsung 226BW "S"

 

Przy okazji natknąłem się na test monitora firmy Packard Bell. Doprawdy nie wiedziałem, że oni produkują monitory. Przytaczam ten test tylko dlatego, że - to już drugie zdziwko - tenże monitor dostał "bardzo dobry" i za kolor, i za nadający się dla hardcorowych graczy.

 

http://www.prad.de/new/monitore/test-packa...tro-220wdv.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na newhardware znalazłem taką zapowiedź:

 

Samsung is the first manufacturer to officially announce an LCD monitor with a 27" diagonal panel. The 275T features an S-PVA, 6 ms response time panel and a resolution of 1920*1200 pixels like 24" monitors. The inputs available are the VGA of course but also the DVI, S-Video and YUV.

 

Co w tym kontekście oznacza "diagonal panel" ? Tłumaczenie dosłowne, jako ukośny panel, chyba nie jest właściwe :wink:

 

P.S. Stylistyka taka sama jak 226-ki

 

P.P.S. To monitor dla zwolenników dużej plamki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na newhardware znalazłem taką zapowiedź:

Samsung is the first manufacturer to officially announce an LCD monitor with a 27" diagonal panel. The 275T features an S-PVA, 6 ms response time panel and a resolution of 1920*1200 pixels like 24" monitors. The inputs available are the VGA of course but also the DVI, S-Video and YUV.

Co w tym kontekście oznacza "diagonal panel" ? Tłumaczenie dosłowne, jako ukośny panel, chyba nie jest właściwe :wink:

raczej "...panel o przekątnej 27" "

 

P.P.S. To monitor dla zwolenników dużej plamki :rolleyes:

Ja powoli zmieniam zdanie i kieruje się w stronę małej plamki (podobnie chyba jak Kyle :) )...

 

 

Jak myślicie: czy przesiadka z IIyamy 22" PANORAMA na monitor 20" 4:3 SIPS/MVA to dobry pomysł ?

(pomocny rysunek: obszary robocze - http://img297.imageshack.us/img297/3874/2220ji8.gif )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy wciąż posidania monitora 20" 4:3 - tak - zdecydowanie tak :)

 

Mała plamka rządzi, ale ja ostatnio, ze zmęczenia doceniłem dużą... jednak bywa wygodniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy wciąż posidania monitora 20" 4:3 - tak - zdecydowanie tak :)

 

Mała plamka rządzi, ale ja ostatnio, ze zmęczenia doceniłem dużą... jednak bywa wygodniejsza :)

Jeśli włączasz cleartype to większy piksel to same wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 czy 22"? Ja tam wole 22" wide

 

Tylko napiszcie mi jak to dokładnie jest z tą wielkością plamki, w końcu macie doświadczenie.

 

Duża plamka jest tak widoczna? że psuje obraz? i kiedy ją mocno widać? (tekst, film, gry). Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Cleartype, bo moim zdaniem tylko psuje ostrość nawet gdy sobie tunerem podreguluje tak aby było najlepiej...

No właśnie - jednak na małych pikselach, po powiększeniu czcionek poziom rozmycia jest mniejszy. Przy normalnej wielkości czcionek ( np. dla ikon 8 ) kiedy włączymy cleartype na monitorze z pikselem 0,294-7 to nie jest za dobrze ... ale kiedy na pikselu 0,258 powiększymy czcionkę na 9-11 to przy aktywnym cleartype litery wyglądają o niebo lepiej - większa ilość pikseli buduje pojedyncze znaki z mniejszych elementów co w efekcie powoduje mniejszy poziom rozmycia. Zauważyłem że już po powiększeniu czcionki z 8 na 9 jest o niebo lepiej - oczywiście aby litery nie były za wielkie to piksel musi być odpowiednio mały.

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=219917&hl= - założyłem kiedyś ten temat aby nie offtopować

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie: czy przesiadka z IIyamy 22" PANORAMA na monitor 20" 4:3 SIPS/MVA to dobry pomysł?

Pomysł do przyjęcia, ale prawdziwie kuszącym dla mnie jest 21-calowiec 4:3 S-IPS

 

P.S. Do Naszego Szanownego Kyle:

A nie pamiętasz już jak przekonująco argumentowałeś, że mały piksel to cienka nóżka litery, i tego przeskoczyć się nie da. Dlatego właśnie duży piksel jest lepszy ?

 

 

 

Tylko napiszcie mi jak to dokładnie jest z tą wielkością plamki, w końcu macie doświadczenie.

 

Duża plamka jest tak widoczna? że psuje obraz? i kiedy ją mocno widać? (tekst, film, gry). Dzięki za odp.

 

Wszystko zależy czy siedzisz z nosem w monitorze, czy nie. Niektórzy chcą na panorame 22" patrzyć z 60 cm. - wtedy wielkość może być czasem widoczna. IMO odległość patrzenia powinna być od metra w górę - wtedy problemu widocznego piksela nie ma. Obecnie mam 19" CRT i optymalna odległość od ekranu to 105 cm.

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh byłem juz przekonany na IIyamę E2200WS, ale po przeczytaniu topicku mam pewne wątpliwości.

 

czy ten monitor jest na prawdę tak zły? chodzi mi o odwzorowanie barw

 

 

co możecie powiedzieć o bequ:

 

http://www.allegro.pl/item171054812_tanios...reen_tco99.html

 

budżet 1350zł nie przekraczalny...

 

może sobie odpuścić 22" i kupić neca 19" gx2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Do Naszego Szanownego Kyle:

A nie pamiętasz już jak przekonująco argumentowałeś, że mały piksel to cienka nóżka litery, i tego przeskoczyć się nie da. Dlatego właśnie duży piksel jest lepszy ?

Pisałem też że przy bardzo małym pikselu można uzyskać najlepsze efekty. Przy antyaliasingu subpikselowym mamy właśnie po części do czynienia z takim małym pikselem ( w poziomie - subpiksele ). Cleartype nie jest idealny - w pionie nadal jest gorsza precyzja i obserwujemy pewien poziom rozmycia na skutek ClearT - minimalizujemy go co prawda małym pikselem i powiększeniem ...

 

Co do za cienkiej nóżki litery na małym pikselu to prawda - nic się nie zmieniło - ale przy założeniu że nie używamy antyaliasingu subpikselowego i mamy standardowe czcionki ( nawet jak lekko powiększymy [bez "sub AA"] to problem "cienkiej nóżki" pozostanie o czym właśnie dawniej pisałem ) - przy AA pełnopikselowym kiedy mamy piksel np. 0,258 poziom rozmycia z kolei byłby za duży ..... o czym też dawniej pisałem.

 

Zachęcam do doświadczeń - ale w cleartype radzę się bawić na DVI i oczywiście na wyświetlaczach o stałym ułożeniu pikseli (LCD, pewnie SED ).

 

ps. jeśli stwierdziłem że czegoś się przeskoczyć nie da ... no cóż ... przy cleartype się jak widać to udaje - może nie idealnie ale efekt satysfakcjonujący - nie mogę więcej pisać że czegoś się nie da :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh byłem juz przekonany na IIyamę E2200WS, ale po przeczytaniu topicku mam pewne wątpliwości.

czy ten monitor jest na prawdę tak zły? chodzi mi o odwzorowanie barw

co możecie powiedzieć o bequ:

budżet 1350zł nie przekraczalny...

może sobie odpuścić 22" i kupić neca 19" gx2?

jesli masz duże wymagania to kazdy TN jest zły do koloru, jesli nie to na takiej iiyamie poza bladszymi barwami i lekko za wysoką fabryczną gammą reszta będzie OK

Benq to kolejny TN ktory jak postawisz obok SIPSa będzie mocno odstawał (różnica jak na fotce którą niedawno podlinkowałem)

Najlepsze tanie TN 22" to imo LG 226 za 1420zł

 

Ja mam iiyame 22" ale zmieniam teraz na prawdopodobnie 20.1" 4:3 SIPS Philips 200P7

 

Jak tylko pojawią się w sklepach te philipsy to sprzedaje swoją 3 - miesięczną iiyamę 22" E2200WS DVI, 0 BAD piksli za ~1299zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po moim crt 17" Philips Brilliance nie mam zaufania do tej firmy

 

Co do 226BW - Węgry mają go już 2 tygodnie (produkowane w Słowacji matryca "S"), może w końcu dotrą do nas...

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy (i ile) opłaca się czekać na lg 22? bo niby jest tanie 1400 z hakiem ale niedostępny natomiast ten http://www.allegro.pl/item168319682_monito..._0pix_wawa.html

gotowy do odbioru na miejscu :) duża różnica między nimi? I pytanko drugie ktoś tu niby dzwonił do Lg i dostał odpowiedź że jest gwara 30 dni na pixele a w pcprojekt odpisali mi że na ten model nie ma. To w końcu jak jest? Kasa jest(nieduża) ale jest i chce już monitorek do filmów! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Borykam się z problemem wyboru monitora już od xxx czasu. czytam i czyatm Wasze wypowiedzi i powiem szczerze zgłupiałem. Wiem ,że to jest każdego indywidualny wybór, ale tez każdy indywidualnie sie sugeruje kogoś spostrzeżeniami i opisami. Obecnie mam EIZO T67S crt, muszę wkońcu zmienić to pudło na coś lżejszego dla oczu. Ostatnio po siedzeniu przez parę dni po 8-10 godz przy robieniu prezentacjji multimedialnej na DVD myślałem ,że mi oczy wypali i głowe urwie

Zdjęciami praktycznie bawię sie tylko przy wycinaniu itp jak potzrebuje do zdjęć ale wiadomo,że duże różniece nie są do zaakceptowania nawet w fiolmach i grach (kóre także nałogowo chodzą)..... a więc czy....... wystarczy mi TFT czy lepiej jednak coś lepszego. Czy np korekcją gamma itp da się uzyskać na TFT podobne kolorki i głębię. Obecny monitor ma 20cali ,a zatem nie widzi mi sie cos wiele mniejszego.

Narazie borykam się między :

samsung 215 - czy input lag ma coś wspólnego jeszce z czyms innym prócz gry po sieci, jak to w grach sie sprawuje...rzeczywiście 0 smug ??

samsung 226 - korci wielkośc i parametry oraz cena

....i włąśnie co jeszce ?? Gateway odpada bo nie mam do niego dostępu...i nie ma tematu

Proszę wskażcie drogę....bo głupieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanko drugie ktoś tu niby dzwonił do Lg i dostał odpowiedź że jest gwara 30 dni na pixele a w pcprojekt odpisali mi że na ten model nie ma. To w końcu jak jest? Kasa jest(nieduża) ale jest i chce już monitorek do filmów! ;)

tak trudno a wziac za sluchawke i wykrecic 0 801 54 54 54?

trzeci raz tego nie napisze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trudno a wziac za sluchawke i wykrecic 0 801 54 54 54?

trzeci raz tego nie napisze <_<

na tych infoliniach to trzeba czekać i czekać ;) no to rozumiem że do tego modelu też jest ale....jego nigdzie nie ma... do cierpliwych świat należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy (i ile) opłaca się czekać na lg 22? bo niby jest tanie 1400 z hakiem ale niedostępny natomiast ten http://www.allegro.pl/item168319682_monito..._0pix_wawa.html

gotowy do odbioru na miejscu :) duża różnica między nimi? I pytanko drugie ktoś tu niby dzwonił do Lg i dostał odpowiedź że jest gwara 30 dni na pixele a w pcprojekt odpisali mi że na ten model nie ma. To w końcu jak jest? Kasa jest(nieduża) ale jest i chce już monitorek do filmów! ;)

 

ISO 13406-2 nie podoba mi sie ta norma nie wiem czy iiama nie daje ISO 13406-1 wtedy kazdy uszkodzony pixel uprawnia Cie do wymiany monitora w okresie calym okresie gwarancyjnym. Takze lepiej sie upewnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych infoliniach to trzeba czekać i czekać ;) no to rozumiem że do tego modelu też jest ale....jego nigdzie nie ma... do cierpliwych świat należy

 

chyba newet nie probowales dzwonic bo ja juz kilka razy sie dowiadywalem i nie czekalem dluzej niz minuta :)

odnosnie monitora to trzeba bylo brac jak byl (ja tak wlasnie zrobilem bo cos podejzewalem ze bedzie kiepsko)

wyjdzie pewnie ze sie czepiam ...

odpowiedz na swoje pytanie masz na poprzedniej stronie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba newet nie probowales dzwonic bo ja juz kilka razy sie dowiadywalem i nie czekalem dluzej niz minuta :)

odnosnie monitora to trzeba bylo brac jak byl (ja tak wlasnie zrobilem bo cos podejzewalem ze bedzie kiepsko)

wyjdzie pewnie ze sie czepiam ...

odpowiedz na swoje pytanie masz na poprzedniej stronie :-P

powiedziałem ogólnie o infoliniach;) ostatnio się męczyłem z jednym bankiem :)(tu mnie masz) ;) kupiłbym w czesniej ale nie posiadałem funduszy. teraz je mam i zastanawiam się czy czekać czy brać iiyame

 

Co do odpowiedzi na poprzedniej stronie...jest tylko opisane zalety i wady iiyamy nie ma konstruktywnego porównania z lg ;P

Edytowane przez nie.tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi cały czas o gware nie o porównanie bo o tym jest cały wątek i masa linków tutaj podanych (jeśli tego jeszcze nie zauważyłeś :-P )

Czytam ten wątek od dawna i albo już zapomniałem o tym co było albo zmęczenie (po 12 h w pracy) ale jakoś tak konkretnie różnic między oboma (zwłaszcza do filmów i ogólnej pracy) nie zauważyłem ;) chyba muszę się wyspać:P

 

Dobra zadzwoniłem na tą infolinie i masz racje jest gwara :)ale jak się dowiedziałem w sklepie..gwarancji nie ma na 0 pixeli jest pod warunkiem ze maja go w dystrybucji. A ten model nie jest z polskiej dystrybucji - Lg go jeszcze nie sprzedaje A w pcprojekt będzie w okolicach czwartku na stanie :)

Edytowane przez nie.tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Borykam się z problemem wyboru monitora już od xxx czasu. czytam i czyatm Wasze wypowiedzi i powiem szczerze zgłupiałem. ... Obecnie mam EIZO T67S crt, ....Czy np korekcją gamma itp da się uzyskać na TFT podobne kolorki i głębię. ...Proszę wskażcie drogę....bo głupieję

 

Masz Eizo - kup Eizo :oops:

 

po siedzeniu przez parę dni po 8-10 godz przy robieniu prezentacjji multimedialnej na DVD

Główny cel, to edycja wideo ? Jeśli tak, to potrzebujesz chyba czegoś bardziej profesjonalnego. Może to:

 

http://newsroom.chip.pl/news_178883.html

 

A jak będzie jeszcze za drogo, to chociaż coś w rodzaju NEC 2170NX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupionyw tre.pl wczoraj acer al2216wsd po 4 godz urzytkowania 4 wypalone pixele czekam na wiecej !!! .

Pakowany orgilanie tasma acer na opakowaniu .

na moich oczach podczas testu pojawialy sie wypalone pixele.

To moj 3 monitor lcd .

Ps.

ktos pisal czy warto kupic warto kolory i nasycenie duza paleta regulacji , czas reakcji dobry do domowych zastosowan .

katy od 1 metra dalej nie przeszkadaja w ogladaniu filmow dla 2 osob .

wysylam do serisu .

Pozdrawwim

 

 

 

kupionyw tre.pl wczoraj acer al2216wsd po 4 godz urzytkowania 4 wypalone pixele czekam na wiecej !!! .

Pakowany orgilanie tasma acer na opakowaniu .

na moich oczach podczas testu pojawialy sie wypalone pixele.

To moj 3 monitor lcd .

Ps.

ktos pisal czy warto kupic warto kolory i nasycenie duza paleta regulacji , czas reakcji dobry do domowych zastosowan .

katy od 1 metra dalej nie przeszkadaja w ogladaniu filmow dla 2 osob .

wysylam do serisu .

Pozdrawwim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...