Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem kilku gości sprzedających S226BW na allegro, czy daja gwarancję na brak badpixeli. Co ciekawe odpowiedzieli, że za 50 (inny za 200) mozna "dokupić" taką tygodniową gwarancję. Zastanawiam się czy nie robią ludzi w bambuko z tą dopłatą, bo o ile dobrze wiem, to w ciągu 10 dni mozna zwrócić towar kupiony poza lokalem sprzedawcy (czyli w sklepie internetowym lub sklepie handlującym na allegro). Czy ktoś stosował to w praktyce?

Edytowane przez Azazelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musisz chyba jakiś splitter czy jak one się nazywają zakupić, taki do podłączania wielu komp. do jednego monitora - od siebie polecę jedynie firmy "A-Ten" bo są naprawde dobre, a inne.. no cóż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spliterach nie ma co oszczędzać. Im gorszy, tym gorszy obraz. Widać odbicia, cienie, ogólna utrata jakości. Przed zakupem najlepiej przetestować...

 

Co do słynnych 10 dni, to:

http://forumprawne.org/o,52012.html

http://twojepc.pl/boardPytanie122393.htm

http://www.sklepy24.pl/zakupy/zwrot_reklam...lep/internetowy

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kilku gości sprzedających S226BW na allegro, czy daja gwarancję na brak badpixeli. Co ciekawe odpowiedzieli, że za 50 (inny za 200) mozna "dokupić" taką tygodniową gwarancję. Zastanawiam się czy nie robią ludzi w bambuko z tą dopłatą, bo o ile dobrze wiem, to w ciągu 10 dni mozna zwrócić towar kupiony poza lokalem sprzedawcy (czyli w sklepie internetowym lub sklepie handlującym na allegro). Czy ktoś stosował to w praktyce?

w ciągu 10 dniu możesz oddać w stanie nienaruszonym czyli jak bedzie bad to nie ma szans na zwrot :(

 

odnosnie gwary samsunga to warto dowiedzieć sie u żródła jaki typ tyej gwarancji

jeśli załatwiasz sprawe bezpośrednio z serwisem i jest gwara na 0 badów to nic bym nie dopłacał

gorzej jesli przez sklep - w takim wypadku pobieranie dodatkowej opłaty zdarza się :angry:

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciągu 10 dniu możesz oddać w stanie nienaruszonym czyli jak bedzie bad to nie ma szans na zwrot :(

Witam

Osobiście nie zgadzam się z takim twierdzeniem bo przecież norma ISO 13406-2 dopuszcza określoną liczbę bad sektorów. Tak więc jeśli liczba ich będzie niższa niż opisana w normie musi to oznaczać, że monitor jest w stanie nienaruszonym bo jest pełnowartościowym urządzeniem. Natomiast jeśli jest ich więcej to jeszcze lepiej bo naprawa jest objęta gwarancją.

Takie rozumowanie jest według mnie logiczne ale nie jestem prawnikiem.

 

PS Wymiana w ciągu 10 dni nie obejmuje m.in. oprogramowania jeśli opakowanie nośnika zostało naruszone.

Edytowane przez ganzisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Osobiście nie zgadzam się z takim twierdzeniem bo przecież norma ISO 13406-2 dopuszcza określoną liczbę bad sektorów. Tak więc jeśli liczba ich będzie niższa niż opisana w normie musi to oznaczać, że monitor jest w stanie nienaruszonym bo jest pełnowartościowym urządzeniem. Natomiast jeśli jest ich więcej to jeszcze lepiej bo naprawa jest objęta gwarancją.

Takie rozumowanie jest według mnie logiczne ale nie jestem prawnikiem.

 

PS Wymiana w ciągu 10 dni nie obejmuje m.in. oprogramowania jeśli opakowanie nośnika zostało naruszone.

Możesz zwrócić z bad pixelem gdyż zamawiałeś towar który ma być zgodny z opisem (jeśli taki nie jest to oddajesz) a jeśli ma pixel to nie jest zgodny (sprzedawany jest bez) czyli mówisz że dostałeś w takim stanie i koniec. Po to masz 10 dni gdyż nie możesz sam bezpośrednio sprzętu obejrzeć dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.tak

 

mylisz pojęcia

zwrot przysługuje pełnowartościowego towaru w nienaruszonym stanie

więc jeśli sprzedawca się uprze to złapie Cie choćby na otwartrym pudełku

 

natomiast jeśli bad pixel pojawi się po np 3 dniach to tym bardziej nadaje sie to na wyminę gwarancyjną

można mieć watpliwości co jeśli będziesz się upierał ze pixel był od początku i tu są dwa warianty w zależności czy gwara obejmuje 0 pixeli czy nie. Tu albo nie wymienią (nie zwrócą) bo spełnia norme na ileś tam badów) lub tylko wezmą na wymianę gwarancyjną alternatywnie sam możesz zdecydować się na dochodzenie praw w ramach niezgodności towaru z umową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się nad tym zastanawiałem

trzeba by dokladnie przanalizować zapis w ustawie ale wydaje mi się ze nie

nie będzie to sprzedaż na odległość bo towar w chwili wydania przez sprzedawcę bedziesz mógł obejzeć

 

pozatym odnośnie monitorów to ten zwort to śliska sprawa i lepiej brać samsunga albo lg bo tam jest pożadna gwarancja

 

w twoim wypadku najlepiej umówić się ze sprzedawcą żę sprawdzisz LCD przy odbiorze po względem badów

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze jak odbierasz monitor w punkcie a go nie oglądasz to masz prawo do zwrotu, np firmy jak morele.net nakłaniają specjalnie klientów do obejrzenia monitora a później bronią się przed zwrotem tłumacząc "widziały gały co brały" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym niejako sie podpiąć pod ten temat i zapytać

czy na LCD HD Ready TV z rozdziałką 1366x768 z wejściem DVI uzyskam

ładny ostry obraz jak na monitorze LCD ?? taki TV byłby zarąbistym sprzetem do gier

ale czy spełni wymagania pokładane w monitorze , przeglądanie stron www filmy itp

a tego typu TV można juz dostać w cenie nieco powyżej 3tyś

Samsung Bordeaux LE32R74BDX 32" HD Ready dla przykładu ,są wersje z i bez DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 32" lcd (tu Samsung znajomego) podłączony do kompa to strsznie razi po oczach. TV to TV nie da się przy nim siedzieć blisko.

 

Co do "prawo do zwrotu w ciagu 10 dni" to obowiązuje wtedy gdy kupujemy poza lokalem.

 

Jeśli chodzi już o sam zwrot, to jak niezniszczysz opakowania i samego monitora, a jest bad pixel to sprzedawca musi go odebrać jeśli zwracasz. Bad pix mógł być tam od samego początku, sprzedawca Ci tego nie udowodni. Ja specjalnie brałem monitor wysyłkowo, aby mieć taką możliwość, całe szczęście nie musze zniej korzystać. Chociaż dziś dopiero 4 dzień od dostawy.

 

Przy kupnie 226BW w kilku sklepach pytałem się o możliwość sprawdzenia czy matryca jest typu S czy A. Odpowiedź zawsze była ta sama: monitor zapakowany przez producenta, nie możemy otworzyć, .......albo nie mają go na miejscu. Czyli podobnie będzie ze sprawdzeniem czy są jakieś bad pix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie 226BW w kilku sklepach pytałem się o możliwość sprawdzenia czy matryca jest typu S czy A. Odpowiedź zawsze była ta sama: monitor zapakowany przez producenta, nie możemy otworzyć, .......albo nie mają go na miejscu. Czyli podobnie będzie ze sprawdzeniem czy są jakieś bad pix.

fajna sciema

przecież żeby włożyć gwarancje i paragon to chyba musieli się dostać do środka (ja przynajmniej tak miałem)

wtedy dokładnie widać tabliczke z tyłu i żaden problem żeby sprawdzić

btw z tymi matrycami to też jakieś nieporozumienie, kupujesz w przeświadczeniu że samsung a jak się nie zainteresujesz to nawet nie wiesz co ci wcisną <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !

 

Obecnie siedze na Samsung'u 740N który już mi nie wystarcza i chciałbym przeskoczyć na coś większego.

(TUTAJ link do skubańca)

 

Zastanawiam się nad jakąś 22" ponieważ nie wydaje mi się aby przesiadka na 19" czy 20" była tak strasznie odczuwalna, a nie chce mi się wydawać kilku stów aby mieć satysfakcje że, na papierku mam 19" a na pierwszy rzut oka wygląda jak 17".

Dlatego chce jakiś 22" monitorek, najlepiej panoramiczny.

 

Wymagający to ja nie jestem toteż budżet również jest nie wielki. Nie muszę mieć jakiś wodotrysków, byle obraz był porównywalny z obecnym monitorkiem, który jak myśle do "kozackiej" klasy się nie zalicza.

 

Skrótem to praca, www, filmy, i jakieś przedpotopowe gierki (czyt. CS 1.6 w niedziele i święta).

 

Budżet wynosi ok. 1300zł.

 

W oko wpadł mi Samsung SM226BW z tym że, jeżeli miałbym go kupić to dopiero za miesiąc.

 

Tak więc prosze o porade. Czy ten Samsung jest naprawde taki cacy że, warto na niego odłożyć kolejny miesiąc czy skoro jestem taki nie wybredny to czy starczył by mi jakiś tańszy bubelek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja należę do zadowolonych użytkowników 226. przesiadłem się z crt eizo i miałem spore wymagania, które w pełni spełnił (kolory). mam zdjęcia ale husteczkowo wyszły....aparat ciężko ustawić jeśli chodzi o wiarygodność kolorów.

oto one:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=66c11bb7b792b63e -coś tam kolorki

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e2a655a8ed2b6d3b -widok

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6077933183d3f897 - cos tam kibice

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=40a13053e1c2b4f4 -bolid F1

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=615e7d7ec310f4e2 -z PES6

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=034bf39aed2aa15f -PES6 inny stadion i perspektywa

 

Obiecałem jak opisywałem w poście o wrazeniach więc zarzucam :) Wszystkie zdjęcia są w robione w pauzie, więc kolorki gdzie niegdzie są na przeskoku lub rozjechane, ale ogólnie obrza brzytwa. (nie mówię o divx oczywiście) Używam VLC. kolory, kontarst , jasnośc itd jest na standart w monitorze "movie" a gry na "game". jest jeszce parę trybów naprawde dobrze stonowanych np "net" czy "text"

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GuC!o^

jak ci sie nie spieszy to bierz LG, dołóż stówke i znajdziesz za ok 1400zł

 

samsung zawsze jest w cenie i tak szybko nie potanieje

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erosito

 

Dzięki za fotki. Jakbyś mógł to wrzuć jeszcze fotki w dzień z pulpitem oraz z resztą kompa (klawiaturką itp) abym miał jako takie wyobrażenie o rozmiarach.

 

@SBeNder

 

W ceneo.pl najtańszego LG 22" wypluło mi za 1550zł :/ A na allegro.pl nie ma.

 

Zauważyłem że, Proline we Wrocławiu ma tego Samsunga tyle że, w wersji 20" czyli SM206BW.

 

I teraz pytanie czy różnica między 20" a 22" Samsunga jest na tyle rzucająca się w oczy że, warta prawie 500zł różnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#SBeNder

 

No mój był szczelnie zamknięty, a faktura była dolepieona do pudełka, dostawa kurierem

 

Mam pytanie: jak moge włączyć mniejszą rozdzielczość panoramiczną np. 1280x800? Próby przeprowadzam na grze Americas Army (wpisując ją do pliku ini).

Po włączeniu gry automatycznie przełącza na 1280x960. Sprawdziłem w sterach i jest tam taka opcja: dostosowanie rozdzielczości i tempa odświerzania.

Następnie daje dodaj: (wpisuje mu odpowiednio: 1280x800) daje OK i pojawia się "brzdęk" i komunikat:

Nie można dodać rozdzielczości dostosowanej.

 

To znaczy że jak chce grać na niższej to musi być obraz rozciągnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki. Jakbyś mógł to wrzuć jeszcze fotki w dzień z pulpitem oraz z resztą kompa (klawiaturką itp) abym miał jako takie wyobrażenie o rozmiarach.

nie bardzo mogę zrobić teraz zdjęcia w dzień, bo dzisiaj aparat pożyczyłem koleżance na wyjazd, a jeżeli chodzi o rozmiary to obszar widoczny 29,8x48 a rozmiar całkowity to dodatkowo po 17mm z każdej strony ramka, prócz dołu 35mm (włącznik i przyciski menu od spodu, które są bardzo precyzyjnie ułożone, tak że na pamięć można wciskać i się nie pomylić. Po 30 min wszystko jasne. Menu bardzo przyjazne i poglądowe )

Dodam,że na załączonej płycie jest bardzo dobra instrukcja obrazowa z przykładami co dana funkcja daje w menu.

Odn. rozmiaru to mając wcześniej moinitor 20cali EIZO crt wysokośc obszaru widzianego była mniejsza o ok.0,5-1cm

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak moge włączyć mniejszą rozdzielczość panoramiczną np. 1280x800? Próby przeprowadzam na grze Americas Army (wpisując ją do pliku ini).

Po włączeniu gry automatycznie przełącza na 1280x960. Sprawdziłem w sterach i jest tam taka opcja: dostosowanie rozdzielczości i tempa odświerzania.

Następnie daje dodaj: (wpisuje mu odpowiednio: 1280x800) daje OK i pojawia się "brzdęk" i komunikat:

Nie można dodać rozdzielczości dostosowanej.

 

To znaczy że jak chce grać na niższej to musi być obraz rozciągnięty?

Jednak można dodać nową rozdzielczość panoramiczną, ale tylko na kablu D-SUB. Tu mam pytanie: można monitor mieć podłączony za pomocą dwóch kabli jednocześnie? Wiadmom, sygnał można zmieniaż z analog na digital. Tylko jak miałem oba kable podłączone to działał tylko digital. Po przełączeniu sygnału była ciemność i lampka migała (czyli brak sygnału analog).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak można dodać nową rozdzielczość panoramiczną, ale tylko na kablu D-SUB. Tu mam pytanie: można monitor mieć podłączony za pomocą dwóch kabli jednocześnie? Wiadmom, sygnał można zmieniaż z analog na digital. Tylko jak miałem oba kable podłączone to działał tylko digital. Po przełączeniu sygnału była ciemność i lampka migała (czyli brak sygnału analog).

ja miałem podwójnie podłączoną iiyamę, w sterownikach wybierasz klon albo konkretne wejscie (Dsub DVI) wtedy podawany jest sygnał na dsub i monitor automatycznie się przełącza (nie ma ciemnosci) :)

 

Na DVi tez działają niektóre dodawane rozdzielczości, np u mnie działało 1440x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podwójnie podłączoną iiyamę, w sterownikach wybierasz klon albo konkretne wejscie (Dsub DVI) wtedy podawany jest sygnał na dsub i monitor automatycznie się przełącza (nie ma ciemnosci) :)

 

Na DVi tez działają niektóre dodawane rozdzielczości, np u mnie działało 1440x900

Też na DVI stworzyłem 1440x900 75Hz .... zresztą na życzenie jednej osoby :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na D-SUBie dodałem dwie rozdzielczości panoramiczne (1280x800 i 1440x900). Po przełączeniu na DVI zapamiętała się ostatnio dodana rozdzielczość (1440x900) ale dodać dalej się nie da (NVIDIA). Komunikat taki jak pisałem kilka postów wyżej. Klon tak czasem nie obniża wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na DVI stworzyłem 1440x900 75Hz .... zresztą na życzenie jednej osoby :wink:

na iiyamie stworzyć się dało każdą rozdziałkę ale po włączeniu na DVI 1440x900x75Hz kicha i jest tylko 60Hz:(

(na dodatek w menu informacyjnym o trybie monitora często wyświetlane są głupoty bo przy 1440x900x75 wyświetla 1680x1050x60)

 

nie pamiętam jak było 1280x800 czy przyjmował tą rozdziałkę bo cos mi się wydaje ze przełączał na 1280x960...

 

Dla mnie 1440x900 było idealne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie teraz pamięta właśnie 1440x900. Potrzebuje niższej rozdzielczości do Americas Army, bo mycha nie daje rady na 1680x1050 (nie ma tej czułości jaka była na 1024x786 - crt). Dziś wieczorem potestuje.

 

aaaaaaaaa ..... Wieczorem oglądałem trening F1 na żywo w panoramie - mimo że byłem śpiący i był to tylko trening to ani na sekunde nie zmróżyłem oka - tak byłem zachwycony. Jak narazie nie moge wyobrazić sobie lepszego monitora. Jeszcze jedno: panorama i tylko panorama - innego bym teraz nie kupił.

Jednak człowiek więcej postrzega obrazu w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie teraz pamięta właśnie 1440x900. Potrzebuje niższej rozdzielczości do Americas Army, bo mycha nie daje rady na 1680x1050 (nie ma tej czułości jaka była na 1024x786 - crt). Dziś wieczorem potestuje.

 

aaaaaaaaa ..... Wieczorem oglądałem trening F1 na żywo w panoramie - mimo że byłem śpiący i był to tylko trening to ani na sekunde nie zmróżyłem oka - tak byłem zachwycony. Jak narazie nie moge wyobrazić sobie lepszego monitora. Jeszcze jedno: panorama i tylko panorama - innego bym teraz nie kupił.

Jednak człowiek więcej postrzega obrazu w poziomie.

Co za problem tak ustawić czułość w grze aby odpowiadała tej z 1024x768 ?

 

ps. mam nadzieję że mysz masz ustawioną w tryb 1600 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...