Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica pomiędzy modelami wynosi 400zł ! Waszym zdaniem warto dopłacać do większego ?

2 cale to duzo, ja uwazam ze warto, lepiej to widać na fotce:

Dołączona grafika

 

Zauwazyłem inną ciekawostkę dotyczącą 20.1" :

 

20" 4:3 ____to obszar 408x306mm = 1248.5 cm kwadratowych

20" 16:10 __to obszar 433x271mm = 1173.5 cm kwadratowych

75cm kwadratowych więcej ekranu przy tej samej przekątnej między 20" 4:3 a 20" WIDE

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ameryki to nie odkryłeś :) - przecież wiadomo że przy stałej przekątnej pole czworokąta jest największe dla jednakowej długości boków (czyli dla kwadratu) - im prostokąt bardziej wydłużony tym pole mniejsze...

A tak z innej beczki to nie znacie może jakichś testów/recenzji Acerów 2216Wsd - na razie znalazłem tylko jeden sensowny przeglądając widescreengaming - a że jestem tym monitorem mocno zainteresowany to chciałbym jak najwięcej opinii na jego temat poznać (zamierzam używać do gier, grafiki 3d, trochę filmów - odwzorowanie kolorów dla mnie jest aż tak ważne - nie jestem typem maniaka z kalibratorem w ręku :) ) Póki co używam Iiyamy 19" CRT na Diamondtronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria samsungów 931CW i 226CW, od poprzednich odróżnia je zastosowanie nowych lamp podświetlających

- matryca LTM220M2 z 92% Color Gamut zamiast 72%

 

http://www.prad.de/en/news/shownews836.html

 

CEBIT: SAMSUNG 220TN

http://www.dailymotion.com/video/x1gj41_ce...yncmaster-220tn

 

CEBIT: SAMSUNG 225MW

http://www.dailymotion.com/video/x1gj52_ce...yncmaster-225mw

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CEBIT: SAMSUNG 220TN

 

CEBIT: SAMSUNG 225MW

 

The SyncMaster 225VW and 220TN, both 22-inch displays, appeared to come with features that let users make Internet phone calls. Samsung wouldn't fully comment on them and said that they were not currently available in the United States, but they were on full display at the Samsung booth.

 

The 225VW has an embedded 2.0-megapixel Web cam and is designed to work with Microsoft Live Meeting, according to a Samsung spokesperson. The unit at the booth showed a utility on-screen, presumably a bundled piece of software, which looked like it could store Skype contacts and make Skype calls.

 

The 220TN, also with a 2.0-megapixel Web cam, was displayed with a headset plugged into it for making VoIP phone calls. In addition, Samsung said that that the 220TN would have "thin client" PC-type capabilities.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba ten model:

 

Benq 22" LCD FP222W H (WIDE, 8ms, HDMI, DVI )

 

Klasa produktu: Monitor LCD / LCD-TV

Przekątna ekranu: 22 cali

Typ ekranu: TN

Wielkość plamki: 0,282 mm

Zalecana rozdzielczość obrazu: 1680x1050 pikseli

Jasność: 300 cd/m2

Kontrast: 700:1

Częstotliwość odchylania poziomego: 30-82 kHz

Czas reakcji matrycy: 5 ms

Kąt widzenia poziomy: 170 stopni

Kąt widzenia pionowy: 160 stopni

Liczba wyświetlanych kolorów: 16,7 mln

Głośniki: Nie

Typ sygnału wejściowego: RGB

Typ gniazda wejściowego (sygnałowego): 15-stykowe D-Sub

DVI

HDMI

obrót panela o 90 stopni (pivot): Nie

regulacja w pionie: Nie

Kolor obudowy: srebrno-czarny

Spełniane normy jakościowe: ISO 13406-2

TCO-03

Pobór mocy (praca/spoczynek): 49/- Wat

Wysokość: 518,26 mm

Głębokość: 169,57 mm

Szerokość: 422,45 mm

Masa netto: 5,8 kg

Częstotliwość odchylenia pionowego: 50-76 Hz

 

Cena:1400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 226 Samsunga-zero problemów,naprawdę suuper , ale mam pytanie odn. tego skalowania.co lepiej zostawić - skalowanie przez monitor czy kartę, a jeżeli kartę to czy nie szkodzi to jej wydajności w grach, mimo że są panoramiczne ??

Ogólne pytanie - dlaczego mam takie problemy z tym skalowaniem, wiadomo że jak włączę VS to jest lepiej,ale wydajność spada ok 20fps (np 3dMark)....czy to wina jakiś sterów, oprogramowania, podzespołów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vs zawsze powoduje spadek fps

 

Ja mam pytanie:

Jak wiadomo na dvi nie da się dodać nowych rozdzielczości w sterownikach, ale program powerstrip to potrafi, z tym że mam z nim mały problem. Mianowicie:

 

http://img381.imageshack.us/my.php?image=60143763sc7.jpg

 

Jest to dodana rozdzielczość panoramiczna 1280x800. Czerwona ramka wskazuje ekran monitora jak widać na screenie. Góra i prawy bok są ucięte zaś odrobine (ok 5mm) dołu i lewej części ekranu nic nie pokazują (są tylko jakieś "rypnięcia" ). Poprostu cały ekran jest przesunięty w góre i prawy bok.

Nie wiem skąd te przesunięcie, a Wy? Może reszta parametrów powerstrip źle dobiera?

 

Rozdzielczość 1440x900 dodałem w sterownikach na d-subie i działa poprawinie na dvi. Nie zapamiętał 1280x800 dlatego próbuje dodać w powerstripie.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj kupiłem BENQ FP222W H.

Jak na razie jestem przytłoczony wielkością :damage_wall:

Pare szybkich informacji:

jasność musiałem zbić do 3 !!!!!!!!

Oczy mi wypalało na 40. Teraz ok.

Matryca szybka.

Kolory ładne.

Wcześniej miałem W19-1 DVI FS. To był dobry monitor - ale mały.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te przesunięcie, a Wy? Może reszta parametrów powerstrip źle dobiera?

ja mysle ze monitor nie obsługuje 1280x800, wyswietla jakas inną zbliżona rozdziałkę, upewnij się czy nie jest to np 1280x960

 

ja tez robiłem eksperymenty z nietypowymi rozdziałkami i efekty były podobne tzn cześć obrazu widoczna a czesc nie albo jakies dziwne przesunięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są przesunięcia to jest wyświetlana 1280x800. Raz się ucieszyłem że działa, ale podgląd na osd monitora ukazał 1280x960 :/ Dziwne że 1440x900 działa.

Na hardforum gościowi udało się to zrobić przy pomocy powerstripa na 226BW. Czekam aż mi to wyjaśni.

 

btw

http://www.jscreenfix.com/basic.php

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie panowie gdzie można dostać Samsung'a 226BW na matrycy "S" w normalnej cenie ?

 

Na allegro spytałem czterech jedynych sprzedawców tego modelu i narazie dwóch mi odpowiedziało.

Jeden ma z matrycą typu "A" a drugi odesłał mnie do Samsung Polska.

 

Z resztą czy walka o tą matryce "S" jest warta zachodu ?

 

W komputroniku we Wrocławiu mają matryce typu "S" no ale cena 1800 zł jest kosmiczna w porównaniu z pozostałymi sklepami.

 

Brać droższą S'ke z komputronika czy tańszą o 150zł wersje "A" z allegro ?

Edytowane przez GuC!o^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie nie ma problemu z samsungiem, byłem i oglądałem go w apollo 1664zł S-ka, monitor widziałem pobieżnie ale wydaje się lepszy od iiyamy 22 ktorą miałem - kolory zdecydowanie bardziej soczyste.

Jest dostępny tez koyto oraz w morele net i chyba pcprojekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo mam ok 2h na zastanowienie sie.Mam do wyboru 2 monitorki LCD:

 

-Viewsonic VX2035wm 20"

-Dell E228FPW 22" widescreen

 

Viewsonic ma tzw. szybe i ladnie wyglada nasycenie kolorow

 

Dell ma problemy z podswietleniem przy czarnym tle no ale te 2 cale wiekszy i ramka ciensza ma

 

Dodam ze mam okazje kupic za 300$ CAD z przesylka, oczywiscie sa to monitory uzywane (2-3 miesiace)

 

Mysle ze nikt nie bedzie mial mi za zle ze pytam tutaj, chetnie wyslucham opini urzytkownikow tych modeli.

 

 

Sry nie mam polskich czcionek (win xp ang.)

 

Z gory dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo mam ok 2h na zastanowienie sie.Mam do wyboru 2 monitorki LCD:

-Viewsonic VX2035wm 20"

-Dell E228FPW 22" widescreen

Viewsonic ma tzw. szybe i ladnie wyglada nasycenie kolorow

nie widziałem ale wybrał bym większy bo oba to TN, niemiecki tescik della:

http://www.prad.de/new/monitore/test/2007/...ll-e228wfp.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedż ze sklepu morele

Niestety nie mam fizycznie dostępu do sprzętu i nie jestem w stanie

udzielić

Panu odpowiedzi.

z siriusa echo.

 

Troche lipa brać w ciemno, jednak zawsze można zwrócić w ciagu 10dni w stanie nienaruszonym. Oto warunki sklepu morele:

"Chcę zwrócić zamówiony towar który nabyłem drogą wysyłkową. Towar nie był używany, a od otrzymania towaru nie minęło więcej niż 10 dni."

 

"Aby zwrot towaru był możliwy dostarczony sprzęt musi być w pełni kompletny i sprawny, nie może nosić śladów użytkowania - dotyczy to także opakowania! Dlatego prosimy o nie oklejanie pudełek własnymi taśmami, stosując jedynie przezroczystą taśmę do zamknięcia pudełka. Jeżeli towar będzie nosił ślady użytkowania, nie zostanie przyjęty przez serwis. Dotyczy to również oryginalnego opakowania - musi być w stanie idealnym. Także wszelkie plomby pochodzące od producenta sprzętu nie mogą zostać zerwane."

 

Znaczy to, że można delikatnie otworzyć, sprawdzić jaka matryca i jeśli nie 'S' to zakleić taśmą i odesłać.

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że cena w morele jest naprawde atrakcyjna. Tak się zastanawiam czy jest kabel dvi w komplecie, bo nie musi go być. Kabel dvi to opcja a nie standardowe wyposażenie. Zapytajcie sprzedawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie panowie gdzie można dostać Samsung'a 226BW na matrycy "S" w normalnej cenie ?

Ja kupiłem przedwczoraj w bino.pl za 1745 - może trochę przepłaciłem, ale potrzebowałem na szybko drugi monitor :-P Dzisiaj go dostałem. Jest na matrycy "S" - zero martwiaków :D

Wcześniej kupiłem LG L226WS (pisałem o tym wcześniej)

Teraz stawiając je obok siebie widać, że matryca w Samsungu jest minimalnie lepsza - przynajmniej takie jest moje odczucie.

Jak będę miał chwile czasu to może zapodam więcej fotek (muszę swój aparat z pracy przywieść bo ten co mam teraz w domu to do niczego sie nie nadaje :-P )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez djwrobel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena świetna, ale zwróćcie uwagę na regulamin koyto

Zwrot towaru jest możliwy w ci.gu 10 dni licz.c od daty zakupu (data na fakturze). Dotyczy tylko klientów indywidualnych.

Sklep nie przyjmuje sprzętu używanego, rozpakowanego, niekompletnego.

Jak brać, to tylko na miejscu, chyba że ktoś ma rentgena w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście na ceneo.pl i skapiec.pl liczba sklepów oferujących 226BW w promocyjnej cenie się powiększa.

 

Aha nie wiem czy było ale natrafiłem na fajne porównanie wielkości 931BW, 206BW oraz 226BW:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez GuC!o^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena świetna, ale zwróćcie uwagę na regulamin koyto

Zwrot towaru jest możliwy w ci.gu 10 dni licz.c od daty zakupu (data na fakturze). Dotyczy tylko klientów indywidualnych.

Sklep nie przyjmuje sprzętu używanego, rozpakowanego, niekompletnego.

Jak brać, to tylko na miejscu, chyba że ktoś ma rentgena w oczach.

 

Ciekawe jak takie zapisy wyglądają w świetle prawa,czy są prawomocne?

Bo często sklepy/pracodawcy itp lubią stosować takie nieprawne zapisy "na postrach" bo pewnie swoich racji trzeba by w sądzie dochodzić, na co niewiele ludzi ma ochotę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena świetna, ale zwróćcie uwagę na regulamin koyto

Jak brać, to tylko na miejscu, chyba że ktoś ma rentgena w oczach.

takie zapisy są bezpodstawne i nie mają większego znaczenia, obowiązują przepisy ustawy, kupowałem i zwracałem monitory LCD w sirius apollo morele bino, nigdy nie rozpakowywałem kabli instrukcji i wszelkich zafoliowanych elementów, monitor podłączałem na swoich kablach a stawiałem go na biurku w rękawiczkach :) - nigdy żadnych problemów ze zwrotem nie było. Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...