Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

takie zapisy są bezpodstawne i nie mają większego znaczenia, obowiązują przepisy ustawy, kupowałem i zwracałem monitory LCD w sirius apollo morele bino, nigdy nie rozpakowywałem kabli instrukcji i wszelkich zafoliowanych elementów, monitor podłączałem na swoich kablach a stawiałem go na biurku w rękawiczkach :) - nigdy żadnych problemów ze zwrotem nie było.

 

Dobry patent z tymi rekawiczkami :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat matryc Samsunga znalazłem coś takiego

 

http://www.tftcentral.co.uk/news.htm#226bw_lottery

Samsung SM226BW - 'S' vs 'A' Panel Lottery

March 8th 2007

 

It's not just Dell who like to mix up the panels they use in their stock! Samsung have also recently done a panel swap with their new SM226BW model, and this has been widely discussed on the internet already. It's not uncommon for manufacturers to utilise different panels in their displays based on availability, price etc, and Samsung have seemingly released two versions of their new 22"WS model. This is quite possibly due to initial demand for the new model, and perhaps a stock shortage of their own Samsung panel. The two panels being used are being labelled by the masses as the 'A' version and the 'S' version.

 

Samsung have at leasy made it easy enough to distinguish which model is which for the consumer though. There are two panels being used here, Samsung's own LTM220M1 TN Film panel ('S' version), and AU Optronics' M220EW01 TN Film panel. There is some confusion across several forums with discussion of an "AOC version", but this is a mistake. AOC are a display manufacturer, and do not make LCD panels of their own. What is sometimes referred to as AOC, is in fact meant to refer to the AU Optronics (AUO) version. The two models are identifiable by either the factory OSD, as shown above, or the sticker on the back of the display, denoting either an "SM226BW A" or "SM226BW S" as shown below:

 

However, the result of this panel lottery is that there is a lot of discussion now about which version is better and whether there are issues with either. I would advise caution if you're reading about these screens on the various forums dedicated to monitors. There are some quite sweeping statements made by some, and segments of the discussion might well be a little ill-informed. The general opinion seems to be that the Samsung version is superior, with the AUO version perhaps suffering from washed out colours, poor contrast and more common backlight bleed and panel uniformity issues.

 

One comment I would make is that AUO are not a second rate panel manufacturer, they are one of the largest LCD panel manufacturers in the world, and so using an AUO panel is not automatically a terrible thing to do. The panel has already been used in the Belinea 2225S1W and Iiyama E2200WS as well.

 

Panel uniformity as an issue is very variable from one model to another, and it's unlikely that the issue is much worse on a certain panel choice. From current reports, it seems the issues with backlight bleed are being more widely reported on the 'A' version, but it is still early days in the screens release. Regarding the colours as well, Samsung panels can often feature pretty good colour accuracy out of the box, and in a lot of tests (BeHardware have commented on this quite a few times), Samsung panels are more accurate at default settings than AU Optronics panels are. This might well explain the differences people are seeing in colour levels and accuracy. It is very likely that with a decent calibration method, you can get very good colour accuracy out of both versions, since modern TN Film panels are actually very good in this regard.

 

In summary, be careful about jumping on the bandwagon about S >>> A, since there are several points to consider as discussed above. With correct calibration, I would suggest both models are good, and I'm hoping to be able to test them for myself very soon so keep an eye on the front page for more information.

Może osoba znająca troche lepiej angielski, wysnuje jakie wnioski są z przemyśleń autora tesktu. Może dowiem się szczegółów ;)

Zrozumiałem tyle że nie należy się martwić, że po odpowiedniej kalibracji obie matryce są dobre. Tylko skąd tyle szumu na hardforum? 'Ide' czytać http://hardforum.com/showthread.php?t=1144130

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no. W komputroniku też już była obniżka 226BW.

 

Z 1809 zł do.... 1779 zł. :D

 

Nie ma to jak 300zł różnicy w porównaniu z Apollo czy Koyto.

 

@costi

 

http://www.lcd4you.pl/gwarancja_samsung.php

 

Należy się modlić.

Edytowane przez GuC!o^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem hardforum i wróciłem do poprzedniego artykułu - "Samsung SM226BW - 'S' vs 'A' Panel Lottery".

Powyżej jest wyjaśnienie całego zamieszania na temat matryc A >> tytuł "Samsung Respond To SM226BW 'S vs A' Debate".

 

Warto też przeczytać

http://forums.overclockers.co.uk/showthrea...ded#post8882659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki to nie znacie może jakichś testów/recenzji Acerów 2216Wsd - na razie znalazłem tylko jeden sensowny przeglądając widescreengaming - a że jestem tym monitorem mocno zainteresowany to chciałbym jak najwięcej opinii na jego temat poznać (zamierzam używać do gier, grafiki 3d, trochę filmów - odwzorowanie kolorów dla mnie jest aż tak ważne - nie jestem typem maniaka z kalibratorem w ręku :) ) Póki co używam Iiyamy 19" CRT na Diamondtronie

Ja również szukam sobie dobrego Acera, mam notebook Acer z matrycą wide coś ponad 15" CrystalBrite i matryca daje super kolorki, grałem w Battlefielda i przy szybkich obrotach nie ma kompletnie ghostingu! Notebook to Acer 3024WLMi - jak sprawdzić jaka to matryca? W google znalazłem tylko, że ma czas 16ms - czy to możliwe, skoro nie ma kompletnie smużenia? Kąty widzenia ma raczej średnie, pionowy słabszy niż poziomy.

Najważniejsza sprawa jaka mnie interesuje to INPUT LAG ze względu na to, że gram w gry online.

 

Obecnie gram na CRT Sony 24" Wide :D ale ma ryski na kineskopie i problemy z ostrością i aberracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na CRT Sony 24" Wide :D ale ma ryski na kineskopie i problemy z ostrością i aberracją.

Aberracja jest w soczewkach, Ty masz problemy ze zbieżnością - jeśli występuje na całym ekranie to nie powinno być problemu z wyregulowaniem w OSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś i ja dostałem Samsunga 226BW. Matryca "S". Produkcja - Słowacja.

nawet pokusze się na test input laga.

I jak tam test input laga? Jestem zainteresowany kupnem monitorka powyżej 21" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duniek

ciekawe bo z tego co widze to jest pusto na stanie

jesli sie nie umowiles na odbior w sklepie to życze powodzenia bo ten sklep a centrala to zupelnie inna historia

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aberracja jest w soczewkach, Ty masz problemy ze zbieżnością - jeśli występuje na całym ekranie to nie powinno być problemu z wyregulowaniem w OSD.

no właśnie ciągle reguluję (odczekawszy aż monitor pochodzi co najmniej godzinę), mogę regulować zbieżność poziomo i pionowo, jedno z nich nawet po całości oraz oddzielnie na górze i na dole ekranu. Do tego regulacja ostrości i kupa innych opcji, ale to wszystko nie daje oczekiwanego rezultatu. Mój stary Philips Brilliance 19" miał jakąś auto-regulację, obraz równy i ostry w każdym rogu.

Moze 24" to już górna granica dla monitora CRT.

 

W każdym razie szukam monitorka LCD do grania, ma być szybki i mieć mały input lag i najlepiej, jakby kolory 8bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam test input laga? Jestem zainteresowany kupnem monitorka powyżej 21" :D

z moich testów wynika że input lag wynosi od 0 (najczęściej) do 0.030s max

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tak się prezentuje:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

+ FILMIK

http://www.speedyshare.com/925575137.html

 

Z góry:

Dołączona grafika

 

Z dołu:

Dołączona grafika

 

Tutaj test na grze Americas Army. 226BW vs 17"crt Philips Briliance:

http://www.speedyshare.com/599398713.html -EDIT

 

Jak widać nieodczuwalny input lag.

 

dla porównania Samsung 215TW vs. Belinea 108080:

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj test na grze Americas Army. 226BW vs 17"crt Philips Briliance:

http://www.speedyshare.com/738622847.html

Super, właśnie oglądam i zgrywam pierwszy film, na jednym zdjęciu widać 0 laga!

Szkoda, że powyższy link już nie działa :sad:

 

EDIT: na innym forum dostałem takie info:

SAMSUNG 226BW:

-największy najszybszy ekran nadający się do WSZYSTKICH GIER nawet dla BARDZO wymagających graczy

-najmniejszy inputlag <10ms

-dobra cena 1500zł

Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: na innym forum dostałem takie info:

SAMSUNG 226BW:

-największy najszybszy ekran nadający się do WSZYSTKICH GIER nawet dla BARDZO wymagających graczy

-najmniejszy inputlag <10ms

-dobra cena 1500zł

tak napisałem na MVApl i potwierdzam tu :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może osoba znająca troche lepiej angielski, wysnuje jakie wnioski są z przemyśleń autora tesktu. Może dowiem się szczegółów ;)

Zrozumiałem tyle że nie należy się martwić, że po odpowiedniej kalibracji obie matryce są dobre. ...

Z tego co ja rozumię:

 

Powszechna opinia wydaje się być taka, że wersja S jest ponadprzeciętna, wersja AUO ma sprane kolory, słaby kontrast i gorsze podświetlenie - nierównomierne

 

Potem Cię pociesza, że AUO jest jednym z największych producentów LCD na świecie zatem używanie panelu AUO jest nie automatycznie straszną rzeczą. Panel już został użyty w Belinea 2225S1W i Iiyama E2200WS też. A jak użyjesz kalibratora, to będzie jeszcze lepszy. Można tylko spytać ilu ludzi ma dobre kalibratory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak napisałem na MVApl i potwierdzam tu :-P

No to super, a ostatnie pytanie to czy jest taki model tylko troszkę większy :D

 

Widzę coś piszecie o loterii panelowej, poczytam o tym później.

 

Ktoś poleci sklep z Warszawy, gdzie przed wysłaniem sprawdzą mi czy nie ma bad pixelków? (Jeden sklepik już się zobowiązał, ale to było gdy pytałem o inny monitorek, a tego Samsunga chwilowo nie mają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 226bw w komputroniku ostro spadła, aktualnie 1669zł, to chyba dobry znak, warto poczekać jeszcze chwile aż cena się ustabilizuje skoro tak bardzo tanieje ten monitorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie podobny 24" / tani, samsung pokazał go niedawno na targach CEBIT 2007

http://www.dailymotion.com/video/x1gkv7_ce...syncmaster-245t

Na filmie widać że do pracy może być denerwujący ( obraz motocykla na jednolitym tle .... które nie jest jednolite .... góra czarna ... dół biały - czyli nawet na wprost będzie widać różnicę )

 

Ale dla mniej wymagającego gracza może będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki to nie znacie może jakichś testów/recenzji Acerów 2216Wsd - na razie znalazłem tylko jeden sensowny przeglądając 2552940[/snapback]

Na filmie widać że do pracy może być denerwujący ( obraz motocykla na jednolitym tle .... które nie jest jednolite .... góra czarna ... dół biały - czyli nawet na wprost będzie widać różnicę )

 

Ale dla mniej wymagającego gracza może będzie dobry.

to ja tak właśnie mam na laptopie, na którym się tak podniecałem, że w ruchu obraz jest ostrzejszy niż na CRT. Ale jak patrzę na wprost to górny i dolny brzeg już się lekko ściemniają, nie widzę całego ekranu "jednolicie". Czyli co, to matryca TN? Battlefield ładnie na tym wygląda, wczoraj specjalnie szukałem ghostingu i nie dało rady zauważyć, a specjalnie machałem myszką na wszystkie strony robiąc nagłe zwroty.

 

Cena 226bw w komputroniku ostro spadła, aktualnie 1669zł, to chyba dobry znak, warto poczekać jeszcze chwile aż cena się ustabilizuje skoro tak bardzo tanieje ten monitorek.

W hurtowni on jest sporo poniżej 1400zł brutto, niezłe marże mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tak właśnie mam na laptopie, na którym się tak podniecałem, że w ruchu obraz jest ostrzejszy niż na CRT. Ale jak patrzę na wprost to górny i dolny brzeg już się lekko ściemniają, nie widzę całego ekranu "jednolicie". Czyli co, to matryca TN? Battlefield ładnie na tym wygląda, wczoraj specjalnie szukałem ghostingu i nie dało rady zauważyć, a specjalnie machałem myszką na wszystkie strony robiąc nagłe zwroty.

Tak to TN :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie podobny 24" / tani, samsung pokazał go niedawno na targach CEBIT 2007

The 245T monitor has a 24-inch, 16:10 wide-screen format, with a 178/178-degree viewing angle. The viewing angle is achieved via Samsung's proprietary Super Patterned Vertical Alignment (S-PVA), the latest technology advancement in liquid crystal cell structure, for an improved user viewing experience.

 

The 245T model also comes equipped with MagicSpeed, which gives users an ultra-fast 6ms response time (gray to gray), making the monitor ideal for computer gaming and multimedia-driven applications such as motion or streaming video. A faster response time provides better performance of motion video, and produces smoother edges, clearer images and a more natural image response.

 

Sleek and stylish, the 245T monitor is priced at an MSRP of $799.99, and is available in an attractive black cabinet. Furthermore, the model is HDTV-Ready, and capable of supporting High Definition resolutions including 1080i/p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie Samsung 226BW, matryca S, made in Slovakia.

Miałem to szczęście że kurier pozwolił mi rozpakować paczkę przed podpisaniem i wpłatą kasy, mogłem sprawdzić czy monit jest cały.

Pierwsze wrażenie - KOLOS, naprawdę kolos. Powód? Przesiadka z Samsunga 17' (757DFX) ;)

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości wyglądają pięknie. Filmy divx - zupełna padaka, widać każdą niedoskonałość, ale o tym pisali poprzednio koledzy.

To samo tyczy się filmów HD 720p, po rozciągnięciu na pełny ekran widać "wielkie kwadraty", może to wina kodeków i da się to jakoś rozmyć, nie wiem, na razie się tym nie bawie.

 

2 fotki porównujące wielkość.

http://24img.com/371865915

http://24img.com/478393579

 

Pierwsze co zauważyłem to domyśle ustawienie brightness na 100 i contrast 75, pali w oczy. Zastosowałem ustawienie kogoś z hardforum: Brightness: 80, Contrast: 40, ale to nie to. Piszcie jakie macie ustawienia :) Chyba trzeba też popracować z Gamma...

 

Wciskam przycisk AUTO, pokazuje się komunikat Not Available. Pewnie trzeba coś doinstalować z płyty ...ale jeszcze nie teraz :D Póki co monitor jedzie wyłącznie na sterownikach ściągniętych parę dni temu ze strony Samsunga.

 

Program - Nokia Monitor Test.

Z ustawieniami Brightness: 80, Contrast: 40 kiedy włączę test kolorów, na rogach widać lekkie przyciemnienie. Szczególnie z lewej na górze przy kolorze czerwonym. Z ustawieniami domyślnymi (brightness na 100 i contrast 75), defekt znika, ale nie całkowicie. Przy normalnej pracy (siedzeniu na necie) nie zauważalne.

 

Na czarnym pulpicie, na dole ekranu widać delikatne jasne podświetlenie. Ciekawe jak to będzie wyglądać w nocy. Może zrobię zdjęcie...

 

OK to na razie tyle. Jestem bardzo zadowolony :D Mam nadzieje że ten krótki opis pierwszych wrażeń nie zepsuje przyszłym nabywcom zakupów. Powiedzenie że nie ma doskonałego monitora tu się sprawdza, przynajmniej dla przeciętnego zjadacza chleba ;) Ale jak na razie jest lepiej niż gorzej. Super ostra jakość obrazu. Panorama w sam raz do filmów - tego chciałem i bardzo się cieszę. Teraz tylko odpowiednie ustawienia i będzie git :)

 

PS

na pudełku pisze made in slovakia, być może to pomoże w wyborze (nie czuje że rymuje) tego monitora na matrycy S (o ile tam robią same S'ki). Chociaż według mnie to jakieś nieporozumienie. Jak widać mam S i monitor nie jest perfekcyjny. Gdybym dostał A, to teraz bym marudził że to wina właśnie matrycy A, a nie tego że ten monitor już TAK MA. Bo to 'tylko' TN.

 

Pare fotek

 

kurz

Dołączona grafika

pikselki

Dołączona grafika

z góry

Dołączona grafika

z dołu

Dołączona grafika

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...