Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to czy mogę ustawić rozdzielczość panoramiczną zależy od sterów karty?

Dostałem Iiyame WS2200 z DVI i pracuję na Win 98 na Radeonie 9600 PRO i jakoś nie moge zmienic rodziałki na panoramę, cały czas zwykła jest? Czy trzeba nowe sterowniki do ATI? Bo jesli tak to trzeba też XPka instalować :/

Kiedy ja podłączyłem LCD 1680x1050 pod DVI to taka rozdzielczość sama się pojawiła bez potrzeby instalacji czegokolwiek ( Radeon 9700 , sterowniki ATI 7.X , Win XP ). Na takim starym systemie jak 98 też powinno być podobnie .... ew. dodaj taką rozdzielczość w powerstrip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że w nowych sterach na pewno juz taka rodziałka jest zainstalowana, ale jesli ja mam drivery juz 1,5 roczne czy dwu bo nowsze na 98 nie wchodza, to może w tych starych takich rozdzielczości jeszcze nie było... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

czy ktos wie odnosnie tego samunga sm226bw ze sa dwie wersje tego monitora?? jedna jakas z obrazem S a druga jakas zwykla?? moze mi to ktos wytlumaczy co jak i dlaczego?

 

z gory thx

poczytaj z 2-3 strony wstecz, wszystko pisze.

 

Znalazłem ciekawe porównanie matryc A i S w Samsung'u 226BW.

 

Obrazek

 

Monitor po prawej ma matryce A.

 

Swoją drogą porównanie troche z pupy. Odpalone z dwóch różnych kompów, prawdopodobnie z rożnymi kartami graficznymi itp.

 

Więc za bardzo się nie ma co sugerować.

Może to głupie ale tam na kompie po lewej jest Vista a po prawej XP. Może one odrobinę inaczej ustawiają kolory/inne stery i dla tego widać różnice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co do monitorów samsung 226BW w Proline to bym uważał. Właśnie im odesłałem bo otrzymałem z wersją matrycy "A". Przed wysyłką człowiek z magazynu zapewniał mnie, że napewno mają same "S" i nie ma się czym martwić. Życie jednak pokazało, że jest inaczej. Ostatecznie kupiłem drożej, ale w komputroniku.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche podokuczam samsungowi :-P

 

Test MAŁYCH kątów w pionie. Kolor tła #333333 Prawda że paskudnie? :D ehh

Dołączona grafika

 

Film oglądany w dzień (zasłonięte żaluzje).

Dołączona grafika

 

a tutaj ocenzurowany, co by lepiej było widać miejsca gdzie powinny znajdować się czarne pasy.

Dołączona grafika

 

Zdjęcie które ukazuje prawie idealnie to, co widzimy na czarnym tle (w dzień). Profil Movie.

Dołączona grafika

 

Szkoda że tak mało jest testów ukazujących te ciemniejsze strony paneli LCD :-|

Ciekawi mnie jak w takich warunkach spisuje się LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest samsung 226BW? Troche lipnie to wygląda :sad:

 

Ja troche podokuczam samsungowi :-P

 

a tutaj ocenzurowany, co by lepiej było widać miejsca gdzie powinny znajdować się czarne pasy.

Dołączona grafika

Wkleiłeś czarny prostokąt? Ja to oglądam na notebooku (podobno TN, w grach się sprawdza) i widzę ten prostokąt jako "prawie" czarny, ale te pasy to widzę jako jakieś niebieskawe, nawet nie ciemno-szare... może to wina regulacji tamtego monitora? Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nawet moja Iiyama e2200WS lepiej wypada pod względem "czarności czarnego" po odpowiedniej ustawce niż Samsung... Może to coś z ustawieniami? Bo te niby czarne pasy w filmach to ja widzę w 226BW granatowe jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia przy jakich ustawieniach byly robione zdjecia - tu bym sie doszukiwal najwiekszego zrodla roznic, bo trudno jest ustawic aparat tak, zeby zdjecia idealnie odpowiadaly widzianemu obrazowi.

Dochodzi jeszcze kwestia roznego postrzegania kolorow, ustwien monitora, na ktorym ogladamy foty i w koncu (a moze przede wszystkim) psychologii - jesli wiemy, ze powinine tam byc kolor czarny, to postrzegana barwe nasz mozg bedzie uwazal za czarna (albo za wystarczajaco dobre przyblizenie czarnego).

 

Jak widac, czynnikow, ktore maja wplyw na odbior takich zdjec, jest cala masa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak mało jest testów ukazujących te ciemniejsze strony paneli LCD :-|

Abstraciach!ac od braku testow, to takie luzne spostrzezenie: juz chyba wole takie "ciemne strony" (co brzmi nieco ironicznie w odniesieniu do LCD, ktore z ciemnosciami maja problemy :) ), niz 30kg kloca i zawalone pol biurka (CRT) albo "duchy" i powypalane wzory na ekranie (plazma) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niz 30kg kloca i zawalone pol biurka (CRT)

ja akrat mam biurko drewniane o głębokości na oko pół metra albo więcej, na monitor dużo miejsca więc akurat takie argumenty nie dla mnie, co z tego że będzie tyle pustego miejsca ZA monitorem. Mój obecny 24" Panorama CRT waży chyba 40kg i ma duży tył. A niech ma i większy.

Kupuję LCD nie z powodu marketingowej gadki, tylko z powodu ostrości, do której się przyzwyczaiłem pracując na notebooku.

W każdym razie dużo gram i oglądam filmy, więc nie chciałbym mieć srebrnego, szarego lub niebieskiego "czarnego" tła. No i ciągle niezdecydowany, ale zawęziłem sobie listę do 3 kandydatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - ja mam kupionego 3 lata temu LG na (zapewne) TN, o powalajacych katach 140/130 i czasie reakcji 16ms.

 

Smuzenie jest problemem, o ktorym tylko slysze. Pewnie jakbym zrobil jakies testy/pomiary, to by sie udalo je zarejestrowac - ale ja go nie widze i tyle mi wystarcza.

Katy - przeszkadzaja, jesli siedzi sie w wiecej niz 2 osoby przed monitorem. Ale na takie okazje i tak podlaczam lapka do TV.

Kolory - w pierwszych dniach po przesiadce z CRT "szara czern" przeszkadzala i rzucala sie w oczy. Potem przywyklem i przestalem to zauwazac (wspomniana wczesniej przeze mnie psychologia).

Problem ten oczywiscie istnieje, ale IMHO jest wyolbrzymiany - jesli ktos po prostu uzywa monitora, zamiast na sile doszukiwac sie wad, to szybko jego wzrok o tym "zapomni" i tam, gdzie powinien byc czarny, bedzie widzial czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest samsung 226BW?

Wkleiłeś czarny prostokąt?

Tak i tak. Jak już napisałem: co by lepiej było widać miejsca gdzie powinny znajdować się czarne pasy ;)

 

Może to coś z ustawieniami?

Profil Movie. Czyli brightness: 100, contrast 85. Zabawa z ustawieniami nie ma zbyt dużego wpływu. Jak już pisał Kyle

Kontrast nic nie zmienia - jest jedna maksymalna wartość poniżej ani powyżej której nie można zmieniać bo zmniejsza się paleta ( tak prymitywnie mówiąc ) a jakość koloru czarnego przy tym parametrze nie ulega nigdy zmianie ( 000/000/000 ). Zwykle wartości RGB + wartość kontrastu nie powinna przekraczać ani być mniejsza od 150. Zmiany w sterownikach działają identycznie ( tyle że tutaj nawet zmiany jasności pogarszają obraz ). Jedynie regulacja jasności może coś zmienić ... często minimalna moc lamp osiągana jest przy wartościach pokroju 25-33 .... poniżej tej wartości następuje .... ponownie zubażanie palety.

Jeszcze kwestia przy jakich ustawieniach byly robione zdjecia - tu bym sie doszukiwal najwiekszego zrodla roznic, bo trudno jest ustawic aparat tak, zeby zdjecia idealnie odpowiadaly widzianemu obrazowi.

Jeśli chodzi o kwestie kolorów, to aparat na pewno przekłamuje, w jakimś tam stopniu. Co do "świecenia" na czarnym tle to nie ma żadnej ściemy. Obraz jest jasny/szary i już. Druga sprawa: moje oko nie jest przyzwyczajone do LCD i do tego efektu, o którym stali posiadacze LCD mogą na luzie powiedzieć "bo one tak mają" i wcale nie muszą tej "wady" zaznaczać przy recenzjach czy jakichś tam opisach. Przykład, filmik z youtube :D

Jeśli ktoś ma zamiar kupić nowy monitor to lepiej się przygotować na wszystko, bo jak czytam, dużo osób kupuje panormę między innymi dla filmów, a filmy najlepiej... JA, lubię oglądać w ciemnosci.

 

Kupuję LCD nie z powodu marketingowej gadki, tylko z powodu ostrości, do której się przyzwyczaiłem pracując na notebooku.

W każdym razie dużo gram i oglądam filmy, więc nie chciałbym mieć srebrnego, szarego lub niebieskiego "czarnego" tła. No i ciągle niezdecydowany, ale zawęziłem sobie listę do 3 kandydatów.

I o to chodzi. Ostrość ten monitor ma zabójczą, będziesz zadowolony :) Kolory kosmiczne. Kąty troche słabe, ale jedynie w pionie. Czerń - ocenisz sam :) Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z nas miał może styczność z ekranem XEROX'a, chodzi konkretnie o model: XM7-22W(B/H), z opinii osób używających ten ekran wnioskować można że jest to produkt godny zainteresowania, gorzej natomiast z dostępnością, zamówić go można bowiem jedynie w firmie Mastiff.

 

Monitor zwraca na siebie uwagę szklaną szybą, poprawiającą wg. producenta jakość wyświetlanych kolorów. Paleta 16,7.

Co ciekawe goglując udało mi się znaleźć jedynie szczątkowe informacje na jego temat...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Broszura do pobrania:

http://www.arekwolf.info/Media/XEROX_XM7.pdf

 

Komentarze na stronie skapiec.pl:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/146456_komentarze/

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanko bo na dniach będę chyba kupował 22' LG (samsunga widziałem i nie podoba mi się :))

Chodzi mi o to czy do takiego monitora mogę normalnie podłączyć kino domowe DVD bo wolę oglądanie filmów z kina jak z kompa??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z nas miał może styczność z ekranem XEROX'a, chodzi konkretnie o model: XM7-22W(B/H), z opinii osób używających ten ekran wnioskować można że jest to produkt godny zainteresowania, gorzej natomiast z dostępnością, zamówić go można bowiem jedynie w firmie Mastiff.

a na allegro się znalazł

http://www.allegro.pl/item181788104_monito...de_xm7_22w.html

odnośnie szyby to niekoniecznie zaleta

 

Rooooobi

możesz podłączyć - w LCD masz wejście DVI więc w zależności co masz w kinie szukaj odpowiedniej przejściówki

ewentualnie dołóż 200 i weź z wejściem HDMI

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena kusi ... a musz ejuz zmienic bo mi sie maska wyjarala i obraz w moim crt jest niewyrazny.

Zastanawia mnie tylko czy moze nie poczekac na laser tv jak by zrobili po wakacjach monitory to mozna bylo by kupic zawsze to cos lepzrego. Tylko jak mam czekac jescze rok to szkoda oczu i lepiej kupic teraz te lcde ... sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie. Od niedawna jestem użytkownikiem mojego pierwszego LCD [samsung 226BW] i chciałbym zapytać, czy jest to normalne że przy czcionce np. na stronach WWW jest czerwona poświata [widać delikatne odcienie czerwieni, różu lub coś w tym stylu]. W wordzie jest wszystko OK, na pulpicie również, ale kiedy oglądam WWW jest to widoczne. Monitor mam podłączony przez DVI, pracuje w normatywnej rozdzielczości. Może to normalne, ale wolę się upewnić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena kusi ... a musz ejuz zmienic bo mi sie maska wyjarala i obraz w moim crt jest niewyrazny.

Zastanawia mnie tylko czy moze nie poczekac na laser tv jak by zrobili po wakacjach monitory to mozna bylo by kupic zawsze to cos lepzrego. Tylko jak mam czekac jescze rok to szkoda oczu i lepiej kupic teraz te lcde ... sam juz nie wiem

Na co? :blink:

 

Poza tym - czekac do wakacji ktorego roku? Bo zapomniales o takim drobnym detalu ;) Zadna nowa technologia za szybko nie wejdzie, bo LCD jeszcze musza na siebie zarobic. Co najwyzej beda coraz bardziej udoskonalane (np. nowe rodzaje podswietlenia).

 

A na koniec: lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w okolicach 17 strony tego tematu (o ile dobrze pamietam) kupiłem na chwile monitor acer 2216ws. Porobilem zdjecia, umiescilem je tu na forum, pobawilem sie kilka dni i oddalem, bo przeszkadzalo mi buczenie przy jasnosci mniejszej niz 85.

 

Obecnie znwou staje przed zadaniem kupna monitora. Poniewaz naprodukowaliscie w miedzyczasie ponad 40 nowych stron to nie za bardzo chce mi sie przez nie przebijac. W kazdym razie na pewno pojawilo sie wielu nowych wlascicieli nowych modeli. Pytanie jest proste: - jaki monitor jest obecnie faworytem czytelników? :)

 

Bo z tego co zauwazylem acer z dvi jest do kupienia za 1041 zl (w pazdzieniku bez dvi kosztowal najmniej 1400). To raczej tanio, wiec skalnialbym sie ku niemu. Ale jak inne sa lepsze i warte doplaty to prosze o podzielenie sie wlasnymi wnioskami, przemysleniami, refleksjami i doświadczeniami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholender jasny 226BW rozpłynęło się z internetowych sklepów... :(

 

Zostały same rodzyny po 1650zł wzwyż... (oraz Allegro)

 

Pytałem się o dostawy ale Sirius, Apollo i Proline nie potrafią powiedzieć kiedy bedzie najbliższa dostawa...

 

Na szczęście w komputroniku we Wrocławiu ostała się jedna sztuka, akurat S'ka , zarezerwowałem sobie na piątek.

 

1639zł <_< ( plus tego taki że, odbiorę sobie szybciutko osobiście no i mam pewność że, to S'ka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram... błyszczący brzydal

i dla mnie faworytem jest LG (srebrny oczywiście)

różnice i tak są minimalne więc można decydować wg wyglądu

btw pojawił się juz jakiś dobry test uwzgledniający możliwości ustawień itd. w obu monitorach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma ta zalete, ze daja 30 dni gwarancji na piksele...

 

BTW. czy ktos moglby mi powiedziec, ile jest miejsca miedzy podstawka a dlona krawedzia ekranu w Samsungu i LG? Ciekaw jestem, czy wejdzie mi tam glosnik centralny od X-530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...